Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Babiš rozdával lidem: Fiala také rozdává - ale do bezedné ukrajinské díry. Ševče, zaplať! To je, panečku, pravicová ODS! Ožebračený občane, přijď si pro dávky (z dluhu). Do pochodu nám hrají davoské rekviem. Nikdo nebude mít nic?

Babiš rozdával lidem: Fiala také rozdává - ale do bezedné ukrajinské díry. Ševče, zaplať! To je, panečku, pravicová ODS! Ožebračený občane, přijď si pro dávky (z dluhu). Do pochodu nám hrají davoské rekviem. Nikdo nebude mít nic?

7. 2. 2023

Tisk článku

Jiří Weigl nevychází z údivu nad drzostí, s níž si premiérova vládní strana (ODS) stále říká pravicová, zatímco Green Dealem po socialisticku ničí naši zemi, a své průšvihy si teď chce kromě jiného nechat zaplatit dvojím zdaněním ožebračených - takzvanou daní z nemovitosti

Máme po volbách, a tak má vláda pocit, že si může dovolit věci dříve obtížně představitelné. Hospodaří stejně špatně jako předchozí vláda Babišova, proti které se kvůli její rozhazovačnosti dnešní vládní strany v opozici zuřivě vymezovaly, jenom místo covidu všechno hází na válku na Ukrajině a energetickou krizi.

Zatímco Babiš však stovky miliard rozdával českým občanům, dnešní miliardy plynou do bezedné korupční ukrajinské díry (jak ukazují dnešní skandály v Kyjevě) a na sanování důsledku Green Dealu, v němž náš premiér vidí – podle svých slov - velkou příležitost a toto šílenství podporuje.

Zdroje jsou - na zbrojení, neziskovky a úředníky

Zatímco Babiš si problémy nepřipouštěl, fialovci alespoň přiznávají, že mají problém. Něco dělat s rozpočtovými výdaji se jim však nechce – politické neziskovky dál čerpají stovky miliónů z veřejných peněz, miliardy na nesmyslnou inkluzi ve školách a zástupy jí vyvolaných asistentů vesele bobtnají, úředníci se dál nabírají, počty náměstků a platy politiků vesele rostou, k tomu se ještě mohutně zbrojí a valorizuje všechno možné na všech stranách. A tak přichází ke slovu zvyšování daní – v pravdě pravicová a konzervativní politika hodná ODS.

Kromě úvah o zavedení dvou sazeb DPH místo dnešních tří a přesunu některých citlivých položek mezi sazbami se, zdá se, vládním hitem stane zvýšení daně z nemovitostí. Ta je ovšem dnes příjmem municipalit, a proto se vláda vedle daňových poplatníků hodlá utkat i s obcemi a pokusí se uškubnout si případné zvýšení pro sebe.

Čtěte ZDE: Fialův dárek s číslem 337: Že zločiny vlády dopadnou až na naše děti? I kdež, brakují nám peněženky už teď! Novou senátorku hájící normální svět odvezla z kukaččího hnízda záchranka. Kdo však zachrání křesťanské Vánoce?

Ožebračení jako dárek

Jediným argumentem pro zvýšení této daně, který všichni daňoví mudrlanti v médiích kolem dokola opakují, je prý to, že u nás je tato daň na rozdíl od ciziny historicky nepřiměřeně nízká, zatímco například zdanění práce je prý v mezinárodním srovnání nadměrně vysoké, a tak je to třeba změnit.

Nic jim nevadí, že s tímto vysokým zdaněním práce je u nás nejnižší nezaměstnanost v Evropě, zatímco náklady na bydlení, jeho pořízení a udržování, jsou u nás naopak jedny z nejvyšších. České domácnosti dostaly od vlády „dárek“ - skokové několikanásobné zdražení energií, stavebních prací, nájmů, paliv a vůbec rekordní zvýšení celkové inflace. Stát se místo řešení skutečných příčin pokouší situaci flikovat příspěvky na bydlení a sociálními dávkami.

A v této situaci chce zasadit velké části domácností další ránu v podobě zvýšení daně z nemovitostí. Vyřešit chronicky zvyšující se rozpočtový deficit to v žádném případě nemůže – jde pouze o jednotky miliard.

Nehoráznost

Tento krok je však velmi amorální, protože nemovitosti si občané pořídili ze svých již zdaněných příjmů, opravují je a udržují na své náklady, a tím pečují o vzhled obcí a krajiny. Právě tyto domácnosti, kteří nějaké nemovitosti vlastní – a těch je u nás většina - a vkládají do nich své příjmy, chce stát trestat zvýšením daní. V debatách tzv. expertů zaznívají navíc i návrhy, že by zvýšení daně mělo odrážet zvýšení cen nemovitostí, k němuž v poslední době došlo. To už je opravdu nehoráznost.

Toto enormní zvýšení cen nemovitostí ale nezpůsobili jejich majitelé. To způsobil stát svými nesmyslnými stavebními předpisy, regulacemi a povolovacími procedurami, jimiž téměř znemožnil novou výstavbu a vyvolal nedostatek na trhu. To stát je vinen svou špatnou fiskální a měnovou politikou, která vedla k dnešní inflaci a zdražení hypoték.

A to nehovořím o zhoubné zelené ideologii, jejíž šíření u nás stát všemožně podporuje. A dnes, kdy tím vším vyhnal ceny nemovitostí do astronomických výšin, by za své selhání chtěl trestat nevinné, už tak těžce zkoušené daňové poplatníky, zvýšením daně z drahých nemovitostí.

Čtěte ZDE: Festival debility našich pokrokových soudruhů: Co si za protektorátu nedovolil ani Moravec? Perly naší doby. Myš vyhlašuje válku Rusku. K rozpadu státu s ukrajinskou zmrzlinou. Ani jaderná válka asi některé neprobudí

Necháme si ukrást i domky a chalupy?

Efekt bude jasný - vyšší nájmy, ještě více občanů žebrajících o dávky a příspěvky. To si nám dovolují vládní politici a experti navrhovat přesvědčeni, že dnes, po volbách, jim už nic bezprostředně nehrozí.

Této neschopné a nezodpovědné vládě, která nás do dnešní situace přivedla, je třeba s jejími představami o danění nemovitostí říci rozhodné NE.

Je to zjevné pokračování celkového útoku na střední třídu, který můžeme již delší dobu na dnešním Západě pozorovat. Davoská elita, jíž Fiala a spol. poslouchají, dávno řekla, že po roce 2030 již nemá nikomu nic patřit. Osobní automobily a svoboda pohybu již mají na kahánku, teď přichází čas na soukromé vlastnictví domů a chalup.

Nesmíme jim to dovolit.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky