Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Cenzura a fízlování na každém kroku je už málo: Jak zjistit zakázané myšlenky? Prý budeme šťastni. Asi stejně, jako když nám vezmou majetek. Zločin k prokázání zločinu myšlení. Báječný nový svět na další metě.

Cenzura a fízlování na každém kroku je už málo: Jak zjistit zakázané myšlenky? Prý budeme šťastni. Asi stejně, jako když nám vezmou majetek. Zločin k prokázání "zločinu myšlení". Báječný nový svět na další metě.

13. 2. 2023

Tisk článku

Igor Pšeničnikov upozorňuje na vývoj monstrózních technologií ke sledování činnosti lidského mozku, jimiž nová totalita vstupuje do nejintimnějších sfér člověka, a netají se tím, že za nepovolené myšlenky bude trestat

Globalisté vyvíjejí technologii pro čtení myšlenek a kontrolu duševní činnosti lidí. Nebude nám dovoleno „nesprávně myslet“. A proti těm, kdo se odváží myslet podle svého, budou uplatněny represe.

Zločin k prokázání "zločinu myšlení"

Na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu bývá častým jevem, že velmi zajímavé, a dokonce senzační věci, které se tam projednávají, se vyjeví mnohem později, když je už toto „setkání“ globalistických elit uzavřené. Tak tomu bylo i letos. Alternativní zpravodajský portál Breitbart odhalil některé důležité události lednového WEF, které zůstaly skryty pozornosti širšího tisku a ukazují skutečné záměry globalistů. George Orwell by tomu nevěřil: globalisté vyvíjejí technologii čtení myšlenek – aby mohli ovládat všechny a všechno.

Vyšlo najevo, že mimo jiné se letos v Davosu konala panelová diskuse s názvem „Jste připraveni na transparentnost mozku?“ (Are you ready for brain transparency?) Jeden z řečníků WEF Nita Farahany – profesorka Duke University (USA, Severní Karolína) na ní představila „technologii, která umožní loutkovým vládám globalistických elit zatýkat občany na základě jejich nesprávných myšlenek“.

Tato technologie bude schopna využít údaje o mozkových vlnách k prokázání „zločinu“. To znamená, že myšlenky obžalované osoby by mohly být použity jako důkaz proti ní u soudu. Monitorování mozkových vln navíc umožňuje zaměstnavatelům zjistit, jak usilovně jejich zaměstnanci pracují, zda jsou roztěkaní, a dokonce i to, zda chovají ke svým spolupracovníkům „pozitivní city“.

Čtěte ZDE: Nepodvolení za oceánem: I my vedeme stejný boj. Je tu klíčový okamžik dějin. Veškerá svoboda už visí jen na vlásku. Kolektivní ztráta paměti Západu? Od mediokracie k diktatuře. Chápeme, co je v sázce? Pochodeň právě teď hasne

Fízlovat vždy a všude...

Nita Farahany, která je uznávanou vědkyní zabývající se dopady nových technologií na právo a etiku, vysvětlila, jak mohou údaje o mozkových vlnách shromážděné speciálním zařízením využívat manažeři soukromých společností k tomu, aby učinili zaměstnance „produktivnější“, a jak mohou tytéž informace pomoci bezpečnostním orgánům „bojovat proti zločinu“.

Jde o zařízení, které má dokonce už vlastní název: Elektroencefalograf MN8. Vyrábí ho společnost Emotiv v San Francisku. Vypadá jako elegantní bezdrátová sluchátka, která lze téměř nepozorovatelně umístit do ucha po celý den, což je podle tvůrců zařízení hlavní výhoda: Vy i všichni kolem vás zapomenete, že máte na sobě zařízení, které „monitoruje vaše mozkové vlny a sleduje známky stresu, soustředění a pozornosti.“

Nemluvím tu o implantátech. Jsou to zařízení podobná chytrým náramkům pro váš mozek, které dokáží zachytit emocionální stav vaší mysli, jednoduché tvary, na které myslíte, nebo dokonce obličeje,“ řekla Nita Farahany. Poznamenala však, že „zatím nedokáže doslova rozluštit složité myšlenky.“ Ale ani takový cíl prý není daleko.

Podle ní „již v pěti tisících firmách po celém světě zaměstnavatelé sledují aktivitu mozkových vln svých zaměstnanců, aby zjistili míru jejich únavy.“ Farahany uvedla příklad jedné z největších těžebních společností, kde zaměstnanci nosí helmy a zařízení podobná baseballovým čepicím, která detekují únavu. Neřekla samozřejmě nic o ulehčení pracovních podmínek, které vedou k únavě pracovníků. Sledují únavu čistě jako určující ukazatel produktivity. Už jen tato skutečnost je zajímavá pro nadnárodní společnosti, které v lidech vidí pouze zdroj zisku.

Sledování výkonu je součástí pracovních podmínek a na pracovišti se stalo normou,“ prohlásila Farahany.

Zapovězené myšlenky

Další alternativní portál NewsPunch přetiskuje obsah prezentačního videa, které Nita Farahany v Davosu představila.

V jedné epizodě videa je zobrazena situace na pracovišti: zaměstnankyně se obává, že zaměstnavatel zjistil její „milostné city“ ke kolegovi tak, že přečetl údaje o jejích mozkových vlnách. V další scéně vládní úředníci zkoumají údaje o mozkových vlnách zaměstnance, aby našli „komplice v plánu elektronického podvodu na úřadě.“

V tomto případě je sledování myšlenek člověka používáno jako represivní nástroj. Účelem demonstrace takovéto „dystopické budoucnosti se čtením myšlenek bylo zdůraznit pozitivní využití technologie monitorování mozku.“

Nejenže poznáte, zda člověk něčemu věnuje pozornost, nebo zda jeho myšlenky bloudí, ale můžete také rozlišit, kterým věcem věnuje pozornost. A to bez ohledu na to, zda zaměstnanec vykonává základní činnosti... nebo tráví čas na sociálních sítích,“ řekla Farahany.

NewsPunch se v této souvislosti ptá, co by například udělali ředitelé velkých technologických společností využívajících uvedenou technologii, kdyby zjistili, že zaměstnávají Trumpovy příznivce.

Pochybuje snad někdo o tom, že by těmto zaměstnancům hned druhý den zničili život?“ táže se NewsPunch.

Čtěte ZDE: Přípravné práce v plném proudu: Rozhraní mozek-stroj. Začíná éra transhumanismu? Nová totalita na pochodu. Vznik nové rasy. Disidentům se nepovede dobře. Tresty za zločin myšlenkou? Poteče krev. Ta lidská

Entuziasmus šílenců

Alternativní americký tisk poznamenává, že davoští „snílci“ předstírají, že jim záleží na tom, aby technologie nebyla represivní.

Správně prováděná neurotechnologie má neuvěřitelné perspektivy. Mohla by se však stát nejrepresivnější technologií, jakou jsme kdy ve společnosti zavedli. Stále máme šanci tomu předejít... Můžeme se rozhodnout, že ji budeme používat správně. Můžeme se rozhodnout, že to bude něco, co lidem rozšíří možnosti,“ prohlásila Farahany pateticky.

Mezi tím jiný alternativní americký portál Futurism napsal, že „její nadšení pro tuto technologickou noční můru je sice odpudivé, ale dobře zapadá do podstaty WEF“:

Nejzlověstnější věcí, kterou nám Farahany předkládá, je falešné tvrzení, že jediný problém je volba mezi zaměstnavateli používajícími technologii monitorování mozku ve prospěch zla a zaměstnavateli, kteří ji používají ve prospěch dobra, což údajně rozšiřuje možnosti lidí.“

Jinými slovy, západní alternativní tisk nevidí žádnou třetí cestu: naše mysl bude monitorována tak jako tak.

Budou nám navrtávat mozek?

Technologie, o níž se v Davosu hovořilo, je neinvazivní, to znamená, že nezahrnuje zavedení příslušných senzorů přímo do lidského mozku skrze lebku. Účastníci diskuse v Davosu však řešili dilema, zda je etické nutit pracovníky používat invazivní mozkovou technologii (se senzory zabudovanými přímo do mozku), aby se zlepšila výkonnost lidí. Podle účastníků diskuse „etické dilema padá“, pokud se k tomu pracovníci propůjčí dobrovolně, a nikoli na požadavek zaměstnavatele. Není však jasné, proč se Farahany a spol. domnívají, že pokud zaměstnanci nemohou tato rozhodnutí učinit sami za sebe nyní, budou tak moci dobrovolně činit v budoucnu?

Odpověď je však jednoduchá: Jak zdůrazňují autoři zpráv odhalujících plány globalistů, „rétorika a podmanivá argumentace Farahany o svobodné volbě zaměstnanců (zda si nechají či nenechají zavrtat do lebky senzory pro zvýšení produktivity) nakonec slouží k tomu, aby nás uklidnila a donutila nás smířit se s budoucností, v níž se rozšířené používání stále invazivnějších zařízení pro sledování lidí stane normou. Globalisté prostě nedávají lidem na výběr.

Musíme vážně vzít v úvahu, že panelová diskuse v Davosu na téma „Jste připraveni na transparentnost mozku?“ nebyla vedena s účastí „pracovních kolektivů“, ale pouze mezi vybranou skupinou podnikatelů, investorů, ekonomů a světových lídrů, kteří nepochybně budou chtít tuto „volbu“ učinit za nás.

Ať už jde o jejich vlastní prohlášení, nebo o pečlivě organizovaný marketing, tyto monstrózní technologie budou lidem jako vždy prezentovány jako dobro,“ píše Futurism.

Není žádné tajemství, že globalisté chtějí, aby lidé nic nevlastnili a „byli tak šťastní“. Přesně o tom hovoří ve svých „spisech“ šéf WEF Klaus Schwab. Nyní chtějí umožnit zaměstnavatelům a vládám sledovat myšlenky a osobní pocity lidí a postihovat je za „nesprávné myšlení“.

Co vám dělá kudla v kapse?

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Budoucnost Česka: Latinskoamerický scénář? Národ na odpis? V čele kývači a loutky. Odliv mozků větší než za socialismu? Nůžky se rozevírají. Řízená migrace a podrobení. Roste neschopná generace? Vytěžit a zničit

Budoucnost Česka: Latinskoamerický scénář? Národ na odpis? V čele kývači a loutky. Odliv...

Bojiště 21. století: Pentagon představil svou strategii informační války. Vzorem je opět Goebbels. Výkřiky orla a dětský pláč ve Vietnamu. Masakr v Buči. Chce Osa Berlín - Washington - Londýn reprízu Hitlerova propadáku?

Bojiště 21. století: Pentagon představil svou strategii informační války. Vzorem je opět...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky