Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Dolar: Zvoní globální měně umíráček? Roky dominance jsou pryč. Půl století s bezcennými papírky krytými vraždami a vojenskou převahou USA. Putin, Si a BRICS už mají náhradu. Že je inflace? To až Dokonalá bouře smete Západ!

Dolar: Zvoní globální měně umíráček? Roky dominance jsou pryč. Půl století s bezcennými papírky "krytými" vraždami a vojenskou převahou USA. Putin, Si a BRICS už mají náhradu. Že je inflace? To až Dokonalá bouře smete Západ!

5. 4. 2023

Tisk článku

Ethan Huff komentuje odvážné vystoupení vysoké americké političky na téma hrozícího pádu dolaru a krachu celého současného západního ekonomického systému - téma, které jsme včera probírali v rozhovoru před kamerami PPTV s docentkou Švihlíkovou - jen tentokrát z opačného pobřeží Atlantického oceánu

Vše směřuje k tomu, že americký dolar - nekrytá měna donekonečna tištěná soukromým bankovním kartelem Federálního rezervního systému (FED) - nakonec ztratí status světové rezervní měny.

Jakmile se tak stane, bude to pro současný globální ekonomický řád konec hry.

Bude to brzy?

Monica Crowleyová, bývalá náměstkyně pro veřejné záležitosti na ministerstvu financí USA, před několika dny varovala, že důsledky ztráty statutu amerického dolaru jako světové rezervní měny budou katastrofální.

"Znamenalo by to konec amerického dolaru," řekla a dodala "došlo by k úplnému zhroucení globálního ekonomického systému" - a zdá se, že k tomu může dojít v relativně krátké době.

Podle prezidenta Ruské federace Vladimira Putina země BRICS (původně Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jihoafrická republika, další se přidávají) právě nyní společně pracují na vytvoření a zavedení nové globální rezervní měny, která nebude kontrolována zkorumpovanými západními mocenskými centry tak, jako je nyní kontrolován americký dolar.

Čtěte ZDE: Ropné země zálivu ostře mění strategii: Hodlají šejkové zničit USA? Bašár Asad poprvé po syrské válce navštívil SAE. Arabové si nechají platit národními měnami. Volný pád petrodolaru začíná. Platby v rublech: Zlatá rána Americe?

Papírky

Crowleyová vystoupila v pořadu televize Fox News a varovala před tím, že rozvíjející se ekonomiky po celém světě opouštějí dolar a přecházejí k jiným měnám - jako je například čínský jüan.

"Americký dolar již ztratil svůj status dominantní světové měny," připustila Crowleyová. "Je opravdu těžké vyjádřit, jak katastrofální bude opuštění amerického dolaru jako světové rezervní měny," dodala.

Od konce druhé světové války byl dolar považován za bezpečnou měnu. V té době byl ovšem ještě kryt zlatem. Ale zhruba před 50 lety prezident Richard Nixon zlatý standard dolaru zrušil (v důsledku nákladů na nekonečnou válku ve Vietnamu, pozn. PP). Od doby, kdy Nixon ukončil vazbu amerického dolaru na zlato, byla jedinou věcí, která podporovala jeho hodnotu, představa "vojenské síly a hospodářské moci" USA, která však od druhé světové války dramaticky poklesla.

Hlavní obavou je, že zbytek světa přestane obchodovat s ropou za dolary. Proto se americkému dolaru někdy říká "petrodolar".

"Pokud by se ropa přestala obchodovat za dolary, znamenalo by to konec amerického dolaru. Mít dolar jako světovou rezervní měnu po celou dobu bylo skutečnou výsadou," pokračovala Crowleyová (a metodou imperiální politiky Spojených států, pozn. PP).

Čtěte ZDE: Docentka Švihlíková: Pády bank. Že to mají vlády pod kontrolou? Padne dolar? Fiala zbaběle bere důchodcům a velké ryby si mastí kapsy. Vezmou nám hotové peníze? Pak už je tu žalář nejtemnější. Svatopluk: Suverenitu a svobodu slova!

Budeme se divit

Dále přiznala, že USA tuto výsadu po mnoho let zneužívaly zcela bezohlednou měnovou a fiskální politikou, která nakonec dolar reálně znehodnotila.

"Nyní nastala kulminace mnoha faktorů pro dokonalou bouři. Máme tu Bidenovu slabost, jeho válku proti americké domácí produkci energie - a válku na Ukrajině. Kvůli všem těmto věcem máme mnoho nepřátel v čele s Čínou, která právě teď vytváří nový ekonomický blok."

Jediné, co v tuto chvíli stačí k sesazení dolaru z vrcholu světových financí, je například Saúdská Arábie, která by otevřela svůj obchod s ropou jiným měnám - a Saúdové už řekli, že jsou tomu otevřeni (bude zajímavé sledovat, jestli Saudové dopadnou jako Saddám Husajn či Muammar Kaddáfí, kteří se o tom také zmínili - a do roka a do dne byli zavražděni a Irák a Libye rozvráceny, pozn. PP).

"Pokud se tak stane, dojde k úplnému zhroucení nejen amerického, ale celého globálního ekonomického systému," varovala Crowleyová.

"A až k tomu dojde, spustí se závratně vysoká inflace, podobná té, která zuřila ve Výmarské německé republice ve 20. letech minulého století. Pokud si myslíte, že inflace je už teď závažná, počkejte, jaká bude potom."

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky