Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Vlastizrádce Navalnyj: Divadelní fraška s Novičokem pokračuje. Vše naplánovala americká CIA? Liberasti udělali z blogera slavného hrdinu. Normálním Rusům je ukradený. Pustí ho ruská vláda zpět do země?

Vlastizrádce Navalnyj: Divadelní fraška s Novičokem pokračuje. Vše naplánovala americká CIA? Liberasti udělali z blogera slavného hrdinu. Normálním Rusům je ukradený. Pustí ho ruská vláda zpět do země?

4. 10. 2020

Tisk článku

Vladimír Malyšev dovozuje, že celá kauza s Navalným a Novičokem je předem naplánovaná operace CIA proti Rusku, a klade si otázku, zda by podobným vlastizrádcům nemělo být odebráno ruské občanství

Začíná být stále jasnější, že Alexej Navalnyj není žádná oběť, ale aktivní účastník provokace založené na jeho vlastní „otravě“ a spektakulární šarádě s Novičokem rozehrané okolo jeho osoby. Přesvědčivě to dokazuje jeho rozhovor s německým týdeníkem Der Spiegel, kde prohlásil, že za celým incidentem stojí ruský prezident Vladimír Putin.

Mým úkolem nyní je stát pevně jako chlap, který nemá strach. A já se nebojím!“ udělal ze sebe Navalnyj nezlomného bojovníka za spravedlnost. Podle jeho mínění existuje pouze jediné vysvětlení, kdo by mohl usilovat o jeho život. „Tvrdím, že Putin stojí za tím, co se stalo, a nemám žádné další verze vysvětlení tohoto trestného činu,“ tvrdí ruský bloger.

Navalného prohlášení v souvislosti s incidentem cele zapadají do logiky divadelního představení zrežírovaného tahnými službami západních států,“ uvedl předseda ruské Státní dumy Vjačeslav Volodin.

Navalnyj je nestydatý pokrytec. Putin mu zachránil život ... Všichni se ho upřímně snažili zachránit – od pilotů a lékařů až po prezidenta. Takováto prohlášení může učinit pouze podlý člověk,“ doplnil Volodin a poukázal na to, že Navalnyj pracuje v režii Západu.

Cynické obvinění ze strany Navalného skutečně nemůže vyvolat nic jiného než rozhořčení. Je přece naprosto jasné, že Navalnyj, na něhož si v Rusku v poslední době vzpomene už jen málokdo, nepředstavoval pro ruskou vládu žádné nebezpečí. Nemluvě o tom, že pokud by se s ním chtěla vypořádat takovým způsobem, jak sám tvrdí a Západ tomu tleská, bylo by zcela nelogické, aby ho hned poté pustila na léčbu v Německu. V této verzi zjevně nic nezapadá tak, jak by mělo. Není tudíž pochyb o tom, že tu mluvíme o typické provokaci naplánované západními tajnými službami, jejímž účelem je znovu obvinit Rusko, udělat z něho mezinárodního vyhnance, pomluvit ho a oslabit sankcemi.

Z celé „evakuace“ blogera do Německa a ze všeho, co se kolem něho nyní děje, se tak bezpochyby stává vlastně směšný příběh. Připomeňme, že když byla „oběť“ odvážena z německého letiště do nemocnice, doprovázela sanitku tak působivá kolona vozidel, že by ji Navalnému mohla závidět i německá kancléřka. K čemu tak pompézní divadlo? Před kým měl Navalnyj v Berlíně takovou ochranu poté, co byl zcela svobodně vypraven z Ruska?

Německý cirkus

Celá tato cirkusová manéž se šaškem zázračně uzdraveným z údajné otravy smrtící nervově-paralytickou látkou Novičok pokračuje i po propuštění Navalného z nemocnice. Dopisovatel německé rozhlasové stanice Deutsche Welle navštívil hotel v Berlíně, kde je nyní podle jeho verze ruský bloger ubytován po propuštění z kliniky Charite, a zjistil, že ho hlídá nejméně patnáct policistů. Takovou ochranku, uvedl reportér, nemá ve své rezidenci ani prezident. Podle zpráv Deutsche Welle zůstane Navalnyj v Německu ještě několik týdnů, dokud se úplně nezotaví.

Jak víme, Navalnyj již oznámil, že se v budoucnu hodlá vrátit do Ruska, aby „tam pokračoval ve svých politických aktivitách“. Otázka však zní: mělo by ho Rusko pustit zpátky? Nejde přece jen o provokatéra, ale o aktivního spoluúčastníka operace namířené proti Rusku.

Samozřejmě nevíme, jestli se Navalnyj otrávil sám, jak mnozí věří, nebo mu podsunuli nějaký prášek. Není však pochyb o tom, že o žádném Novičoku nelze ani uvažovat. Předně omští lékaři nejprve u Navalného nenašli ani známky otravy. Ostatně vynálezce Novičoku profesor Rink již vícekrát vysvětlil, že lidé zasažení tímto smrtícím chemickým bojovým prostředkem mají úplně jiné příznaky. A hlavně - mají nulovou šanci se uzdravit, natož tak rychle, jako se vzchopil Navalnyj. Není náhodou, že lékaři speciální laboratoře Bundeswehru, kteří ohlásili otravu Novičokem, tvrdohlavě odmítají poskytnout Rusku jakékoli dokumenty potvrzující jejich neuvěřitelnou diagnózu, a to s odvoláním na jistý stupeň „utajení“. Přitom je jasné, že zde nejde o žádný režim utajení, ale jednoduše o skutečnost, že žádné důkazy nemají a vše je ušito horkou jehlou.

To mimo jiné potvrzuje vzrušení domácí liberální opozice v Rusku, která se stále otevřeněji chová jako pátá kolona. Zprávu o „otravě“ Navalného přijala s neskrývanou radostí jako záminku pro nové útoky proti ruské vládě.

A když se bloger vzchopil a začal dělat politická prohlášení, tato radost ruských liberálů přešla v upřímné nadšení:

Stal se světovou postavou! Svět dnes zná jen tři žijící lidi z Ruska – Putina, Gorbačova a nyní Navalného,“ pronesl jeden z liberálních vůdců Gennadij Gudkov, který si je jist, že „Putinovu oběť“ čeká triumfální návrat do Ruska.

 

Čtěte ZDE: Navalného podivný Novičok a jeho "zázračné" zmrtvýchvstání: Německo odmítá předat Rusku důkazy. Za vším hledej Nord Stream 2. Lavrov bouchl do stolu. Neudržitelné N báchorky. Jménem "atlantické solidarity"?

Plánovaná provokace

Plán provokativního „travičského“ podniku se nyní rýsuje zcela zřetelně. Když vyšlo najevo, že Navalnyj se ocitl na klinice (kde omští lékaři dospěli k závěru, že o žádnou otravu nešlo), Západ se rychle rozhodl tohoto příběhu využít a zinscenovat „otravu Novičokem“. Okamžitě začal požadovat převezení blogera do Německa (které bylo úspěšné), poté rozdmýchal globální skandál s obviněním Ruska na způsob kauzy Skripalových a následně hodlá „ublíženého revolucionáře“ vrátit zpět do Ruska, aby se z něj stal populární vůdce povstání.

Takový je poněkud tupý plán Západu, který aktivně podporuje pátá kolona v Rusku. Je postaven na historických analogiích, které již v minulosti proběhly v souvislosti s návratem opozice do vlasti a jejím uchopením moci v zemi (míněn je zde patrně Lenin a Trockij – pozn. PP).

Avšak i část opozice, která pohlíží střízlivěji na situaci v Rusku, kde liberálové mají nulovou šanci dostat se k vládě, je přesvědčena, že z Navalného žádná světová osobnost ani otec ruské revoluce nebude.

I kovaný liberál Leonid Radzichovskij na otázku liberálních novin Sobesednik, zda ze setkání a osobní komunikace mezi Merkelovou a Navalným vyplynou nějaké zajímavé výsledky, odpověděl: „Jaké by to mělo mít výsledky? Merkelová jmenuje Navalného ruským prezidentem v exilu? Nebo ruským velvyslancem v Německu? Co bude dělat? Nic. To je další Navalného problém – ať už se vrátí do Ruska, kde ho čeká soudní proces, daleká cesta a káznice, nebo ne.

Samozřejmě Navalného do káznice nikdo nepošle, ale jedna otázka zůstává otevřená: Má Rusko přijmout zpět zaplaceného provokatéra, který sotva vstal z nemocničního lůžka, už zase pomlouvá svoji zemi? Možná by bylo správné připravit takovéto „aktivisty“ a účastníky provokativních operací Západu proti Ruské federaci o ruské občanství.

Poslední kapkou do přetékajícího poháru by mohlo být podezření, které vyslovil ve čtvrtek prezidentův tiskový mluvčí Dmitrij Peskov. Podle něho má Kreml informace, že s Navalným v těchto dnech pracuje americká CIA. „No, řeknu to takto, podle všeho to není pacient, kdo pracuje se západními tajnými službami, ale tyto služby pracují s ním. To bude správnější. Takovou informaci opravdu máme. Mohu se dokonce vyjádřit i konkrétně: V tyto dny s ním pracují specialisté ze CIA.

Zdroj.


Tagy článku

Doporučujeme

Repríza po sto deseti letech: Měl atentát otevřít třetí dějství téže války? Jak svést vraždu na Putina? Maličkost! Trump přežil. Plán útoku na Rusko polomrtvý? Ještě to nevzdávají. Vzkaz nepodvoleným: „Boj!“

Repríza po sto deseti letech: Měl atentát otevřít třetí dějství téže války? Jak svést...

Oděsa zvedá hlavu: Město centrem odporu proti násilným odvodům. Hoří auta verbířů. Pět jen za páteční noc. Informace pro ruské rakety a drony. Tradice partyzánského hnutí proti nacistům opět ožívá

Oděsa zvedá hlavu: Město centrem odporu proti násilným odvodům. Hoří auta verbířů. Pět...

Na začátek stránky