Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Černý rasismus v Hollywoodu: Do mužských rolí již pouze barevné a deviantní menšiny. Nejen bílý heterosexuální muž je bez práce. Kdo diktuje pravidla? Osamělý hlas rozumu: Takový nebyl ani fašismus

Černý rasismus v Hollywoodu: Do mužských rolí již pouze barevné a deviantní menšiny. Nejen bílý heterosexuální muž je bez práce. Kdo diktuje pravidla? Osamělý hlas rozumu: Takový nebyl ani fašismus

29. 7. 2020

Tisk článku

Redakce Protiproud přináší zamyšlení nad obráceným rasismem a ze řetězů urvanou levičáckou ideologií ovládající dnes nejen filmová studia Hollywoodu

Nedávno se na webových stránkách britských novin Dailymail objevil dlouhý článek pojednávající o problému „obráceného rasismu“ ve filmovém průmyslu. Autoři článku přinášejí jako důkaz rasově genderového „převratu“ četné stížnosti „privilegovaných bílých“ funkcionářů v Hollywoodu, kteří si přáli zůstat v anonymitě. Hollywood podle nich prochází tichou revolucí uprostřed nové vlny feminismu a amerického hnutí za práva barevných, což ztěžuje bílým heterosexuálním mužům středního věku najít práci ve filmovém průmyslu.

Bílí herci jsou propouštěni. Směrnice šéfů filmových studií jsou křišťálově jasné: o práci se mohou ucházet pouze menšiny (rasové a sexuální). Nová vlna, již někteří označují jako „zaujatost proti bílým“, způsobila, že autoři, režiséři a producenti zakoušejí strach tváří v tvář nezaměstnanosti.

Podle jedné z „obětí“ je současná situace v tomto odvětví „toxičtější než Černobyl“ – dokonce i herci kasových trháků se na toto téma bojí promluvit, aby nebyli obviněni z rasismu.

Už bylo dost bílých chlapů

První vlaštovkou „reverzního rasismu“ byla podle autorů článku slova oscarového režiséra Jordana Peela, který uvedl, že si nechce najímat bílé herce pro hlavní role:

Jednoduše si neumím představit, že bych přizval bílého chlapa do hlavní role ve svém filmu. Není to tak, že bych neměl bílé chlapy rád. Ale už jsem s nimi viděl filmů dost.

„Bílý chlap“, který provozuje jedno z filmových studií, v soukromém rozhovoru s autory článku příznačně poznamenal, že pokud by nějaký bílý režisér prohodil něco podobného o černých hercích, jeho kariéra by okamžitě skončila.

Desítky producentů, scenáristů a herců, kteří hovořili s redaktory zmíněných novin pod podmínkou anonymity, potvrdili informaci, že Hollywood byl zavalen kolosální vlnou „reverzního rasismu“, díky níž vniklo místní klima nepříhodné pro jakéhokoli bílého muže středního věku:

Jejich kariéry skončily. Nyní najímáme jako scénáristy, herce, producenty, kameramany a umělce pouze lidi barevné pleti, ženy nebo příslušníky LGBT. Pokud jste běloch, nemůžete tuto strategii ani kritizovat, jinak budete okamžitě označen za „rasistu“, nebo Vám s obviňujícím tónem v hlase připomenou, že patříte k „privilegované“ třídě. Kyvadlo se zhouplo opačným směrem. Všichni jsou ochromeni strachem z myšlenky, že každé slovo, které řeknete, může být nesprávně interpretováno a vaše kariéra může být okamžitě zničena. Šeptanda na toto téma tu probíhá hromadně, ale na veřejnosti všichni zoufale artikulujeme podporu notoricky známé rozmanitosti a jsme příliš vystrašení na to, abychom mluvili o našem neduhu. To je naprostá katastrofa.

Čtěte ZDE: Rasismus a flagelanti: Běloši se kloní památce černého kriminálníka. Proč nikoho nezajímá utrpení jiných? Dvojí metr jako hrom. Zabij si svého bělocha! Jsme rasa určená k likvidaci? All lives matter!

Konec tvůrčí svobody

Jeden ze zdrojů nominovaný na Oscara si stěžuje, že nové kvóty pro zaměstnávání „diskriminovaných“ zbavily režiséry tvůrčí svobody volby:

Režiséři měli vždy volnou ruku při výběru herců do rolí ve svých filmech. Ale to je minulost. Všechno se nyní točí kolem nutnosti najímat barevné. A tato směrnice vychází přímo od bossů filmových studií, kteří se třesou o své pozice.

Padesátiletý herec, který za posledních 20 let hrál v několika významných televizních projektech, vyprávěl autorům článku o jednom typickém případě, který se stal nedávno. Při konkurzu na roli v jiném projektu mu castingový ředitel řekl, že je pro roli dokonalý, ale podle pokynů vedení byli nuceni hledat pro tuto roli barevného herce.

Chápu, že Hollywood má před sebou dlouhou cestu, než budou lidé s barevnou pletí na obrazovce spravedlivě zastoupeni. Ale co mám dělat? Jak zaplatím hypotéku a za co si koupím jídlo? Všichni se bojí. A nemohou nic říct, protože by je to přivedlo k veřejnému ukřižování.

Levičácký teror

Dnes však američtí herci jakékoli barvy ani nemusí kritizovat tyto alarmující tendence, aby se probudili zavěšení na kříži. Hvězda seriálu „Zabij Evu“ Jodie Comerová byla pronásledována na sociálních médiích za to, že si vybrala nesprávného přítele. Jodie si dovolila zamilovat se do atleta Jamese Burkeho, který se v podmínkách demokracie a svobody projevu odvážil, jaká hrůza, vyjádřit podporu Republikánské straně (onomu ohnisku rasismu, šovinismu a homofobie) a Donaldu Trumpovi.

Ještě jeden případ: herečka Halle Berryová se musela omluvit pobouřené veřejnosti za to, že se odvážila vážně zvažovat nabídku hrát v roli transsexuálního muže, namísto toho, aby vynaložila veškeré úsilí přenést tuto roli na skutečného transgenderového člověka.

A malý dezert: v tyto dny bojovníci za sociální spravedlnost obvinili herce Sebastiana Stana z rasismu na základě toho, že před dvěma lety jeho milovaná Alejandra Onieva zveřejnila na Instagramu fotografii, na které se ona a její přítelkyně oblékli do japonských kimon. Nezáleží na tom, že fotografie byla pořízena na tematické kostýmové party – dívka byla obviněna z kulturní apropriace a snímek byl prohlášen za rasistický. Když Stan a Onieva místo toho, aby se omluvili, začali blokovat uživatele s útočnými příspěvky, lidé, kteří si říkají „fanoušci Univerzum Marvel“, požadovali, aby byl herec vyloučen ze seriálu, v němž hraje jednu z marvelovských komiksových postav Bucky Barnese.

Body zlomu

Na pozadí mlčící většiny se však jeden režisér přece rozhodl promluvit na téma „reverzního rasismu“, Nathan Lee Bush, který točil reklamy na takové značky jako Budweiser a Nike, zkritizoval jistý příspěvek v uzavřené profesní skupině na Facebooku. Autor příspěvku hledal editora výhradně černé pleti. Bushe tato formulace pobouřila a nazval ji „černým rasismem proti bílým“:

Podívejte se, co musíme snášet. Lidé, kteří otevřeně a hrdě praktikují černý rasismus, jsou titíž lidé, kteří všem zavírají ústa obviňováním z rasismu. A kdokoli se odváží jim oponovat, ztratí práci a prostředky k živobytí a jeho sny vymaže tupý dav.

Jakmile se Bush takto vyjádřil, mimoděk potvrdil platnost svého výroku – jeden z jeho největších klientů, americký řetězec restaurací Panera Bread, se zapřisáhl, že už nikdy nebude s Bushem spolupracovat. Režisér byl nucen začít vše uvádět na pravou míru a omluvit se. Následně raději uzavřel všechny své účty na sociálních sítích.

Autoři článku spojují tento „reverzní obrat“ se dvěma důležitými milníky posledních let: se skandálem kolem Harveye Weinsteina, který vyprovokoval ujeté hnutí #MeToo, a s řadou případů policejní brutality proti zástupcům černé populace, která vyvolala stejně ujeté hnutí za práva černochů Black Lives Metter (BLM). Po atentátu na George Floyda se zuřivost jeho stoupenců ztrojnásobila. Rozsah protestního hnutí vyvolaného touto tragédií dosáhl rozměrů, které vyžadují určitá politická rozhodnutí. A ujetí funkcionáři filmového průmyslu přispěchali vyjádřit svou bezpodmínečnou podporu hnutí BLM. Velká studia včetně Disney, Warner Bros, CBS a Netflix se zavázala, že utratí miliony za podporu rasové a sexuální rozmanitosti ve svých filmech.

A cesta posetá podobnými „dobrými úmysly“ se často změní v peklo. To je to, čeho se bílí profesionálové děsí, když popisují atmosféru strachu a nejistoty, v níž žijí a pracují jejich kolegové bílé rasy.

Čtěte ZDE: Hitparáda nekorektních filmů: Kdo je v první desítce? Kulturní revoluce na Západě zuří. Ujel Kavárně vlak? Do trezoru po stovkách. Udavači mají další džob. Cenzura horší než za komunismu. Pojďte se také pohoršit

Osamělý hlas rozumu

Na závěr autoři článku citují britského konzervativního spisovatele Douglase Murraye, který napsal esej po skandálu s Jodie Comerovou. Při analýze modu operandi levicových radikálů ve vztahu k ideologickým oponentům Murray varuje společnost před příchodem éry levicového totalitarismu:

Dnes se do našich ložnic vloupala armáda infantilních výrostků, kteří tvrdí, že každý s nimi musí myslet unisono. Věříte ve zločinnou mysl? Věříte ve vyloučení jednoho nesouhlasícího člověka za druhým, dokud nezůstane jeden jediný názor? Každý týden sledujeme, jak se tento nový svět blíží.

Velké množství obětí přinášejí celebrity. Méně známí lidé mi však také každý týden píšou, že se nyní bojí o ztrátu prostředků své obživy. Ale prozatím se většina lidí raději snaží nevyčnívat v obavě před tím, co by se mohlo stát, kdyby se odvážili promluvit proti dogmatům nové éry a proti diktátorům, kteří tato dogmata vyzdvihují.

V poslední době dochází k nepřetržitému šíření konformismu. Stále častěji nám někdo říká, co bychom měli říkat, slyšet, vidět a vědět.

Levicová mafie, která se rozlézá po internetu, vede kampaň za umlčení jinak myslících lidí a zasazuje se o to, aby ztratili své zaměstnání. A daří se jí. Nyní se tato strana „probuzených“ chce vloupat do našich ložnic a poroučet nám, s kým smíme spát.

Vezměme si například nedávný pokus o vyloučení herečky Jodie Comerové z role v seriálu „Killing Eve“. Čím se provinila? Samozřejmě ničím – nic neřekla, ani nic neudělala. Pouze online trollové propadli zběsilosti, když zjistili, s kým chodí. Údajný viník je americký hráč lakrosu James Burke.

A čím se provinil on? Pan Burke údajně podporuje Republikány a Donalda Trumpa. Výsledkem je, že hysterie na internetu a požadavky aktivistů trvale připravují Comerovou o práci.

To je směšné. Jak může někdo požadovat, abychom omezili výběr partnerů a zaměřili se pouze na ty, kteří prokazují stoprocentní souhlas s ideologickými názory levicové sekty?

Totalitární instinkt se k nám vplížil s úžasnou lehkostí. Je to produkt pomstychtivé levice, která byla dříve vidět pouze na některých univerzitních kampusech v USA. Dnes však její nedomrlá ideologie, svým charakterem dogmatická a rasistická, posedlá tematikou rasového, sexuálního a genderového revanšismu, vyvolala přes internet vzpouru. Všechny slušné zásady – minimálně britský princip fair play – byly vykořeněny.

Je naprosto normální mít vlastní názor a hájit si ho. Je naprosto normální nepřejímat určité ideje, nebo je dokonce přehlížet. Komu se to nestalo? Nikdo však nemá právo usilovat o propuštění lidí ze zaměstnání nebo je zbavit možnosti najít si práci odvetou za jejich světonázor, a tím méně za světonázor jejich partnerů. Je to nepřijatelné. Takový nebyl ani fašismus.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Putin v Emirátech a Saudské Arábii: Velkolepé přijetí ruského prezidenta dráždí USA. Washington se opět snaží manipulovat s cenou ropy. Rusko má plán, jak zničit dolar. Araby to zajímá. Půjdou s ním v rámci BRICS do toho?

Putin v Emirátech a Saudské Arábii: Velkolepé přijetí ruského prezidenta dráždí USA. Washington...

15 let od Klausovy rezignace na členství v ODS: Tohle není strana, kterou jsem zakládal. Ideje už roli nehrají. Pro trh, ne pro byznys! Co Topolánek začal, Fiala dovedl do konce. Pravicovou občanskou stranu už v naší zemi nemáme

15 let od Klausovy rezignace na členství v ODS: Tohle není strana, kterou jsem zakládal....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky