Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Itálie: Párty pro ilegální migranty skončila? Salvini: Deportujeme jich půl miliónu zpět. Zvládne to? Export zločinců z Tuniska. Kavárny a bažiny plivou. Dá si Soros ještě spaghetti?

Itálie: Párty pro ilegální migranty skončila? Salvini: Deportujeme jich půl miliónu zpět. Zvládne to? Export zločinců z Tuniska. Kavárny a bažiny plivou. Dá si Soros ještě spaghetti?

2. 8. 2018

Tisk článku

Soeren Kern popisuje současný nadějný politický kurs Itálie v nejožehavějším tématu dneška a cituje reakce navztekaných globalistů a jejich médií

Nový italský ministr vnitra Matteo Salvini slíbil omezit peníze pro migranty, a deportovat ty migranty, kteří jsou v zemi ilegálně.

"Otevřené dveře v Itálii pro oprávněné žadatele a jednosměrná jízdenka ven pro ty, kteří sem přišli dělat problémy a myslí si, že my je budeme ještě vydržovat", řekl Salvini v Lombardii, v oblasti, kde žije čtvrtina všech cizinců v Itálii, "Jednou z nejvyšších priorit se stane deportace."

Salvini se činí

1. června 2018 zformoval Matteo Salvini, lídr pronárodní strany Liga (Lega), novou koaliční vládu s populistickým Hnutím pěti hvězd (M5S). Vládní program představuje devětatřicetistránkový akční plán, který slibuje skoncovat s ilegální migrací a deportovat až 500.000 migrantů bez dokumentů.

2. června 2018 na shromáždění ve Vicenze Salvini řekl: "Párty pro ilegální migranty skončila. Budou si muset sbalit svoje věci, slušně a klidně, ale budou muset odejít. Uprchlíci z války jsou vítáni, ale ostatní musí pryč."

3. června Salvini navštívil Sicílii, jedno z hlavních míst, kde migranti přistávají na cestě ze severní Afriky přes Středozemní moře. Řekl:

"Musíme skoncovat s tím, aby Sicílie byla evropským uprchlickým táborem. Nehodlám stát a nedělat nic, zatímco přistávají další a další migranti. Potřebujeme deportační centra."

"Není dost bytů a pracovních míst pro Italy, natož pro polovinu Afriky. Musíme používat zdravý rozum."

Salvini také obvinil tuniské úřady z úmyslného posílání zločinců do Itálie:

"Tunisko je svobodná a demokratická země, které neexportuje gentlemany, ale snaží se exportovat zločince. Budu mluvit se svým tuniským protějškem, nezdá se mi, že by v Tunisku byla válka, mor či hladomor."

Itálie je hlavní evropskou branou pro migranty přijíždějící po moři: podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) jich v roce 2017 přijelo po moři 119.369 a v roce 2016 jich přijelo 181.436. Během posledních pěti let přijelo do Itálie asi 700.000 migrantů.

Čtěte ZDE: Opatrný potlesk pro domácí hlediště: Evropu obchází strach z těhotenství. Itálie, Španělsko i Rakousko zvedají hlavu. Byla počata politika? NATO staví další armádu. Co udělá prezident Zeman?

Černého Petra vytáhla Itálie

Poté, co došlo v březnu 2016 k podpisu migrační dohody mezi EU a Tureckem a uzavření cesty z Turecka do Řecka, které bylo dříve upřednostňovaným vstupním bodem do Evropy z Asie a z Blízkého Východu, stala se Itálie hlavní vstupní branou do Evropy.

V únoru 2017 podepsala Itálie dohodu o migraci s Libyí, s cílem zadržovat lodě a vracet migranty do Libye. Tato smlouva, ve které se Itálie zavázala k vybavení a financování libyjské pobřežní stráže, měla za výsledek, že během léta 2017 pokleslo množství připlouvajících migrantů o 75 %. Nicméně od začátku roku 2018 přijelo z Libye do Itálie více než 13.000 migrantů. Očekává se, že se toto číslo během letních měsíců, až se zlepší počasí, ještě navýší.

Itálie deportovala v roce 2017 pouze 6.514 migrantů a v roce 2016 pouze 5 817. Nová vláda slibuje, že urychlí deportace migrantů změnou přijímacích středisek na střediska detenční. Deportace jsou však drahé a komplikované.

Podle italského práva musí například během nákladné operace každého deportovaného doprovázet přinejmenším dva policisté. Noviny La Repubblica popsaly nedávnou deportaci 29 Tunisanů, kteří byli v letadle pronajatém v Bulharsku eskortováni 74 policisty, lékaři, zdravotními sestrami, ozbrojenými policisty i neozbrojenými policisty v civilu za celkové náklady 115.000 Euro, to jest 3.965 Euro na jednoho deportovaného.

Při těchto nákladech, by deportace 500.000 migrantů stála italské daňové poplatníky 2 miliardy Euro.

Předchozí vlády vyčíslily výlohy migrační krize v roce 2018 na cca 5 miliard Euro: 20 % za záchranu na moři, 15 % za zdravotní péči, 65 % za přijímací střediska migrantů, která momentálně hostí 200.000 lidí.

Základní práva?

Nová vláda sdělila, že chce použít část peněz určených na přijímací střediska k financování deportací. Kromě finančních nákladů čelí Itálie také právním překážkám, které činí masové deportace takřka nemožnými.

Článek 19, odstavec 2 Charty základních práv EU (Listiny základních práv Evropské unie) říká:

"Nikdo nesmí být odsunut, vyhoštěn či vydán do rukou státu, existuje-li vážné nebezpečí, že by na jeho území, mohl být odsouzen k smrti, podroben mučení nebo jiným nelidským či ponižujícím trestům či zacházení."

Toto ustanovení účinně zabraňuje Itálii a ostatním členům EU v deportaci migrantů do většiny zemí muslimského světa.

Nová vláda také slíbila vyjednat více bilaterárních smluv o deportacích. Momentálně má Itálie smlouvy o deportaci s pěti zeměmi: Egyptem, Gambií, Nigérií, Súdánem a Tuniskem. Migranti ze Súdánu a Tuniska nemohou být deportování bez souhlasu země původu.

Salvini také již dříve řekl, že Itálie odmítne plánované změny Dublinských dohod, evropské legislativy, která vyžaduje, aby lidé hledající ochranu o ni požádali v první zemi Evropské unie, do které vstoupí. Setkání ministrů zahraničních věcí 28 členských zemí EU v Lucemburku 4. června 2018 bylo zaměřeno právě na tyto Dublinské dohody.

Z geografické polohy Itálie je zřejmé, že je předurčena k nepřiměřené zodpovědnosti za ilegální migraci z Afriky a Blízkého Východu, ale Salvini řekl, že ostatní členské země EU se brání změnám, které by od nich vyžadovaly sdílet toto břemeno: "Mají v úmyslu svalit tento problém na země na pobřeží Středozemního moře, jako jsou Itálie, Kypr, Malta a Španělsko, a nechat nás abychom se starali o další tisíce a tisíce migrantů během příštích deseti let."

Právo EU nyní po členských zemích vyžaduje, aby finančně zodpovídaly za migranty, kteří přijeli do jejich zemí po období deseti let. Polsko, Maďarsko, Česká a Slovenská republika chtějí, aby tato odpovědnost byla snížena na osm let a Itálie, Kypr, Řecko, Malta a Španělsko to chtějí snížit na maximálně dva roky.

Čtěte ZDE: Itálie nevpustila loď s Afričany: Migrační byznys se ukazuje v plné nahotě. Proč humanitární starostové ostrouhali? Pašerácké (ne)ziskovky mají peněz na rozdávání. EU chce příval udržet. A proč právě Itálie?

Kavárny a bažiny

Pro-unijní, pro-migrační a pro-multikulturní média zatím útočí, aby podkopala důvěru v novou italskou vládu.

Německý týdeník Der Spiegel zobrazil na své obálce se špagetami a s jednou špagetou kývající se jako oprátka: "Itálie se ničí sama – a potápí tím Evropu." Der Spiegel apokalypticky napsal:

"EU musí přijmout jednotné stanovisko vůči Donaldu Trumpovi, jehož scestná politika ohrožuje jak evropskou bezpečnost, tak prosperitu. Trump nutí Evropu do obchodní války a co je ještě horší, vyhrožuje, že hodí do šrotu poválečné mezinárodní uspořádání, které umožnilo Evropanům nalézt jejich místo ve světě – pomocí obchodu a struktur Světové obchodní organizace (WTO) a zajištění bezpečnosti s pomocí NATO."

"Ale jak může EU rozpoutat obchodní válku, když Itálii hrozí, že upadne do chaosu? V době, kdy by se EU mohla vyprofilovat jako alternativa k Trumpově unilateralismu.... Evropa může čelit měsíce, jestli ne roky, handrkování ohledně možné pomoci Itálii v nouzi... Jestliže tato země bude vyvedena z rovnováhy, otřese to architekturou celé EU."

"Italská krize je sbližováním dvou největších problémů EU: ekonomického ohrožení eurozóny a eroze sdílených hodnot a norem. Jestliže budou v Itálii vládnout populisté, tak se země bude stále ocitat v kursu permanentní konfrontace s Bruselem – například vyjádřením solidarity ke klíčovým problémům s pravicovými populisty ve Francii, Rakousku nebo Finsku nebo s vládami v Maďarsku a Polsku kritickými k EU."

"Nebo by se mohla politická situace přehoupnout na stranu částečných či úplných autokratů jako jsou například Donald Trump a Vladimir Putin, což by postupem času podkopalo základy EU. Některá témata přicházející v úvahu by mohla zahrnovat dohodu s Íránem, celní tarify uložené Trumpem, rozšíření sankcí proti Rusku, klimatickou politiku, a dokonce i přístup Evropy k Číně."

"Znovuzrození nacionalismu v Evropě, zejména v Itálii je špatnou zprávou pro Evropu. Jestliže EU někdy měla nějaký vizionářský cíl, pak jejím cílem bylo čelit sobeckému nacionalismu s vizí komunity nadnárodních hodnot. Co bude držet Evropu pohromadě, když jsou její základy otřeseny?"

Deník The New York Times napsal:

"Xenofobní Liga a pokrokářské Hnutí pěti hvězd – přinášejí spolu fanatismus a neschopnost neobvyklého rozsahu. Je to ohavná banda zrozená na vlně globální antiliberální vlny."

A ještě jednou:

"Matteo Salvini – vůdce Ligy, a budoucí místopředseda vlády a ministr vnitra slibuje přísný zákrok proti migraci a vypovězení až 500 000 migrantů, kteří jsou již v Itálii."

"To by mohlo přinutit Brusel aktivovat proti Itálii článek 7, umožňující pozastavení členských práv za porušení základních závazků právního státu."

"A noví čelní představitelé Itálie již vyjádřili svoji touhu zlepšit vztahy a obchod s Ruskem a jeho prezidentem Vladimirem Vladimirovičem Putinem."

"To může znamenat, že EU nyní nebude schopna prodloužit své ekonomické sankce proti Rusku za jeho zahraniční politiku, včetně jeho anexe Krymu, porušování Minských dohod na východní Ukrajině a pokus o zavraždění bývalého ruského špiona a jeho dcery v Británii, které Kreml neustále popírá."

Čtěte ZDE: Národ zaniká se ztrátou suverenity: Najdou naše země cestu zpět? Pryč s utopií. Evropa katedrál proti Evropě nihilismu. Budeme důstojnými dědici předků? Italové se probouzejí do reality. Dokážou se postavit na nohy?

George Soros, americký miliardář maďarského původu oddaný podpoře masové migrace do Evropy, obvinil Rusko ze zasahování do italských voleb:

"Jsem velmi znepokojen blízkým vztahem nové koaliční vlády k Rusku. Vyslovili se pro zrušení sankcí proti Rusku... Existuje blízký vztah mezi Matteem Salvinim a Vladimirem Putinem. Nevím, jestli Putin financuje jeho stranu, ale italské veřejné mínění má právo vědět, jestli je Salvini na Putinově výplatní listině."

Poté, co se zformovala nová italská vláda, Soros volal po otevřenějších hranicích:

"Donedávna většina migrantů mohla dojít do zemí severní Evropy, jejich skutečného cíle. Když potom jak Francie, tak Rakousko uzavřely hranice, tak migranti zůstali uzavřeni v Itálii... To je ten hlavní důvod proč Liga tak uspěla v minulých volbách."

"EU musí změnit současné předpisy a platit většinu nákladů na to, co je potřeba na integraci a podporu migrantů, kteří jsou zaseklí v takovém nepoměru v Itálii."

Salvini odpověděl:

"Nikdy jsme z Ruska neobdrželi ani liru, ani euro, ani rubl. Myslím, že Putin je jeden z nejlepších státníků široko daleko a je mi hanba z faktu, že Itálie pozvala takového bezskrupulózního spekulanta jako je pan Soros, aby tady vůbec mluvil."

 Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Vláda zločinců vede zemi k pádu a válce: Fiala kapituloval před lékaři. Do důchodu až v 67? Skandální ceny energií a potravin dál porostou. Netříštěme síly! Pryč od Bruselu! Míří už ANO k ODS? Zlobovaný generál NATO na Hradě

Vláda zločinců vede zemi k pádu a válce: Fiala kapituloval před lékaři. Do důchodu až...

Osvědčený 13 bodový plán pro chcíplé kobyly: Fialový panáček profesor Nutela zdrhl v době stávky na Moravu. Už i SPD má víc procent než ODS. Zakažme říkat, že kobyla chcípla. Vyměnit jezdce - a jede se dál. Zarajtuje na mršině Kuba?

Osvědčený 13 bodový plán pro chcíplé kobyly: Fialový panáček profesor Nutela zdrhl v době...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky