Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Další vyzbrojování Ukrajiny západními vládami: Perpetuum mobile. Po farma byznysu teď zbohatnou zbrojovky. Vše zaplatíme svou chudobou. I arogantní komik chce další desítky miliard. Je už západní veřejnost zcela v komatu?

Další vyzbrojování Ukrajiny západními vládami: Perpetuum mobile. Po farma byznysu teď zbohatnou zbrojovky. Vše zaplatíme svou chudobou. I arogantní komik chce další desítky miliard. Je už západní veřejnost zcela v komatu?

25. 4. 2022

Tisk článku

Karl Haki vysvětluje, co ve skutečnosti stojí za nepřetržitým tokem západních zbraní do Kyjeva a ptá se, zda přímá úměra mezi tímto úspěšným byznysem a dramaticky chudnoucí veřejností přiměje ztrnule zírající občany, aby se konečně probudili

Když ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij nedávno vyhlásil, že "válka by mohla pokračovat dalších 10 let“, zbrojní průmysl ve Spojených státech a Evropě nadskočil radostí.

USA a jeho partneři v NATO již na Ukrajinu navezli zbraně v hodnotě miliard dolarů. Protože ruská armáda ničí dodanou munici tak rychle, jak přichází – ničení se každý týden zrychluje, protože Rusko nyní ničí  skladiště řízenými střelami - Zelenskyj tím více vyzývá k zaslání dalších a dalších zbraní. A Západ mu s ochotou spěchá vyhovět (jak dokládá i aktuální návštěva ministra války USA v Kyjevě).

pp

Čtěte ZDE: Ruská TV: Potopením křižníku Moskva začala třetí světová válka. Vede Západ již otevřený boj s Ruskem? Osvobozený Mariupol se nadechuje k životu. Připomínka lidového povstání ve Slavjansku. Vše rozhodne bitva o Donbas

Komikova Hlava XXII

Ukrajinský prezident nebyl před zahájením své politické kariéry marně úspěšným komikem. Dost možná se proto baví absurditou celé situace. Jeho země je dějištěm moderní verze Hlavy 22. Slavný román Josepha Hellera z roku 1961 je klasickou satirou na absurditu války hnané do obrátek korporátním ziskem:

Násilí není nic jiného než chaotický prostředek k dosažení většího zisku. Čím špinavější, tím lepší. Zapomeňte na fráze dovolávající se vznešených zásad. To je jen lákavý obal pro veřejnost, jenž má zakrýt podstatu toho krutého, ohavného "produktu".

Je to ovšem neuvěřitelně krutá verze té parodie: Zaměstnanci (lidé závislí na pravidelném výdělku - a nejlepší daňoví poplatníci) a jejich rodiny po celých Spojených státech a v Evropě trpí rekordními ekonomickými těžkostmi a dramaticky rostoucími životními náklady. A jejich vlády vyhazují miliardy dolarů a eur na zkorumpovaný kyjevský režim, jehož armáda je zamořena nacistickými eskadrami smrti. To nevymyslíš, to se prostě musí stát.

pp

Podle ovoce poznáte je: Impérium se hroutí. Západ nechce spravedlivý řád. Válečná osa USA - Brusel - NATO. Operace pod falešnou vlajkou i hlavní média řídí CIA. Vedou válku proti Rusku rukama zločinného kyjevského režimu

Fašistická inspirace z Ukrajiny

Ostatně nikoli poprvé v historii západní státy míří k nastolení fašismu. Protože v konečném důsledku, jak s každým dalším dnem vidíme jasněji, je pro ně optimálním řešením, jakmile budou nuceny sejmout poslední kousky pozlátka z iluze krachující "liberální demokracie".

Všichni přitom vědí, že to byl kyjevský prapor Azov a další pluky Národní gardy, kdo má na svědomí zvěrstva v Buči, Kramatorsku a Mariupolu. Tyto polovojenské jednotky vycvičené NATO, které na uniformách nosí odznaky SS, přímo s gustem prováděly masové vraždy civilistů a těla házely do hrobů, aby mrtvoly mohly znovu vykopat pro kamery: Svalte to na Rusy! A poslušná západní média se ke spolupráci samozřejmě dobrovolně zavazují, protože jsou součástí celé té "zbrojařské rachoty".

Veřejnost je pak ohromována inscenovanými hrůzami, zatímco na zbrojařích nezávislá alternativní média, pokud přinášejí důkazy, že jde o provokace Kyjeva pod falešnou vlajkou, jsou téměř ochromena cenzurou západních vlád. Spolupracují všichni: americký prezident Joe Biden odsuzuje ruskou divokost a válečné zločiny. Stejně tak „ruské barbarství“ odsuzuje Brit Boris Johnson, Francouz Emmanuel Macron, Němec Olaf Scholz či Ursula Von der Leyenová, nevolená šéfka Evropské unie.

Čtěte ZDE: Jak je to doopravdy: USA instalovaly kyjevský režim. Ten zavedl rasové zákony. Vyráběl biologické zbraně. Chce atomovou bombu. Pozval 100 000 nácků z celého světa zastřílet si na Rusy. Tenhle režim podporujeme?

Co dělat?

V nejlepší logice Hlavy 22 je správnou odpovědí poslat na Ukrajinu ještě více ještě těžších zbraní, aby podpořily zkrachovalý podvodný režim a dozbrojily jeho rychle ubývající nacistické profesionální vrahy.

Biden se zavázal poslat dalších 800 milionů dolarů ve vojenských dodávkách. Jaká to velkolepost! To dává bratru odhadem už více než 3 miliardy dolarů pro zbrojní kontrakty Pentagonu, které jeho administrativa už poskytla Kyjevu. Musíme holt změnit priority, přestože Američané chřadnou na rozmáhající se chudobu a s ní souvisejícími nemocemi.

Němec Scholz přišel se šikovným schématem, jak navršit miliardy eur do Kyjeva pod podmínkou, že peníze použije pouze na nákup zbraní od Bundeswehru a jeho vojensko-průmyslového komplexu. Také tak milujete „německou efektivitu“?

Totéž platí pro Británii, Francii a další členy NATO. Polsko a pobaltské státy rovněž horečně posílají své zbraně na Ukrajinu, neboť Spojené státy se „zapřisáhly“, že doplní jejich zásoby novými dodávkami od korporací Pentagonu.

Tak hektické je toto válečné a byznysové šílenství, že americký ministr války (tzv. obrany) Lloyd Austin již médiím otevřeně řekl, že koordinuje s Lockheed Martin, Raytheon a dalšími zbrojovkami, jak maximalizovat výrobní linky pro ukrajinský zbrojní boom.

pp

Čtěte ZDE: Svět se dává do pohybu: Co bude znamenat výsledek bitvy o Donbas? Zástupná válka Západu proti Rusku vše změní. Sankce USA a EU neutralizuje zbytek světa. Washington jen nevěřícně zírá. Brusel totéž. Kdo novými lídry?

Perpetuum mobile

Zelenskyj se se svou typicky "upřímnou tváří" a arogancí právě požadoval další dary v podobě takzvaných  finančních půjček ve výši 50 miliard dolarů od klubu údajně stále ještě bohatých zemí skupiny G7 vedené Spojenými státy. Kupodivu už se nikdo neptá, kolik mnohamiliardových půjček tento režim obdržel (a kolik z nich splatil) od doby, kdy se v roce 2014 dostal k moci převratem zorganizovaným CIA.

Západní veřejnost zatím ještě nedobrovolně zachraňuje kyjevský režim svými daněmi a drasticky rostoucími životními náklady. Vlády tvrdí, že nemají peníze na zmírnění ekonomických potíží a poskytování základních služeb svým občanům, ale přitom neváhají rozhazovat veřejné peníze na patologicky nenávistný režim ukrajinských nacistů a defraudantů. Ale dobře nám radí: Když už jsme u toho, dejte si studenou sprchu, abyste ušetřili na účtech za energii.

Aby fraškovité podvody mohly neomezeně pokračovat, americká vládnoucí elita a její západní kumpáni podporovaní neslýchanou válečnickou kampaní "povolených" médií, dodávají na Ukrajinu zbraně, které zbrojovkám ( jako předtím farmaceutickému megaprůmyslu) zaplatí jejich těžce zkoušení občané. Rusové obratem rychle zničí mrtvý kapitál uložený do zbraní. A celý proces je jako perpetuum mobile recyklován, aby generoval stále větší zisky pro vojensko-průmyslový komplex za cenu stále větší chudoy pro obecnou občanskou populaci.

pp

I o těchto tématech se bude zítra debatovat v divadle Kámen v Praze - Karlíně 

Je v kómatu?

Máte chuť řvát frustrací, protestovat... Bez obav, nemáte kde. Nyní už téměř neexistují žádná veřejná fóra nebo hlavní média, v nichž by bylo možné slyšet nebo komunikovat nesouhlas s tímto šílenstvím. Vládní elity ve spolupráci s prvátními firmami a koncerny zcenzurovaly nebo skandalizovaly (či přímo kriminalizovaly) jakékoli nesouhlasné hlasy – to vše ještě ke všemu nestoudně prodávají jako obranu demokracie a svobody slova! Tohle je asi ta největší "inovace" brutální zbabělosti totality.

Když Heller publikoval Hlavu 22 zesměšňující šílenství války pojaté jako nekonečný byznys, byla jeho kniha široce čtena a veřejně uznávána pro svou morální expozici. Dokonce z toho Hollywood natočil drahý film. Totéž platí pro Doktora Strangelova a další klasická protiválečná umělecká díla.

Co je na naší současnosti skutečně znepokojivé, je, že zbývá už jen velmi málo svobodných alternativních médií. To, co se děje na Ukrajině, je tak nehorázně absurdní, že by to mělo vést ke zbourání celé mohutné stavby toho podvodu rázným lidovým vystoupením. Místo toho vidíme ušmudlaný otupělý veřejný „souhlas“ s udržením válečně-byznysového stroje v chodu.

Ten souhlas přitom povede k úplnému vyčerpání oné "souhlasící" veřejnosti, k astronomickým zisků pro elity, zbytečnou chudobou zničeným životům - a nakonec nutně pádem světa do skutečně katastrofické války.

Brzy jediným „médiem“ zbudou ulice a otevřená vzpoura proti elitám – pokud tedy západní veřejnost ještě není úplně v komatu.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat. Mluvte šeptem! Neomezená moc všude a nikde. Chapadla ke všemu, co je připojené. Ovládnou i zbraňové systémy? Moloch se probouzí. Mlčení...

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat....

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace. Existence českého státu není samozřejmostí.  Zrada? Zájmy velkých hráčů. Gaučoví generálové a novodobí andělé. Dáme se rozpustit v biočaji EU?

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky