Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Rakušan v Urválkových stopách: Kdo nesouhlasí s vládou, je proruský šváb. Krysami či hmyzem častovali oponenty nacisté. Když chybí argumenty, jsou po ruce ruští trollové. Zapomínají, že všeho do času...

Rakušan v Urválkových stopách: Kdo nesouhlasí s vládou, je proruský šváb. Krysami či hmyzem častovali oponenty nacisté. Když chybí argumenty, jsou po ruce ruští trollové. Zapomínají, že všeho do času...

15. 8. 2022

Tisk článku

Zdeněk Koudelka se zamýšlí nad skandálními primitivními výroky ministrů vnitra a zdravotnictví, kteří se pokoušejí přebít své lži nálepkováním politických oponentů v duchu těch nejhorším totalitních tradic

Ministr vnitra Rakušan nazval některé občany Čech, Moravy a Slezska, kteří nesouhlasí s vládou, proruskými šváby. Označování nositelů opozičních názorů termíny krysa či šváb patří k projevům politiky, která vyústila ve vraždy politicky, rasově či jinak nepohodlných lidí.

Němci v době nacismu ve filmu Žid Süss režiséra Veita Harlana z roku 1940 přirovnávali Židy ke krysám. Pachatelé rwandské genocidy motivovali vraždění Tutsiů v roce 1994, kdy se počet obětí odhaduje na 800 000 lidí, označením za šváby, obdobně jako ministr Rakušan.

pp

Rakušan v Urválkových stopách

Paušalizující výroky v politice nemám rád. Nesouhlasím ani s výrokem Andreje Babiše, který oponenty paušálně přirovnal k nacistům a fašistům. Pokud politické výroky mají bez jakéhokoliv argumentu vzbuzovat nenávist šmahem k politickým odpůrcům, jsou informací o jejich autorech samotných, nikoli o jejích oponentech. Při čtení Rakušanova výroku o lidech jako švábech jsem si vzpomněl na filmové dokumenty zachycující řvaní stalinského prokurátora Josefa Urválka na obžalované v politických procesech.

Protože premiér i ostatní ministři k Rakušanovu výroku mlčí a trpí jej ve vládě, je spoluodpovědna za tato slova i celá Fialova vláda. Pro tato slova, a i pro pokoutný pokus zavést cenzuru vládě nepohodlných webů v únoru 2022 hodnotím Fialovu vládu jako nejhorší od roku 1989 - obdobně jako ji hodnotí bývalý prezident Václav Klaus. Je to vláda politické nenávisti a cenzury. Prezident republiky by měl Rakušana odvolat. Nebo budeme čekat, až ministr vnitra nebude své odpůrce za šváby jen označovat, ale také je jako nepříjemný hmyz likvidovat?

Čtěte ZDE: Nic není, jak to vypadá: Svět vzhůru nohama. Na domácí frontě klid? Jen zdánlivá záhada. Co vypráví loutka Dona Pabla není podstatné. Signál soudce Výborného. Zmáknou to silou? Bojí se. Chcípající kobyla… mlaská!

Když dva dělají totéž...

Mnoho zločinců pocházelo z dobrých rodin s klasickou výchovou. Ministr vnitra Vít Rakušan je synem bývalého místopředsedy Senátu Jana Rakušana, který se nebál vzepřít politickým nepravostem, včetně pokynů své sociálně demokratické strany (za Jiřího Paroubka), pokud dospěl k názoru, že jsou neférové. Než by dělal špatnou politiku, raději v roce 2008 nešel do senátních voleb, a ze strany vystoupil. Jana Rakušana si vážím. Vít Rakušan je pro mne důkaz výroku, že když dva dělají totéž (politiku), není to totéž.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek v srpnu 2022 na facebooku uvedl, že před vážným průběhem covidu ochrání jen očkování, neočkovaný prý riskuje zdraví pro nějakého ruského trolla. Dřívější ministr zdravotnictví Jan Blatný tvrdil v Senátu v březnu 2021, že očkovaný se covidem nenakazí. Když měl covid čtyřikrát očkovaný prezident USA Joseph Biden nebo třikrát očkovaný náš prezident Miloš Zeman, je zřejmé jaká byla pravdivostní hodnota Blatného výroku. A dohadovat se můžeme o pravdivosti ostatních výroků užitých v reklamě na covidové očkování ve spojení s obrovskými finanční zájmy výrobců a prodejců vakcín.

pp

Čtěte ZDE: Profesionální a pravdivá novinařina na scéně: Putinovi pohůnci za mřížemi. Kremrole to konečně schytaly. Odporné ideo-zločiny. Občanka Rtuťová v akci. Sláva Rakušanově policii a Fialově svobodě! Staví chrám bratrské doby!

Věc svobodného rozhodnutí

Rakušanův i Válkův výrok dokazuje, že politika se vrací do jedné ze špatných dob naší historie. Do doby, kdy se vše svádělo na vnitřního nepřítele, za kterým údajně stála zahraniční mocnost. V padesátých letech 20. století to byly imperialistické Spojené státy americké, dnes je to Putinovo Rusko. Válek není schopen argumentovat věcně, a tak používá primitivní obezličku o ruských trollech. Přitom se řadu desetiletí proti různým variantám chřipky dobrovolně očkovalo bez politické nenávisti.

Někdo se naočkoval a někdo ne. Proč se nyní vytváří od ministra zdravotnictví tlak na čtvrtou či v budoucnu snad padesátou dávku? Dobrovolné očkování je věc svobodného rozhodnutí každého z nás. Nepovažuji za špatného člověka či trolla očkovaného ani neočkovaného. Proč musí ministři této vlády urážet lidi jen proto, že jednají jinak, než jim vláda "doporučila"?

Čtěte ZDE: Letní zahušťování: Soudružka Jourová opět vystartovala. Velcí to už podepsali. Cenzura a vypínání svobodných webů dle „české cesty“? Tohle je Fialova parketa. Jak na nepodvolené? Hlavně rychle! Protože až se zima zeptá…

Není profesor jako profesor

Válek je profesor. Profesorem je i světoznámý epidemiolog Jiří Beran, který publikoval text Na čtvrtou dávku raději ne (Mladá fronta Dnes 13. 8. 2022). V něm upozornil na fakt, že se těžší průběh nemoci dostavuje v případě opětovného onemocnění covidem častěji u očkovaných a to v případě nutné hospitalizace čtyřikrát a v případě umístění na jednotce intenzivní péče dokonce pětkrát.

Spory budou vždy. Ovšem každý si může sám utvořit názor, kdo skutečně jedná tak, jak by člověk očekával od pana profesora. Zda Válek s odkazem na ruské trolly či Jiří Beran s popisem faktu a s odkazem na údaje.

Považuji Jiřího Berana za profesora s vyšší odborností a správným přístupem při zveřejnění svých názorů. Určitě mu k vyšší odbornosti dalo základ studium na gymnázium v Tišnově.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Zelená Chiméra: Západ v zajetí kultu smrti. Klimatický program jako zbraň hromadného ničení. Vše pojistí pakt NATO. Infrastruktura odsouzená ke kolapsu? Plán nulových emisí CO2 bude splněn – nikdo nepřežije

Zelená Chiméra: Západ v zajetí kultu smrti. Klimatický program jako zbraň hromadného ničení....

Dopis amerických zpravodajců Bidenovi: Vaši poradci jsou nekompetentní, nebo vám záměrně lžou. Nic nového. Už to tu bylo nejednou. Také dodávky tanků jsou nesmysl. Porážka Ruska na Ukrajině není možná. Chcete jadernou válku?

Dopis amerických zpravodajců Bidenovi: Vaši poradci jsou nekompetentní, nebo vám záměrně...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky