Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Jeruzalémské fórum: Jsou Cikáni ztraceným židovským kmenem? Mluví o nich Tóra i Bible. Podstata židovské logiky. Romové to prý vědí. Důkazy z krvavé minulosti? Romská virtuální síť. Výzkum bude pokračovat

Jeruzalémské fórum: Jsou Cikáni ztraceným židovským kmenem? Mluví o nich Tóra i Bible. Podstata židovské logiky. Romové to prý vědí. Důkazy z krvavé minulosti? Romská virtuální síť. Výzkum bude pokračovat

21. 1. 2020

Tisk článku

Redakce Protiproud přináší komentář k bizarnímu izraelskému fóru, v němž se probírala pro mnohé šokující teze o původu Cikánů, jež řadí Židy a Romy do téhož etnika

První židovsko-cikánské fórum se konalo v Jeruzalémě. Cílem organizátorů bylo prokázat, že Romové jsou židovského původu.

Šmuel Abukia z Kochav Yaakova, který byl jedním z organizátorů fóra, po mnoho let prokazuje „biblické spojení“ mezi Romy a Židy. Podle jeho názoru jsou Romové potomci ztraceného kmene Šimona (Simeona).

Když se hluboce ponoříte do textů Tóry, otevře se vám jejich hluboký smysl,“ vysvětluje Abukia. „Tak jsem zcela neočekávaně narazil na téma Cikánů a našel jsem důkazy o jejich spojení s židovským národem. Pokračoval jsem v pátrání a paralelně publikoval poznámky na svém blogu. Dostala se mi spousta komentářů a časem jsem se rozhodl tuto záležitost posunout dál vytvořením židovsko-cikánského fóra.

Vědí to

Na fórum v Jeruzalémě dorazilo asi šedesát Romů, v nejhojnější míře pak z Francie. Při setkání představil Abukia výsledky své studie a prohlásil Cikány za potomky Židů z Šimonova kmene.

Smbolem fóra bylo znamení spojující Davidovu hvězdu a kolo čakry – symbol romské komunity.

Cikáni si jsou vědomi svého židovského původu, ale nemají pro to žádné důkazy,“ řekl Abukia v rozhovoru s korespondentem ruskojazyčných izraelských novin Vesti-Ynet. „Doufám, že společně se nám takové důkazy podaří získat.

Podle vědcových vlastních slov objevil poprvé náznaky o cikánech v knize Genesis (Bereshit).

Abukia říká, že udržuje kontakt s mnoha cikánskými komunitami, včetně Francie, Finska, Španělska, Ruska a dokonce i USA.

- Proč jste začal hledat židovské spojení Romů, které nebylo nikdy prokázáno?

- Historické spojení mezi národy je vidět celkem dobře. Pokud si vzpomínáte, nacisté se snažili zcela zničit pouze dva národy – Židy a Romy, existují však i další historické kontexty. Pokud existuje důkaz, že jsme našli ztracený kmen Izraele, nemůžeme to ignorovat.

- A jak se k vašim závěrům staví v náboženských kruzích? Existuje někdo z renomovaných rabínů, kdo vás podporuje?

- V současné době pracuji na videu a knize, v nichž budou představeny výsledky výzkumu a důkazy získané v jeho průběhu. To snad osloví rabíny a znalce hebrejské Halachy.

- Myslíte, že máte šanci?

- Je jasné, že většina mých závěrů se zdá být podezřelá. Ale sleduji židovskou logiku – nakonec se stane právě to, co se zdá být nemožné. Nezapomeňte například na vytvoření státu Izrael. Vypadalo to také jako nemožný sen, ale jsme tady. Je zřejmé, že se jedná o dlouhodobý proces a my jsme teprve na začátku cesty. Pokud je to pravda, nakonec se vše potvrdí.

Čtěte ZDE: Romský problém: 600 let marné snahy o soužití. Od listopadu se vše jen zhoršilo. Politická korektnost a rasismus naruby. Zkušenosti lékaře: Nulová hygiena a historické choroby v osadách. A další stále přicházejí

Známá fakta

Podle Tóry bylo dvanáct izraelských kmenů – všechno jsou to potomci synů Jákobových, kteří založili lid Izraelský. Deset z nich (s výjimkou kmene Jehuda a Benjamina) je považováno za ztracené během asyrského zajetí, do něhož upadli po zániku severoizraelského království.

Historická informace o ztracených kmenech je velmi roztříštěná a po mnoho staletí zůstalo místo pobytu jejich potomků záhadou. Množily se teorie, předpoklady i mystifikace spojené s identifikací potomků ztracených kmenů mezi jinými národy.

O Šimonově kmeni je nejméně informací, protože se předpokládá, že ještě před zajetím byl asimilován bojovnějším kmenem Jehudy. Samotná otázka, zda potomci Šimona patří ke ztraceným kmenům, je považována za spornou.

Komunita asimilovaných Romů žije v Izraeli, hlavně v Judeji a Samaří, potom také v Gaze a východním Jeruzalémě. Vyznávají islám, i když mluví jedním z dialektů romského jazyka (domari). Často se označují jako „cikáni-romové“.

V Izraeli jsou také cikáni-romové, kteří dorazili v prvních letech formování státu ze západní Evropy. V táborech pro běžence se často vydávali za Židy. Dnes se tito lidé téměř zcela přizpůsobili židovskému prostředí.

Zástupci romské komunity přibyli do Izraele také na začátku velké alije v roce 1990. Později byla vytvořena romská virtuální síť (Roma Virtual Network – iniciovaná Valerijem Novoselskim), která se stala největším cikánským sdělovacím prostředkem vycházejícím v několika evropských jazycích.

Zdroj.


Tagy článku

Doporučujeme

Záhada pootočené hlavy: Život, nebo smrt. Nic není náhoda. Nejmenoval se Trumpův vrah náhodou Kozák? Má se teď usmiřovat?  Platil by ČT nemravné poplatky? Pootevřel nezdařený atentát i pro nás okno příležitosti?

Záhada pootočené hlavy: Život, nebo smrt. Nic není náhoda. Nejmenoval se Trumpův vrah...

Plán jestřábů NATO jak rozpoutat válku: Mobilizace. Všichni Ukrajinci na frontu. Vojska NATO na Ukrajinu. Putin nesmí vyhrát. Chystají generálové v Kyjevě zradu a kapitulaci? Situace eskaluje každým dnem. Bude se rukovat i u nás?

Plán jestřábů NATO jak rozpoutat válku: Mobilizace. Všichni Ukrajinci na frontu. Vojska...

Na začátek stránky