Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Falešný zpěv klimaalarmistů: Překřičíme pracující většinu. Leží Kocourkov v Německu? Létající krávy Paula McCartneyho. Co je podle marxisty Františka perverzní? Čeští poslanci: Poslušnost nad rozum

Falešný zpěv klimaalarmistů: Překřičíme pracující většinu. Leží Kocourkov v Německu? Létající krávy Paula McCartneyho. Co je podle marxisty Františka perverzní? Čeští poslanci: Poslušnost nad rozum

24. 11. 2017

Tisk článku

Vítězslav Kremlík komentuje, jaké divadélko předvedli klimatičtí alarmisté na nedávné konferenci a usvědčuje přední z nich z povrchnosti a manipulace

Aktivisty Greenpeace mohla ranit mrtvice. Donald Trump na klimatickou konferenci COP23 v Bonnu vyslal   zástupce fosilního průmyslu. Aby se pochlubil, že Amerika snižuje své emise díky boomu těžby zemního plynu. 

Aktivisté americkou tiskovou konferenci přerušili a uspořádali "media stunt" (divadelní akci pro kamery). Přišli zazpívat duchovní gospel o tom, jak nenávidí "chamtivé ropné korporace". Když dozpívali, odešli pryč (viz video zde). Aktivisté mají svou víru, přišli o ní zazpívat. Tečka. O diskusi zájem nemají.

Mlčící většina

Mnozí z těch aktivistů promovali z mediálních studií a vědí, jak na to. Chtějí nastolit v médiích vlastní agendu (tzv. agenda setting). Aby odvedli řeč od nákladnosti a nízké efektivity „zelených“ řešení. A aby zarámovali celý spor jako boj „hodných lidí zpěváčků proti chamtivým korporacím“. Jak vědí, média patří ke stejné sociální třídě intelektuálů („knowledge class“) a mají s nimi stejné zájmy. Ti se jistě nebudou šťourat v tom, že zpěváčci nejsou žádné utlačované chudinky, ale příslušníci bohaté a vzdělané střední vrstvy, co vysedává ve značkových kavárnách.

Dělnická vrstva, které „obnovitelné zdroje“ zdražují účty za energie, přítomna nebyla. Ta byla v práci. Dělnická vrstva ve svých řadách má zedníky a svářeče, ale ne zpěváky či umělce schopné ztvárnit takovou šarádu. Proto se také mluví o „mlčící většině“. Kdo vůbec zastupuje její zájmy?

Za mediální výstup pro kamery lze označit i projev Angely Merkelové. Moralizovala, jak prý je klimatická změna nejnaléhavější úkol současnosti. Ve skutečnosti na klima Angela kašle. Německé emise už 10 let neklesají. Mají jiné priority. Němci pozavírali své jaderné elektrárny kvůli iracionálního strachu z tsunami (ty jim na rozdíl od japonské Fukušimy ve vnitrozemí nehrozí, řekněte jim to už někdo). A výpadek kompenzují výstavbou... uhelných elektráren. Čímž zcela vymazali výsledky své předchozí vlny frenetického budování solárních elektráren. Jeden krok kupředu, dva zpátky. Mimochodem, německé ambice přejít výhradně na elektromobily mohou paradoxně emise CO2 zvýšit – pokud auta pojedou na elektřinu z uhelných elektráren. Němečtí ekonomové se asi školili v Kocourkově.

Čtěte ZDE: Klimatický alarmismus: Nekritická pseudověda? OSN podvádí a mystifikuje. Přesila má navrch nad pravdou? Fáze objevování neznalosti. Generace alarmistů musí odejít. Potom budeme moci diskutovat

Perverzní postoje

Konferenci využili i umělci, aby na sebe upozornili. Zpěvák Paul McCartney, někdejší člen Beatles prohlásil za „šílenství“ Donaldův postoj, že změna klimatu je švindl (hoax). „Je čas si říci, zapomeňte na Trumpa, něco můžeme pro klima udělat i my sami.“ Prý každý může zachránit planetu, když se stane vegetariánem, jako on.

Paul věří, že za oteplování mohou krávy. Jenže jakoupak asi on sám má uhlíkovou stopu, když nám káže o skromnosti? Paul s majetkem 54 milionů dolarů je na 32. místě nejbohatších celebrit světa. Například v roce 2005 si nechal sponzorovat své turné od automobilové firmy Lexus. Ta mu darem věnovala hybridní eko vůz (čti luxusní drahý vůz – ekologie je dnes symbolem sociálního statusu) a nechala ho poslat letecky. Což představuje asi tolik emisí, jako kdyby zpěvák s vozem objel zeměkouli 300krát.

Další výstřel v kulturní válce od boku vypálil argentinský neomarxista Bergoglio, známý též jako papež František – prý kdo podporuje fosilní paliva, je podle něj „perverzní“. Pokáral kritiky „junk science“ (špatné vědy) ale i optimisty, kteří věří, že skleníkové emise vyřeší tak nějak „sám“ technický pokrok. Sjel i lidi, které to nezajímá, nebo už to vzdali. „Nesmíme upadnout do těchto čtyř perverzních postojů, kteří vskutku nepomáhají poctivému výzkumu a upřímnému produktivnímu dialogu,“ řekl František. 

Odsuzuje kapitalismus, ač je to první systém v dějinách, který dokáže snižovat bídu a podvýživu (ač začátky bývají tvrdé, viz Kuznetsova křivka). A odsuzuje víru v techniku - ač právě nová technologie hloubkové těžby zemního plynu umožnila Americe snižovat své emise. Tenhle papež je nějak mimo.

Hlasování

Iracionálním výkřikům lidí jako je Merkelová, McCartney nebo Bergoglio se někdy říká "virtue signalling" - dávají najevo své "ctnostné" postoje, aby si toho všimli jejich souputníci. Chtějí se vytáhnout, kdo je nejctnostnější a nejskromnější. Aby je Parteigenossen z jejich sociální bubliny poplácali po zádech. I za tu cenu, že se třeba zastávají ekonomicky sebevražedné politiky.

Toto natřásání peří předvedli i naši poslanci. V předvečer bonnské konference i česká poslanecká sněmovna na pátý pokus ratifikovala Pařížskou klimatickou dohodu. Když se podíváme na web psp.cz jak kdo hlasoval (60. schůze, 25. hlasování, 5. září 2017, 18:40, Pařížská dohoda), je to smutný pohled. Proti klimatické ideologii hlasovala jen ODS a tři jednotlivci. Většina poslanců ani nediskutuje o tom, zda to republiku nějak poškodí. Chtějí jen vyslat signál do Bruselu, že jsou poslušní.

Zdroj. Redakčně kráceno. www.klimaskeptik.cz
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky