Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Výroba hrdiny na zakázku: Návod pro amatéry i profesionály. Kolik oligarchů velí televiznímu komikovi? Kam a proč náhle zmizely dokumenty o Zelenského miliónech z Pandora Papers? Zkurvysyn - ale náš! USA si svých tradic cení...

Výroba hrdiny na zakázku: Návod pro amatéry i profesionály. Kolik oligarchů velí televiznímu komikovi? Kam a proč náhle zmizely dokumenty o Zelenského miliónech z Pandora Papers? Zkurvysyn - ale náš! USA si svých tradic cení...

29. 3. 2022

Tisk článku

Ivan David dokládá jakými "cestami peněz" byl uměle stvořen - a nyní je maximálně zesilován- kult "hrdinského ukrajinského prezidenta", ve skutečnosti korupčníka a pěšáka na šachovnici mocných oligarchů

Občas se ještě dá narazit na web, který projevuje snahu o oslovení těch, kdo se odvažují pochybovat. Tento text o neporazitelném prezidentovi Ukrajiny je toho důkazem:

15. března 2022 mohli diváci na německo-francouzském kanálu ARTE téměř hodinu sledovat dokument o ukrajinském prezidentovi: „Zelenskyj – prezident ve válce.“ Bylo to jako v salonu krásy. Zelenskyj začínal jako komik a nyní je prohlašován za hrdinu. Člověk, který dělá skoro všechno sám: brání svou vlast, komunikuje každý den, někdy na ulici, někdy v bunkru, někdy ve své prezidentské kanceláři, někdy s bílou košilí, někdy v plné polní: „Za pár dní se stal globálním hrdinou": ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

pp

Ukrajinská lež, další díl krvavého seriálu: Masakr tisícovky rukojmí v Mariupolu

Kdo je tento muž – a co znamená? Film zobrazuje politika, který se stal Putinovým protivníkem. Byla to show s přehlídkovým molem pro prezidenta s talentem na jazyky. Ani slovo, ani pasáž o všech politických,  vojenských a mocenských strukturách za bývalým komikem. Žádné informace o tom, kolik oligarchů mu velí. Nebo odpověď na otázku: dělá si Zelenskyj legraci z přítomnosti profašistických sil v ukrajinské politice a v armádě, nebo je potřebuje? Neméně důležitá by byla otázka (tedy odpověď): Jak suverénní byla Ukrajina (před invazí)?

 Záměrné "díry" v systému

Jednou z charakteristik manipulativního a propagandistického zpravodajství je mít znalosti - a potlačovat je. Protože k získání úplného obrazu o Zelenském není potřeba investigativní žurnalistika.

Ten je dostupný a není vůbec těžké ho získat. Například „Pandora Papers“, které se na veřejnost dostaly před půl rokem a vyvolaly určitý rozruch. Ne zcela neobratně a záměrně se hodně faktů týkalo ruských oligarchů, kteří dostali své peníze ze země.

Skutečnost, že ruští oligarchové jsou v tomto systému pouze „následovníky“, tedy těží ze systému, který stvořil a je je v rukou "svobodného Západu", se nezmiňuje. Je také známo, že tento systém není zázračným objevem, ale že jeho struktura a způsob fungování jsou známy již dlouhou dobu. A ještě něco je velmi dobře známé: Tento systém anonymizace milionů a miliard a jejich posílání na „neznámá“ místa se neobejde bez západních vlád, které budují „díry“ a udržují je otevřené, přes které pak „zlí hoši“ vklouznou - aniž by se museli ohýbat.

Je to – opět – o bohatých, vlivných lidech, kteří „neviditelně“ a anonymně přesouvají svůj majetek do zahraničí, například do takzvaných offshore rájů – kde mohou bezpečně a dobře ukrýt své milionové majetky a utratit skromněji ty doma, aby si zahráli na obětavého muže, který se k moci dostane z lásky ke své práci a ne kvůli stykům za miliony.

pp

Gang narkomanů a neonacistů ovládá Ukrajinu

Zelenský a Kolomojský

Patří mezi ně i současný ukrajinský prezident Zelenskyj. On a jeho mnohamilionový kartel se v Pandora Papers také objevují poměrně podrobně - i když víme, že ani "editoři" Pandora Papers neříkají vše, co lze najít v uniklém materiálu. Proč se u Zelenského již nezmiňuje toto multimilionové prostředí? Proč doslova mizí ze scény peníze, které si tito „podnikatelé“ odkládají?

Díky „Pandora Papers“ se mezi padouchy objevuje i kruh kolem Zelenského. Stojí za to „vyhrabat“ tyto znalosti:

“2. října 2021 Mezinárodní síť investigativních novinářů (ICIJ) informovala světovou veřejnost o existenci takzvaných Pandora Papers, úniku dat 12 milionů dokumentů ze 14 zdrojů. Obsahují také údaje o dosud neznámých offshore transakcích sítě ‚Kvartal 95‘ kolem ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, jeho napojení na oligarchu Ihora Kolomojského a ‚PrivatBank‘, kterou provozoval do roku 2016, poté vytuneloval a stát jeho dluhy zaplatil."

Tak začíná zpráva Yany Lysenko z Výzkumného centra pro východní Evropu na univerzitě v Brémách, která byla zveřejněna 15. října 2021 jako „Ukrajinská analýza“. Člověk rozhodně neurazí toto výzkumné centrum na univerzitě v Brémách, hodnotí-li jeho základní postoj jako konzervativně-liberální.

pp

Igor Kolomojský

Milióny se točí, mizí a opět vynořují...

Nazývat Zelenského komikem je legrační, ale není to nespravedlivé. Protože on a jeho „přátelé“ se systematicky a téměř dokonale připravili na sehrání role ukrajinského prezidenta (květen 2019).

„Po přechodu na Kolomojského televizní kanál ‚1+1‘ Zelenskij a jeho nejbližší spolupracovníci Borys a Serhiy Shefir a Andriy Yakovlev založili od roku 2012 síť offshore společností, včetně firmy 'Maltex' na britských Panenských ostrovech. Ta zase vlastnila polovinu produkční společnosti 'SVT', která produkovala televizní formát 'Rozesměj komika' pro kanál '1+1'. Za to obdržela 1,2 milionu dolarů od Sprintex-Holding, další offshore společnosti, která je součástí firemní sítě Kolomojskij. Jako vlastník ‚PrivatBank‘, která byla znárodněna v roce 2016, je podezřelý, že převedl velké částky nelegálních úvěrů na své vlastní zahraniční společnosti, aby je ochránil před přístupem ukrajinských daňových úřadů.“

Nemusíme si vše pamatovat. Protože tak systém funguje. Peníze a majetek jsou propojeny tak dlouho a tak často, že běžný člověk ztrácí přehled. Záměr této společnosti je na druhou stranu velmi hmatatelný a mimořádně lukrativní: "Před znárodněním bylo údajně z 'PrivatBank' převedeno 41 milionů dolarů na účet Zelenského produkční společnosti 'Kvartal 95'."

Stopy mizí, z korupčníka je hrdina

Spolu se svým mecenášem a oligarchou Kolomojským se dostali do milionářské třídy. Zcela nekomediální kandidát na prezidenta Zelenskyj z roku 2019 přesně věděl, co má dělat: prodat se jako člověk z lidu, udělat ze sebe chudáka a – teď je to opravdu vtipné – slíbit, že bude bojovat proti korupci na Ukrajině. Dva měsíce před prezidentskými volbami na Ukrajině měli jeho lidé hodně práce:

„13. března 2019 právník Jurij Azarov notářsky ověřil dokument o převodu akcií společnosti Maltex, které dříve vlastnili Zelenskyj a jeho manželka Olena, na společnost Serhije Shefira. Ty nebyly prodány, ale byly bezplatně přepsány Zelenským na Serhiya Shefira. Tato transakce je vykládána jako pokus Zelenského zakrýt aktiva podléhající zveřejnění před prezidentskými volbami. Serhiy Shefir byl jmenován hlavním poradcem prezidenta den po Zelenského zvolení.

pp

Prezidnet Zelenský se svým poradcem Serhiyem Shefirou

Zvláštní na tom je, že tyto poznatky bylo možné před válkou číst ve všech státních médiích. Nyní tyto informace zmizely beze stopy a Zelenskyj existuje pouze jako hrdina. Tomu se říká válečná propaganda (ovšem jen pokud by to dělala druhá strana).

Mimochodem: V červnu 2021 přednesl ukrajinský prezident Zelenskyj úvodní projev na konferenci „Demokracie v akci: nulová korupce“ v Kyjevě.

Zkurvysyn, nebo jen pěšák?

Celé toto divadlo je jen opakováním známé americké taktiky o „našem zkurvysynovi“.

„Saddám je zkurvysyn, ale je to náš zkurvysyn“. Tuto větu telegrafoval do Washingtonu 16. července 1979 Guvernér CIA v Bagdádu. Neexistuje lepší způsob, jak popsat korzet hodnot americké supervelmoci, která dnes slaví Zelenského jako „hrdinu svobodného světa“.

Ale je tu ještě jedna strana, která má být zakryta. Nejde jen o souboj hlav v popularitě. Je to také o hlavách, které jsou u moci. Samozřejmě, Zelenskyj a všichni, kdo byli předtím u moci, jsou jen pěšáci na šachovnici a 'pěšáci' to vědí... a 'králové' to na této šachovnici také vědí. To znamená: Nikdy nevíte, kdy jsou „pěšáci“ ještě užiteční, kdy je už nutno je obětovat a v případě potřeby i vojensky porazit. Saddám Husajn slouží jako strašidelné smrtící znamení. Protože ani „pěšáci“ to všechno nedělají z lásky ke svým „králům“ a vědí, jak poslušní musí být, aby si uchovali přízeň „králů“.

pp

Kdo je ukrajinský oligarcha Kolomojskyj a jeho soukromá armáda zabijáků?

V minulosti byla znalost tajných milenek nebo dokonce gayů kapitálem k vydírání, aby se žádný pes neutrhl z vodítka. Dnes to mohou být tajné účty držené v zahraničí, jako jsou účty offshore společností sítě Kvartal 95. Ty jsou tajné a nevystopovatelné pouze tehdy, pokud slouží a prospívají všem zúčastněným. Objevují se ale také „úniky dat“ nebo „udavači“, kteří jsou často obsluhováni tajnými službami a využíváni jako kadeřnický salon, aby upravili původ dat a učinili je anonymními.

Dostane Nobelovku jako válečník Obama?

A Zelenskyj a jeho síť „Kvartal 95“ jistě vědí o vyděračském potenciálu těchto „tajných“ účtů. Všichni „králové“ udělají hodně, aby zajistili, že zůstanou hrozbou.

Muž, který byl zvolen prezidentem na základě příslibu boje proti korupci a který je sám součástí tohoto systému, proti kterému prý bojuje, je také přesně tím správným člověkem, který… si zaslouží Nobelovu cenu za mír.

V rámci tohoto tragikomického divadla byl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navržen skupinou evropských politiků v otevřeném dopise Výboru pro udělování Nobelových cen – opravdu bez jakýchkoliv pochyb – na Nobelovu cenu míru. Dopis otevřený k podpisu do 30. března již podepsalo 36 politiků z celé Evropy...

Není nad tradici

Mimochodem: Věta o „našem zkurvysynovi“ má v zahraniční politice USA určitou historii. Podle historických pojednání tuto frázi poprvé vyslovil Franklin D. Roosevelt v odkazu na diktátora Rafaela Trujilla. Ten terorizoval svou zemi a sousední Haiti ve 30. a 40. letech 20. století.

Podle jiných zdrojů toto prohlášení údajně učinil americký ministr zahraničí Cordell Hull a odkazoval se na nikaragujského diktátora Anastasia Somozu Garcíu.

USA mají prostě tradici podporovat své „zkurvysyny“.

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Uprostřed bažin Západu: Záhady kolem atentátu. Ruské sabotáže? Polská myš zařvala. Fialový a Zelený zločin. Testují si nás? Bek je jako invaze muslimů. Dostal Strach strach? Velký volební podvod: 2 miliony koresponďáků?

Uprostřed bažin Západu: Záhady kolem atentátu. Ruské sabotáže? Polská myš zařvala. Fialový...

Normalizace 2.0: Rusobijec Šarapatka varuje před nacionalisty v Příčovech. Režisér Jiří Strach mezi Putinovými krysaři. Drulák, Hoffman, Nohavica, a další „extrémisté“. Kocáb s Horáčkem to zařídí. Jak zastrašit Stracha?

Normalizace 2.0: Rusobijec Šarapatka varuje před nacionalisty v Příčovech. Režisér Jiří...

Na začátek stránky