Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
První máj: Hraj, muziko, hraj! Mráz z Bruselu a z Washingtonu v okna duje. Dokdy v světnici teplo u kamen? Balada o hajzlovi sousedovi. Peníze bez práce? Ovšem! Jsme v ráji? Sebeudání. Realita proměněná v sen

První máj: Hraj, muziko, hraj! Mráz z Bruselu a z Washingtonu v okna duje. Dokdy v světnici teplo u kamen? Balada o hajzlovi sousedovi. Peníze bez práce? Ovšem! Jsme v ráji? Sebeudání. Realita proměněná v sen

1. 5. 2022

Tisk článku

Petr Hájek lituje, že už nemůže jít do průvodu, že není pracovní povinnost – a napadají ho ještě další zločinné myšlenky, které už je možné publikovat jen na Protiproudu

Pozoruhodný 1. máj: „Tma jako v hrobě / mráz v okna duje / v světnici teplo u kamen,“ pěl prorocky český národní bard v dobách, než patentní šílenství zaplavilo svět (ale už se to zvolna chystalo). Co tím chtěl básník říci? To je přece zjevné: Tma jako v hrobě (obyklý obrozenecký příměr k utlačovanému národu podřízenému cizí moci, viz Jiráskovo Temno). Mráz v okna duje (hle, ranní teploty vskutku stále atakují nulu – a současně jde o obraz „mrazivé politiky“ odnárodněných „elit“). V světnici teplo u kamen (ironický kritický šleh na vládní neschopnost zajistit nám alespoň základní životní podmínky).

Vždy jde na prvním místě o interpretaci, jak vědí nejen studenti připravující se na maturity. S tou shora zmíněnou by ovšem dnes neuspěli. To až zase po příštím převratu. Teď by šlo o „dezinforamci“, a učitel/ka, by po takovém výkladu (a nahlášení od žáků) zamířil/a na Úřad práce pro podporu v nezaměstnanosti. Vždyť básník přece nepopisoval počasí v květnu, a také nevěděl nic o „globálním oteplování způsobeném člověkem,“ jež se podle (dnes poněkud nervózních) architektů této mystifikace projevuje – kromě jiného – také „nezvykle úpornou“ zimou. To je sice fakt, ale – právě v tom spočívá genialita, a schopnost psát „mezi řádky“!

Z podobných důvodů výslovně nebásnil o plynu z ruských nalezišť, který nyní vláda tak usilovně a slavnostně odmítá, přestože, jak dezinformační básník nenápadně upozornil, bez něj Česko hospodářsky i fakticky zamrzne. Navzdory pohádce o „Zelené dohodě“ (Green Deal), podle které bychom se skrze sodovkový plyn (CO2) měli naopak do několika let usmažit. Tedy pokud sami od sebe neuděláme to, kvůli čemu nyní tak zběsile spíláme Vladimíru Putinovi, neb to možná udělá za nás: zbaví nás toho hnusného plynu.

Miroslav Horníček kdysi vyprávěl, jak v televizi stačilo, aby řekl „JABLKO“, a lidé na něj hned na ulici vesele mrkali, protože si to vyložili jako JÁ BLbý KOmunista. Ano, jsme v tom zase.

Plyn i nepříteli?

Je První máj 2022. A nejen korporátní meteorologové s rozpaky připouštějí, že tepla – tak přirozeného pro tento „lásky čas“ – se hned tak nedočkáme (žijeme totiž druhý ze sedmiletého pravidelného cyklu chladnějšího počasí, které vystřídalo sedm let horkých, nemluvě o tom, že počasí a klima spolu nesouvisejí, ale to se už nesmí říkat). Zato mráz vanoucí z Washingtonu a Bruselu si už dokonce hraje s myšlenkou, že „jaderná zima“ – coby následek války s použitím jaderných zbraní – by nemusela být „až taková apokalypsa“. No jak pro koho.

Rusko vypnulo plyn. Zatím jen Polsku a Bulharsku. Protože za něj nezaplatily. Měnou, která je platidlem v zemi, jež plyn těží. A všichni majitelé velkých hub (od velkohubý), kteří nás celou dobu ujišťovali, že s případným uzavřením kohoutků si Západ poradí, najednou kňučí: Zrada! Vydírání! Porušení smluv! A současně vykřikují: Ať Kyjev zaútočí na Rusko! Dodáváme mu zbraně, které to umožňují! Mimochodem i ten Kyjev – navzdory oné strašlivé válce – z Ruska stále plyn dostává, neb jinak by zamrzl. 

Čtěte ZDE: Loajální versus nepodvolení: Testovali nás přes covid a vakcinaci. Naplno to spustili až ukrajinskou lží. „Fuj, Hitler!“ volají hitlerovci. Kryje je Řím pod zn. USA. Lháře Fialu zase kryje justice. Neporazí nás. Až do konce věků

Balada o sousedovi

Připomeňme si sekvenci kroků, které k té neskonalé ruské drzosti vedly: Západ ukradl (takzvaně zmrazil) Rusku stamiliardy dolarů, které v jeho bankách Moskva držela na své platební transakce. Kyjevský režim už na ně dokonce vznesl nároky. Co s tím? Obrazný výklad je v tomto případě poměrně jednoduchý:

Soused má trezor a nabídne se, že vám (za vysoké poplatky) v něm uschová vaše peníze. Jenže se pohádáte – a soused vám oznámí, že se pro své peníze už do trezoru nedostanete. Co uděláte? Samozřejmě, zavoláte policii, aby lupiče srovnala, a vaše peníze ochránila. Jenže policie, jak se ukáže, je se sousedem jedna ruka, stejně jako soudy, protože ten je (z peněz, které vám ukradl) soudružsky korumpuje. 

No a protože ten zloděj současně z vaší studny bere vodu, co uděláte? Jasně, zavřete mu přívod. A přestože je ta voda vaše, zloděj ječí Chyťte zloděje! a hrozí, že pokud si to všechno nenecháte líbit, policie k vám vtrhne, sebere vám všechno – a ještě vás při tom „omylem“ zastřelí.

V pozemském ráji

Je mrazivý 1. máj 2022. Za minulé totality, na rozdíl od té současné, se slavil jako „svátek práce“. Protože ti totalitní lháři práci mystifikačně vydávali za základ prosperity. Proto také zavedli nechutnou pracovní povinnost, která se dokonce vztahovala i na cikány (takže ti chudáci ani nemohli být svobodně „nepřizpůsobiví“). Fuj. Dnes přece už dávno víme, že práce je zbytečná pitomost. 

Proto se také už skoro nikde na „svobodném Západě“ nic nevyrábí, ale jenom obchoduje. A tisknou se místo toho jen ničím (zvláště prací) nepodložené peníze, které už jsou tak bezcennné, že je brzy začnou rozdávat každému, ať pracuje, či nepracuje. Jmenuje se to „nepodmíněný příjem“ a spolu s digitální měnou (a likvidací peněz v hotovosti) nás to rychle přiblíží komunistickému ráji, o němž už ani původní komunisté (něco jako „původní Bureš“) nesnili:

Úplná kontrola všech a všeho (samozřejmě pro dobro – od každého jednotlivce až po planetu). O každém nákupu bude stát vědět. Stejně jako o každém pohybu, zapnutí (nebo nezapnutí) televize, o nějakém pokusu o vlastní „žurnalistiku“ ani nemluvě. Elektroauta budou skvělá, samořiditelná, takže nás zavezou tam, kam je třeba (nikoli tam, kam bychom případně nerozvážně chtěli o své vůli jet). Ostatně nebude elektřina (luxusní zboží jen pro ty s „čistým rejstříkem“ sociálního kreditu), takže „uhlíková stopa“ bude minimální. A kdo by ji chtěl svévolně prohloubit, cvak: Účet se vypne, a bez peněz do hospody nelez.

Čtěte ZDE: Nepráskám, nahlašuji: Co skrývá dezinformace, že Mariupol žádá svět o pomoc? Co se skrývá v podzemních bunkrech, o které je takový zájem? Skrývá něco Vladimír Putin rozkazem neútočit na nácky? Přijde Happy End?

Sebeudání

Je První máj 2022. Koalice SPOLU (ODS, TOP 09, lidovci) začíná na pražském Petříně předvolební kampaň. V kolonce „nesplněno“ má přitom ještě zaškrtnutý zákon o „korespondenční volbě“, jenž má být jedním z prvků definitivního ukončení nesmyslně nákladného volebního procesu. Ten se tak brzy stane již jen vzpomínkou na „Tmu jako v hrobě“, kdy nebylo jisté, koho nakonec občané pošlou, aby jim vládl. 

Samozřejmě, zpátečnickým silám se to nelíbí. Třeba takoví komunisté se sešli, aby společně připomněli 1. máj postaru. Pravdivá (a proto také jediná státem povolená) média o vysloveně nepřátelském shromáždění, právem rozhořčená, referovala takto:

„Svátek práce si v Praze na Střeleckém ostrově v neděli dopoledne připomínali příznivci a členové KSČM. Jejich demonstraci zahájili Písní práce a předsedkyně pražské rady KSČM Marta Semelová oslovením soudružky a soudruzi (neslýchané, tak se přece dodnes oslovují jen západní soc. dem! pozn. PP) začala úvodní řeč. 

V ní se pozastavila nad tím, že teď, v 21. století čelí řada zdejších obyvatel exekucím. „Lidé si nemohou dovolit ošetření u zubaře nebo očkování dětí,“ mínila Semelová a obvinila současnou vládu, že jen záplatuje to, co sama zavinila. Uctila pak rudoarmějce padlé v boji za svobodu (pro jistotu se neříká za svobodu koho, aby třeba někoho nenapadlo, že za naši, pozn. PP).

Vystoupil i kandidát komunistů na prezidenta Josef Skála. „Co nyní dopadá na Českou republiku je horší než u našich sousedů. Inflace, ceny plynu, potravin jsou vyšší než jinde. Přitom plynu je tolik, kolik bylo předtím, potravin je tolik, kolik bylo předtím,“ uvedl Skála a ptal se posluchačů: Tvrdí nám, že jsme ve válce, vy jste snad ve válce?“ ptal se a dav ochotně zařval Ne!“ 

Panečku, to jsou ale nepřátelé lidu! Tohle se z nich vyklubalo. Místo aby vyzývali k dobrovolnému (zdravému) hladovění a nákupu tlustších svetrů (viz doporučení vlády), takhle (nenápadně, jako ten zmíněný Horníček – jenže přesně naopak) agitují pro Putina! Škoda, že už nebudou volby. Snad bych to tam šel tomu Skálovi hodit. 

Čtěte ZDE: Francouzská spojka: Podvolení v plném proudu. Po Macronovi muslim - nebo revoluce? Brusel ucpává poslední otvory v papiňáku. Cenzura nyní už oficiální. Výsledky z "české laboratoře" soudruhy nadchly. My se ale nevzdáme!

Sen

To dosavadní prezident je jiný kabrňák. Znovu sebekriticky prvomájově prohlásil, že prý se již „jednou zmýlil v tom, že Rusové nejsou blázni.“ Myslel tím, že také nám může ten hajzl „soused“ vypnout vodu, pokud mu ji nebudeme chtít zaplatit. 

Před Fialovou Pětikoalicí (která je prezidentovi podle jeho slov „sympatická“) tak stojí další naléhavý úkol: Změnit ústavu tak, aby mohl napravený Zeman shlížet z Hradu na její tvůrčí přístup k válce s Rusem nejméně ještě dalších pět let. To by měla být ve spolupráci s ústavním soudem hračka. Ale pozor: To by pak po sobě nemusel takhle divoce „uklízet“, takže jeho „prozření“ by bylo vlastně k ničemu. Tak ne. Tohle se škrtá. 

Tma jako v hrobě. Mráz v okna duje. V světnici teplo u kamen.

Je to všechno kolem nás realita, nebo jenom šílený sen?

Je První máj roku dvoutisícího dvacátého druhého? Pokud ano, asi půjdu nahlásit toho Erbena. Kdo ví, jak tu svou prorockou provokaci myslel.
Tagy článku

Doporučujeme

Náhradní mateřství: Obchod s dětmi je posvěcený Pětikolkou. Lidovci opět tvární a slizcí. Pokrokové obcházení zákona je u nás už na denním pořádku. Společenský úpadek v přímém přenosu. Zničit rodinu. Rakušan si to už ohlídá

Náhradní mateřství: Obchod s dětmi je posvěcený Pětikolkou. Lidovci opět tvární a slizcí....

Západ prohrává: USA tlačí na Kyjev, aby se vzdal. I britský generál Sir Richard Barrons věští porážku. Podle CIA už není čas a Kyjev by měl válku ukončit. Na mobilizaci nejsou peníze. Blíží se konec ukrajinského dobrodružství Západu?

Západ prohrává: USA tlačí na Kyjev, aby se vzdal. I britský generál Sir Richard Barrons...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky