Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Istanbulská úmluva: Perverzní diktát pro Evropu. Pohlavní identita jako sociální konstrukt. Boj proti tradicím a přirozenému vývoji dětí. Budou z našich potomků Conchity Wurst? Genderová policie nastupuje

Istanbulská úmluva: Perverzní diktát pro Evropu. Pohlavní identita jako sociální konstrukt. Boj proti tradicím a přirozenému vývoji dětí. Budou z našich potomků Conchity Wurst? Genderová policie nastupuje

6. 12. 2016

Tisk článku

Ľubomír Huďo odhaluje taktizování vlivné lobby na evropské scéně, která chce ovlivňovat vzdělávací systém našich dětí v duchu transsexuálních a intersexuálních experimentů

Česká republika i Slovensko se chystají na ratifikaci Istanbulské úmluvy (hlavním podporovatelem nebyl donedávna nikdo jiný než ministr Dienstbier), přičemž tento dokument na první pohled působí pozitivním a humánním dojmem. Skutečně v něm jde jen o pomoc týraným ženám a odmítání násilí ze strany testosteronových agresorů?

Úmluva Rady Evropy o předcházení násilí páchaného na ženách a domácímu násilí a o boji proti němu byla podepsána dne 11. května 2011 v Istanbulu. Základem přijetí tohoto specifického dokumentu byl impuls z jednotlivých zemí, které na základě různých výzkumů odhalily vysoký výskyt násilí páchaného na ženách - a zjistily tak i nedostatky ohledně poskytování pomoci a podpory těmto ženám.

Česká i Slovenská republika podepsaly Istanbulskou úmluvu jako jedny z prvních zemí. Obě vlády tak vyjádřily svůj souhlas v boji proti domácímu násilí, avšak s výhradou ratifikace. Evropský parlament v březnu tohoto roku navrhl, aby se k úmluvě přidaly všechny země EU. Istanbulskou úmluvu podpořilo všech 28 zemí EU, ale jen 14 ji zatím ratifikovalo. Jak to bude u nás, není známo. Na Slovensku se ji chystají ratifikovat do konce roku.

Petice proti ratifikaci

Slovenské občanské sdružení Aliance za rodinu předala tamnímu úřadu vlády petici proti Istanbulské úmluvě, kterou na Slovensku podepsalo více než 12.600 občanů, čímž se zařadila k nejúspěšnějším internetovým peticím v zemi. Jejím cílem bylo připomenout představitelům státu, že lidé preferují hodnoty rodiny a nepřejí si, aby bylo dětem ve školách vštěpováno, že si mohou vybrat svůj rod („gender“), nebo byly vedeny k tzv. nestereotypním úkolům.

Ve slovenské petici je mimo jiné uvedeno: "Ministrovi (zahraničí - pozn. red.) Lajčákovi asi nestačila kontroverzní Strategie lidských práv. Nevíme, proč naše předsednictví musíme korunovat ještě většími hloupostmi. Vždyť co by mohlo více pomoci týraným ženám než to, že se všechny naše děti budou učit tzv. nestereotypním rolím přímo ve škole? A jinak, věděli jste, že rod je jen soubor rolí a nemá nic s Vaším pohlavím? Bez těchto "hlubokých moudrostí" bychom asi neuměli ženy ochránit před násilím.

Jak jsme mohli celá staletí takto přežít? Ratifikace těchto nesmyslů ohledně rodu, který si prý můžeme vybrat, nešla tak rychle, jak si představovali. Pouze 14 států EU zatím tento ideologický nesmysl ratifikovalo, a proto se Evropská komise rozhodla, že Istanbulskou úmluvu chce za celou EU přijmout ona.

Co na tom, že nerespektuje princip subsidiarity? A co dělá náš ministr Lajčák a ministryně spravedlnosti Žitňanská? Otevřeně tyto nesmysly podporují a tlačí na úrovni EU. Ale naši občané jsou proti! Istanbulská úmluva je návodem na týrání organizací, které pomáhají týraným ženám. Ještě jsme Istanbulskou úmluvu ani neratifikovali a již týrá a trestá organizace, které pomáhají týraným ženám! Toto je její cíl? ‚Ano pro život‘ a ‚Spišská katolická charita‘ byly vyhodnoceny v rámci grantu Úřadu vlády jako organizace s nejlepšími projekty pro týrané ženy. Dokud nepřišel dopis z Evropské unie, aby byly vyloučeny, protože patřily mezi 105 organizací, které podepsaly dopis proti Istanbulské úmluvě.

Toto má být pomoc týraným ženám? Absolutní ostuda. Pomáháme ženám, ale úmluva nám vůbec nepomáhá. Rod již není totožný s pohlavím, ale má být jen souborem rolí. Role mužů a žen rozděluje na stereotypní a netradiční. O nestereotypních rolích chce děti učit a stereotypní odstraňovat. A co je stereotyp, to si zřejmě svévolně určí tak, jak jim vyhovuje."

Čtěte ZDE: Lepší ilustraci šílenství nevymyslíš: I pohlaví a rasa jsou již věcí osobní volby. Kdy se Tomio Okamura prohlásí za cikána? Nemáte peníze? Jsou vaše děti přitroublé? Je suis Rom! A co takhle homo-delfín?

Peníze na propagandu

Istanbulská úmluva je představována jako legislativní balíček, který má ukončit a ve větší míře eliminovat násilí na ženách, domácí násilí a násilí založené na rodu. Dokument prosazují některé nevládní organizace ve snaze ideologicky prosadit definování rodu jako sociálního konstruktu. Podle lobbystické skupiny, která protlačuje agendu LGBTI (prosazování dominantních práv lidí, kteří se definují jako lesby, gayové, bisexuálové, transgender a intersexuální), máme rod vnímat pouze na základě sociální definice. Jako sociální konstrukt si může jedinec určit, co chce - jako např. v případě nestereotypní Conchity Wurst, který(á) v roce 2014 vyhrál(a) pěveckou soutěž Eurovize.

Vousatá zpěvačka Conchita Wurst z Rakouska je pětadvacetiletý rakouský transvestita Thomas Neuwirth. Se symboly jako jsou upravené vousy a brada, paruka s dlouhými vlasy a ženské večerní šaty, zvítězil v soutěži, kterou sledovalo zhruba 180 miliónů lidí ve 45 zemích. Příjmení Wurst v tomto případě podle agentury APA naznačuje i německý výraz pro klobásu. Dvojsmysl odkazuje i na německý hovorový výraz "být fuk" - tedy pohlaví je zcela fuk, počítá se jen člověk. Sám Neuwirth tvrdí, že do jedné osoby se vejdou dvě pohlaví...

Na propagandu takového druhu kupodivu nechybějí prostředky. Naše ministerstva zneužívají peněz daňových poplatníků a poskytují milióny na propagaci podobných záležitostí, jakou je Istanbulská úmluva, mimo jiné i přes různé neziskovky (jednou takovou je slovenská „Možnost volby“ intenzivně propagující tuto ideologii).

Čtěte ZDE: Pravda o dětech v "homorodinách": Nová americká studie s výsledky, které se Dienstbierům celého světa nebudou líbit. Děti jako fetiš pro zvrhlé touhy dospělých

Nestvůra postupuje

Oficiálně je cílem úmluvy odstranit předsudky, tradice a všechny ostatní zvyklosti, které jsou založeny na myšlence podřízenosti žen nebo na stereotypních rolích žen a mužů. Je zde zároveň závazek začlenit do oficiálních studijních plánů na všech stupních vzdělávání studijní materiály týkající se problematiky genderového násilí a nestereotypních genderových rolí, což je snaha prosadit tuto teorii do státní vzdělávací politiky.

Monitorovací mechanismus, který vytváří skupina expertů GREVIO, disponuje rozsáhlými kompetencemi, přes které může být vytvářen tlak na záležitosti týkající se vzdělávání a rodiny. GREVIO se může stát institucí, která bude prosazovat politickou agendu v oblasti genderové teorie. V závazku je obsaženo výrazné omezení práv rodičů rozhodovat o výchově a vzdělávání svých dětí. Toto ustanovení může být zneužito jako nástroj na výraznou změnu učebních materiálů k dané tématice a zároveň může být v rozporu s několika mezinárodními smlouvami, které potvrzují právo rodičů rozhodovat o výchově svých dětí.

Stále jsou to rodiče, kteří mají primárně právo, jakož i primární odpovědnost při vzdělávání svých dětí. V úmluvě dochází k omezení práv rodičů na výchovu dětí, neboť se zde státy zavazují, že přijmou opatření k odstranění všech modelů chování, které jsou založené na stereotypních rolích žen a mužů a zavedou na všech stupních škol k tomu potřebné studijní osnovy. Přitom máme zkušenost i z Evropského parlamentu, že za stereotypní roli ženy je často označováno i mateřství.

Odborníci, kteří si dovolili polemizovat s některými částmi Istanbulské úmluvy, byli zesměšňováni a vyloučeni z jakékoliv diskuse. Již v roce 2013 vypracovali experti z Fóra pro veřejné otázky a z Fóra života, které sdružuje přes 50 organizací a stovky jednotlivců, obsáhlý materiál, kde žádají zastavit ratifikaci Istanbulské úmluvy. Uvádějí čtyři hlavní výhrady: nejednoznačnost pojmů v úmluvě, zasahování do rodičovských práv v otázce vzdělávání, snahu o odstranění zvyků a tradic a vytvoření nejednoznačného monitorovacího mechanismu.

Máme vlastně svobodný a demokratický výběr. Zůstaneme otci, matkami, dcerami, syny, bratry, sestrami, bratranci, sestřenicemi nebo budeme různými variacemi Conchity Wurstové, zmanipulovanými vzdělávacím systémem pod drobnohledem agentů GREVIO.

Je jen na nás, jak dlouho ještě vydržíme pasivně vyčkávat.
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky