Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Je to stále blíže: Válka Západu proti Rusku jde do obřích rozměrů. Kdy Rusko odpoví drtivým protiútokem? Rand Paul zablokoval 40 miliard. Brzy ne jen zbraně, ale i vojáci NATO. Fiala z nás dělá cíl. Chceme to?

Je to stále blíže: Válka Západu proti Rusku jde do obřích rozměrů. Kdy Rusko odpoví drtivým protiútokem? Rand Paul zablokoval 40 miliard. Brzy ne jen zbraně, ale i vojáci NATO. Fiala z nás dělá cíl. Chceme to?

19. 5. 2022

Tisk článku

Pavel Kopecký přináší zprávy a analýzy několika významných západních expertů, podle nichž se přibližuje okamžik, kdy země, které s Ruskem vedou zatím zástupně válku přes Ukrajinu, se stanou cílem drtivé odvety, a Ladislav Vrábel připomíná, co dělat, abychom nepatřili mezi první z nich

Republikánský senátor Rand Paul zablokoval 40miliardovou pomoc pro Ukrajinu a kritizoval intervence USA v zahraničí: „Moje přísaha je přísahou Ústavě Spojených států amerických, ne žádnému cizímu národu.“ K tomu, aby jednání v Senátu o balíčku mohlo pokračovat, je zapotřebí jednomyslný souhlas senátorů.

pp

Čtyřicet miliard za zbraně pro Ukrajinu mají ovšem podporu jak prezidenta Joea Bidena, tak i vedení Demokratické a Republikánské strany. Agentura AP tak navzdory Paulovu kroku očekává schválení této obří „pomoci“ zřejmě příští týden.

Zničí ekonomiku USA?

Rand Paul v této souvislosti navrhl klauzuli vyžadující dohled nad účelem vynakládání těchto extrémních prostředků. Demokraté společně s Paulovým kolegou z Kentucky a lídrem republikánské menšiny v Senátu Mitchem McConnellem však s tímto pozměňovacím návrhem nesouhlasí a navrhují, aby se o něm hlasovalo. Očekává se, že Senát v hlasování Paulův návrh odmítne.

Paul vysvětluje, že „pomoc“ pro Ukrajinu je větší, než USA vynakládají na domácí rozpočtové cíle. Argumentuje také tím, že USA by financovaly válečné úsilí Ukrajiny z vypůjčených peněz, čímž by se dále zvýšil astronomický americký dluh ve výši 30 bilionů USD – čímž dále poroste inflace. "Američané pociťují bolest a Kongres má v úmyslu tuto bolest jen prohloubit tím, že bude co nejrychleji cpát další obrovské peníze do zahraničí. Nemůžeme zachránit Ukrajinu tím, že odsoudíme k zániku ekonomiku USA," tvrdí Rand Paul.

pp

Čtěte: Další vyzbrojování Ukrajiny západními vládami: Perpetuum mobile. Po farma byznysu teď zbohatnou zbrojovky. Vše zaplatíme svou chudobou. I arogantní komik chce další desítky miliard. Je už západní veřejnost zcela v komatu?

A Martin Jay k tomu za britskou stranu dodává:

Je jen otázkou času, než budou britské a americké jednotky na Ukrajině

Joe Biden požádal Kongres o neuvěřitelných 40 miliard dolarů na další vojenskou pomoc Ukrajině. Je to ale vítězná strategie? Je tohle bojiště skutečně tak jednoduché, že jde pouze o zvrácení rovnováhy vojenské techniky ve prospěch kyjevské vlády? Když se podíváme na Zelenského prohlášení, která západní média neustále poslušně zveřejňují, napadne logická otázka: S tím, jak se ukrajinské lidské síly stále zmenšují, kdy se současná strategie posílání dalšího a dalšího vybavení obrátí proti těm, kteří je posílají – a hlavně proti těm, kteří je přijímají?

Pochopíme, když porozumíme molochu korupce – v tom Ukrajina byla a vždy bude na špici. Co se může stát, řekněme se stovkou obrněných transportérů, které tam posílá Spojené království? Nebo s protitankovými zbraněmi, kterými je většina západních zemí aktuálně přímo posedlá. Konzervativní odhad říká, že polovina všech zbraní skončí u Rusů. Pokud by se ztratilo dokonce jen 25 procent, byla by to přijatelná cena, tvrdí někteří. Jenže přinejmenším dalších 25 procent prodají ruským a dalším zahraničním podnikatelům zkorumpovaní ukrajinští představitelé, kteří potřebují živit vlastní politickou síť příznivců a milicí. To je v kostce problém financování této války pouze hardwarem bez zavedení bezletové zóny.

pp

Čtete ZDE: Už není pochyb: NATO pod vedením USA vyhlásilo Rusku válku. Osm roků příprav. Britové již otevřeně: Napadneme teď ruské vnitrozemí ukrajinskýma rukama. Donutí ti šílenci Putina použít jaderné zbraně? Lze ještě odvrátit katastrofu?

Bez vojáků to nepůjde

Na Ukrajině budou vítězi ti, kteří se dokážou zakopat a ovládnout části země v delší válce. Pokud budeme i nadále posílat zbraně bez vojáků, pak z ní Rusko vyjde jako vítěz, i kdyby se táhla roky, což obě strany, zdá se, chtějí. Západ bláhově věří, že Putin nemůže udržet potřebný objem vojenského vybavení. Je to chybná strategie, zvláště pokud tanky, vozidla a rakety, které Spojené království, USA a další země NATO posílají, končí v Putinových rukou. Připočteme-li k tomu, že přibývá zemí EU, které jsou ochotny platit za plyn v rublech, může Putin hrát na Ukrajině nesrovnatelně delší hru než NATO.

Tento druh nerealistického uvažování je pro Západ zničující. Biden žádá Kongres, aby dodal Kyjevu zbraně v hodnotě poloviny ruského vojenského rozpočtu. Jenže Johnson, Biden, Macron a Scholz budou brzy těžko vysvětlovat veřejnosti, jak v nejtěžších ekonomických časech, kdy ti nejchudší čelí děsivému zdražení energií, potravin a skokově se zvyšující inflaci (což nutně povede k novým daním), jejich peníze pumpují do války, která nemá žádný konec, protože jak Západ, tak Rusko jsou odhodlány v ní pokračovat dlouhodobě.

pp

Čtěte ZDE: Kotel se uzavírá: Elitní jednotky kyjevského režimu jsou na Donbasu v obklíčení. Česká protektorátní média jako ta před 80 lety. Vítězství Kyjeva? USA si to potichu nemyslí, a potichu se bojí: „Oni by nám řekli, kdyby…“

V jednu chvíli řeknou, současná strategie posílání zbraní na Ukrajinu byla chybná. Musíme vyslat také naše vojáky, aby zabránili, že hned padnou do ruských rukou, budou tvrdit. Začne to stejně jako v Sýrii – několika britskými a americkými speciálními jednotkami, a pak... Je to bohužel nevyhnutelné, dokonce možná od začátku plánované: Amerika bojuje na Ukrajině fakticky už nejméně 8 let, protože ve skutečnosti jí jde jen o to svrhnout Putina. Na Ukrajině jde o zástupnou válku USA a NATO, která do ní měla vtáhnout Putina přesně pro tento účel.

Oznámení Borise Johnsona, že do regionu vyslal 7 000 britských vojáků je prvním krokem „aklimatizační kampaně“. Prostě aby si občané zvykli na myšlenku, že tam už britské jednotky jsou – předtím, než budou nakonec vyslány na Ukrajinu zcela oficiálně. Přitom počet lidí, kteří ve Spojeném království přijdou o své domovy, v příštích měsících také raketově poroste. Je nutné zvykat je na válku postupně. Podobně je na tom Biden, který doufá, že protahovaná válka proti Rusku mu poskytne druhé funkční období, navzdory vážným otázkám ohledně jeho zdraví – především mentálního.

Prostě spíše dříve, než později se na ukrajinském bojišti objeví pravidelné jednotky zemí NATO – a pak je Západ ve válce s Ruskem již zcela otevřeně. S důsledky, které se všichni zatím bojí domýšlet.

Zdroj.

pp

Čtěte ZDE: Srdce kyjevského odporu v Azovstalu dobilo: Nacisté jsou „evakuováni“ do vězení. Všichni se hrdlořezů báli. Černé slunce opět pohaslo. Proč Zelenský zvedl symboliku SS právě v den vítězství nad Hilterem?

A Ladislav Vrábel k tomu poznamenává: Nenechme ČR zatáhnout do války!

Spojené státy pošlou vojenskou pomoc Ukrajině ve výši 40 miliard dolarů. Podívejme se na to, co to konkrétně znamená: Ruská federace měla minulý rok rozpočet na obranu 65 miliard dolarů. USA nyní dodají na Ukrajinu 40 miliard dolarů, z nichž valná většina půjde na zbraně. USA tedy (po desítkách miliard dolarů, které už ve zbraních Západ na bojiště poslal, pozn. PP) pošlou Kyjevu více než polovinu peněz, které dává Rusko na svou obranu za celý rok.

Z toho je zřejmé, že nejde o válku Ruska proti Ukrajině, je to válka USA a celého Západu s Ruskem, kde je Ukrajina pouze válečným bojištěm. Rusko válčí svými vlastními vojáky, USA s vojáky ukrajinskými a placenými žoldáky. Spojené státy mají za sebou celý Západ prostřednictvím útočné aliance NATO. Rusko má za sebou Čínu. Čína dala v loňském roce na zbrojení 300 miliard dolarů a má s Ruskem smlouvu o vojenské spolupráci.

Východ zatím svoje karty v podstatě vůbec nerozehrál. Na území Ukrajiny mají Rusové zhruba jen pětinu svých vojáků. Co můžeme očekávat dál? 40 miliard dolarů je spousta peněz, takže válka, co se týče objemu prostředků, se nejen vyrovnává, ale začne nabírat na brutalitě, intenzitě a počtu obětí. Co z toho vyplývá pro nás?

Je to velmi špatná zpráva, neboť Spojené státy táhnou sice do války celou Evropu, na prvních místech však kromě Ukrajiny především ČR, Slovensko a Polsko. Rusové již oznámili, že dodávky zbraní do válečného konfliktu jsou pro ně legitimním cílem. A také, že pokud budou cítit ohrožení své země, jejich odpověď bude blesková. Půjde o útok blíže nepopsanými zbraněmi, na které Západ není připravený.

pp

Čtěte ZDE: Nepodvolení na scéně: Chceme mír a svobodu slova! Přestaňte s překrucováním dějin! Ne cenzuře svobodných médií. Fiala lže a pomlouvá. Dostihne ho spravedlnost? Kde je naše národní hrdost? Nedáme se. Zvítězíme!

Chceme být prvním cílem zničující odvety?

Problém je, že ČR se připojila k této agendě USA. Naše vláda běží v prvních řadách s praporem štváčů za válku proti Rusku. ČR, která byla pátou nejbezpečnější zemí na světě, se tak stává jednou z nejméně bezpečných zemí. Měli bychom si dobře rozmyslet, co nyní říkáme. Pokud většina občanů míní, že chce válku s Ruskem, budeme ji mít.

Jakmile sem přijedou se svými zbraňovými komplexy vojska NATO, staneme se terčem prvního odvetného vojenského útoku. Rusko již oznámilo, že se staneme legitimním cílem, pokud se od nás budou převážet zbraně na bojiště. Jestliže tu navíc budou základny či vojáci NATO, pak „díky“ Petru Fialovi a jeho vládě budeme legitimním cílem jako první.

Přemýšlejme nad tím, jak mluvit s lidmi. Pakliže by většina začala hlasitě dávat najevo, že tu válku nechceme, mohli bychom se přidat na stranu Maďarska. To už oznámilo, že žádné zbraně nebude na bojiště posílat, ani neumožní, aby byly přepravovány přes jeho území – aby bylo Maďarsko bezpečné. Můžeme se přidat také k Rakousku, které je vojensky neutrální a války se neúčastní. Stejně tak Švýcarsko nebo Srbsko. Můžeme se přidat na stranu těchto čtyř zemí.

Můžeme se ještě vyhnout válce, ale museli bychom hned teď přinutit vládu, aby změnila současnou válečnickou politiku.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky