Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Průmyslové znásilňování v Británii: Kulturní obohacení bílých dívek? Bez rizika zveřejnění. Kde jsou feministky a #MeToo? Vláda prý již brzo něco řekne. Muslimské gangy si užívají. Tolerovaný terorismus?

Průmyslové znásilňování v Británii: Kulturní obohacení bílých dívek? Bez "rizika zveřejnění". Kde jsou feministky a #MeToo? Vláda prý již brzo něco řekne. Muslimské gangy si užívají. Tolerovaný terorismus?

17. 7. 2020

Tisk článku

Judith Bergman popisuje, v jaké míře se tutlají případy desetitisíců bílých britských dívek a dětí znásilňovaných pákistánskými imigrantskými gangy prakticky ve všech větších městech umírající Británie

V červenci 2018 nařídil tehdejší britský ministr vnitra Sajid Javid vyšetřit zvláštní charakteristiky, včetně etnického původu, členů grooming gangů sexuálně zneužívajících děti. Sajid Javid řekl: "Skandál grooming gangů, které sexuálně zneužívají děti, je jedním z nejvíce šokujících selhání tohoto státu, které si pamatuji."

"Nedovolím, aby nám kulturní a politické ohledy bránily v tom, abychom tento problém pochopili a něco s ním udělali. To, že je většina mužů odsouzených za skupinové sexuální zločiny pákistánského původu, je konstatováním faktu... Nařídil jsem úředníkům ministerstva vnitra, aby se tímto problémem důsledně zabývali."

Tento přezkum měl být proveden už dávno. V roce 2015 řekl premiér David Cameron BBC, že znásilňování a sexuální zneužívání nezletilých dívek probíhalo "v průmyslovém měřítku": "Mladé dívky... byly zneužívány znovu a znovu v průmyslovém měřítku, byly znásilňovány a jednotlivé gangy si je předávaly mezi sebou." Podle britského internetového deníku The Independent:

"V sexuálním vykořisťování dětí v Rotherhamu byly od konce 80. let minulého století do roku 2010 zapojené celé organizované gangy a místní úřady proti tomu vůbec nezasáhly. Místní rada v Rotherhamu si nakonec přece jen objednala nezávislé vyšetřování pod vedením profesorky Alexis Jay, která v srpnu 2014 oznámila, že převážně britsko-pákistánskými muži bylo zneužito asi 1.400 dětí, většinou bílých dívek."

Dívky - a některým bylo teprve 11 let - byly znásilňovány "velkým počtem pachatelů".

Tutlání 

Charita "Rodiče proti sexuálnímu vykořisťování dětí" (PACE, Parents Against Child Sexual Exploitation) sdělila v roce 2014 rozhlasové stanici BBC Radio 4, že k sexuálnímu zneužívání a znásilňování nezletilých dívek a mladých žen docházelo ve velkém rozsahu po celé Velké Británii a po celá desetiletí v téměř "každém městě". Například v roce 2017 bylo v Newcastlu odsouzeno 17 starších mužů a jedna žena za "grooming", znásilňování a sexuální zneužívání nezletilých dívek a mladých žen, které probíhalo v letech 2011 až 2014. Podleserveru The Independent "pocházeli stíhaní muži z bangladéšských, pákistánských, indických, iráckých, íránských a tureckých komunit a většinou se již narodili v Británii..."

Vyšetřování, které Sajid Javid v roce 2018 nařídil, bylo koncem roku 2019 dokončeno, a člověk by očekával, že se o tomto problému bude veřejně debatovat. Sajid Javid ještě předtím, než toto vyšetřování nařídil, trval na tom, že o zneužívání dětí je potřeba vést "poctivou a otevřenou debatu", včetně toho, zda v něm hrál úlohu "rasový podtext".

Vláda premiéra Borise Johnsona nicméně výslednou zprávu odmítla zveřejnit s odůvodněním, že výstupy z této zprávy "budou použity pouze interně pro tvorbu vládní politiky."

Úředníci ministerstva vnitra sdělili internetovému deníku The Independent na jeho žádost o sdělení informací na základě zákona o svobodném přístupu k informacím toto: "Této zprávě byla udělena výjimka, aby ministři a úředníci měli možnost přemýšlet o řešení tohoto problému v 'bezpečném prostoru' bez rizika předčasného zveřejnění."

"Zveřejnění této zprávy by mohlo předběžně ovlivnit rozhodování ministrů. Kromě toho by zveřejnění těchto informací vytržených z kontextu mohlo být zavádějící... Uznáváme, že obecně toto téma a jeho pochopení a informace o něm jsou ve veřejném zájmu, ale to nutně neznamená, že ve veřejném zájmu je zveřejnění konkrétních informací, které se ho týkají." 

Ministerstvo vnitra odmítlo zprávu zveřejnit, i když server The Independent v prosinci 2019 napsal:

"Podle oficiálních údajů bylo v Anglii za uplynulý rok grooming gangy sexuálně zneužito téměř 19.000 dětí. Aktivisté varují před "epidemií sexuálního zneužívání," neboť podle nich je skutečný počet zneužitých dětí mnohem vyšší. Navzdory slibům učiněným po nechvalně známých případech sexuálního zneužívání dětí v Rotherhamu a Rochdalu britská vláda při řešení problému sexuálního zneužívání dětí naprosto selhala. Místní úřady v letech 2018 až 2019 identifikovaly více než 18.700 dětí, u nichž měly podezření, že jsou oběťmi sexuálního vykořisťování. Před pěti lety bylo takových dětí identifikováno 3.300."

Čtěte ZDE: Znásilňovací gangy v Británii: Děsivé svědectví oběti. Tutlat za každou cenu. Z poškozených jsou obviněné. Lidé se začínají probouzet. Plody multikulturního soužití na dlani. Až se chlapi opravdu naštvou…

Reakce aparátu

V roce 2018 britské policejní statistiky ukázaly, že za posledních pět let došlo k "ohromujícímu dvanáctinásobnému nárůstu (1.086 %) sexuálního groomingu - zneužívání a znásilňování dětí."

Je neuvěřitelné, že britské úřady mají vážně v úmyslu nezveřejnit podrobné a konkrétní informace týkající se zásadního společenského problému – odporného sexuálního vykořisťování dětí a nutnosti je chránit před gangy sexuálních predátorů – protože to podle nich není ve veřejném zájmu. Toto je druh sémantické akrobacie, která má zamlžit to, že britská vláda má z "otevřené debaty" o tomto problému panický strach. A přitom Sajid Javid k takové debatě jen před několika lety vyzýval.

Vláda místo toho uvedla, že brzy zveřejní svou strategii, která vytyčí "reakci celého státního aparátu na všechny formy pohlavního zneužívání dětí."

Parlamentní petice požadující, aby vláda zveřejnila text přezkumu v celém jeho rozsahu, má v současné době více než 120.000 podpisů, což znamená, že parlament musí stanovit termín parlamentní rozpravy o této otázce. Otevřená debata - a úplně jiná strategie - jsou nezbytné. Oběti se pokusily vysvětlit, že grooming gangy se chovají a fungují jinak než pedofilové obecně. Ella Hill, která byla obětí grooming gangu v Rotherhamu, v březnu 2018 napsala:

"Grooming gangy nefungují tak jako kruhy pedofilů; fungují podobně jako teroristické sítě a používají stejné strategie..."

"Jako teenagerku mě vzali do různých domů a bytů nad restauracemi rychlého občerstvení v severní Anglii, a tam mě bili, mučili a znásilňovali - víc než stokrát. Když mě bili tak mi nadávali, že jsem 'bílá štětka' a 'bílá p'."

"Vysvětlili mi, že protože nejsem muslimka a nejsem panna, a protože jsem se 'vyzývavě' oblékla, tak si podle nich zasloužím 'trest'. Řekli mi, že musím 'poslouchat' nebo mě zmlátí."

"Třásla jsem se strachem, že mě zabijí, nebo že provedou něco strašného mým rodičům, a ten strach způsobil, že mi trvalo asi rok, než jsem od toho gangu utekla. Policie mi vůbec nepomohla..."

"Členové grooming gangů stejně jako teroristé pevně věří, že jejich zločiny jsou ospravedlněny jejich náboženskou vírou."

Kultura oběti

"Opakovaná neochota vlády připustit zásadní roli rasismu a náboženského fanatismu v kriminalitě grooming gangů vedla k neefektivnímu vyšetřování a stíhání pachatelů a naprosto nedostatečné ochraně nezletilých dívek," řekla v prosinci 2019 serveru The Independent jedna z obětí, která si přála zůstat v anonymitě.

V éře "kultury oběti", ve které tolik skupin soupeří o to, kdo je "nejvíce utlačován", má pro elity sociální spravedlnosti skutečná oběť sexuálního zneužívání zjevně malou váhu. Jak to, že se o tyto případy nezajímají například feministky? A kde je hnutí Me Too?

Britská vláda se mermomocí vyhýbá veřejné debatě o závěrech tohoto přezkumu a ještě více je vyděšená z toho, že se bude muset specificky zaměřit na "etnické" znásilňovací gangy, aby tyto zločiny zastavila. A to je přesně to, co po britské vládě žádají oběti jako je Ella. Nemluvě o tom, že je přitom zcela ignorováno základní demokratické právo veřejnosti na informace. Toto politicky korektní divadýlko povede nakonec pouze k jedné věci - ke špatné politice. To se stává vždy, když odmítáme otevřeně a poctivě o nějakých problémech mluvit a debatovat. Odnese to celá generace zneužívaných a sexuálně vykořisťovaných dětí, ale to britským úřadům a úředníkům zjevně vůbec nevadí.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Odporný plán zločinců v OSN: Ještě větší cenzura a orwellovská kontrola. Válka proti svobodě slova na nejvyšší úrovni. Vězni internetu důvěry. Průmysl šmírování. Chtějí nám chce vlézt už všude. Kde to skončí?

Odporný plán zločinců v OSN: Ještě větší cenzura a orwellovská kontrola. Válka proti svobodě...

Žádná klimatická krize není: Tři zásadní grafy. Víra v nebezpečí sodovkového plynu prorůstá až do justice. Změny byly vždycky. Působí je planetární teplota a sluneční cykly. Uhlíkové daně míří jinam. Jde o zničení civilizace. Čistá nula vědy

Žádná klimatická krize není: Tři zásadní grafy. Víra v nebezpečí sodovkového plynu prorůstá...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky