Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Státní teror využil vraždy: Smrt na Slovensku zakryla přepadení jiného novináře. Vzpomínat historii se trestá. Svoboda slova? Zastrašit, zlikvidovat! Které z alternativních médií je na řadě u nás? Hackeři z bažin zaútočili

Státní teror využil vraždy: Smrt na Slovensku zakryla přepadení jiného novináře. Vzpomínat historii se trestá. Svoboda slova? Zastrašit, zlikvidovat! Které z alternativních médií je na řadě u nás? Hackeři z bažin zaútočili

27. 2. 2018

Tisk článku

Ivan Poledník informuje o bezprecedentním útoku na známého slovenského žurnalistu, který je předzvěstí ještě větší zastrašovací kampaně vůči všem svobodně myslícím lidem i u nás

U šéfredaktora populárního slovenského časopisu Zem & Vek Tibora Rostase proběhla včera v časných ranních hodinách demonstrativně brutální domovní prohlídka. Důvodem bylo obvinění z trestného činu hanobení národa. Trestní oznámení podal ředitel nadace "Zastavme korupci", sorosovec Pavel Sibyla.

O tomto bezprecedentním zastrašovacím aktu v rámci informační a psychologické války vůči svobodě slova a myšlení a také vůči alternativním médiím informoval slovenský konzervativní portál Hlavné správy.

Jako v gangsterce

Tibora Rostase v pondělí čekalo nepříjemné ráno. Pět minut před půl sedmou jej vzbudily rány na dveře. Jednotka policistů požadovala, aby otevřel a vyšel ven, kde v tu chvíli panovaly mrazivé teploty, stejně jako je tomu v současné době i u nás. Rostas musel přesto v pyžamu vyjít před dveře, kde na něho zakuklenci schovaní za štíty mířili dlouhými automatickými zbraněmi.

Červená tečka zaměřovače samopalu na čele by v mrazivém pondělním ránu málokomu zlepšila náladu. Tibor Rostas v pátek pohřbil svého zesnulého otce a hned po víkendu následoval takovýto teatrální útok na osobní svobodu a lidskou důstojnost. "Bylo štěstí, že jsem rychle otevřel. Měli právo vylomit dveře, případně použít k jejich otevření výbušninu. Že by to udělali o tom nepochybuji," řekl pro Hlavné správy Rostas.

Následovala zevrubná prohlídka domu osmi kriminalisty.

Záminka

Zem & Vek je populární časopis se skoro sedmi tisíci předplatiteli. Zabývá se celou řadou společenských témat: lidmi a komunitami, duchovními otázkami, vztahy, vědou či zdravím. Na svých stránkách nemá reklamu, veškeré aktivity jsou financovány z dobrovolných darů příznivců mj. prostřednictvím nadačního fondu (máme podobný). V tomto ohledu jsme v naší zemi možná trochu pozadu. Probudí nás nějaký podobný útok na svobodu slova a myšlení? Bez boje to nepůjde. Nebo jsme rezignovali?

Sibylovi se v květnu minulého roku znelíbil článek s názvem Klín židů mezi Slováky, který by otisknut na stránkách časopisu.

Článek cituje významné a dodnes uznávané osobnosti slovenských dějin, jež otevřeně kritizovaly židovskou obec. Pavel Sibyla tvrdí, že článkem chtěl Rostas "docílit u čtenářů dojmu, že antisemitské názory a postoje byly mezi slovenskou inteligencí na přelomu 19. a 20. století běžné a dokonce většinové". Obzvlášť závažnou je podle něho pasáž v úvodní části, která má navozovat dojem, že štúrovci věděli o "mimořádně nebezpečných rozkladných tlacích na slovany a konkrétně i na Slováky, které je chtějí morálně i materiálně položit na kolena".

Čtěte ZDE: EU přitvrzuje cenzuru: Nenávidí Juncker Protiproud? Příručka jak (ne)psat k migraci - o muslimech jen dobře! Ochrana liberální demokracie totalitou? Již se šikují: Železná pěst mainstreamu dopadne bez slitování

Sám Rostas se k tomu svého času vyjádřil takto: "Vstoupili jsme do absurdní éry, v níž citovat největší velikány ducha národa je důvodem k podání trestního oznámení. Byli to právě štúrovci ale i celé generace slovenské inteligence, kdo se nebál kriticky vystupovat vůči útlaku Slováků a slovanů. Zdaleka nejde jen o to, z jaké strany byl tento útlak veden, nýbrž o to, že tyto nátlakové formy přetrvávají - a to je pointa tohoto článku. Nyní se započalo koordinované úsilí o naše umlčení a zastrašování. Na 30 dní mi zablokovali facebookový profil s obrovskou sledovaností, stejně tak jsou vedeny útoky na facebookový profil Zem & Vek. Takto je omezována možnost vyjádřit se k aktuální situaci a jejím dalším vývoji."

Dále také upřesňuje: "Záměrem lidí pocházejících nejčastěji z jistých nevládních organizací, které otevřeně a oprávněně kritizujeme, je zdiskreditovat časopis, jeho tvůrce a čtenáře vystavit obavám ze 'šíření extremistického materiálu'. Protentokrát se toho ujal Pavel Sibyla, oceněný Nadací George Sorose, bývalý poradce prezidenta Kisky...".

Tibor Rostas se k celé záležitosti a jejím zákulisí včera stihl podobněji vyjádřit v rozhlasové relaci kanálu InfoVojna

Proč takové divadlo?

Celé Slovensko je nyní vzhůru nohama z mafiánské vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky (údajnými vrahy jsou mafiáni napojení na eurofondy, což je velmi výmluvné). Událost plní média po celé Evropě, ty naše nevyjímaje. Současně však probíhá analogický státní terorismus na novináře, který je nepohodlný současnému neomarxistickému kavárensko-bažinnému establishmentu, jejž důvěrně známe i od nás a dalších evropských zemí. Ten prozatím používá jiné prostředky, neboť - jak dobře známo - cesta revolucí a vražd se ukázala především během uplynulého století jako neefektivní. Daleko účinnější je trpělivý pochod institucemi, postupné zastrašování a salámová metoda. Útok na Rostase byl bezpochyby pohotově spuštěn tak, aby před širokou veřejnosti zanikl v mediálním lomozu okolo vraždy Kuciaka (nebo snad někdo něco věděl dokonce předem?) a současně se informace dostala k těm, k nimž se dostat má - to se samozřejmě nevylučuje. 

Šéfredaktor Rostas byl zajištěn způsobem, jakým se postupuje vůči teroristům či mexickým drogovým dealerům. Je to součást psychologické války. Zastrašit každého, kdo si dovolí mít vlastní pohled na současnost a historii. Toho, kdo dává najevo svůj nesouhlas se současným politickým systémem, v němž je společensky a profesně likvidován každý, kdo nejde s davem.

Které médium je na řadě? Podobných záminek se přeci najde nepřeberně. Nedávné potvrzené hackerské útoky na server protiproud.cz (vzápětí po zveřejnění šéfredaktorova článku k výsledku prezidentských voleb) ostatně také nevěstí nic dobrého. Útok způsobil bezpečnostní odpojení serveru a na několik hodin k velké nelibosti a znepokojení mnoha čtenářů znepřístupnil stránky.

Je čas se probudit do reality. A začít bojovat.


Tagy článku

Doporučujeme

Polojasno před bouří: Převrat v USA? Žije vůbec Biden? Režim iluzí. Kdo řídí Ameriku? Kdo má jaderný kufřík? Už ani na Hutie nestačí?  Izrael se musí o sebe postarat sám? Mrazivá zábava jako v hrobě: Udělejme si zásoby popcornu

Polojasno před bouří: Převrat v USA? Žije vůbec Biden? Režim iluzí. Kdo řídí Ameriku?...

Opakování historie: Rudá přetřená na zeleno. Ožebračit lidi. Učinit je totálně závislými na teroristickém státu. Věda podlehla korupci. Podle zájmů nových protektorů. Vědí, co činí. Začínají mít strach. Převrat? V nedohlednu...

Opakování historie: Rudá přetřená na zeleno. Ožebračit lidi. Učinit je totálně závislými...

Na začátek stránky