Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Švédsko již téměř ve válečném stavu: Slavná výloha migrační invaze před kolapsem. Nejatraktivnější země pro zločince. Budou policisté dezertovat? Boj o moc mezi gangy. Tisíce hořících aut a tikání časované bomby

Švédsko již téměř ve válečném stavu: Slavná výloha migrační invaze před kolapsem. Nejatraktivnější země pro zločince. Budou policisté dezertovat? Boj o moc mezi gangy. Tisíce hořících aut a tikání časované bomby

21. 11. 2017

Tisk článku

Peder Jensen na konkrétních příkladech popisuje děsivou švédskou realitu v donedávna příkladně sociálně soudržné zemi, která se hroutí z důvodu své "vítačské" politiky

Pokud hledáte trestný čin, najdete ho v každé společnosti. Bohužel, v dnešním Švédsku nemusíte hledat příliš složitě. Stačí pohled do novin. Jakýkoliv náhodný den bude zaplněn příběhy o ozbrojených loupežích, sexuálních útocích, znásilňování, přestřelkách gangů migrantů a někdy i výbušninách v restauracích. Drastická vlna kriminality se už neomezuje jen na hlavní města. Vlna se šíří s rychlostí tsunami, takže postižena jsou už také mnohá menší města a venkovské komunity.

V mnoha švédských obcích dochází k obtěžování a násilným hrozbám i ve veřejných knihovnách. Ve městě Trelleborg letos na podzim obsadilo místní knihovnu 30 - 50 mládenců. Jedna místní matka, pod podmínkou, že její jméno nebude zveřejněno, vysvětlovala, že se už bojí navštěvovat knihovnu se svými dětmi. Když se tam naposledy vydala, domácí občané byli obtěžováni hlasitým agresivním gangem zmíněných mladíků. Když strážný požádal členy gangu, aby odešli, umlčeli ho. Místní policie tvrdí, že si je  tohoto problému vědoma, ale nemá dost lidí ke každodennímu hlídání knihovny.

Říjnová kronika

V říjnu tohoto roku byla 81letá Švédka ve městě Mölndal obtěžována a ohrožována muslimskými mladíky při venčení svého psa. Několik kluků kolem 12 let šlo před ni a fouklo ji cigaretový kouř do obličeje, další vyhrožoval, že zlikviduje jejího psa. Poté ji plivl do tváře. Žena naříká, že už se bojí jít ven. Místní policie potvrzuje, že mnozí starší lidé jsou obtěžováni podobnými způsoby - v jiném případě mladíci ukradli bochník chleba osmdesátileté důchodkyni - ale opět: nemá lidi.

29. října v Malmö gang zapálil auto v muslimské čtvrti Rosengard, o den později se to opakovalo. Místní deník Sydsvenskan zmínil tyto události jen několika větami. Proč? Protože zapalování automobilů se stalo součástí každodenního života. Už to nejsou významné zprávy. Ve švédských městech auta hoří docela pravidelně:

Od ledna do září 2017 bylo ve Švédsku zaznamenáno 6 000 případů zapálených aut. To se rovná zhruba 22 požárům denně. Cílem žhářů jsou také školy a další státní budovy. Policie v některých částech Švédska konstatuje rostoucí počet násilných útoků, při nichž se cílem útoků se stala policejní vozidla, stanice a někdy dokonce i policisté v soukromí svých domovů.

Čtěte ZDE: Švédsko brzy na kolenou: V zemi je 55 zón smrti. V Malmö propuká džihád. Ruční granáty proti policii. Fake news již nestíhají ani lhát. Švédové brzy menšinou. Znásilňování za potlesku EU a OSN. Bude v Evropě válka?

29. října 2017 byl hozen kámen skrze přední dveře policejní stanice v městečku Kinna. Policejní stanice v Dalbo (Växjö) měla několik oken rozbitých kameny a bylo na ni vystřeleno petardami. Policejní stanici ve Vännäse v severním Švédsku zasáhly kameny o den dříve. Téhož dne byla policejní hlídka ve městě Linköping přepadena lidmi, kteří na ni vrhali kameny. Jeden policista byl zraněn.

18. října byla policejní stanice v jižním městě Helsingborg předmětem atentátu výbuchem. Nikdo nebyl naštěstí  zraněn, ale velká část budovy byla poškozena. "Útok na policii není jen útokem na společnost, ale na bezpečnost všech," konstatoval bezmocně švédský policejní komisař Dan Eliasson.

28. října v noci někdo vypálil zhruba 20 nábojů do domu policisty ve Västeras. Policista a jeho rodina spali. Střely prošly skrze dům policisty do sousedova domu. Podle šéfa regionální policie Carina Götblada jen štěstí zabránilo masakru.

Čtěte ZDE: Švédská novinka: Útok ve škole - mečem! Znásilněná země, náš vzor? Zadušeni blahobytem a liberalismem. Islám ničí hostitelský národ likvidací žen. Hledíme do vlastní budoucnosti?

"Obyčejné hrozby"

Přes mnohé takové případy Johanna Skinnariová, výzkumná pracovnice švédské Národní rady pro prevenci kriminality, tvrdí, že není možné určit, zda se útoky na policii stávají častějšími. Dodala nicméně, že "obyčejné hrozby a obtěžování" jsou na vzestupu. Její výzkum zjistil, že tyto útoky mají tendenci posílit "zastrašovací kapitál" pachatelů a "ukázat, že jsou tvrdí a nebojí se policie."

Švédská policistka popsala, jak zločinci zveřejnili její fotografie, fotografie jejího manžela i jejich dvouletého syna, kterému hrozili vraždou. Podobné příběhy o policistech jsou podle ní ve Švédsku nyní běžné. Policisté si již zvykli kontrolovat zda nemají bomby pod vozidly. Jeden násilník řekl bez obav policii: "Už nám neutečete, lovíme vás, ulovíme vás i vaše rodiny."

Švédové platí jedny z nejvyšších daní na světě. Navzdory této zátěži trpí některé části země chronickým nedostatkem policejních sil. Mnoho zločinů se nevyšetří. Svědci se obávají s policií mluvit. Policie už nemá kapacity vyšetřovat ani závažné zločiny, jako je vražda nebo znásilnění.

Být dnes policistou ve Švédsku není atraktivní práce. Rizika jsou vysoká, plat nízký. Většina švédských policistů - alarmujících 58% - uvažuje o změně zaměstnání.

Policie varuje, že zahraniční zločinci považují Švédsko za nejatraktivnější zemi. Pokud něco ukradnete, pravděpodobnost, že budete chyceni, je téměř nulová. Pokud byste měli být odsouzeni za trestný čin, strávíte jenom krátkou dobu v pohodlném vězení. Mnoho zbraní nelegálně cirkuluje mezi zločineckými gangy, od pistolí po ruční granáty.

Válka

Novinář Ivar Arpi tvrdí, že mnohé části země již nejsou pod kontrolou státu. Na mnoha vlakových stanicích, knihovnách a nemocnicích se stalo vyhrožování personálu každodenní rutinou. V problémových oblastech jsou obchody nuceny zavřít: kvůli nekontrolovanému zločinu si již nemohou pořídit ani pojištění. Házení kamení na policii nebo personál záchranné služby je nyní "normál". Použití ručních granátů při útocích je nyní srovnatelné s regiony Mexika, v nichž působí drogové gangy.

Göteborgský regionální deník v Göteborgu-Posten nicméně argumentuje, že proti švédské policii je v současné době vedena "válka s nízkou intenzitou".

PO Hellqvist, který pracuje již 30 let u švédské bezpečnostní služby (Säpo), vypověděl o utajeně probíhajícím "boji o moc" mezi švédskými státními autoritami a zločineckými gangy. Říká, že země je zaplavena růstem paralelních společností doplněných o svou vlastní "morální policií", nepřátelskou ke zbytku společnosti. Takové komunity jsou přirozeným hnízdem terorismu. Hellqvist dodává, že se ještě více obává lidí, kteří se radikalizují až ve Švédsku, než džihádistů, kteří se vracejí ze Středního východu. Místní radikálové jsou podle něj četnější a nebezpečnější.

Tři zaměstnanci švédské veřejnoprávní stanice SVT byli formálně odsouzeni za obchodování s lidmi poté, co propašovali syrského migranta do Švédska v roce 2014, avšak neztratili svou práci.

Čtěte ZDE: Německo: Zločinecké syndikáty si porcují zemi. Časovaná bomba za našimi humny? Kšeft s imigranty vynáší víc než drogy. Proč již stát neklade odpor? Berlínu vládne deset klanů. Přichází právo džungle

Tikající bomba

Kjell-Olof Feldt sloužil jako vlivný ministr financí během většiny osmdesátých let a byl široce respektován jako čestný a kompetentní ministr za socialisty. V říjnu poskytl novinám rozhovor, v němž vyjádřil obavy ohledně budoucnosti své vlastní strany, jakož i budoucnosti Švédska. Přiznává, že způsob, jakým tradiční politické strany "řešily" přistěhovalectví, totálně oslabil důvěru v politiky.

Současnou imigrační politiku ve Švédsku popsal jako "tikající bombu". Když byl tázán, co tedy za dnešního stavu mohou "tradiční" politici udělat pro vyřešení těchto děsivých problémů, odpověděl: "Nevím. Myslím, že sotva někdo ví." Současní političtí vůdci se podle jeho názoru pouze snaží zamést problémy pod koberec a především potlačit debatu o nich.

Mnohé vysvětluje jedna studie. Tvrdí, že švédští studenti a obecně domácí občané byli zatlačeni do zadní části fronty pro nové bydlení. Obce ve Švédsku trpí nedostatkem volných domů a bytů. Je tomu tak proto, že musejí dávat přednost nově příchozím žadatelům o azyl a přistěhovalcům před místními. Švédska vláda chce do roku 2018 ubytovat dalších více než 100 000 přistěhovalců.

Co k tomu říci?

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Západ prohrává: USA tlačí na Kyjev, aby se vzdal. I britský generál Sir Richard Barrons věští porážku. Podle CIA už není čas a Kyjev by měl válku ukončit. Na mobilizaci nejsou peníze. Blíží se konec ukrajinského dobrodružství Západu?

Západ prohrává: USA tlačí na Kyjev, aby se vzdal. I britský generál Sir Richard Barrons...

Model 11. září počesku pokračuje: Oficiální verze má čím dál větší trhliny. Záhada dopisu na rozloučenou. Jako pas teroristy Atty? Opravdu se Kozák přiznal ke klánovické vraždě? A co Bílý dům? Čeká nás rok velkých změn?

Model 11. září počesku pokračuje: Oficiální verze má čím dál větší trhliny. Záhada "dopisu...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky