Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Stav našeho národa a kultury: Trenky jsou více než státní vlajka. Za co dostali Slušní lidé pokutu? Hnít Brno mrhá veřejnými penězi. Zdravý rozum ještě žije. Nechcete platit hnus? Volby jsou už za pár dnů

Stav našeho národa a kultury: Trenky jsou více než státní vlajka. Za co dostali Slušní lidé pokutu? Hnít Brno mrhá veřejnými penězi. Zdravý rozum ještě žije. Nechcete platit hnus? Volby jsou už za pár dnů

10. 9. 2018

Tisk článku

Zdeněk Koudelka komentuje některé morální i právní aspekty hanebné pobuřující kauzy "divadla" v Brně a její současné rovněž hanebné dohry

Radnice Brno-střed uložila pokuty aktivistům ze Slušných lidí, kteří vyjádřili vstupem na jeviště nesouhlas s divadelní hrou Vaše násilí a naše násilí uvedenou 26. 5. 2018 v Divadle Husa na provázku patřícímu městu Brnu. Ve hře si žena vytahuje státní vlajku z vaginy a je zde nábožensky urážlivá scéna, kdy Ježíš znásilňuje muslimku. Vlajka se vždy mění podle státu, kde se hraje, neboť cílem scény je zhanobit státní vlajku daného státu.

Jde o znevážení státního symbolu placené z veřejných peněz v rámci festivalu Divadelní svět. Aktivisté tak projevili odpor k něčemu, co profesor estetiky Petr Osolsobě nazval hnusem, kardinál Dominik Duka napadl žalobou a co považuji za mrhání veřejnými penězi.

Státní a městská divadla jsou veřejné instituce

Aktivisté Slušných lidí vstoupili na jeviště divadla patřícího městu, tedy městské instituce. Protest nečinili v soukromém divadle, kde by strůjci hry mohli uplatnit právo na ochranu vlastnictví. Divadlo jim nepatří. Patří městu Brnu, jehož značná část občanů se cítí hrou dotčena a je naštvána, že něco takového platí vedení města tvořeného ANO, Žít Brno, zelenými a TOP z městského rozpočtu, na který přispívají daněmi.

Dvojí metr radnice Brno-střed

Radnice Brno-střed ovládaná Žít Brno, zelenými a ANO rozdala pokuty jen za protest, přestože dostala řadu oznámení o hanobení státní vlajky, což je přestupek. Senátorka za Zelené Eliška Wagnerová prohlásila, že vlajka je jen rekvizita. To je absurdní výklad práva. Podle těchto názorů, by zřejmě mohlo být na divadelní scéně utýráno zvíře a zelení by snad řekli, že je to v pořádku, protože zvíře je v tomto případě rekvizitou. Avšak umělci nemají imunitu. Státní vlajka zůstává státní vlajkou a zvíře zvířetem i na jevišti.

Čtěte ZDE: Teroristé pod ochranou úřadů: Česká vlajka vytahovaná z vagíny. Kristus znásilňující muslimku. Jejich násilí se již před ničím nezastaví. Slušní lidé zvedají hlavy. Struna brzy praskne

Nelze se divit naštvání lidí, když vidí, že někomu projde hanobení státní vlajky, zatímco v Praze je úřady stíháno spálení trenek na Pražském hradě. Jsou snad trenky více než státní vlajka? Podle radnice Brno-střed asi ano. Podle zdravého rozumu ne.

Co dělat

Lidé, kteří nechtějí, aby Brno platilo hanobení Krista, a kteří vidí, že pro úřady jsou trenky více než státní vlajka, cítí, že stát není schopen zajistit průchod práva. Využívají pak svémoci a práva na odpor. Za to jim radnice Brno-střed ovládaná ANO, zelenými a Žít Brno uděluje pokuty. Společnost na to může reagovat tak, že uskuteční sbírku na jejich zaplacení. Lidé vyjádří svůj názor i tím, že na ni přispějí.

Mohou reagovat i v komunálních volbách. Kdo chce, aby se z brněnských peněz platilo hanobení Krista a rozdávali pokuty občanským aktivistům, bude volit zelené, ANO, Žít Brno a TOP. Kdo nechce podporovat z městských peněz hnus, zvolí jiné.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Ledová devítka: Až řeknou teď, zmrazí banky a celý finanční sytém. Dolar i euro zmizí. Cesta do záhuby, nebo nový začátek? Jen měna podložená zlatem. 189 klíčových figur. Kdepak válka! Svět bude naruby do 48 hodin. Za rok či dva?

Ledová devítka: Až řeknou teď, zmrazí banky a celý finanční sytém. Dolar i euro zmizí....

Svatbami za klima: Čeští zákonodárci budou oddávat. Sňatky jako součást kampaně? Manželství pro všechny! Pryč s dikriminací! Svatby dětí ve školách i příbuzných mezi sebou? Sezdají naši poslanci Netanjahua s vůdcem Hamásu?

Svatbami za klima: Čeští zákonodárci budou oddávat. Sňatky jako součást kampaně? Manželství...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky