Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Manipulace s prezidentskou volbou: Median lže, jako když Rudé právo tiskne. Pokus o reprízu triku s Čaputovou. Soudruzi se perou. Jaroslav Bašta má reálnou šanci na druhé kolo s Babišem. Výzva Bašta na Hrad!

Manipulace s prezidentskou volbou: Median lže, jako když Rudé právo tiskne. Pokus o reprízu triku s Čaputovou. Soudruzi se perou. Jaroslav Bašta má reálnou šanci na druhé kolo s Babišem. Výzva Bašta na Hrad!

11. 12. 2022

Tisk článku

Petr Hájek nejprve mohl puknout smíchy, když viděl „průzkum“ Medianu, pak ale zvážněl, pokusil se objasnit, o co tu jde – a připojil svůj podpis k Výzvě, kterou všem spolubojovníkům doporučuje co nejvíce rozšiřovat

Komedianti se rozjíždějí naplno. Agentura Median přispěchala s průzkumem, podle něhož v preferencích před prezidentskou volbou prý vede Danuše Nerudová, druhý je Andrej Babiš a třetí Petr Pavel. Zničehonic. Ostatní – včetně Jaroslava Bašty, kandidáta SPD, jediného autentického vlastence a oponenta současné vládní hrůze – se krčí daleko vzadu.

Jeden by řekl, že se muselo v posledních dnech stát něco mimořádného. Něco, co jednak zamotalo pořadím, jednak uvrhlo milión voličů (jejichž hlasy před rokem ve volbách „propadly“) do zimního spánku – protože se v průzkumu vůbec neobjevují. Bezvědomí způsobené vakcinací to asi nebude, protože většina z nich očkovací tyranii zničující geneticky zacílenou „ne-vakcínou“ nepodlehla. 

Jsou proto v zásadě jen dvě možnosti: Buď to má na svědomí Putin, nebo globální oteplování (orwellovsky korektně „klimatická změna“). To druhé se právě projevilo překvapivým poklesem teplot (v prosinci!, taková obludnost!) a sněžením. Nejspíš ale bude platit obojí. Je to Vladimír Putin, ten novodobý Hitler, horší o to, že z nějakých nepochopitelných důvodů nesnáší nacisty a hákové kříže, jimiž je vybaven příkladně demokratický kyjevský režim skoro stejně masově jako zbraněmi, velícími důstojníky a žoldáky pomocných servisních sborů států Pentagonu (pod krycí značkou NATO).

Starý komediální gag

Existuje však ještě jedno vysvětlení dramatického zvratu v preferencích prezidentských kandidátů, jež odhalil zmíněný „průzkum“. Jde ale samozřejmě o dezinformaci a konspirační teorii, takže doporučuji další řádky raději přeskočit. Agentura Median totiž přesně totéž provedla minule na Slovensku. Měsíc před volbami zničehonic favorizovala neznámou plavovlasou nulu, která se mohla prokázat snad jen slavnou fotografií s Georgem Sorosem, financiérem a organizátorem „barevných revolucí“ (včetně té poslední ukrajinské).

Robert Mistrík, jeden z (průzkumových) favoritů bratislavské Kavárny poté (tři týdny před volbami) odstoupil ve prospěch Sorosovy Čaputky. Ta se tak do druhého kola dostala s diplomatem Marošem Ševčovičem, kandidátem Ficova Smeru (sociální demokracie). Na tom se ovšem část rozhádané národně orientované veřejnosti nedokázala shodnout. Volební účast ve druhém kole z toho důvodu klesla na neuvěřitelně chabých 41 % (vlastenci zůstali doma, Kavárníci naopak) – a Zuzana Čaputová odkráčela do prezidentského paláce.

Čtěte ZDE: Prezidentská šaráda před spuštěním: Obě strany v časové tísni. Bude řešením šachový gambit? Mnoho proměnných. Konstanta jen AB + „overkill“ médií fialového hnusu. Teď je čas obnažit srdce. A rozum vzít do hrsti

Hlas ze záhrobí varuje

Jako přes kopírák to Median (a sorosovské síly, které si jeho cinknuté průzkumy přes různá „kolena“ platí) provedl teď u nás. A okamžitě následuje mohutná vlna výzev Fialovým kandidátům (Hilšer, Fišer), aby Čaputové-Nerudové (Čaprudové) uvolnili místo. Jenže ouha! Tihle pánové s podporou bruselské fialové kavárny nekandidují na prezidenta již podruhé proto, že by snad cítili větší šanci než proti Miloši Zemanovi. Je to součást jejich kampaně pro příští senátní volby, v nichž své skvěle placené trafiky (po dalším vládním zvýšení platů papalášů a soudců přímo fantasticky) si budou chtít udržet. Ostatně Hilšer už vzkázal Čaprudové a Šavlovi, aby naopak odstoupili oni v jeho prospěch. 

Mimochodem, pan Mistrík dnes vzkazuje z politického záhrobí, do něhož se odstoupením pro Čaputku zřítil: „Po mojí zkušenosti se Zuzanou Čaputovou bych kandidáty při úvahách, zda se mají vzdávat ve prospěch někoho jiného, nabádal k velké opatrnosti“. Pozdě bycha honit, soudruhu. A tak to vypadá, že bude platit úsloví Opakovaný vtip není vtipem – jakkoli by si to Fialova „intelektuálně insolventní“ bruselská pětikolka přála. O to větší legrace to teď v té tragikomedii bude.

Poučení z dvojí rychlosti

Kdo doprovodí Andreje Babiše do druhého kola tak zůstává zcela otevřeno. Tou medianskou šarádou jsme se však přece něco dozvěděli: Soros preferuje Nerudovou. Zřejmě ne jenom proto, že má slabost pro blondýnky (vtipy na toto téma nesdílím, znám pár senzačně chytrých blondýnek).

Ta, kterou si u nás Soros vybral, se ovšem Čaputce podobá intelektuální výbavou jako vejce vejci: Rychloinženýrka na lesnické fakultě se ve své „vědecké práci“ věnuje „problematice daní a jejich harmonizaci s Bruselem“, jak si sama nechala napsat do wikipedie. Máme se tedy na co těšit (harmonizace daní znamená konec českého státu už zcela definitivně).

Na téže škole, kde pak jako rychloprofesorka a poté i rychlorektorka nesla odpovědnost za jiné „rychlotituly“, už to prasklo. Ale žádný strach. Teď se ty čachry pod vedením Čaprudové sice vyšetřují, ale jako zázrakem je prý už jisté, že závěry vyšetřování budou známé až po volbách. Na rozdíl od Andreje Babiše, kterého nestranný pražský soudce požene před svůj senát (a možná vysloví i rozsudek) ještě před prvním kolem. Hle, jak výkonná umí být různě zařazená rychlost! Zničehonic.

Čtěte ZDE: Jako by nic: Velká Výměna národa dorazila už i k nám. Na vše máme nyní zapomenout. Jen nakupovat, a pak čučet na pohádky. Víko papiňáku se zavírá. Zbývá posledních pár dní. Kdo bude v druhém kole s Babišem?

Rub a líc

Petr Šavel je na tom zjevně jinak. Pentagonu a CIA na něm tolik nezáleží. Jednak si se Sorosem chtějí udržet dobré vztahy (a na nějakém „prezidentovi“ z německé kolonie jim příliš nezáleží), jednak mají plné ruce s válkou proti Rusku, která se může kdykoli zvrtnout v jadernou konfrontaci. Ne náhodou Vladimír Putin ironicky poznamenal, že bude muset upravit ruskou vojenskou doktrínu podle té americké, která (na rozdíl od té současné ruské, jež zatím vylučuje použití atomových zbraní jako první) "preventivní" jaderný útok proti Rusku nevylučuje.

A bývalý komunistický vojenský rozvědčík Pavel (předvolebně voděný za CIA bývalým velvyslancem v USA a krátce i v Rusku Petrem Kolářem) vlastně není žádná výhra. Podle našich informací dokonce CIA nevrle zavrčela, proč její zdejší pobočka (BIS) jim o jeho minulosti nic neřekla před jeho trafikařením v bruselské centrále NATO. Jasně, neměl žádné pravomoci, šlo jen o formalitu, ale stejně. Proč mají nyní poslouchat uštěpačné poznámky generálů z Pentagonu o neschopnosti „prokádrovat“ loutky z bývalého sovětského bloku?

Jojo. Takový už je osud hlupáků, kteří nalítnou ambiciózním Kolářům (Petrův syn coby starosta Prahy 6 právě nechal postavit na místě odstraněné sochy osvoboditele Prahy maršála Koněva hajlující zrůdu, které lid říká Rakušan na „toaletě“ – a možná proto policie proti uměleckému dílu s nacistickým pozdravem raději nezasáhne).

Kdyby si ten zelený mozek hleděl svého skvěle placeného líce, nemusel poznat rub své dvojnásobné zrady přísahy věrnosti. Takhle bude muset vypadat ještě plastověji, aby po něm ohavná pravda jeho zrady lépe stékala. A nakonec to bude možná on, komu dají rozkaz, aby Čaprudové ustoupil z cesty. Protože skutečné preference obou jsou sotva poloviční, než je uvádí Median, začíná být docela pravděpodobné, že do druhého kola by se nemusel dostat ani jeden z nich.

Čtěte ZDE: Porazila lež a nenávist: Jde o víc než jen jedno křeslo v senátu. Když na ni nic není, alespoň ji popliveme! Sáhla totiž na podvody mocných - a vyhrála. Vládní lži ovšem mainstream nezajímají. Ani 14 miliard. Bůh žehnej nové senátorce!

Náckové ze dvou stran – ale už i zevnitř

Ale proč ne, jen ať se soudruzi v jidášských službách cizí moci co nejvíce posekají. Pro ty, jimž záleží na záchraně tisíciletého českého státu a jeho národů před opětovně se vynořivším hákovým křížem, se rýsuje v jistém smyslu obdobný problém. „Liberální náckové“ tentokrát nehrozí už jen ze západu (Německo na „nacifikaci zleva“ posledním zásahem proti údajným pučistům zjevně úspěšně maká, co nejdřív asi někdo zapálí Bundestag), ale i z východu.

Na banderovských nacistech a amerických zbraních totálně závislý pučistický režim v Kyjevě k nám totiž expeduje statisíce svých klonů. Tisíce z nich už nyní (slovy soudružky ministryně Afrochové) předávají našim vojákům zkušenosti s bojem proti ruské armádě. To vše pod záminkou jejich výcviku těmi našimi. To vše za situace, kdy premiér Fiala tvrdí, že jsme s Ruskem ve válce (naštěstí to ještě Kreml nevzal doslova). To vše v situaci, kdy i pavlovsky tupý Šavlův kolega v pozici náčelníka generálního štábu vykřikuje, že když NATO luskne prsty, jsme s Ruskem ve válce „od první minuty“. Parlament neparlament, prezident… no to právě ne.

Vykřičník 41 %

Prezident je v tu chvíli podstatná figura. Dokonce podstatnější, než si uvědomujeme.  On je totiž vrchním velitelem. Co by udělala v takové chvíli Čaprudová nebo Šavel, je jasné. Ale právě tak jasné už je, co by udělal Jaroslav Bašta, prezidentský kandidát SPD. Alespoň to tak dal najevo v našem rozhovoru před kamerou Protiproud TV. Později před kamerou ČT navíc ještě přidal, že nepochybuje o účinnosti ústavního článku 62, který mu umožňuje odvolat vládu (což rozhodně neudělá Miloš Zeman uklízející Hrad po řádění svých byznysových spolupracovníků a – marně – doufající v loajalitu Petra Fialy, kterého posadil do Strakovky).

A tím se dostáváme k onomu úvodem zmíněnému více než miliónu propadlých hlasů, jež „průzkum“ Medianu záměrně ignoruje. Aby to nebylo tak okaté, řadí je do neurčité skupiny „poloviny nerozhodnutých“. Možná mezi nimi nějací nerozhodnutí ale skutečně jsou. Třeba ti, kteří si kladou otázku – s níž ten manipulativní průzkum v druhém plánu pracuje – zda nepodpořit „klesajícího“ Andreje Babiše. Je to zbytečná obava. Jednak ta čísla jsou zgruntu falešná, jednak Babiš má silný tým a jistou podporu svých přesvědčených voličů, kteří jej do druhého kola dostanou v každém případě.

Čtěte ZDE: Za Babiše bylo líp: Fialový debakl svobody slova i důstojnosti. Inflace nás okrádá a vláda ji ještě zvyšuje. Hledání vnitřního nepřítele? Cenzura jako za protektorátu. Chlebíčková aféra: Jen ten kdo má kliku nepůjde za mříže?

Ten medianský druhý plán si totiž uvědomuje, že paradoxně nejvážnějším soupeřem Pavla a Nerudové se může stát na chvostu se podle nich krčící Jaroslav Bašta. Pokud dostane všechny hlasy voličů Okamurovy SPD a přidají se k nim alespoň z poloviny ti „propadlí“, bude druhé kolo ve znaku „dvojitého B“: Babiš – Bašta.

Je proto třeba myslet na slovenskou zkušenost. Ta se týkala druhého kola, pro nás je ale rozhodující už kolo první. Bude-li účast někde v rozmezí 65 až 68 % - a sjednotí-li se za Baštou většina vlasteneckých a protibruselských sil – pak tu chybu nezopakujeme.

Míří k tomu ostatně Výzva, která bude oficiálně zveřejněná až v pondělí, ale pod niž se již nyní podepsala řada osobností „Hnutí odporu“ – včetně řady představitelů menších politických stran, které zatím v parlamentu nejsou (doufejme, že příště již budou), a která nese jasný název:

Bašta na Hrad!

Z kandidátů, kteří splnili podmínky prezidentské volby, je Jaroslav Bašta jediným, kdo má nezpochybnitelnou minulost při obhajobě občanských svobod a našich národních zájmů. Během svého života prokázal, že je ochoten o těchto hodnotách nejen mluvit, ale když je třeba, tak jako za minulého režimu, i trpět. V roce 1970 byl vyhozen ze studia na vysoké škole a v roce 1971 v politickém procesu odsouzen na dva a půl roku nepodmíněně za podvracení republiky. Od roku 1972 působil aktivně v disentu a patřil k prvním signatářům Charty 77.

I jeho polistopadové postoje a politické zkušenosti nám dávají jistotu, že prezidentský úřad bude v jeho případě v dobrých rukou. Jako jediný z kandidátů má nejen poslaneckou a ministerskou zkušenost, ale i bohaté diplomatické zkušenosti ze svého působení na postu velvyslance v Rusku, a později na Ukrajině, což je v dnešní turbulentní době obzvlášť cenné.

Čtěte ZDE: Volba prezidenta republiky se blíží: Na straně vlastenců a odporu proti vládě je jasno. Byl vězněn a nepoddal se. Ani tehdy, ani dnes. Dost bylo Bruselu i Washingtonu. Ne Fialové totalitě! Ano míru. Sjednotí se konečně hnutí odporu?

Prezident je vrchním velitelem ozbrojených sil, a proto je v současné době nebezpečných mezinárodních tlaků na zavlečení naší země do války pro budoucnost našich dětí nadmíru důležité, kdo se tohoto úřadu ujme. Jaroslav Bašta je tou nejspolehlivější zárukou, že naše země nebude do zbytečného válečného konfliktu zatažena.

Z těchto důvodů jsme dospěli k jednoznačnému závěru, že Jaroslav Bašta je tím nejlepším kandidátem na prezidenta České republiky.

Proto mu veřejně vyhlašujeme naši plnou podporu.

 • Mgr. Petr Bahník – předseda Akce D.O.S.T.
 • Mgr. Jiří Kobza - poslanec SPD
 • Zuzana Majerová – předsedkyně Trikolora
 • Václav Hrabák - publicista
 • Ladislav Jakl – mediální analytik
 • Petr Hájek – šéfredaktor magazínu Protiproud
 • Mgr. Stanislav Novotný – předseda Asociace nezávislých médií
 • doc. JUDr. Zdeněk Koudelka, Ph.D. – ústavní právník
 • MUDr. Marek Obrtel – velitel Národní domobrany
 • Mgr. Michal Semín – publicista
 • Pepa Nos – písničkář
 • Roman Horký - zpěvák a kytarista skupiny Kamelot
 • Aleš Stebel – nadační fond Platonův štít
 • Jiří Fuchs – filosof 
 • Petr Štěpánek – 1. místopředseda Trikolora
 • Mgr. Josef Nerušil – předseda SPD Praha
 • RNDr. Otto Jarolímek, CSc. – vysokoškolský pedagog, podnikatel
 • PhDr. Radomír Malý - historik a publicista
 • František Červenka – publicista
 • Radek Pech – aktivista, Kulový blesk
 • Petr Marvan – učitel
 • David Tesař – předseda strana Manifest
 • PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D. – předsedkyně Aliance národních sil
 • Antonín Baudyš – Inciativa Říp
 • Tomáš Čada – Iniciativa ŘÍP
 • Rostislav Kubíček – Občan v odporu
 • Lenka Tarabová – iniciativa Občanská neposlušnost
 • Radana Trčová – Občan v odporu
 • Jan Betko - publicista
 • David Hibsch - grafik
 • Petr Markvart – právník a podnikatel
 • Jan Čáka – hoteliér
 • Radek Šetka – IT specialista

V Praze 11.12. 2022

Tuto výzvu lze podpořit zasláním podpůrného stanoviska na [email protected].
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky