Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Další posunutí hranice idiocie: Škola od 9 hodin? Nemají rodiče i tak problémů dost? Tímhle se zabývají místo řešení krize! I školství ve službách národní zkázy. Bizarní nápady nového ministra ze STANu jen k odlákání pozornosti?

Další posunutí hranice idiocie: Škola od 9 hodin? Nemají rodiče i tak problémů dost? Tímhle se zabývají místo řešení krize! I školství ve službách národní zkázy. Bizarní nápady nového ministra ze STANu jen k odlákání pozornosti?

26. 7. 2022

Tisk článku

Jindřich Kulhavý komentuje další nesmysl z dílny vládní pětikoalice, která místo aby se snažila alespoň zmírnit astronomickou drahotu a energetikou krizi, navrhuje absurdity, jimiž jen dále dokládá svou neschopnost a odtržení od skutečného života občanů

Většinu Čechů momentálně trápí především drahota a představa blížícího se podzimního ochlazování. Na trhu se vyrojila spousta firem nabízejících solární panely na střechy s příslibem, jak moc lidé ušetří. Jaká je realita, o tom lze vést spory, především doba návratnosti, pravděpodobnost zdanění ve chvíli, kdy bude mít ,,solár“ každý, a riziko technické poruchy vedoucí k požáru střechy jsou vyloženě záporem vládou prosazovaného řešení energetické krize. Politici se svou agitací snaží zakrýt neschopnost zajistit zdroje tepla a elektřiny za ceny, které by pro veřejnost, průmysl i zemědělství nebyly likvidační.

Fiala nás vede do chudoby  

Snad jako jediní kupujeme plyn na burze ve velkém, a to za ceny výrazně a několikanásobně převyšující ty, za které si ho pořizují všichni ostatní a napřímo od Ruska. Stupidita přeprodeje elektřiny přes lipskou burzu a nákup zpět se už stala pro současnou vládu legendární a neochota využít většinového vlastnictví ČEZu ke změně chování tohoto energetického kolosu je exemplární ukázkou slabosti kabinetu.

pp

Čtěte ZDE: Nenávistí prolezlí lháři: Neschopnost, mafiánství a tupost. Že máme šetřit? Co kdyby si to sami vyzkoušeli v báječně chladných celách? Díky, doktore Davide! Ukrajinský nacismus. Rusové nejsou žádná ořezávátka. Kdy, když ne teď?

Dokonce i Slováci se svou zmanipulovanou vládou nakupují plyn za 6 korun na kubický metr a dokázali udržet mnohem levnější elektřinu. Zpětné dotace a příspěvky od státu jsou jen zakrývacím manévrem, který má vládu ,,vylepšit“, ve skutečnosti je to pouhé přerozdělování našich peněz, ze kterých se mají dobře jiní. Fiala je tak tím nejslabším premiérem, kterého jsme od roku 1989 měli, což je po období vlády Standy Grosse dost unikát. Neochota dělat něco užitečného pro českou veřejnost a ukrajinizace politické scény, jednosměrné směřování zahraniční politiky a totální neochota pochopit, že Rusko opravdu není náš nepřítel, nás zavedou do chudoby a na žebrotu.

Ministr školství odtržený od reality

V době, kdy je třeba prioritně řešit zásadní nedostatek základních životních komodit, přišel ministr školství s dalším idiotismem, který ovšem přesně zapadá do stávajícího dění na naší politické scéně. Tím je posunutí začátku výuky na školách o hodinu později. Jde jen o další ukázku odtržení od reality, kterým jsou naši ,,vůdci“ proslulí. Většina rodičů chodí do práce, a ne všichni do kanceláří od 9.00. Navíc školu má část z nich u domu a do práce musí dojet jinam. Což znamená, že potřebují nějaký čas na přemístění.

pp

Čtěte ZDE: Gazdík nastupuje: Ministr, co si nic nemyslí? Nemít názor, to se dneska nosí. Kdo bude formovat naše děti? Hlavně klid a teplou trafiku. Sex namísto etiky? Informací mají děti ažaž

Pro řadu z nich je problém začátek výuky až v 8.00, protože v tu dobu už musí být v zaměstnání a dalším posunem by v podstatě mohli přijít o zaměstnání. Paradoxně se to netýká jen soukromého sektoru, ale i toho státního. Takže i kdyby žáci končili stejně jako nyní, což je údajný plán, rodičům by musel být posunut konec pracovní doby a vznikly by další problémy s odpoledními aktivitami mládeže a dospělí by byli v ještě větším časovém presu. Zkracování dne ničemu nepomůže, děti ráno vstávají vcelku bez problémů, mají-li nastavený normální režim a jdou večer včas spát.

Výroba dalších zbytečných problémů pro rodiče

Celý tento nápad zavání něčím jiným. Zdá se, že vláda chce řešit nedostatek pedagogických pracovníků redukcí učiva. Hovoří totiž ústy ministra o snižování kvantity vědomostí. Aby učitelé stíhali předat vše, co učební předměty obsahují, zkrácení hodin výuky jim v tom nepomůže. Bude tedy třeba některé předměty okleštit či vypustit úplně. Zatím se to dělo především s hodinami tělocviku, což způsobuje pohybovou negramotnost u řady především městských dětí.

Čtěte ZDE: Historický zločin: Řízená debilizace generace. Takovou, jakou Velký reset potřebuje? Bez dechu, lásky, úsměvu a objetí. Proč veřejně protestuje jen hrstka? Nebezpečná digitalizace a její dealeři. Hlas rozumu ještě občas zazní

Je katastrofa, jak pohybově neschopné některé jsou. Vyšplhat na tyč, provaz či udělat kotrmelec je pro ně zásadní problém. Zároveň zmizely takové předměty, jako byly dílny, pozemky, u dívek vaření. Nelze se proto divit, že osmnáctiletí kluci neznají rozdíl mezi pilníkem a rašplí, netuší, na kterou stranu se utahuje šroub a co to je ráčna. Co nyní vyřadit? Přišly by na řadu zpěv, kreslení (jestli ještě existují), později dějepis, zeměpis, biologie, což povede k pozdější jednodušší manipulaci s polovzdělanými či přímo pologramotnými? Nebo se dále "zjednoduší" výuka fyziky, matematiky, chemie?

To je také průšvih vedoucí k snížení možnosti později excelovat v technických oborech, jejichž existence je mnohem důležitější než "humanitní studia" zaměřená dnes spíše k degeneraci národa. Tím je myšleno jejich pozdější využití, které je mnohem nižší než u potřebných odvětví, jako například v průmyslu či strojírenství. Právě tam se totiž vytvářejí reálné hodnoty. Filozofů, aktivistů a právníků máme více, než by se mohlo běžně uživit.

Čěte ZDE: Budoucnost našich dětí: Ze všech žáků vyrobit polodebily? Inkluze stále pokračuje. Řízená likvidace nebo režimní oportunismus? Cenzura už všude. Dříve SSSR, teď USA náš vzor? Revolucionáři bolševismu se nemění

Nesmysl z dílny Pětikoalice

Vláda tak nemotorně odklání pozornost od důležitých záležitostí, které je třeba řešit hned. Snížení počtu vyučovacích hodin by zřejmě umožnilo snížit počty pedagogů, a tím i náklady na jejich platy, energie pro školy, a ve výsledku i rozpočet ministerstva školství. Šlo by však zároveň o výrazný zásah do režimu života většiny rodičů školáků a studentů, také by to ovlivnilo práceschopnost řady lidí pracujících na zkrácené úvazky či aktivním rodinám.

Jde o další totální nesmysl z dílny Pětikoalice a není ničím divným, že přichází od ministra školství ze STANu. Tato strana je zjevně nevyčerpatelnou studnicí průšvihů, nesmyslů a omezenosti. A připočteme-li  stejnou úroveň Topky a Pirátů, slabost premiéra a všeobecně známou ,,přizpůsobivost“ KDU-ČSL, nemůžeme se divit, jak tato vláda pracuje.

Jak dlouho jí to ještě umožníme?

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Západ se hroutí: Kudy na sebeobranu? Bildergerg, Trilaterála, Aspen, Globsec a vláda nevolených. Korporátní fašismus EU. Proč Zuckerberg staví bunkr a převádí majetky do zlata? Platební karty? Ne, hotovost! Je to náš boj!

Západ se hroutí: Kudy na sebeobranu? Bildergerg, Trilaterála, Aspen, Globsec a vláda nevolených....

Likvidace zemědělství: Bláznění? Ne, plán! Žádné jídlo, žádní lidé. Spiknutí s cílem depopulace. Umělé vyvolání hladomorů. Vy a vaše rodina musíte zmizet. Nechte zdivočet zemi. Vypusťte divokou zvěř. Po dobytku vybijí i vás

Likvidace zemědělství: Bláznění? Ne, plán! Žádné jídlo, žádní lidé. Spiknutí s cílem depopulace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky