Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Vymáhání covidové hysterie: Kdo chce nést zodpovědnost za nezákonné terorizování lidí? Nebojme se SMSek s bubákem. Kšefty s vakcínami a testy. Násilí a ostuda v Brně - jak Brno

Vymáhání covidové hysterie: Kdo chce nést zodpovědnost za nezákonné terorizování lidí? Nebojme se SMSek s bubákem. Kšefty s vakcínami a testy. Násilí a ostuda v Brně - jak Brno

20. 8. 2021

Tisk článku

Zdeněk Koudelka vnáší světlo do nepřehledného spletence kompetencí donucovacích složek v rámci současného covidového cirkusu

Ministerstvo zdravotnictví neustále chrlí svá nezákonná opatření. Postavme se proti nim jejich ignorováním a pasivní rezistencí. Lidé i obce mohou ministerstvu říci NE.

Obec není dráb vlády

Obce mohou zřizovat obecní policii, kterou řídí starosta nebo pověřený člen zastupitelstva. Na nich záleží, zda se obec angažuje ve vynucování nezákonných covidistických opatření ministerstva zdravotnictví.

Obce mohou, ale nemusí být vládními dráby. V rámci veřejného pořádku je řada věcí. Protože s řešením některých ze strany státní policie nebyly obce spokojeny, dal jim stát možnost zřídit si vlastní obecní policii. Na obci pak záleží, které priority bude v oblasti veřejného pořádku mít. Zda vykradené chaty, bezpečnost na nádraží, řešení vandalismu či prosazování vládních covidistických opatření. Je to politická volba vedení obce.

Jestliže vláda zakazuje a omezuje lidem běžné činnosti jako je návštěva hospody či volné dýchání bez roušek, je věcí státu, aby si tyto zákazy vynucoval. Stát má k tomu státní policii, hygienickou službu a další represivní složky. Obce však nemusejí vládě přicmrndávat, když nechtějí. Obce nemusejí být lidovými milicemi či dráby vládní covidistické politiky. Záleží na rozhodnutí starosty a vedení města, kterým činnostem se má jejich obecní policie věnovat. 

Ostuda Brna jako Brno

Městská policie v Brně násilím zakročila proti invalidní ženě kvůli nenasazené roušce a vše skončilo zlomením její ruky. Přitom jen několik dnů poté prohlásil Nejvyšší správní soud mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví, které tuto povinnost stanovilo, za nezákonné. Invalidní žena měla pravdu a městská policie vynucovala nezákonný příkaz ministra. Přitom primátorkou Brna je členka Občanské demokratické strany, která sice slovně vládu Andreje Babiše kritizuje, ale nezákonná covidistická opatření komunální politici ODS vynucují. Proč? Dělat to nemusejí.

Obecní policii řídí starosta, ne vláda. Pokud se obecní policie podílí na vymáhání nezákonných opatření ministerstva zdravotnictví, riskuje, že za tuto nezákonnost ponese obec spoluzodpovědnost za způsobenou škodu. Starostové by již z opatrnosti, vzhledem k velkému počtu opatření ministerstva zdravotnictví, která soud prohlásil za nezákonná, měli nařídit obecní polici, aby tato opatření nevynucovala. Ať si je vymáhá státní policie a ať nese stát odpovědnost za způsobenou škodu, která by se měla promítnout i do odpovědnosti osobní. Hnutí Trikolora Svobodní Soukromníci (TSS) chce, aby způsobenou škodu hradili ministři zdravotnictví, jejich náměstci a další odpovědní činitelé. Starostové by měli jednat tak, aby se za nezákonnosti ministerstva zdravotnictví neplatily i obce.

Čtěte ZDE: Poškodili nás všechny: Zkroťme vládu náhradou škod. Proč neuzavřeli ekonomiku v USA? Zbabělé schovávání za experty. Identity jsou raději utajeny. Neschopnost k řízení země? V rozporu s dobrými mravy

Nebojme se covidových SMS Ministerstva zdravotnictví

Ministerstvo zdravotnictví nařídilo mobilním operátorům, aby při překročení státní hranice při návratu našich občanů domů došla do mobilů sms, že prý musíme vyplnit covidový formulář a být v izolaci. Jde o plané strašení. 

Ministerstvo zdravotnictví ani hygiena nesmí získat lokalizační a provozní údaje o pohybu našeho mobilu od mobilních operátorů. Poskytování těchto údajů přísně reguluje zákon o elektronických komunikacích např. pro Bezpečnostní zpravodajskou službu, Vojenské zpravodajství či Policii, ale té jen pro účely trestního řízení pro závažné trestné činy.

Protože porušení mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví zločinem nejsou, maximálně přestupkem, nesmí ministerstvo žádné údaje o osobách, které překročily hranice od mobilních operátorů dostat. Tyto sms zprávy slouží ministerstvu jen k podpoře covidové hysterie za účelem podpory kšeftů s vakcínami a testy. Nemusíme se bát, že údaje o tom, že náš mobil byl v zahraničí, dostane Ministerstvo zdravotnictví nebo hygiena.
Tagy článku

Doporučujeme

Porada nepodvolených: Ze Západu jde jen síra a škleb. Nikdo neví, kdo je v pekle. Spor o Rajchla? Konečná válí! Nedělejme fauly. Jak debilizovat mladé? Rozpadne se EU sama, nebo jí k tomu musíme pomoci? Slovo je tu navždy

Porada nepodvolených: Ze Západu jde jen síra a škleb. Nikdo neví, kdo je v pekle. Spor...

Putinovo vítězství: Západní politici vytočeni. Tohle se jim nestane. USA náš vzor. Je tu opět inovace podvodů před prezidentskými volbami. Nejsi občan? No a co? Tady máš řidičák - a běž to tam hodit! Tam ilegálové. U nás Ukrajinci?

Putinovo vítězství: Západní politici vytočeni. Tohle se jim nestane. USA náš vzor. Je...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky