Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Noemova archa světové ekonomiky: BRICS otevírá brány malým i velkým. Západ se zmítá v křeči. Přímé ztráty ze sankční komedie ho přijdou na 400 miliard dolarů ročně. Rolling Stones Vladimír a Dmitrij hrají nový rock’n roll

Noemova archa světové ekonomiky: BRICS otevírá brány malým i velkým. Západ se zmítá v křeči. Přímé ztráty ze sankční komedie ho přijdou na 400 miliard dolarů ročně. Rolling Stones Vladimír a Dmitrij hrají nový rock’n roll

30. 6. 2022

Tisk článku

Pepe Escobar připomíná, že zatímco západní lídři rokovali v bývalém nacistickém sanatoriu v Bavorsku o zbraních a NATO, rodící se nový svět se radil o hospodářských a finančních otázkách a otevíral dveře záchranné Noemovy archy státům, které chtějí zůstat suverénní, jejichž národy nebudou strádat jako my

Budoucí světový řád, který se právě dere na svět, bude tvořen silnými suverénními státy. Loď už odplula. Není cesty zpět. Pojďme do toho a vrhněme se do Putinovy první dekády nové éry, vyhlášené ruským prezidentem na petrohradském fóru pro globální sever i jih. Je to takhle:

Éra unipolárního světa skončila. Roztržka se Západem je nezvratná a definitivní. Žádný tlak ze Západu to již nezmění. Rusko obnovilo svou suverenitu. Absolutní prioritou je posílení politické a ekonomické suverenity.

pp

Čtěte ZDE: Speciální ekonomická operace: Rusko odpovídá na sankce. Ropa plyn a další nezbytné suroviny jen za ruble. Další krok ke konci americké globalizace. Dolar a euro podloženy jen zbraněmi. Rubl zlatem. Svět se kompletně změní

EU svou politickou suverenitu naopak zcela ztratila. Současná krize ukazuje, že není schopna hrát roli nezávislého, suverénního aktéra. Je to jen soubor amerických vazalů zbavený jakékoli politické a vojenské suverenity. Suverenita nemůže být částečná. Buď jste suverén nebo kolonie.

Hlad v nejchudších zemích bude mít na svědomí Západ a eurodemokracie. Rusko bude dodávat obilí chudším národům v Africe a na Středním východě. Bude investovat do svého vnitřního ekonomického rozvoje a přeorientování obchodu na země nezávislé na USA.

Budoucí světový řád, který již probíhá, bude tvořen silnými suverénními státy.

Čtěte ZDE: Západ versus Východ v kritické fázi dějin: Dvě odlišné koncepce. Čest a spravedlnost, nebo drancování a osobní blaho? Zákon gangu. Polsko a Bulharsko jako pokusní králíci? Rusko může občas prohrát bitvu. Válku nikdy

Západ v křížovém hurikánu

Jaký je to pro kolektivní Západ pocit, být uvězněn v takovém křížovém hurikánu? No, bude to ještě zničující, když do toho přidáme nejnovější blýskání na energetické frontě.

Generální ředitel ropné společnosti Rosněfť Igor Sechin v Petrohradě konstatoval, že světová ekonomická krize nabírá na síle nikoli kvůli sankcím, ale jimi se dramaticky prohlubuje; Evropa „páchá energetickou sebevraždu“ sankcionováním Ruska; sankce proti Rusku již zničily i tolik vychvalovaný „zelený deal“, protože ho již není potřeba k manipulaci trhů; a Rusko se svým obrovským energetickým potenciálem „je Noemovou archou světové ekonomiky“.

Generální ředitel Gazpromu Alexey Miller nemohl být kousavější k prudkému poklesu toku plynu do EU kvůli odmítnutí a/nebo neschopnosti společnosti Siemens opravit čerpací motor Nord Stream 1: „No, samozřejmě, Gazprom byl nucen snížit objem dodávek plynu do Evropy o 20 %+. Ale víte, ceny se nezvýšily o 20 %+, ale několikanásobně! Proto je mi líto, pokud řeknu, že se nikým necítíme uraženi, tato situace nás totiž nijak zvlášť neznepokojuje."

pp

Čtěte ZDE: Ruský pohled: Starý svět se hroutí. Propadá se Západ do postindustriální propasti? Konec finanční dominance USA. Válečné bubny Západ nespasí. Ekonomičtí obři povstávají na Východě. Rusko sankce nezlomí. Světu hrozí hlad

Pokud tato přehnaná rychlost vytáčení bolesti nestačila k tomu, aby uvrhla kolektivní Západ – nebo NATOstan – do Terminálu Hysterie, pak Putinova ostrá poznámka o případném umožnění panu Sarmatovi předložit ruskou vizitku „rozhodovacím centrům v Kyjevě“ (těm, která vydávají rozkazy k ostřelování a zabíjení civilistů v Doněcku) to rozhodně dokázala:

„Pokud jde o červené čáry, nechám si je pro sebe, protože to bude znamenat poměrně tvrdé zásahy na rozhodovací centra. Ale toto je oblast, která by neměla být odhalena lidem mimo vojensko-politické vedení země. Ti, kteří si zaslouží náležité kroky z naší strany, by si měli sami vyvodit závěr – čemu mohou čelit, pokud překročí hranici.“

Noemova archa světové ekonomiky

Nyní se podívejme na stav hry na opačné straně šachovnice a zaměřme se na summit BRICS v Pekingu. Nastal čas, aby znovu posílené státy BRICS akcelerovaly svou hru. Jde o klíčové organizace/nástroje, které budou razit cesty k postunipolární éře. Jak Čína, tak Indie (které byly po staletí největšími ekonomikami na světě před krátkým západním koloniálním interregnem - mezivládím) jsou již blízko a přibližují se „Noemově arše světové ekonomiky“.

pp

Čtěte ZDE: Svět se dává do pohybu: Co bude znamenat výsledek bitvy o Donbas? Zástupná válka Západu proti Rusku vše změní. Sankce USA a EU neutralizuje zbytek světa. Washington jen nevěřícně zírá. Brusel totéž. Kdo novými lídry?

Skupina G20 – rukojmí podvodu FIRE definovaného Michaelem Hudsonem, který je jádrem finančního neoliberálního kasina – pomalu mizí, zatímco se rozrůstá potenciální nová "bricsová" skupina G8: a to přímo souvisí s expanzí BRICS, jedním z klíčových témat tohoto týdne. Rozšířený BRICS s paralelní konfigurací G8 musí snadno předstihnout západocentrický co do důležitosti a také HDP podle parity kupní síly (PPP).

V květnu se k 5 členům BRICS přidaly Argentina, Egypt, Indonésie, Kazachstán, Nigérie, Spojené arabské emiráty, Saúdská Arábie, Senegal a Thajsko. BRICS hraje úplně jinou hru než G20. Zaměřují se na nejnižší úroveň a je to všechno o pomalém „budování důvěry“ – velmi čínský koncept. Vytvářejí nezávislou ratingovou agenturu (NDB) – daleko od anglo-amerického vydírání – a prohlubují ujednání o měnových rezervách. NDB – včetně jejích regionálních kanceláří v Indii a Jižní Africe – se zapojila do stovek projektů. 

Indie je dlouhodobě obratně vedená Ruskem k tomu, aby našla zásadní společnou řeč s Čínou v klíčových otázkách. Tolik o dění na palubě Archy.

Čtěte ZDE: Hlas (necenzurované) Ameriky: Dolar čeká pád. Nahradí ho „plynový“ rubl krytý zlatem? Nejde jen o topení. Bez hnojiv vypukne hladomor. Nákupní horečka už i v Německu. Sankce jsou bumerang. Co způsobí v USA?

I slabí se stanou silnými

BRICS, zejména ve své rozšířené verzi BRICS+, musí posílit spolupráci na budování skutečně stabilních dodavatelských řetězců a mechanismu vypořádání obchodu se zdroji a surovinami, který musí být nevyhnutelně založen v místních měnách. Pak se otevře cesta pro Svatý grál: platební systém BRICS jako důvěryhodná alternativa k americkému dolaru a SWIFTu.

Mezitím příval bilaterálních investic z Číny a Indie do výrobního sektoru a sektoru služeb v okolí jejich sousedů nutně pozvedne menší hráče jak v jihovýchodní Asii, tak v jižní Asii: považujte Kambodžu a Bangladéš za důležitá kolečka v rozsáhlém zásobovacím kole.

Yaroslav Lissovolik již navrhl koncept BEAMS jako jádro tohoto integračního úsilí BRICS, sjednocující „klíčové regionální integrační iniciativy ekonomik BRICS, jako jsou BIMSTEC, EAEU, dohoda o volném obchodu ASEAN-Čína, Mercosur a SADC/SACU“.

pp

Čtěte ZDE: Skutečná příčina války na Ukrajině: Nord Stream 2. Nesměl být spuštěn za žádných okolností. Nešlo jen o byznys. Hrůza z propojení Německa a Ruska je v USA přímo mystická. Rozděl a panuj – o to šlo

Je to pouze (BRICS) rock’n roll

Peking připravuje „inkluzivníí formát zahrnující všechny hlavní regiony globálního Jihu v Eurasii, Africe a Latinské Americe. V budoucnu může být tento formát dále rozšířen o další regionální integrační bloky z Eurasie, jako jsou GCC, EAEU a další.

Lissovolik poznamenává, že ideální cestou by od nynějška měla být „větší inkluzivita BRICS prostřednictvím rámce BRICS+, který umožní i menším ekonomikám, které jsou regionálními partnery BRICS, mluvit do nového globálního rámce.“

Před svým projevem na petrohradském fóru prezident Si Ťin-pching Putinovi osobně zavolal, aby mu mimo jiné řekl, že může počítat s tím, že Čína mu bude krýt záda ve všech tématech „suverenity a bezpečnosti“. Proto tak intenzivně diskutovali o významu BRICS jako klíčové platformy pro multipolární svět.

pp

Čtěte ZDE: Je to ještě jinak: Útok USA na Rusko skrze kyjevský režim je jen zástěrka. Cílem je zkáza ekonomiky a hlad ve světě – včetně Západu. Že to nedává smysl? Pro trockistické šílence, kteří ovládli Washington, ano. To je ten Velký reset!

Mezitím se kolektivní Západ noří hlouběji do zničujícího víru. Masivní demonstrace odborů minulé pondělí paralyzovala Brusel – "hlavní město" EU a NATO – když 80 000 lidí vyjádřilo svůj hněv nad rostoucími a rostoucími životními náklady; vyzvali elity, aby „utrácely peníze za platy, nikoli za zbraně“; a sborově křičeli „Stop NATO“.

Je to zugzwang znovu a znovu. „Přímé ztráty EU“, jak zdůraznil Putin, „mohou přesáhnout 400 miliard dolarů ročně“. A to všechno kvůli vyvolané sankční hysterii. Ruské zisky z energie mezitím dosáhly rekordní úrovně. Rubl je vůči euru na sedmiletém maximu.

Je to výbuch. Pravděpodobně nejmocnější kulturní artefakt celé éry studené války – a západní nadvlády – věční Rolling Stones (v současné době na turné po EU) hrají, poprvé naživo, jednu ze svých raných klasik: ‚Out of Time‘.

Zní to jako rekviem: „Baby, baby, baby / you're out time“. Jeden Vladimír (Putin) by mohl zpívat „to je plyn, plyn, plyn“, a jeho parťák Dmitrij (Medveděv) basovat „Under My Thumb“. Tihle chlapi jsou opravdu "valícími se kameny" budoucnosti.

Je to (BRICS) rock’n roll, ale nám se to líbí.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Západ se hroutí: Kudy na sebeobranu? Bildergerg, Trilaterála, Aspen, Globsec a vláda nevolených. Korporátní fašismus EU. Proč Zuckerberg staví bunkr a převádí majetky do zlata? Platební karty? Ne, hotovost! Je to náš boj!

Západ se hroutí: Kudy na sebeobranu? Bildergerg, Trilaterála, Aspen, Globsec a vláda nevolených....

Likvidace zemědělství: Bláznění? Ne, plán! Žádné jídlo, žádní lidé. Spiknutí s cílem depopulace. Umělé vyvolání hladomorů. Vy a vaše rodina musíte zmizet. Nechte zdivočet zemi. Vypusťte divokou zvěř. Po dobytku vybijí i vás

Likvidace zemědělství: Bláznění? Ne, plán! Žádné jídlo, žádní lidé. Spiknutí s cílem depopulace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky