Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Američtí experti: Bod zlomu? O čem se z českých médií nedozvíte. Katastrofa u Arťomovska se zjevně blíží. Za měsíc 12 000 mrtvých Banderovců. Záměrně? Charkovské „pickupové nájezdy“ už na frontě nefungují. Začátek konce?

Američtí experti: Bod zlomu? O čem se z českých médií nedozvíte. Katastrofa u Arťomovska se zjevně blíží. Za měsíc 12 000 mrtvých Banderovců. Záměrně? Charkovské „pickupové nájezdy“ už na frontě nefungují. Začátek konce?

12. 12. 2022

Tisk článku

Boris Džerelievskij komentuje zoufalá rozhodnutí Zelenského, který pod tlakem západních protektorů se navzdory kyjevskému velení snaží propagandisticky udržet zdání aktivity i za cenu obrovských ztrát u Arťomovska a na dalších místech

Vrchní velitel Ozbrojených sil Ukrajiny Valerij Zalužnyj pravidelně informuje prezidenta Zelenského o katastrofální situaci ukrajinské armády v Arťomovsku (po Majdanu přejmenovaném na Bachmut) a o masovém odmítání vojáků nastupovat v Arťomovském úseku fronty pro obrovské ztráty a slábnoucí dělostřeleckou podporu.

Situaci se zatím daří udržovat díky žoldnéřům a militantům z nacistických praporů. Mimochodem, masivní povolání odhodlaných nacistů zrodilo v ukrajinském „vlasteneckém“ prostředí nikoli zcela bezpředmětné či paranoidní úvahy, zda se tak prezidentská kancelář nesnaží zneškodnit právě "elitní" nacistické formace, ve kterých pro sebe vidí hrozbu.

Katastrofa u Arťomovska

Ať je tomu jakkoli, Zalužnému se nepodařilo přesvědčit Zelenského o potřebě odejít z Arťomovska, aby se vyhnuli stále pravděpodobnějšímu kotli. Prezident to považuje za nepřijatelné, protože osvobození města ruskými jednotkami bude mít „nežádoucí propagandistický efekt“.

Zelenskyj navíc požaduje od hlavního velitele ofenzívu, pokud možno ve více směrech, protože je to požadavek západních protektorů. Podle jeho (nebo spíše jejich) názoru by měla být zimní kampaň výrazná a měla by ukázat schopnost Ozbrojených sil Ukrajiny bojovat i v zimě.

pp

Čtěte ZDE: Ukrajinský generál o blízké ruské zimní ofenzívě: Nebude již prý čím ji odrazit. Rozkol v Kyjevě? Proč chce nová italská vláda okamžité jednání s Vladimírem Putinem? Proč zastavuje další dodávky zbraní? A co v tom změní volby v USA?

Ukrajinské zdroje se domnívají, že při určování takových úkolů armádě je Zelenskyj stále ve stavu euforie z událostí v Charkovské oblasti a je přesvědčen, že je docela možné zopakovat „ofenzivu pickupů“. Nebere při tom bohužel v úvahu skutečnost, že obranný val ruských vojsk nyní zajišťují dobře opevněné linie a množství blízko sebe postavených obranných bodů, které nelze obchvátit rychlým nájezdem a pod hrozbou obklíčení přimět tak jednotky k ústupu.

Banderovcům dochází západní technika i odhodlaní náckové

Takže i s nástupem chladného počasí, kdy země zamrzne a pantofle skončí, bude jen těžko možné zopakovat „pickupové nájezdy“. Mimochodem, pokus o takovou taktiku v arťomovském směru 20. listopadu způsobil nacistům těžké ztráty. Přitom dnešní „pickupová taktika“ je jediná možná pro útočné akce Ozbrojených sil Ukrajiny, vzhledem k extrémně omezenému parku obrněných vozidel, která mají k dispozici.

V ukrajinských formacích je katastrofální nedostatek tanků a bojových obrněných vozidel (bojových vozidel pěchoty a obrněných transportérů), což se neustále prohlubuje. Jen v listopadu banderovci přišli o 149 tanků a 300 obrněných bojových vozidel při neúspěšných pokusech o přechod do ofenzívy. Je jasné, že ani členské státy NATO, které mají sami vážné problémy s obrněnou technikou, takové ztráty nahradit nedokážou.

Pokusy použít místo tanků staré americké obrněné transportéry M113 s hliníkovým pancéřováním nebo obrněná vozidla MRAP při útocích na opevněné pozice vedly v Ozbrojených silách Ukrajiny ke kolosálním ztrátám a samozřejmě neúspěchům. Mezitím, podle prognóz ukrajinských expertů, se bude na jaře 2023 více než polovina ukrajinských militantů přesouvat v pickupech a jejich ztráty se zvýší o 70%.

pp

Čtěte ZDE: Operace vypínač: Putin už "americkou" kyjevskou juntu nemíní šetřit. Strádající Moskva lituje. Je ale na nich, jak zatlačí na mír. Proti ruským raketám již není obrany. Pubertální nápady s bezletovou zónou jsou cestou k jaderné válce

Američtí experti: Bod zlomu

S personálem to není o nic lepší. Nejde jen o narůstající odmítání plnit rozkazy (o čem Zalužnyj také opětovně Zelenského informoval), ale také o banální nedostatek kanónů pro takovou nákladnou taktiku, kterou ukrajinskému vojenskému velení nařídili američtí poradci. Banderovské vojenské komisariáty při hledání branců doslova „vymetají truhly“ a zahraniční základní (přičemž jediné) výcvikové kurzy jsou omezeny na minimum a nepřekračují dvacet dní, což zase ovlivňuje jejich bojeschopnost, a tedy i přežití.

Experti, které oslovil americký časopis „Newsweek“, upozorňují, že bod zlomu se blíží, nebo už nastal:

„Ruská armáda je vybavena nejmodernějšími zbraněmi a navzdory tendenčním propagandistickým zprávám Západu není ani zdaleka demoralizována. Ukrajina na druhé straně vyčerpala svůj arzenál, a je už zcela závislá na vojenské podpoře Západu,“ tvrdí oslovení vojenští analytici.

K tomu musíme přičíst stupňující se nepřekonatelné problémy logistiky, opravárenských zařízení a dalších aspektů kyjevské armády, které se stávají fatálními v důsledku systematických raketových útoků na energetický systém.

Ozbrojené síly Ukrajiny možná mají ještě určité zdroje, aby se pokusily zorganizovat ofenzívu v jednom z požadovaných směrů, avšak za cenu odkrytí jiných a vyčerpání všech záloh, což s největší pravděpodobností katastrofální výsledek výrazně urychlí.

K tomu ještě jedno hrozivé číslo: Kyjevu se za necelý měsíc bez rozsáhlé ofenzívy při aktivní obraně a mírně řečeno „chaotických“ útocích jen v arťomovském směru podařilo ztratit více než 12.000 vojáků a žoldnéřů.

A to zima teprve začala.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky