Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Kádrový dotazník pro budoucího prezidenta: Přehlídka vypečených favoritů věstí samý zmar. Jourová sem leze oknem. Sodomie pro unii plnými hrstmi. Neztrácejme paměť. Poslední koukatelný film?

Kádrový dotazník pro budoucího prezidenta: Přehlídka vypečených favoritů věstí samý zmar. Jourová sem leze oknem. Sodomie pro unii plnými hrstmi. Neztrácejme paměť. Poslední koukatelný film?

16. 8. 2022

Tisk článku

Ivo Strejček po přečtení "kádrového" dotazníku v mainstreamu dovozuje, jak usilovně parta Bruselanů touží dobýt Pražský hrad, protože je poslední baštou, kterou v posledních dvaceti letech Jourové všeho druhu nezdolaly

Mladá fronta Dnes přináší rozsáhlý „kádrový“ dotazník, ve kterém dosud známí kandidáti na prezidenta České republiky odpovídají, zda jsou pro embargo na ruskou ropu, zda jsou pro Green Deal, pro uzákonění homosexuálních sňatků, pro vznik základny USA v Česku, pro euro, pro ukončení těžby uhlí do roku 2033 atd.

Pokud si podrobněji povšimneme odpovědí těch z kandidátů, kteří jsou dnes považováni za favority, je to čtení skličující – ale vůbec ne překvapující: Čeká nás probruselský, zelený, green dealový, protiuhelný, genderově vyvážený, proeutanázistický, politicky korektní prezident či prezidentka.

Doporučuji si odpovědi zapamatovat a poslechnout si je v polovině ledna. Bude těsně před prezidentskou volbou, ale možná také zima v domácnostech a české hospodářství v energetických problémech. V realitě si tak otestujeme i názorovou pevnost či  pružnost budoucí hlavy státu. 

Když to nejde dveřmi, vleze Jourová oknem

Jeden z výrazně proevropských serverů „na okraj festivalu svobody Prague Pride“ informuje, že eurokomisařka Jourová hodlá předložit směrnici, která má zajistit stejná práva rodičům stejného pohlaví ve všech členských státech EU. Svůj návrh Jourová zaštiťuje obhajobou „svobody pohybu na jednotném trhu“, když dává příklad: „Pokud se nizozemský pár přestěhuje do Česka za prací, měl by mít stejná práva jako doma“.

Čtěte ZDE: Evropský parlament odhlasoval: Příští volby budou nadnárodní. Evropské seznamy vyvolených a nevyvolených. Nelidová demokracie proti lidem. Žít mimo pravidla je zločin. Volby již navždy fraškou. Pryč z té věznice!

A na to my odpovídáme – a proč? Rozhodne-li se takový pár přestěhovat do naší země, nechť přijme naše zvyklosti. Ať se do toho paní Jourová a nikdo z Bruselu nepletou. Ale všimněme si v Jourové argumentaci také jejího zručného zneužití tzv. „jednotného trhu“ jako fíkového listu bruselských snah všechno harmonizovat, regulovat, omezovat a vnucovat. Když to nejde dveřmi, půjde to oknem. To by si měli uvědomit všichni ti, kteří naše členství v EU omlouvají slovy: „My víme, že v EU není všechno v pořádku, ale jde přece o ten jednotný trh, jehož musíme být součástí“.

Bývaly časy…

Vůbec první zpráva, kterou jsem dnes slyšel, byla smutná. Zemřel britský spisovatel Nicholas Evans, autor knihy Zaříkávač koní. Na motivy tohoto Evansova románu natočil v devadesátých letech minulého století Robert Redford stejnojmenný film (ve kterém si zahrál i hlavní, klasicky „redfordovskou“, roli).

Odhaduji, že to byl jeden z posledních amerických koukatelných filmů, na které snad stálo za to jít i do kina. Ano, bývala kdysi doba, ve které žili kvalitní autoři, scénáristé, kameramani, herci a režiséři.

Ano, bývala kdysi doba, kdy bylo na co se do kina těšit.
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky