Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Všichni kromě Bašty jsou spojeni s Aspen Institutem: Výroba kádrů loajálních washingtonské a bruselské chobotnici. Dosadili Čaputku, a nyní je na řadě ČR. Co se však neví: Aspen je i nástroj nové nacistické expanze

Všichni kromě Bašty jsou spojeni s Aspen Institutem: Výroba "kádrů" loajálních washingtonské a bruselské chobotnici. Dosadili Čaputku, a nyní je na řadě ČR. Co se však neví: Aspen je i nástroj nové nacistické expanze

12. 1. 2023

Tisk článku

Pavel Kopecký konstatuje málo známé propojení hlavních mediálních favoritů prezidentských voleb s americkou "neziskovkou", která dosazuje do vedoucích pozic v jednotlivých státech své členy, aby hájili zájmy globální mafie, a přináší k tomu článek politologa Daniela Solise poukazující na její napojení na nacistické kruhy

Zítřejší prezidenské volby nejsou jen soubojem mezi domácími vlivovými skupinami. Protektorům z Bruselu a Washingtonu jde především o to, aby kromě vlády i na Pražský hrad konečně dosadili zástupce globalistů - což se dosud nedařilo. Jaký proto div, že kromě Jaroslava Bašty všichni ostatní hlavní kandidáti jsou napojeni na zahraniční zájmy.

Hlavní favoriti, které agentury a korporátní média "stvořily", jsou jako všichni vládní (a kromě SPD i někteří "opoziční") politici, spojeni s americkou neziskovkou Aspen Institut, která v jednotlivých západních zemích již dlouhá desetiletí vybírá "kádry" pro vládnutí.

pp

Společně za planetární koncentrák

Aspen Insditut má vedle Schwabova Davoského fóra na starost komplexní výběr globálních kádrů, kteří jsou po "proškolení" dosazováni do vlád jednotlivých západních zemí a vedení nadnárodních korporací. Jejich povinností je prosazovat zájmy washingtonské a bruselské chobotnice, jejíž americká a evropská chapadla se liší jen v detailech. V Aspen institutu se pak i tyto malé rozdíly stírají. Zde již obě skupiny pracují společně při stavbě "koncentráku svět".

Mírná rivalita amerického deep state, reprezentovaného u nás podvádějící "účetní" Danuší Nerudovou a bruselské centrály EU - NATO, jež delegovala komunistického rozvědčíka Petra Pavla je vyvažována Kissingerovským „soft“ přístupem. Ten v EU reprezentuje Emannuel Macron a na něj navázané rothschildovské byznysové kruhy, které sázejí na Andreje Babiše. Jeho setkání s francouzským prezidentem i s nejbohatším mužem světa byznysmenem Arnauldem nebylo jen úplně zdvořilostní, ale i symbolické.

Vlastně je to ale jedno: Nerudová, Pavel i Babiš jsou totiž členy Aspen institutu stejně jako Pavel Fischer, Marek Hilšer i odstoupivší Josef Středula. Právě tak jako premiér Fiala či předsedkyně sněmovny Pekarová i další vrcholní politici ze všech parlamentních stran (vyjma SPD).

A proč se Aspen tolik angažuje v boji Západu proti Rusku na Ukrajině? Málo známé je jeho napojení na neonacistické kruhy, které stojí jako hlavní "sponzor" za podporou Zelenského a jeho nacistické junty. Právě této málo známé problematice, se věnuje český politolog Daniel Solis.

Aspenský institut jako nástroj nacistické expanze

Důkazy nacistických kořenů Aspenského institu jsou samozřejmě nepřímé a velmi vágní. Zkušenému oku však souvislosti neuniknou. Zejména v kontextu současného mezinárodně - politického dění. Stručně lze původ institutu shrnout takto: Zakladatelem Aspenského institutu byl Walter Paepcke (29. 6. 1896 – 13. 4. 1960). Byl to syn německých emigrantů a dědic firmy na obalové materiály v Chicagu, jež se postupně stala megakorporací. Dnes je Paepcke znám jako průmyslník a filantrop.

V roce 1922 se Paepcke oženil s dcerou německých imigrantů, Elizabeth Nitze, jejíž bratr Paul Nitze (16. 1. 1907 – 19. 10. 2004) byl právě tou hybnou silou za politickými ambicemi Aspenského institutu, jenž ztělesňuje celoživotní úsilí Nitzeho namířené proti „expanzi“ Sovětského svazu (a později Ruska).

V roce 1932 se Paul Nitze oženil se slečnou Phyllis Pratt, dědičkou Standard Oil Co. of New York. Její děd Charles Pratt byl historicky jediným společníkem John D. Rockefellera, a spoluzakladatelem firmy Standard Oil a zakladatelem vzdělávacího Prattova Institutu v New Yorském Brooklinu.

pp

Čtěte ZDE: Vyslanectví Deep State v Praze: Kdo kavárně vychovává "kádry"? Školící zájezdy do bažin. Prokurátoři, politici, novináři. Všechno upekli Bakala s Albrightovou. Zahraniční agenty si tu alespoň neplaťme z našich daní!

Nitze sloužil jako vedoucí plánování politiky na Ministerstvu zahraničí během studené války (spoluautor doktríny zadržování „containement“), náměstek Ministra obrany USA a tajemník námořnictva.

„Hard-liner, spoluautor United States Objectives and Programs for National Security NSC68, (1950) a týmu B (1970 zpravodajský think tank rozporující výroční zprávy CIA), tak jako kuriózního „Výboru pro současné nebezpečí“ (CPD), kterého čestným předsedou byl svého času i Václav Havel.

Vyučujícími váleční jestřábi 

Paul H. Nitze založil v roce 1943 společně s dalším americkým Němcem Christianem Herterem (později ministrem zahraničí USA 1959 – 1961) School of Advanced International Studies (SAIS), jako samostatnou postgraduální školu, která se o sedm let později stala (v r. 1950) součástí Johns Hopkins University Washington D.C. Mezi vyučujícími nalezneme i osobnosti jako Zbigniew Brzezinski či Paul Wolfowitz

K hlubšímu pochopení orientace a účelu Aspenského institutu souvislost s Nitzeho školou ale nestačí. Bude nutné prozkoumat vazby mezi Aspenem a organizací vzešlou z “Fluchtkapitálu” Martina Bormanna, GMFUS (German Marshall Fund of the United States) a dále vazby a cíle architektů a protagonistů studené války. Dobře je tato nacistická nadace odhalena v knize Paula Manninga: Martin Bormann – Nazi in Exile.

Za účelem studia souvislostí a vazeb Aspenského institutu k nacistické ideologii a úsilí zničit Sovětský svaz, a nyní Rusko, může sloužit i tento, po 50 letech odtajněný dokument z r. 1948, který zahajuje politickou válku (political warfare) USA proti SSSR a je uveden na tomto odkazu. Jeho autorem je významná osobnost americké diplomacie a studené války, George Kennan.

pp

Čtěte ZDE: Nic nového: USA vedou proxy válku proti Rusku již celá desetiletí. Agent CIA Usáma byl součástí plánu zničit SSSR. Výcvik a zbraně již před převratem. McCain k Ukrajincům: "Našimi zbraněmi za naše zájmy!" Tomuhle pomáháme?

George Kennan se na první pohled jeví jako jediný z okruhu lidí kolem počátků Aspenského institutu, který nemá německé kořeny, nicméně toto zdání klame, neboť potomek irsko-skotských emigrantů byl již ve svých 8 letech v Německu, kde později za 2. světové války sloužil na konzulární misi USA v Berlíně a souběžně absolvoval vysokoškolské studium němčiny. Zajímavé je v této souvislosti, že byl později kritizován za velmi rezervovaný přístup k Norimberskému tribunálu.

Cesta ke třetí světové válce

Vzhledem k tomu, že místní akademická i laická obec zná reálie studené války spíše z pohledu východního bloku, je nezbytné seznámit se s pohledem opačným, z perspektivy někdejšího nepřítele. Zjištění jsou téměř šokující! Bez toho, abychom předcházeli závěrům studie, lze již nyní s jistotou konstatovat, že za studenou válkou stojí hrstka mužů, kteří mají všichni jedno společné: německý původ (nalezneme mezi nimi dokonce i příbuzné zbrojařské rodiny Krupp).

Zajisté nebude ani pro laiky složité pochopit, že Aspenský institut je výtvorem německé nacistické páté kolony v USA zaměřeným proti SSSR, resp. Rusku. A takovým je dodnes. Konečným řešením zadání tohoto ústavu není nic menšího nežli světovláda, pokračování zadání, které svého času Adolf Hitler nezvládl.

Jak absurdní je skutečnost, že všichni členové Aspenského institutu, byť někteří třebas i nevědomě, svojí účastí podporují propagaci nacizmu a jeho restauraci. V kontextu událostí na Ukrajině se kromě zaslepenosti a nevědomosti lidí, není čemu divit. Tato vyslovená hloupost a ignorance zejména těch, kteří zastávají vládní funkce, povede neodvratně k třetí světové válce.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky