Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Zase o krok blíž apokalypse: USA umístí na bojiště raketomety Himars. Proč? Severodoněck jako Mariupol. Nacisté obklíčeni v průmyslové zóně. Rusko zahajuje jaderné cvičení. Spoléhá Fiala na vyhlášení válečného stavu?

Zase o krok blíž apokalypse: USA umístí na bojiště raketomety Himars. Proč? Severodoněck jako Mariupol. Nacisté obklíčeni v průmyslové zóně. Rusko zahajuje jaderné cvičení. Spoléhá Fiala na vyhlášení válečného stavu?

2. 6. 2022

Tisk článku

Václav Danda přináší poslední zprávy z ukrajinské fronty, kde se prohrávající Západ zjevně rozhodl hrát vabank

Západní média včetně těch českých „opatrně“ spekulují o tom, že ruské ofenzivě na Donbasu došel dech. Skutečnost je jako obvykle jiná: Ruská armáda a jednotky Doněcké a Luhanské lidové republiky postupují na všech úsecích fronty a postupně uzavírají kyjevské ozbrojence do obklíčení.

pp

Klíčové průmyslové město Severodoněck ruská armáda tento týden obsadila a – podle stejného modelu jako v Mariupolu – se zbytky ukrajinských nácků stáhly do průmyslové zóny, kde se opevnily. Očekávají stejný osud jako nacistický prapor Azov v Azovstalu, nebo spoléhají na něco jiného v podobě dramatické eskalace konfliktu?

Kotel se zavírá

Tak jako v Mariupolu čistili i severodoněckou městskou zástavbu v první linii čečenské speciální jednotky, které nyní provádějí důsledné selektivní kontroly jednotlivých městských objektů. Hlavní štáb, který měl kyjevský režim v centru města (v obávané budově severodoněckého gestapa – v budově ředitelství SBU) opouštěli ozbrojenci ve spěchu. Ruským osvoboditelům tak opět padlo do rukou obrovské množství dokumentů, včetně seznamů členů obávané ukrajinské tajné služby. Mezitím, tak jako v ostatních částech Donbasu, místní nadšeně vítají ruské osvoboditele.

Dobytí stotisícového Severodoněcka, znamená, že severní seskupení kyjevských frontových jednotek byla zablokována. Byly jim odříznuty všechny únikové cesty včetně hlavních mostů, které jsou buď´ zničeny, nebo pod kontrolou ruských jednotek.

pp

Čtěte ZDE: Fronta v pohybu: Kotel u Severodoněcka se uzavírá. Čeká elitní kyjevské jednotky osud nácků z Mariupolu? Ukrajina se stává polskou kolonií. Fialova vláda vydává válečné protektorátní vyhlášky. Vede nás na jatka. Zeptala se, zda to chceme?

Podobná situace je i na dalších místech donbaské fronty. Po dočištění průmyslové zóny a oblasti severodoněcké tepelné elektrárny a elektrárny Azot, bude brzy zahájen frontální útok na Lisičansk, po jehož dobytí se kotel uzavře a převážná část kyjevských jednotek se ocitne v obklíčení bez možnosti doplňování zásob, zbraní a munice. To současně umožní postup na Slavjansk a Kramatorsk, kde jsou kyjevská opevnění pod silnou dělostřeleckou a raketovou palbou.

pp

Mapa frontových linií

Ukrajinský pokus o protiútok byl zastaven také u Charkova, kde ruské jednotky opět postoupily blíže k městu. Těžké ztráty zaznamenala ukrajinská armáda také při snaze prolomit obranné linie ruských jednotek v chersonské oblasti. Celkově lze říci, že Kyjev se na Donbasu, kde Rusko bojuje doslova na domácí půdě s absolutní podporou místních, dostal do defenzivy. Jak tento týden konstatoval významný německý generál Roland Kater, Ukrajina během nadcházejících dnů či týdnů ztratí kontrolu nad celým územím Donbasu.

Realita vs. Propaganda

Že je situace neudržitelná, přiznává už i hlavní tvář kyjevské junty prezident Zelenskyj, podle kterého Ukrajina ztrácí na bojišti denně až sto vojáků a 500 je zraněno. Jakým koeficientem to při jeho obvyklé prolhanosti máme násobit, je ovšem otázkou.

pp

Čtěte ZDE: Kotel se uzavírá: Elitní jednotky kyjevského režimu jsou na Donbasu v obklíčení. Česká protektorátní média jako ta před 80 lety. Vítězství Kyjeva? USA si to potichu nemyslí, a potichu se bojí: „Oni by nám řekli, kdyby…“

Kromě ukrajinských vojáků umírají také spousty zahraniční žoldáků, kteří přicházejí na bojiště ve stále větším množství. Právě to se tento týden stalo i polským jednotkám po útoku ruských raket na objekt vojenské infrastruktury u Pavlodaru. Zde byly zlikvidovány celé dva polské prapory soukromé vojenské společnosti (PMC) dislokované v této oblasti. Podle nezávislých pozorovatelů a vojenských odborníků šlo současně o vzkaz polské vládě, která se spolu s Pobaltím a Prahou nejvíce angažuje v celém konfliktu.

Zprávy o blížící se porážce zemí NATO na Donbasu bojujících proti Rusku rukama ukrajinských nacistů, vyvolávají na Západě zděšení. Klamaná veřejnost žila celou dobu pod vlivem lživých zpráv líčících neustálá vítězství Kyjeva a vyvolávajících dojem, že bude Rusko brzo poraženo či alespoň donuceno k ústupu. Teď se Západ všemi prostředky alespoň snaží Kyjev ještě nějaký čas na Donbasu udržet a způsobit Moskvě co nejcitelnější ztráty.

pp

Čtěte ZDE: Je to stále blíže: Válka Západu proti Rusku jde do obřích rozměrů. Kdy Rusko odpoví drtivým protiútokem? Rand Paul zablokoval 40 miliard. Brzy ne jen zbraně, ale i vojáci NATO. Fiala z nás dělá cíl. Chceme to?

Nové dějství: přímá konfrontace s Ruskem

Navzdory Bidenovým opačným prohlášením se proto váleční jestřábi v USA rozhodli k poslednímu zoufalému kroku: Dodat na frontu dalekonosné salvové raketomety HIMARS. Tyto odpalovací systémy mají několik cílů. Kromě devastace osvobozených měst na Donbasu (později z toho obviní Rusko) umožňují přenést boje na ruské území, neboť mají dostřel několik stovek kilometrů. Washington sice tvrdí, že dodá pouze střely středního doletu s dosahem maximálně 80 kilometrů – to ovšem na údery v ruském pohraničí bohatě stačí. Washington tím tedy již otevřeně „brnká“ na rozehrání dalšího dějství – rozpoutání přímého střetu s Ruskem. 

Rusové přitom znají americké plány na strategické rozmístění těchto „konvenčních“ zbraní hromadného ničení. Jak uvedl generálplukovník Michail Mizincev podle ruské rozvědky mají ukrajinští nacisté umístit americké raketové systémy ve městě Šostka v Sumské oblasti – s cílem zasáhnout ruské území. Odpalovací raketové systémy HIMARS plánují rozmístit čtyřicet kilometrů od hranic s Brjanskou oblastí:

"Očekáváme, že v blízké budoucnosti dostane Šostka ze Spojených států raketové systémy, s jejichž pomocí militanti ozbrojených formací Kyjeva na příkaz SBU plánují zaútočit na pohraniční území Ruské federace přímo z obytných oblastí města," uvedl Mizincev. Upřesnil, že spolehlivé operační informace o plánech kyjevského režimu byly získány v důsledku odposlechu rádiové komunikace.

pp

Čtete ZDE: Už není pochyb: NATO pod vedením USA vyhlásilo Rusku válku. Osm roků příprav. Britové již otevřeně: Napadneme teď ruské vnitrozemí ukrajinskýma rukama. Donutí ti šílenci Putina použít jaderné zbraně? Lze ještě odvrátit katastrofu?

Mizincev poznamenal, že útoky na ruská města chtějí ukrajinští neonacisté vyprovokovat Rusko ke zpětné palbě – a pak je obvinit z útoků na civilní infrastrukturu a civilní obyvatelstvo. "Během této provokace plánují využít ukrajinské a zahraniční novináře k výrobě falešných fotografií a video-materiálů o údajných vraždách civilistů, které pak budou jako obvykle distribuovat západní tiskové agentury," konstatoval generálplukovník.

Katastrofa zase o krok blíž?

Válka Západu proti Rusku vedená zatím z větší míry prostřednictvím kyjevské armády tak tímto rozhodnutím Pentagonu, vstupuje do další nebezpečné fáze, při které se stále více přibližuje možnost použití jaderných zbraní. Ruský bezpečnostní expert a politolog Sergej Markov říká:

„USA právě otevírají další dveře vedoucí k jaderné válce. Spojené státy se rozhodly předat kyjevskému režimu, raketové systémy, které mají dostřel desítek kilometrů. To znamená, že mohou udeřit v centru ruského Bělgorodu nebo v Doněcku a zabít desítky tisíc lidí najednou a mohou udeřit na ruská města. Washingtonu prý dal Zelenskyj své čestné slovo, že se nic takového nestane. Ale co je čestné slovo Zelenského či Washingtonu, kteří dnes a denně lžou? K takovým útokům na ruská města prostě dojde. A Moskva bude nucena reagovat,“ tvrdí Markov.

pp

Čtěte ZDE: Texasan na Donbasu: Tahle válka je pořád tak trochu „jako“. Rusko zatím postupuje „jemně“. Válka ekonomická pro Západ skončí katastrofou. Zvrhne se v jadernou? Odvaha, pravda a solidarita – toho se USA a NATO dnes bojí nejvíce

Fialové „řešení“?

Situace tedy může velmi brzy dosud nevídaným způsobem eskalovat. Odpověď přišla okamžitě. Rusko oznámilo zahájení cvičení jaderných sil severovýchodně od Moskvy. Manévrů se účastní přibližně 1000 vojáků, kteří cvičí i s odpalovacími systémy mezikontinentálních balistických střel Jars. Do manévrů jsou zapojeni příslušníci Strategických raketových vojsk.

Balistické střely Jars mohou zasáhnout cíle ve vzdálenosti do 11 000 kilometrů. Tedy samozřejmě nejen Kyjev, ale jakýkoliv cíl v západní Evropě. Vlády v Praze a Varšavě, které na dodávky amerických raketových systémů pro Kyjev nejvíce tlačily, tedy nesou za tento dramatický vývoj minimálně spoluzodpovědnost.

pp

Spekulace, že eskalací konfliktu a jeho přenesením nejen do Ruska ale i do střední Evropy chce především Fialova vláda „vyřešit“ bezvýchodnou ekonomickou situaci, se kterou nic nedělá a – vyhlášením válečného stavu – zabránit lidové vzpouře a podzimním volbám, tak dostávají poměrně realistické kontury. 

Pokus Washingtonu vést válku s Ruskem „do posledního Ukrajince“ se tak brzy může rozšířit o Čechy a Poláky. Jenže u toho by samozřejmě nezůstalo.

Anebo ano?

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat. Mluvte šeptem! Neomezená moc všude a nikde. Chapadla ke všemu, co je připojené. Ovládnou i zbraňové systémy? Moloch se probouzí. Mlčení...

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat....

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace. Existence českého státu není samozřejmostí.  Zrada? Zájmy velkých hráčů. Gaučoví generálové a novodobí andělé. Dáme se rozpustit v biočaji EU?

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky