Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Charles Manson: Duchovní otec ekoteroristů? Ženy, příroda a zpěv. Následovníci se nadále činí. I na univerzitách. Podoba nenávisti čistě náhodná. Jak vypadá současný padouch? Strany válečné fronty

Charles Manson: Duchovní otec ekoteroristů? Ženy, příroda a zpěv. Následovníci se nadále činí. I na univerzitách. Podoba nenávisti čistě náhodná. Jak vypadá současný padouch? Strany válečné fronty

26. 8. 2019

Tisk článku

Vítězslav Kremlík u příležitosti promítání nového Tarantinova filmu připomíná "skvělé ekologické činy jednoho z nejproslulejších bojovníků proti globálnímu oteplování a jeho následovníků

Námětem Tarantinova filmu je známá událost, kde sekta Charlese Mansona přepadla dům režiséra Polanskiho a zabila jeho těhotnou ženu. Málokde se ale dočtete, že Manson se svou přírodní filosofií ATWA byl průkopníkem ekoterorismu.

Herecký koncert Brada Pitta a Leonarda di Capria je brilantní. Autorskou licenci, že si autor k historickým událostem přimyslel alternativní konec, také respektuji. Ale mýtus o Mansonovi bych rád trochu osvětlil, protože obvykle se klíčová fakta vynechávají.

Zapálený environmentalista

Manson jakožto hippie měl rád hudbu, ženy, drogy a také přírodu. Jako mudrc samouk dokonce vytvořil vlastní ekologickou teorii zvanou ATWA (Air Trees Water Animals) - dnes je to legální neziskovka. I ve vězení se stylizoval do vousatého přírodního mudrce, který kárá zkaženou společnost. Z vězení, něco jako Nelson Mandela, ovšem s hákovým křížem na čele.

V knize „Helter Skelter“, kterou napsal Mansonův prokurátor Bungliosi, se zdůrazňuje, co Manson řekl v interview s Geraldem Riverou 1988: „Rád bych vás zabil ještě co nejvíc. Navrším vaše mrtvoly až do oblak. Tak asi 50 milionů. Pak snad budu moci zachránit svoje stromy, svůj vzduch a svoji vodu a svoje zvířata...“ Na otázku, zda svým lidem ty vraždy nařídil, odpovídá: „Já nemám ženy, kterým člověk musí říkat, co mají dělat. Ony vědí, co mají dělat. Já jsem jako zákonodárce. Já jsem ten, který vybere směr a položí koleje.“

Na otázku, zda se cítí vinen, odpovídá protiútokem. Vinna je společnost. Proč se mám já cítit provinile, když vy jste postavili plynové komory, vyvraždili indiány, zabíjeli ve Vietnamu, vy ničíte planetu (podobnost s myšlenkami Gretina děda čistě náhodná - pozn. PP). Cítíte se snad vy provinile? Co je proti tomu mých pár mrtvých?

Uvědomme si, o jakou jde dobu. K vraždám došlo v srpnu 1969. Předchozího roku 1968 vyšla Ehrlichova kniha Populační bomba, která varovala před přelidněním. Ale co s tím přelidněním dělat?

Čtěte ZDE: Hrdost na zkázu civilizace: Duhové mlaskání na magistrátu. Pryč s dětmi! Planeta bez lidí - náš cíl? Oživené dědictví Třetí říše. A teď eutanázie. Internacionála proti životu. Stopa uhlíku, nebo krve?

Ekologický tým

Jak známo, Manson chtěl vraždy filmových celebrit svést na černochy (bylo to po atentátu na Martina Luthera Kinga) a vyprovokovat tak apokalyptickou rasovou válku - Helter Skelter (podle textu Beatles) - po které by se jeho sekta vynořila jako přeživší vládci Země. Rád si v Bibli četl o Apokalypse (Zjevení sv. Jana).

A když jsme u té Apokalypsy... V roce 2011 bylo výročí 40 let od uvěznění - tehdy vystoupil s prohlášením o globálním oteplování. „Každý člověk je bohem a pokud si včas neuvědomíme, co se děje, nebude žádné počasí, protože polární čepičky roztají, protože ubližujeme atmosféře... Pokud to rychle nezměníme, pokud planeta nepůjde dozelena, pokud nevrátíme stromy, tam, kde jsme je zmasakrovali, pokud nevyhlásíme válku ničitelům přírody... “

Je samozřejmě otázka, zda ekologie není až dodatečně vymyšlené ospravedlnění, které Manson - jako rozený showman - vymyslel teprve ve vězení. V době zatčení tvrdil, že je nevinen a o žádném helter-skelter nic neví. Nicméně příslušníci jeho gangu o pouhých pár let později vykonali další teroristické činy motivované eko-filosofií ATWA. A to už žádná spekulace není.

Když už Manson seděl, jeho ekologický zásahový tým pracoval pilně dál. V roce 1975 členka jeho sekty Lynette „Squaky“ Fromme provedla (neúspěšný) atentát na presidenta USA. Jako svůj motiv uvedla rozhořčení, že president nedělá dost pro ochranu přírody. „Udělala jsem to pro život. Ne jen pro můj život, ale pro čistý vzduch, zdravou vodu a respekt vůči všem bytostem a Stvoření.“ (I came to get life. Not just my life but clean air, healthy water and respect for creatures and creation).

Paní profesorka

V roce 1976 jiný člen Mansonova gangu, Sandra „Blue“ Good byla odsouzena, že poštou rozesílala výhrůžky ředitelům velkých firem za jejich „ekologické zločiny“. V dopisech tvrdila, že přichází „vlna zabijáků, kteří sledují každého, kdo zabíjí přírodu a planetu“ (wave of assassins watching those that were killing wildlife and the Earth). Vykonavatelem prý bude International Peoples Court of Retribution (Mezinárodní lidový soud odplaty), ve které ale byla jen ona s kamarádkou. Při přelíčení si povzdechla, jak lituje, že nikoho nestihla doopravdy zabít. „Všichni potřebujeme ATWA abychom přežili,“ odvolávala se na Mansonovu ekologickou teorii. A tvrdila, že vražda Polanského manželky byly v sebeobraně. „Aby svět nevyletěl do vzduchu... Manson přináší rovnováhu...“

V televizním pořadu The Ron Reagan Show Sandra Good vraždu těhotné manželky režiséra Polanského ospravedlňuje: "Podle vás je normální to šílenství, že ničíme ozonovou díru, že ničíme deštné pralesy? To nebyly vraždy. To byla válka. Válka proti Systému, který ničí budoucnost našich dětí. Filmový průmysl prodává iluze, ke kterým je uvázána vaše mysl. Takže nevnímáte co se děje na Zemi."

Brzy se našli následovníci těchto myšlenek. Hned po vraždění v Hollywoodu, v prosinci 1969 se v obci Flint v Michiganu konala "válečná rada" studentského hnutí (Flint War Council), které se rozhodlo vyhlásit guerillovou válku západní společnosti. Vznikla tak teroristická organizace Weather Underground, která pak provedla řadu bombových útoků, na Pentagon, Kapitol, různé policejní stanice apod.

Zakladatelskou Weather Underground byla Bernardine Dohrnová. Tehdy ve Flintu stála u plakátu zavražděné Sharon Tate a vedla nadšenou řeč o těchto krásných vraždách, za potlesku přítomných hippies. "Oni zabili ty bohatý prasata,  a pak v klidu povečeřeli ve jedné místnosti s mrtvolama a ještě tý krávě Tateové strkali vidličku do břicha. Hustý."

Časem Dohrnová skončila ve vězení (na pár měsíců), ale když ji pustili tak... pořád nemohu uvěřit tomu co píšu... tak působila dvacet let jako profesorka práva na Centru péče o dítě při právnické fakultě Northwestern University.

Čtěte ZDE: Nevinné děti: Známý nástroj bolševiků k manipulaci dospělých. Kdo stojí za loutkou Gretou Thunbergovou? Deep State v akci pod falešnou vlajkou. Vzdělání je zbytečné? Jak zničit svět? Strašil už Gretin pradědek

Nevinný pohled

V 70. letech ale teror proti západní civilizaci nadchl i jiné. Unabomber (Ted Kachinski) rozesílal smrtící dopisy od 1978 (zabil 3 lidi a 23 zranil). Odmítal civilizaci, odstěhoval se na místo bez elektřiny a tekoucí vody a rozhodl se bojovat proti nákaze techniky po svém. V 70. letech také začaly bombové útoky ochránců zvířat (Animal Liberation Front, PETA apod.).

Tarantinův film je vykládán jako rozloučení se starým Hollywoodem, který díky Mansonovým vraždám přišel o svou nevinnost. Jenže na konci 60. let přišlo o nevinnost celé hnutí hippies. Ve westernech poznáte padoucha, že je neoholený, ošklivý a zamračený. Ale co si má člověk myslet, když vidí tu Sandru Goodovou, jak s nevinným pohledem plaché laně obhajuje hromadné vraždění náhodných cizích lidí a usmívá se plaše od kamery?

Zdroj. 
Tagy článku

Doporučujeme

Putin v Emirátech a Saudské Arábii: Velkolepé přijetí ruského prezidenta dráždí USA. Washington se opět snaží manipulovat s cenou ropy. Rusko má plán, jak zničit dolar. Araby to zajímá. Půjdou s ním v rámci BRICS do toho?

Putin v Emirátech a Saudské Arábii: Velkolepé přijetí ruského prezidenta dráždí USA. Washington...

15 let od Klausovy rezignace na členství v ODS: Tohle není strana, kterou jsem zakládal. Ideje už roli nehrají. Pro trh, ne pro byznys! Co Topolánek začal, Fiala dovedl do konce. Pravicovou občanskou stranu už v naší zemi nemáme

15 let od Klausovy rezignace na členství v ODS: Tohle není strana, kterou jsem zakládal....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky