Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Rychlé vyostření kosovsko-srbského konfliktu: Chystají se USA otevřít na Balkáně další frontu války s Ruskem? Kdo tlačí na Srbsko, aby se stalo pěšákem NATO? Alexandr Vučić: Srbsko zvítězí! Sorosova chapadla opět v akci

Rychlé vyostření kosovsko-srbského konfliktu: Chystají se USA otevřít na Balkáně další frontu války s Ruskem? Kdo tlačí na Srbsko, aby se stalo pěšákem NATO? Alexandr Vučić: Srbsko zvítězí! Sorosova chapadla opět v akci

1. 8. 2022

Tisk článku

Pavel Kopecký přináší zprávy z balkánského konfliktu, který se tento týden po provokacích Albánců z Kosova podporovaných NATO znovu dostal do stavu před výbuchem a přináší podstatné informace amerického publicisty Roberta Bridge ze Strategic Cultur

Začalo to o víkendu. V samozvaném Kosovu byly na hranicích se Srbskem rozmístěny policejní jednotky Albánců podporovaných NATO. V Severní Mitrovici, obývané převážně Srby by se napětí dalo krájet. Srbové, jimž Albánci s USA posvátné Kosovo ukradli, jsou odhodláni postavit se jakémukoli pokusu Prištiny ohrozit zbytek jejich práv a bezpečnosti.

pp

Kosovská policie informovala, že policie uzavřela dopravu pro cestující a vozidla na křižovatkách Brnjak a Jarinje (místní srbská kontrolní stanoviště) a vyzvala občany, aby k dopravě využívali jiné přechody. Srbové postavili barikády ve městech Župče a Rudara nedaleko Zvecanje. Protestují proti reakcí kosovských úřadů na srbské občanské průkazy a poznávací značky, které vstupují v platnost o půlnoci. Kosovská policie vrací všechna vozidla z kontrolního stanoviště.

Alexandr Vučić: Srbsko zvítězí

Ruské ministerstvo zahraničí vydalo k situaci v Kosovu následující prohlášení: "Vyzýváme Prištinu, USA a EU stojící za ní, aby zastavily provokace a respektovaly práva Srbů v Kosovu." Ukrajinští nacisté se rozhodli podpořit agresi Kosova proti Srbům. Poslanec ukrajinské rady Alexej Gončarenko, který se v roce 2014 těšil z upálení lidí v Oděse, vyzývá k vojenské akci proti Srbsku.

Srbský prezident Alexandr Vučić včera prohlásil: „Mohu říci jen tolik, že budeme žádat o mír, ale současně říkám: ke kapitulaci nedojde a Srbsko vyhraje. Pokud se pokusí začít pronásledovat Srby, šikanovat Srby, zabíjet Srby, Srbsko vyhraje!“

pp

Čtěte ZDE: Noemova archa světové ekonomiky: BRICS otevírá brány malým i velkým. Západ se zmítá v křeči. Přímé ztráty ze sankční komedie ho přijdou na 400 miliard dolarů ročně. Rolling Stones Vladimír a Dmitrij hrají nový rock’n roll

Robert Bridge: Neslýchané výhrůžky

Srbský ministr vnitra Aleksandar Vulin tento týden šokoval. Odhalil, že na něj velká zahraniční agentura naléhala, aby změnil svůj oficiální postoj k Rusku a Číně. Očekává se, že v nejbližších dnech proto vypukne proti Vulinovi pomlouvačná kampaň v médiích.

Oficiální postoj Bělehradu je jasný: Nepřipojí se k žádným protiruským sankcím, bude dodržovat svou vlastní nezávislou zahraniční politiku a zároveň udržovat silné bilaterální vztahy s Moskvou. Temné podsvětí globální politiky se s tím nemůže smířit a nyní přistoupilo k akci.

„Jedna z největších služeb na světě... mi řekla, že můj postoj je nepřijatelný a že pokud jej nezměním a neopustíme politiku, kterou prosazuji... pak nebudu členem vlády. Udělají naprosto cokoli, aby mě pošpinili,“ řekl Vulin médiím.

pp

Čtěte ZDE: Velké Provizorium: Pokusy o zničení Ruska trvají již stovky let. Amerika - mýtický Babylón. Klidný rozpad Unie, nebo občanská válka? Vstal Hitler z mrtvých? Putinova červená linie a casus belli. Nadzemská výzva k proměně trvá

NATO budete poslouchat

Ministr současně uvedl, že jednoznačně odmítl spolupracovat se členy této „zahraniční agentury“, kterou odmítl jmenovat.

"Nepracoval jsem a nebudu pracovat pro nikoho kromě srbského lidu, pro srbský stát, a nebudu k nikomu loajální, kromě srbského prezidenta," prohlásil vzdorně.

Vučić již dříve řekl, že západní vlády tlačily na Srbsko, aby se stalo „pěšákem NATO“. To je nepochybně autentické, vezmeme-li v úvahu, že to bylo NATO, kdo porušilo mezinárodní právo svým útokem na Jugoslávii v roce 1999, po němž zanechalo srbské hlavní město Bělehrad v kouřících ruinách.

Tento nejnovější akt vměšování Západu odhaluje aroganci a drzost, kvůli níž by se i Machiavelliho princ červenal hanbou. A to ještě Srbsko není ani členem Evropské unie, natož NATO, takže by teoreticky mělo mít možnost vytvářet si svou vlastní zahraniční politiku, jak uzná podle svých životních zájmů za vhodné.

Čtěte ZDE: Západ versus Východ v kritické fázi dějin: Dvě odlišné koncepce. Čest a spravedlnost, nebo drancování a osobní blaho? Zákon gangu. Polsko a Bulharsko jako pokusní králíci? Rusko může občas prohrát bitvu. Válku nikdy

Tlak na Srbsko, aby se vzdalo své suverenity

Zároveň se nelze divit nervozitě Západu. Režim brutálních sankcí proti Rusku se ukázal nejen jako neužitečný proti potrestání Moskvy, ale také smrtící pro ekonomické a energetické přežití států, které zaujímají protiruské pozice.

Němečtí představitelé již varovali, že bez dodávek ruského plynu evropský kontinent zažije „recesi a zimu mrazivých domů a uzavřených továren“. Vláda v Polsku zase radí občanům, aby „začali sbírat dříví“ v očekávání blížící se zimy bez levného ruského plynu, přestože Varšava oficiálně tvrdí, že "plyn bude".

Mnohem důležitější je však identifikovat skupinu, která tlačí Srbsko, aby se vzdalo své suverenity. Zatímco CIA přirozeně přichází na mysl jako první, existuje také mise známá jako ‚operace Gladio‘ (italsky ‚meč‘), o které se tvrdí, že má obrovský zákulisní vliv na evropské záležitosti. Mise, která byla poprvé zahájena v roce 1956 během studené války, byla navržena tak, aby vytvářela tajnou polovojenskou síť proti Sovětskému svazu.

Ačkoli se tvrdilo, že se hnutí před lety po zániku Sovětského svazu rozpadlo, mnoho expertů toto tvrzení zpochybnilo. Tvrdí, že operace je stále velmi živá, protože poskytuje „nezbytnou sílu“ k likvidaci disidentů stojících proti NATO, respektive západní (čti: washingtonské) politice.

pp

Čtěte ZDE: Balancování na hraně zániku civilizace: Z Moskvy zaznělo dosud nejvážnější varování Západu. Pokud rakety USA zasáhnou ruské území, přijde drtivá odpověď na "řídící centra". Neumí, nebo záměrně nechce Washington rozumět?

Sorosova chapadla

Další organizací, která zásadním způsobem ovlivňuje evropskou politiku, je nadace Open Society George Sorose. Od roku 2015 má sice zakázáno působit v Rusku, ale již si stačila vytvořit obrovskou síť organizací v zemích po celé EU.

Tato takzvaná nevládní organizace si je natolik jistá svou pozicí v evropské politice, že v roce 2019 vydala brožuru samolibě nazvanou „Spolehliví spojenci v Evropském parlamentu (2014–2019). Jsou v ní zapsány stovky europoslanců sympatizujících se „Sorosovým pohledem“. Podle posledního sčítání je na Sorosově seznamu přibližně 226 europoslanců Evropského parlamentu.

pp

Čtete ZDE: Být, či nebýt: Nálada se mění i v USA. Nejen Kissinger, teď také NYT. Nejde o Ukrajinu, ale nastolení NWO. Zelenský už Západ unavuje. Jak zabránit světové válce? Mír má ještě šanci

Bělehrad a Budapešť v hledáčku

„Přítomnost poslance EP v našem seznamu naznačuje, že pravděpodobně podpoří práci Open Society,“ chlubí se mocná globalistická chobotnice. "Vzhledem k tomu, že v Evropském parlamentu je 751 poslanců, mají "spolehliví spojenci" George Sorose k dispozici nejméně jednu třetinu křesel."

Nejúčinnějším způsobem, jak zničit pověst politického vůdce jsou média. Tyto základny má Soros zvláště dobře pokryty. Dokonce i v „nezávislém“ Srbsku se odhaduje, že asi 45 procent všech mediálních konglomerací má nějakým způsobem napojení na jeho "Otevřenou společnost".

„Faktem je, že pokud se Open Society rozhodne ovlivňovat jakoukoli vládu v Evropské unii – kromě maďarské – je to pro ni hračka,“ tvrdí Jeremy Kirkpatrick, projektový manažer budapešťské hlídací organizace National Voice. A dodává: "Pokud se Vučič brzy ocitne bez práce a Bělehrad začne pískat jinou melodii, známe bezpečně její původ."

Pro osamělé bojovníky proti vměšování Západu, k nimž Srbsko a Maďarsko patří, je ostražitost vůči chapadlům Sorosovy chobotnice základní. Již jsme viděli, že v zemích, jako je Gruzie, Venezuela, Kazachstán, Ukrajina, a dokonce i Bělorusko, jeho dlouhé prsty umějí destabilizovat situaci či dokonce svrhnout vlády pouhým stisknutím tlačítka.

A kdo nemá Rusko na přímé lince, musí počítat s tím, že tato podvratná síla jej kdykoli zničí. 

Právě se to pokouší znovu otestovat rozpoutáním další krize na Balkáně.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Rozprašují nám na hlavy jedy a manipulují počasím: Všechny čáry na obloze jsou nebezpečné. 1000 doznaných pokusů na lidech. Co umí HAARP?  President Johnson: Kdo ovládne počasí, ovládne svět. Klima? Zemětřesení? Sopky? Umíme hlásí Pentagon. Lze se bránit?

Rozprašují nám na hlavy jedy a manipulují počasím: Všechny čáry na obloze jsou nebezpečné....

Pozice Zelenského slábne: Zalužnyj prý zahájil jednání s Moskvou na vlastní pěst. Jedná tajně s šéfem genštábu Gerasimovem? Ruská vojska mezitím dál postupují. Lov na lidi od dveří ke dveřím. Důchodci, marš na frontu!

Pozice Zelenského slábne: Zalužnyj prý zahájil jednání s Moskvou na vlastní pěst. Jedná...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky