Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Bašta v debatě TV Prima rozdrtil své soupeře z vlády a Kavárny: Téměř 50 % hlasujících mu vyjádřilo podporu. V případě zvolení odvolá Fialovou zkázu. EU je klon SSSR. Máme šanci na stát bez cenzury, bez bídy a bez války?

Bašta v debatě TV Prima rozdrtil své soupeře z vlády a Kavárny: Téměř 50 % hlasujících mu vyjádřilo podporu. V případě zvolení odvolá Fialovou zkázu. EU je klon SSSR. Máme šanci na stát bez cenzury, bez bídy a bez války?

5. 1. 2023

Tisk článku

Radek Pokorný sledoval včerejší debatu prezidentských kandidátů na TV Prima, která vyvrcholila "šokujícím" hlasováním diváků - jednoznačně ve prospěch "černého koně" prezidentského klání

První televizní debata kandidátů na prezidenta, kterou včera odvysílala TV Prima, musí být pro manipulátory prezidentské volby (korporátní média a agentury pro "výzkum veřejného mínění") šok. V hlasování diváků pomocí SMS suverénně zvítězil opoziční kandidát podporovaný celou vlasteneckou scénou od leva do prava Jaroslav Bašta.

pp

V hlasování diváků nezvítězil o parník, ale o parníky dva. Ostatní soupeři jen paběrkovali - a to včetně těch kterým cinknuté volební průzkumy, které televize prezentovala před začátkem diskuse, přiznávaly mnohem větší podporu, než Jaroslavu Baštovi. Podle těchto zfalšovaných průzkumů měl mít podporu údajně jen 3,5 procenta.

Bezmála polovina hlasujících pro Baštu!

Výsledky hlasování diváků napovídají, jak daleko jsou tyto průzkumy vzdáleny realitě. Jistě, televizní hlasování není reprezentativní pro celou společnost, ale i tak lze říci, že přinejmenším něco naznačuje. Jaroslav Bašta získal od těch, kteří diskusi sledovali 47,37 % hlasů. Na druhém místě se umístil kandidát podporovaný vládní pětikoalicí, senátor Pavel Fischer, s propastným rozdílem 27,56 %.

Na třetím místě skončil, bývalý sportovní redaktor a podnikatel Karel Diviš (11,62 procent). Odborový předák Josef Středula se ziskem 6,24 % v podstatě propadl. A ještě hůře dopadl senátor a aktivista Kavárny Marek Hilšer, kterému dalo své hlasy jen 5,45 procent hlasujících. Úplné Waterloo bylo hlasování pro rektora Karlovy univerzity Tomáše Zimu, kterého podpořilo jen 1,76 % diváků.

pp

Čtěte ZDE: Jaroslav sjednotil české vlastence: Akce D.O.S.T., Jakl, Koudelka Pilloni, Nos. I Národní domobrana, Trikolora, ANS či Manifest. Za Baštou se formuje docela slušná síla. Bude to obrat při záchraně našeho státu? Naděje neumírá

O čem to vypovídá? Především o naprosté manipulaci hlavních médií a průzkumných agentur, které již ani nepředstírají, že nejsou jen prodlouženou rukou vládní sorosovské pětikoalice a jejich bruselských protektorů. Ostatně právě proto jim chce vláda platit z našich daní stamilióny, přičemž svobodná média bude cenzurovat, blokovat a vypínat.

Bylo to vlastně docela komické: Drtivé vítězství Jaroslava Bašty natolik vykolejilo moderátorskou dvojici Terezii Tománkovou a Petra Suchoně, že při vyhlašování výsledků se zmohli pouze na konstatování, že v hlasování diváků zvítězil Jaroslav Bašta a na druhém místě skončil Marek Hilšer. To byl zjevný nesmysl, Petr Suchoň, si Hilšera "spletl" s Pavlem Fischerem, který obsadil druhé místo. Moderátoři pro jistotu ani nepředstavili konečné výsledky, a režie pak rychle ukončila přenos.

Sjednocení vlastenecké scény za Baštou

Televizní předvolební debata na Primě však naznačila také něco ještě podstatnějšího: Totiž, že pokud se vlastenecká scéna opravdu konečně sjednotí, může docela reálně ve volbách dojít k překvapení. Stále existuje více než třetina nerozhodnutých voličů. Takže když mnozí uvidí, že Jaroslav Bašta má reálnou šanci na druhé kolo, může to jejich rozhodování ovlivnit. I proto v mainstreamu dnes nenajdete skoro jedinou zmínku o Baštově "zázraku" na Primě.

Nemluvě o tom, že podpora tentokrát prozměnu rozhádaných vládních kandidátů Petra Pavla a Danuše Nerudové setrvale klesá. A vzhledem k tomu, že Andrej Babiš (předmět aktuálního politického procesu naplánovaného "nezávislou justicí" skandálně těsně před volbou prezidenta) nemusí už hnout ani prstem, aby mobilizoval svůj velmi pevný elektorát, a dostal se v podstatě pohodlně do druhého kola, doprovodit jej tam může právě "černý kůň" Jaroslav Bašta. Něco takového by pro bruselskou Fialovu vládu bylo začátkem cesty k jejímu pádu.

Už proto, že Bašta na Primě zopakoval slib, že po svém případném zvolení prezidentem Fialovu vládu odvolá - tak, jak mu to umožňuje ústava. Oznámil to už ve svém "novoročním projevu", který "kupodivu" korporátní média zcela ignorovala.

EU je jako Sovětský svaz

Bašta na Primě znovu přirovnal Evropskou unii k Sovětskému svazu a Evropskou komisi k sovětskému politbyru - tak jak to učinil tento týden v rozhovoru pro agenturu RIA Novosti, kde mimo jiné řekl:

„Současná EU je paradoxně nevydařenou kopií SSSR Brežněvových dob. Evropský parlament bez zákonodárné iniciativy je přímou analogií Nejvyššího sovětu, Evropská komise se svými komisaři odpovídá Politbyru, protože její členové se také spíše volí navzájem, navíc se rekrutují z neúspěšných politiků na národní úrovni. Všemu dominuje snaha o vytvoření nového evropského člověka. S jediným rozdílem – má vzniknout nejen výchovou, ale také dovozem z nejchudších zemí Asie a Afriky. Historie se opravdu opakuje aspoň dvakrát – jednou jako tragédie, podruhé jako fraška“, uvedl Jaroslav Bašta.

A závazek odvolat v případě zvolení Fialovu vládu vysvětlil na Primě takto:

„Prezident může - na základě pravomocí daných ústavou - dokázat víc, než stotisícová shromáždění právem rozhořčených občanů, pokud mu nechybí vůle a vědomí povinnosti k lidu vlastní země. Ano, budu-li zvolen, odvolám tuto vládu, jmenuji vládu skutečných odborníků a vyhlásím nové volby.“ A v závěrečném slově pak sdělil divákům, že chce Českou republiku bez cenzury, bez bídy a bez války.

To nejcennější, co včerejší debata (a především výsledky hlasování) ukázaly, že neformální hnutí nepodvolených, které se při podpoře u televizních obrazovek přímo demonstrativně sjednotilo, má potenciál a odhodlání sehrát rozhodující úlohu v osvobození naší země od Fialovy vlády a jejich bruselských a washingtonských protektorů. 

Jistěže to nelze přeceňovat. U dalších televizních debat kandidátů si již jistě dají organizátoři pozor, aby se něco podobného neopakovalo. Ale zablýsklo se.

Jestli "na časy" - to poznáme brzy.

(Setkání Jaroslava Bašty s voliči u příležitosti autogramiády jeho knihy "Stát jsme My" proběhne dnes 5. ledna od 18 hodin v restauraci Vojanův dvůr na Praze 1. Přímý přenos z besedy, kde na Baštovu podporu zahraje i kytarista, zpěvák a frontman skupiny Kamelot Roman Horký, si můžete pustit dnes od 18 hodin na FB na adrese: https://www.facebook.com/RaptorTV.cz)

pp      
Tagy článku

Doporučujeme

Nepodvolení na čaji v Protiproudu: Od 18:00 v přímém přenosu každé pondělí. Diskuse Petra Hájka s názory a dotazy Protiproudařů - aneb česká Tea Party

Nepodvolení na čaji v Protiproudu: Od 18:00 v přímém přenosu každé pondělí. Diskuse Petra...

Američané potřebují eskalaci bojů: Stupňování podle RAND Corporation. Záminka k přímému napadení Ruska? Putin zatím NATO ignoruje. Rusko se nechystá prohrát a rozpadnout se. Týmy západních analytiků tápou v mlhách

Američané potřebují eskalaci bojů: Stupňování podle RAND Corporation. Záminka k přímému...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky