Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Neviňátka na elektrickém křesle: Nejen Ameriku rozděluje právo zabít své dítě. Skandál s ukradeným návrhem. Revolucionáři své špinavé metody nemění. Kalifornský ráj pro veselé vraždění? Lži, manipulace a presstituti

Neviňátka na elektrickém křesle: Nejen Ameriku rozděluje "právo" zabít své dítě. Skandál s ukradeným návrhem. Revolucionáři své špinavé metody nemění. Kalifornský ráj pro veselé vraždění? Lži, manipulace a presstituti

24. 5. 2022

Tisk článku

Piotr Wloczyk se vrací k (pravděpodobnému) rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, jenž státům unie vrací právo rozhodovat na svém území o zákonech na ochranu dětských životů a ukazuje, jak byl původní rozsudek politicky a mediálně zmanipulován

Vše nasvědčuje tomu, že Nejvyšší soud USA zhruba za dva měsíce vyhlásí verdikt, kterým změní rozhodnutí svých předchůdců z roku 1973, kterým legalizoval zabíjení nenarozených dětí - takzvaný umělý potrat, interrupce. Americká levice se proto intenzivně připravuje na boj se zastánci práva těchto dětí na život.

Demonstrace a nepokoje ve velkých amerických městech, první zranění policisté a demonstranti, feministky vyhlašující skutečnou válku proti odpůrcům potratů – to jsou první důsledky textu, který někdo ze soudu vynesl a nedávno zveřejnil portál Politico. Vše nasvědčuje tomu, že se Amerika dočká i stávky části žen, která může mít mnohem násilnější podobu než ta, která se koncem roku 2020 odehrála v Polsku.

„Rozsudek v cause Roe a Casey byl od začátku ostudný. Odůvodnění bylo mimořádně chybné a rozhodnutí škodlivé," napsal soudce Samuel Alito v předběžném stanovisku, které zveřejnilo Politico. „Namísto aby situaci uklidnili, prohloubili rozpory. Jsme přesvědčeni, že rozsudky v případech Roe a Casey se musí změnit. Je načase v souladu s ústavou uznat, že otázku interrupcí mají řešit zástupci zvolení občany. “

Se stanoviskem soudce Alita souhlasí další čtyři konzervativní soudci Nejvyššího soudu. To znamená, že scénář, o kterém zastánci ochrany dětského života sní už půlstoletí – zrušení rozhodnutí z roku 1973, které legalizovalo potraty v celé zemi – se může v USA brzy stát skutečností.

Potraty přitom nebudou zakázány ve všech 50 státech unie. Rozhodnutí vrátí státům právo rozhodovat o tom, zda je potrat na jejich území legální, nebo ne. Ve státech, kde vládnou demokraté (například v New Yorku či v Kalifornii), se tedy v této otázce nic nezmění. Naproti tomu téměř všechny státy, kde vládnou republikáni, zavedou větší či menší omezení (odhaduje se, že více než 20 států interrupce zcela zakáže) .

Bez precedentu

Únik informací z Nejvyššího soudu nemá v historii USA obdoby. Člověk, který předběžné stanovisko, jehož autorem je soudce Alito, postoupil portálu Politico, zřejmě doufal, že v zemi vypuknou bouře a alespoň jeden z konzervativních soudců pod tlakem levicové části politické scény změní svůj postoj, čímž protiústavní rozhodnutí z roku 1973 zůstane v platnosti.

„Jednání o kontroverzních případech byla v minulosti poměrně dramatická. Soudci mohou – a někdy i mění – své názory během vypracovávání stanovisek,“ píší autoři textu v Politico. „Nejdůležitější případy mohou být předmětem umělého natahování. či může být vypracováno několik návrhů stanovisek. Definitivní rozhodnutí soudu bude konečné až po oficiálním zveřejnění nálezu, k němuž by mohlo dojít v následujících dvou měsících.“

Většina komentátorů z liberálně-levicových médií v USA však zdůrazňuje, že změna postoje kteréhokoli z pěti konzervativních soudců by byla velkým překvapením. Všichni (Samuel Alito, Clarence Thomas, Neil Gorsuch, Brett Kavanaugh a Amy Conney Barretová) totiž opakovaně naznačili, že rozsudek v případu Roe versus Wade byl chybný. Ostatně tři z nich (Gorsucha, Kavanaugha a Barretovou) nominoval Donald Trump, kterému velmi záleželo na tom, aby v Nejvyššího soudu bylo co nejvíce pro-life lidí.

Předseda Nejvyššího soudu John Roberts potvrdil pravost dokumentu, který připravil Samuel Alito, a uvedl, že únik informací na portál Politico byl útokem na prestiž instituce, v jejímž čele stojí a současně oznámil vyšetřování této skandální záležitosti.

Čtěte ZDE: Vraždící pilulka: Zločinem proti zločinu. Kdo se zastane zabíjených maličkých? Lidovci určitě ne. Pro pravého katolíka nevolitelní. Kdo je tady kretén, pane Zdechovský? Včera holocaust, dnes babycaust. Prodej plášť, kup si meč!

Katolík proti Nejvyššímu soudu i Bohu

Carol Tobiasová, šéfka Národního výboru pro právo na život (National Right to Life Committee), největší americké pro-life organizace, která koordinuje aktivity obránců dětských životů, přiznává, že informace z portálu Politico byly pro všechny velkým překvapením: „Doufám, že je to všechno pravda, ale dokud neuvidíme konečné rozhodnutí, není nic jisté,“ říká.

Únik informací z Nejvyššího soudu dodal vítr do plachet demokratům. Již nyní je jasné, že potraty budou jedním z nejdůležitějších témat listopadových voleb do Kongresu.

Pod budovou Nejvyššího soudu však již ndes vidět obrazy, které si Poláci spojují s protesty během stávky žen: vulgární propotratová hesla, výzvy k „válce proti svobodě“, dav levičáků verbálně útočící na obránce života – toto vše jen jako předzvěst toho, co čeká USA v následujících týdnech a měsících.

„Jsem přesvědčen, že právo ženy na volbu je základem. Roe versus Wade je součástí našeho práva již téměř 50 let a základní spravedlnost a stabilita našeho právního systému vyžaduje, aby to tak zůstalo, “ – řekl „katolík“ Joe Biden. A ujistil, že udělá vše pro to, aby čelil očekávanému rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Nejvýznamnější politici Demokratické strany tvrdí, že vzhledem k pravděpodobnému rozhodnutí Nejvyššího soudu by měl Kongres zaručit právo na potrat všem Američankám. V cestě k tomu však stojí významná překážka - tzv. filibuster . Přestože mají demokraté v obou komorách většinu, v Senátu musí nejdůležitější návrhy zákonů získat podporu nejméně tří pětin hlasů, aby je odpůrci nemohli zablokovat. Takovou většinu však Demokraté nemají.

Čtěte ZDE: Blesk na okamžik rozzářil tmu: Válka proti nenarozeným dostala v USA direkt. Je dítě lidská bytost, nebo jen součást ženského těla? A co vakcinace? Pro tu to neplatí? Kontrarevoluce zvedá hlavu. Změní se nakonec v občanskou válku?

Lži, mapipulace, média

Rozzlobení Demokraté zjevně zapomínají, že rozhodnutí sedmi soudců Nejvyššího soudu z roku 1973  odporuje zdravému rozumu. Dokonce i nedávno zesnulá extrémně liberální soudkyně Nejvyššího soudu Ruth Baderová Ginsburgová vystoupila v roce 1992 na přednášce se slovy (o rok později ji Bill Clinton nominoval k Nejvyššímu soudu), že argumentace soudců v případě Roe versus Wade nebyla příliš přesvědčivá a Nejvyšší soud také není nejlepší institucí, která by zaručovala "právo na ukončení“ dětského života.

Ústava USA sice v žádné pasáži nemluví o potratech, soudci však přesto v roce 1973 zjistili, že zákaz interrupcí v Texasu byl ranou do… soukromí občanů. A pokud to tak je, žádný stát nemá právo mluvit do soukromí ženám. „Jen velmi málo lidí zná skutečné okolnosti tohoto soudního sporu,“ míní Carol Tobiasová z Národního výboru pro právo na život. Tak si jej připomeňme:

Mladá těhotná žena byla tehdy zmanipulována potratovými aktivisty, aby zpochybnila zákony zakazující interrupce. Dodnes se traduje, že „Jane Roeová“ otěhotněla v důsledku znásilnění. Norma McCorveyová (za pseudonymem Jane Roeová se pouzeskrývala), nicméně po mnoha letech přiznala, že to nebyla pravda. Lidé, kteří chtěli legalizovat potraty, zorganizovali dobře placenou PR kampaň založenou na lži a manipulaci. Tím se jim podařilo přesvědčit Nejvyšší soud, aby vypracoval federální zákon, který zrušil legislativu jednotlivých států na ochranu života nenarozených dětí.

Klíčovým prvkem této manipulace veřejnosti, která měla následně vyvíjet tlak na soudce Nejvyššího soudu, byla mantra o deset tisících ženách, které údajně ročně zahynuly v důsledku nelegálních potratů prováděných v podsvětí.

Ukázalo se, že tento údaj byl smyšlený, ale největší americká média jej přesto dál opakovala. Totéž platilo i pro názory odborníků na začátek lidského života. Média opakovala jen ty názory, které horovaly pro interrupce a přesvědčovala diváky a čtenáře, že lidská bytost je člověkem až od okamžiku, kdy je schopna samostatně přežít mimo mateřský organismus.

Neviňátka na elektrickém křesle

Ani tentokrát nechybí manipulace a hra na city. Levice vykřikuje, že zrušení rozsudku Roe versus Wade se bude rovnat masovému zločinu.

„Tato pracovní verze  zákona není ničím jiným než šokujícím útokem na práva žen v celé zemi, a pokud se nezmění, bude mít za následek smrt a vystavení nebezpečí obrovského počtu žen,“ prohlásil Gavin Newsom, guvernér Kalifornie, který si dal za cíl učinit ze svého státu „potratový ráj“, kam mohou ženy z jiných států přicházet, aby se zbavily svých živých, ale ještě nenarozených dětí.

Ačkoli Samuel Alito v pracovním stanovisku, které zveřejnil portál Politico, jasně píše, že obnovení práva jednotlivých států rozhodovat o legálnosti potratů se týká jen této jediné otázky, americká levice bije na poplach, že potraty tato kontrarevoluce neskončí. Přece lze-li zvrátit rozsudek Roe versus Wade, proč by se nemohl zrušit rozsudek z roku 2015, který legalizoval „manželství“ homosexuálů v celé Americe?

Pravá strana amerického politického spektra má přesto velkou naději, že nejhorší noční můry levice se díky nové konzervativní většině u Nejvyššího soudu brzy stanou skutečností. A děti, pro něž se mateřské lůno nestane "elektrickým křeslem", že v mnohem větším počtu dostanou šanci na život.
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky