Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Ohavná likvidace ministra kultury: Na lumpárny se neupozorňuje. Sáhl někdo na penězovody? Hamáčkovy tanečky. Je vláda skutečně tak protikorupční? Solární zločinci zpět na scénu. Závody s promlčecí lhůtou?

Ohavná likvidace ministra kultury: Na lumpárny se neupozorňuje. Sáhl někdo na penězovody? Hamáčkovy tanečky. Je vláda skutečně tak protikorupční? Solární zločinci zpět na scénu. Závody s promlčecí lhůtou?

28. 6. 2019

Tisk článku

Alena Vitásková komentuje několik justičních a politických kauz současnosti a hledá v nich společného jmenovatele

Již několik měsíců sledujeme nejen zvyšující se venkovní teploty. Léto je takové, jak má být. Jen ti politici nám pocit z krásných dnů nějak kazí. Opomenu demonstrace - požadavek demonstrantů na nezávislost justice. Nevěřím tomu, že pod tímto „chabým heslem“ se skrývá „hluboká myšlenka“.

Ministr vnitra Jan Hamáček se v posledním období nechal slyšet v oblasti spravedlnosti hned několikrát. Obává se odvolání nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana. Pokud by vláda přehlasovala a NSZ Pavla Zemana odvolala, odchází prý (jako několikrát denně) ČSSD z vlády. Pozoruhodná výhrůžka - či podmínka pro setrvání sociální demokracie ve vládě.

Hamáčkovy tanečky  

Čím je zavázána ČSSD (nebo jen Jan Hamáček) Pavlu Zemanovi, že ho brání vlastním tělem? Co říká pan ministr vnitra na to, že bylo na NSZ Pavla Zemana podáno trestní oznámení a rovněž podnět na zahájení kárného řízení za zfalšování důkazů předložených Nejvyššímu soudu? Nebo naopak čeho se pan Hamáček obává, při změně na některých postech státního zastupitelství?

Že by se mohly řešit kauzy, které úspěšně spějí mílovými kroky k promlčení? Nebo to je pouze předem domluvené divadlo pro ubohé občany mezi Babišem a Hamáčkem? I to může být ve hře. Pokud se podíváme do zpětného zrcátka, kdo měl prospěch z pádu Nečasovy vlády? Přepsala se mapa politického složení našeho parlamentu a především vlády. V té době byl NSZ Pavel Zeman.

K moci se dostali ti, kteří byli u tvorby zákonů kolem solárního tunelu. A světe div se, pokračují v dalším nastavení podpor, které byly před více než sedmi léty zastaveny – to je podpora pro biometan. Architekti nevalně známého projektu připravují zákony pro schválení desítek miliard korun dotací z veřejných financí a budou se ohánět EU. Ovšem jejich nezodpovědné počínání zaplatí zase jen český občan. Nečasova vláda další podpory vč. biometanu zastavila. ERÚ v čele s Vitáskovou na tom mělo hlavní zásluhu. 

Poslanci jsou ubíjení hlasováním o důvěře, nedůvěře vlády, jeden skandál střídá druhý a pod pokličkou se připravuje další vysávání veřejných financí a našich kapes nesmyslnými dotacemi, které směřují k obohacení několika jedinců.

 

Čtěte ZDE: Zeman trnem v oku: Za hlasité úvahy se trestá. Nudí se naši poslanci? Co nastolil soudce? Prezident je ve formě. Zásahy do nezávislosti justice. Ucpané uši pro okolí. Oheň a síra

O lumpárnách se nemluví

A Babišova vláda dosazuje za pomoci ČSSD na ERÚ zpět „znalce“ z neblaze známého období boomu fotovoltaických elektráren roku 2009 a 2010. Při jmenování předsedy rady ERÚ porušuje zákon, nevadí ji, že se ceny elektrické energie nedůvodně navyšují. Co si má obyčejný občan myslet o spravedlnosti a vymahatelnosti práva, co si má myslet o krocích, které v současné době můžeme sledovat. Opět je to stejný scénář? 

Taškařice s ministrem kultury Antonínem Staňkem by mohla být pozorným státním zástupcem vnímána jako maření spravedlnosti. Vyhodit ministra za to, že konal v souladu se zákonem, když byl auditory upozorněn na netransparentní podivné čerpání státních financí, tak to je dost i pro otrlou povahu. Vyhodit ministra kultury, aby nemohl svoji práci při odhalování podivných finančních praktik dokončit, to můžeme považovat za neskutečnou aroganci moci. Důvody jeho vyhození by měly skutečně státní zástupce zajímat.

Pane ministře kultury Staňku, neznám Vás, ale buďte rád, že vás nezačali stíhat, třeba za zneužití pravomoci úřední osoby, nebo cokoliv jiného. Ale to možná ještě přijde. Vždyť vy přece musíte vadit, na lumpárny se neupozorňuje a nedej bože, když se chce něco napravovat.  
Tagy článku

Doporučujeme

Povídáme si v přímém přenosu: Reakce Petra Hájka na dopisy, ale i dotazy a názory, které kladete během vysílání. Otázka se vrací: Byly volby podvod? Co teď s tím? Občanská válka se nekoná. A co ta Západu proti Rusku?

Povídáme si v přímém přenosu: Reakce Petra Hájka na dopisy, ale i dotazy a názory, které...

Deset vesnic, které otřásly zemí: Volby už jsou zbytečné? Pavel, vyrobený Sorosem stejně jako Čaputka, bude i tak vládnout: Z velvyslanectví USA. Klid na práci v hitlermarketech. Fantomas z NSDAP a umělá inteligence

Deset vesnic, které otřásly zemí: Volby už jsou zbytečné? Pavel, vyrobený Sorosem stejně...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky