Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Americký sen u konce: 70 miliónů občanů na potravinových poukázkách. Již polovina všech Američanů na sociálních dávkách. Globální zchudnutí jako restart systému?

Americký sen u konce: 70 miliónů občanů na potravinových poukázkách. Již polovina všech Američanů na sociálních dávkách. Globální zchudnutí jako restart systému?

12. 7. 2014

Tisk článku

Redakce Protiproud přináší analýzu zhoršující se ekonomické situace USA, propadu nejen amerických občanů do chudoby a vysvětlení podstaty neveselých dnů, které přicházejí...

Americké zpravodajské stanice přinesly informace o chaosu a panice, která vypukla v sedmnácti státech USA poté, co informační systém platebních karet sociálního zabezpečení (obdoba zkrachovalých Kalouskových S-Karet v ČR) postihl masivní výpadek.

pp

Run na supermarkety

Jelikož se týkal jenom části země, tak v oblastech, kde sociální karty nadále fungovaly, došlo k masivnímu nájezdu Američanů na supermarkety. Vyvolal jej strach, že se položí celý systém a že s blížícím se dluhovým stropem americké vlády na podzim hrozí, že lidé zůstanou bez potravin kvůli opětovnému uzavření amerických federálních úřadů.

Nejen USA, ale celý západní svět čeká vlna chudnutí, nárůst počtu lidí závislých na sociálních dávkách, potravinových kupónech a na pomoci charit

Porucha v systému navíc způsobila, že některé sociální karty se chovaly jako karty bez limitu nákupu, což se rozneslo jako blesková zpráva. Během dvou hodin tak např. byl zcela vykoupen Supercenter Wal-Mart ve městě Springhill v Kalifornii. Prázdné regály na videu jenom dokreslují paniku, která se rozpoutala poté, co se tato zpráva o hrozícím kolapsu sociálního zabezpečení v USA roznesla mezi příjemci sociálních dávek. Když systém částečně naskočil a karty znovu uvalily denní limity na nákup, lidé hromadně zanechávali naložené vozíky za sebou a odcházeli pryč. V jiných obchodech byla situace horší, karty nefungovaly vůbec a lidé zůstali o hladu, nemohli si nakoupit vůbec.

pp

Čtěte ZDE: Občanská válka v USA? Rozbuška doutná: Chystá se Pochod na Washington. Stráví Obama texaský řízek po ukrajinsku? Nebo je všechno jinak?

Čtěte ZDE: Spojené státy stojí na pokraji největší krize své historie. Kandidát na prezidenta Ron Paul: „O skutečném bankrotu se vůbec nemluví“

Cvičení proti povstání

Je třeba vysvětlit, co se nyní odehrává v USA. Došlo totiž k prolomení psychologické hranice 50 % - přesně tolik procent Američanů v současné době pobírá v nejrůznějších podobách nějaký sociální příspěvek vzhledem ke svým nízkým příjmům pod hranicí životního minima. Nejde jenom o tzv. „welfare“ poukazy (resp. kreditní body na sociálních kartách), ale i o příspěvky na zdravotní péči, příspěvky na obědy pro děti ve školách, příspěvky pro nákup oblečení, příspěvky na sociální bydlení, příspěvky v nezaměstnanosti a příspěvky pro válečné veterány.

Pokud jde o nejsledovanější ukazatel americké chudoby, tedy počet Američanů na potravinových poukázkách, ten nyní překročil hranici 70 miliónů občanů. Ano, čtete správně, 70 miliónů Američanů žije na potravinových lístcích, což odpovídá v sociálním systému České Republiky tzv. „hranici bídy“, která je neoficiálně v ČR definována jako „nepeněžní příjem“ sociálně potřebné osoby, která nesplňuje podmínky pro výplatu sociálních dávek v peněžní podobě.

Připomeňme si, že v USA žije přibližně 300 miliónů obyvatel, takže 70 miliónů z nich žije na hranici bídy, tedy necelá čtvrtina obyvatel. To je stejné, jako kdyby v České republice na potravinových lístcích přežívalo 2.5 miliónů lidí.

V této souvislosti je dobré připomenout, že americká armáda už nacvičovala scénář sociální krize, kdy v USA podle tohoto scénáře měl zkrachovat sociální systém výplaty dávek a Američané vyšli do ulic, došlo k rabování, k nepokojům, de facto k povstání. Armáda nacvičovala, jak takové povstání potlačit a Američany umístit do koncentráků, takzvaných detenčních center, které jsou již od konce 90. let budovány po celém území Spojených států, většinou formou rekonstrukce opuštěných objektů starých škol, nemocnic, věznic a továren.

  Vykoupený Wal-Mart poté, co vypukla panika po hrozícím kolapsu sociálních karet…

Pád dolaru je nezadržitelný

Spolu s tím, jak importní americká ekonomika bude mít větší a větší problém nakupovat v zahraničí zboží za své natisknuté dolary, tím větší sociální dopady to bude mít na nejnižší vrstvy obyvatelstva. Tam se totiž demise dolaru projeví nejdříve a nejzřetelněji. Abychom pochopili celý systém krize americké ekonomiky, musíme se podívat na strukturu příjmů a výdajů. O nějakých příjmech nemá smysl hovořit, protože americká ekonomika jede už jenom na „print-dollar“, tedy natisknutý papír, za který do země dováží produkci ze zahraničí. Je k tomu nutno vědět, že odobně jako „petrodolar“, tak i „print-dollar“ byl dosud garantem sociálního smíru v USA.

Aby americká vláda zabránila inflaci, musí z principu prosazovat fenomén tzv. „globálního chudnutí“. Tento pojem si musíme vysvětlit obšírněji. Tržní ekonomika a rozvoj společnosti v tržní ekonomice je přímo závislý na tzv. hospodářském růstu, který musí být nekonečný, nepřetržitý. Jinak řečeno, společnost je motivována snahou o větší a větší produkci, aby lidé měli více a více peněz a mohli si koupit více a více zboží.

                    Výpadek sítě sociálních karet systému EBT způsobil chaos

USA však už dávno nefungují na principu tržního hospodářství, ale na principu úplně jiném, který někteří ekonomové nazývají „parazitický kapitalismus“. Hospodářský růst v takové společnosti není totiž zajišťován výkonem domácího hospodářství a průmyslu, ale paradoxně hospodářským výkonem úplně cizí země nebo skupiny cizích zemí. Jak je to možné? Velmi jednoduše. Stačí, když si vysvětlíme, jak funguje „petrodolar“ a „print-dollar“.

pp

Čtěte ZDE: Mocenské hry Rothschildů a Rockefellerů: rozhodující faktor ukrajinské krize a tlaku na Rusko. Sledujeme rozpad starých struktur NWO a vytváření nových?

Vcelku jednoduchý trik

Představte si, čistě hypoteticky, že na vaší zahradě jste kopli do země a z ní začal tryskat „pramen věčného mládí“, prostě produkt, který každý chce. Rozhodnete se, že ho budete prodávat. Normální, běžný, naivní a neznalý člověk by tuto zázračnou vodu začal prodávat za peníze, které vydává nějaká cizí banka, třeba za českou korunu. Ale proč živit cizí banku a nakupovat od ní její tisknuté peníze?

Chytrý člověk začne proto vodu prodávat za vlastní natisknuté peníze. A každý, kdo bude chtít vodu koupit, bude muset od vás nejprve nakoupit vaše natisknuté bankovky, v kurzu, jaký si vy sami určíte. Za krátký čas tak budete disponovat obrovskými kvanty cizích měn. Za ně budete v zemích, kde tyto měny platí, nakupovat jejich produkci, od toaletních papírů, přes chleba a mléko až po drahá auta, stíhačky či rakety.

A protože peněz budete mít opravdu hodně, budete podporovat sociálně slabší, na vaší zahradě budou mít lidé všechno zdarma, od školství a zdravotní péče až po důchody. Zajistíte tak své zahradě a jejím obyvatelům blahobyt.

Ďábelský plán

Jenže v pokřiveném reálném světě přišli Američané s ďábelským plánem. Kolem vaší zahrady je mnoho nepřátel, kteří vám závidí a usilují vám o život. I když máte hodně peněz, nemáte armádu schopnou vás ochránit. Koupit si armádu žoldáků by nebylo bezpečné, protože by mohli chtít více a více peněz za vaši ochranu, až by vám jednou sami zakroutili krkem. Tehdy za vámi Američané přijdou a nabídnou vám ochranu: svoji armádu a výzbroj na obranu. A co je úplně skvělé, nic jim za to nebudete muset platit, bude to grátis!

Jenom jednu „maličkost“ budou chtít. Abyste svoji vodu prodával za jejich americký dolar. Nic víc. Prostě, abyste přestal tisknout svoje peníze a místo toho po odběratelích vaší vody chtěl dolary. A vy na to kývnete, protože pro vás to nic neznamená, majetek a blahobyt si udržíte stejně dobře, bez ohledu na to, jestli prodáváte vodu za papírky svoje, nebo za ty americké. Jenže pro Američany to bude znamenat mnoho. Nesmírně mnoho.

Kdokoliv si totiž teď od vás bude chtít koupit zázračnou vodu, musí nejprve za Američany a od nich si musí koupit jejich dolary, podle kurzu, který jim oni určí. Tím se stává dolar nezbytný pro celý svět. Protože celý svět potřebuje vaši zázračnou vodu a vy jste Američanům zavázáni, že budete prodávat pouze za jejich dolary, aby vás chránili před nepřáteli.

pp

Čtěte ZDE: Petrodolar mrtev? Ukrajinská válka, sankce, břidlicový plyn a Transatlantická zóna volného obchodu: „Svaty grál“ záchrany dolaru. EU jako manufaktura na čínský způsob

Parazit a Vetřelec

Tím získává dolar na takové hodnotě, že bez ohledu na to, kolik ho Američané natisknou, bez ohledu na to, kolik komu dluží, bez ohledu na deficit státního rozpočtu USA, bez ohledu na zadlužení americké vlády či domácností, dolar přesto bude všemi zeměmi pořád dál akceptován. Takže Američané dál budou moci tisknout své papírky a kupovat si za ně čínské, evropské, asijské, australské i africké zboží.

Díky vám, jen a pouze díky vám, že prodáváte svoji zázračnou vodu za americký dolar, mají Američané blahobyt, plné regály v obchodech, potravinové lístky pro nejchudší, výplaty pro státní zaměstnance, výplaty pro své vojáky. A teď: dovedete si představit, co by se stalo, kdybyste si to rozmysleli a přestali ze dne na den svoji vodu prodávat za dolary?

Jestli se ptáte, zda by za takové situace byl někdo ochoten i zabíjet, tak vás mohu ubezpečit, že naprosto samozřejmě ano a zcela bez rozmyslu. Vaše rozhodnutí přestat prodávat za dolar by totiž uvrhlo celou jednu obrovskou zemi (USA) do bídy a chaosu, bez nadsázky dost možná i do hladomoru a povstání. Země, která jako parazit žila a dosud žije díky tomu, že tiskla a tiskne na papír bankovky, které celý širý svět od ní potřebuje pro nákup zázračné vody u vás, by ze dne na den zkrachovala a byla by uvržena do obrovské chudoby.

A proto každá země, která by se pokusila vás přesvědčit k tomu, abyste přestal za dolar prodávat, musí být zničena. Americká vojska každou takovou zemi musí buď srovnat se zemí anebo alespoň diplomaticky její politiky a představitele vyděsit do takové míry, aby na takový nápad honem rychle zapomněli. A pokud nezapomenou – a nejde-li ani zemi vojensky „přeject“ – pak je nutné zajistit alespoň rozsáhlé sankce, aby s ní nikdo z kamarádů USA už nikdy neobchodoval. Viz. Rusko a Írán.

pp

Podpis obřího plynového kontraktu: Rusko vrací úder. Zároveň spouští akci Dvouhlavý zlatý orel. Dolar běží o život. Západu začalo odpočítávání před další velkou krizí

Chudnutí v oceánu peněz

A tím se dostáváme k odpovědi, co je to globální chudnutí. V parazitické ekonomice existuje faktor „facilitace monetárních instrumentů“. Tenhle výraz znamená, že natisknuté bankovky parazitické ekonomiky nezůstávají v oběhu, ale jsou zaparkovány v bankovních ústavech kvůli ochraně trhu před výbuchem nekontrolované inflace v parazitické ekonomice. Tím dochází k tomu, že banky mají obrovský „surplus“ (přebytek) prostředků a logicky z nich chtějí vygenerovat zisk, takže spustí masivní kampaně na půjčky a hypotéky.

Ale přebytek peněz je nadále tak obrovský (každý den americký FED tiskne miliardy dolarů, aby zákazníci Arabů měli na nákup jejich ropy od OPECu a OPEC tyto peníze obratem ruky ukládá opět v amerických bankách – de facto ty dolary neopustí území USA), že banky hledají i cesty, jak peníze půjčovat i lidem, kteří nemají na to, aby úvěry splatili. A tím se dostáváme k „sub-prime“ krizi a hypoteční krizi v roce 2008. Zbytek znáte.

Aby tedy parazitická ekonomika přežila, musí mít běžní Američané malé mzdy, nízké příjmy, ti kteří měli vysoké mzdy, musí zchudnout, a to z toho důvodu, aby byl udržen ekonomický růst. A přesně to je proces globálního chudnutí.

Čtěte ZDE: Pfizer a další velké  firmy prchají ze Spojených států. Někdejší kandidát na prezidenta USA mluví o „pádu impéria“. Má radu, jak tomu zabránit. I pro nás

Lze z toho vystoupit?

Bez globálního chudnutí by se v dnešním západním světě ekonomický růst zastavil. Proč? Odpověď je jednoduchá: Kdo má větší motivaci pracovat? Bohatý člověk s vysokou mzdou, který má všechno a už nic nepotřebuje, nebo chudák, který žije z ruky do úst a tajně sní o tom, že jednoho dne přestane bydlet ve slumu pod mostem a pronajme si vlastní byt nebo dokonce koupí dům? Bohaté obyvatelstvo je tak největší překážkou udržitelného hospodářského růstu. Je potřeba nechat lidi zchudnout, a to v globálním měřítku.

Buď formou krachu jednotlivce během ekonomické krize, nebo formou exekuce, nebo onemocněním či zpoplatněním původně bezplatné zdravotní péče, zrušením státních důchodů, znehodnocením úspor obyvatel či jejich konfiskací (viz. Kypr), mimořádným zdaněním úspor, devastující válkou, kataklyzmatickou přírodní katastrofou nebo tím, že jednotlivec přijde o práci a jiná dlouho nebude.

Když lidé zchudnou, opět se otevře prostor pro hospodářský růst. Jiná cesta není. Průšvih nastane, když to člověk nezvládne a stane se z něj dobrovolně bezdomovec, který se vzdá ekonomického úsilí. Zjistí, že žít se dá s málem.

To je potom problém v plánu NWO, protože lidé musí pracovat, aby systém růstu byl udržitelný. Když nepracují, jdou proti systému. Proto je snaha lidi udržet na dávkách za každou cenu, proto se uvažuje i o nepodmíněné mzdě, aby lidé nevypadli mimo systém. Aby alespoň měli své denní potřeby, aby chodili nakupovat, aby platili nájmy, aby se prostě účastnili ekonomického procesu točení peněz v rostoucí, i když zchudlé, ekonomice. Bezdomovec je mimo, ten se procesu neúčastní.

Proto nejen USA, ale celý západní svět čeká vlna chudnutí, nárůst počtu lidí závislých na sociálních dávkách, potravinových kupónech a na pomoci charit.

Stojíme před gigantickým „resetem globální ekonomiky“. A tento reset postihne všechny země, které jsou součástí dolarového mocenského systému, kde ropa se prodává za petrodolar a zboží a produkce z Číny se hradí print-dolarem a print-eurem, tedy monetárními nástroji nepodloženými výkonem vnitřních ekonomik našich zemí, ale mocensky-obchodním parazitickým vztahem závislým na ochotě cizích zemí akceptovat naše „print-money“.

Bůh s námi!

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Postní naděje: Skutečnost nebo klam? Už i vědci souhlasí, že všechno vzniklo z ničeho. Víra v Něj je cesta zdravého rozumu. Stovky proroctví a stovky vzkříšení. Ateismus je rovněž víra - bez Víry. On žije a je přítomen mezi námi!

Postní naděje: Skutečnost nebo klam? Už i vědci souhlasí, že všechno vzniklo z ničeho....

Velké zatmění v USA: Přesně za měsíc to začne. Znamení biblických rozměrů? Vzkaz z Ninive pro celý Západ? Kříž nad Amerikou. Ze země vylezou miliardová mračna cikád. Varování? Příležitost? Jednou za 32 000 000 let. Porozumíme?

Velké zatmění v USA: Přesně za měsíc to začne. Znamení biblických rozměrů? Vzkaz z Ninive...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky