Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Trumpovo zatčení: Ústavní krize v USA? Washingtonské bažiny za Rubiconem. Zatkne teď Texas Joe Bidena nebo Clintonův klan? Kdy vezmou po zuby ozbrojení nepodvolení Trumpovci  spravedlnost do vlastních rukou?

Trumpovo zatčení: Ústavní krize v USA? Washingtonské bažiny za Rubiconem. Zatkne teď Texas Joe Bidena nebo Clintonův klan? Kdy vezmou po zuby ozbrojení nepodvolení "Trumpovci" spravedlnost do vlastních rukou?

6. 4. 2023

Tisk článku

Viktorie Nikiforová přibližuje okolnosti soudního předvolání Donalda Trumpa ve věci několika trestních obvinění, která byla vykonstruována na základě objednávky Demokratů a Deep State - a jež se může stát katalyzátorem nové občanské války či dokonce rozpadu Spojených států

V New Yorku a Washingtonu byly do ulic vyslány všechny použitelné jednotky policejních sil. Příslušníci bezpečnostních složek staví barikády. Do New Yorku přijíždějí karavany aut ze všech koutů země. Řidiči troubí, spolujezdci mávají americkými vlajkami. Lidé u silnic je vítají a zvedají nad hlavy transparenty s nápisem „Uděláme Ameriku znovu velkou!“. Takto dávají příznivci Donalda Trumpa najevo podporu svému prezidentovi. Jeho zatčení definitivně rozpoltilo Ameriku. Občanské různice hrozí přerůst ve skutečně „ohlušující rachot“.

Záměrem establishmentu Demokratů – právě jemu oddaně slouží manhattanský prokurátor (mimochodem vydržovaný G. Sorosem), který Donalda Trumpa obvinil – bylo podvodem odstraněného exprezidenta co nejvíce ponížit a znemožnit v očích voličů. Tomu bylo vše podřízeno. Exemplárně špinavý případ pornoherečky Stormy Daniels. Historicky první trestní obvinění amerického prezidenta. Bezprecedentní zatčení prezidenta v USA, nepočítáme-li anekdotické zadržení Ulyssese S. Granta za překročení rychlosti na koňském povozu.

USA – země třetího světa?

V této souvislosti je třeba si uvědomit, že formální zatčení „perp walk“ s nucenou procházkou pachatele uprostřed policejního doprovodu je v očích průměrného Američana dodržujícího zákony nejen děsivým představením, ale hororem non plus ultra. Podezřelý je obvykle spoután a obklopen davem kameramanů a reportérů. Fotografie strhujícího výjevu se objevují v hlavních médiích po celé zemi. Perp walk je spolu s dalšími ponižujícími procedurami typickou praxí amerických bezpečnostních složek, jak podezřelého zlomit a navždy mu zničit pověst - bez ohledu na výsledek soudního projednání.

Představitelé Demokratické strany počítali s tím, že takováto procházka Trumpa navždy ztrapní v očích voličů. Bohabojné stařenky z Mississippi i "nevzdělaní burani" z Texasu zděšeně ustoupí od volby „zločince“ a vhodí hlas Ronu DeSantisovi, systémovému Republikánovi, zjevně ochotnému spolupracovat s „Deep State“.

Jenomže v této chvíli je jasné, že celý plán selhal. Drtivá většina Trumpových příznivců vidí, že všechna trestní obvinění – včetně těch, která proti němu chystají federální prokurátoři a stát Georgia – byla vykonstruována na politickou zakázku. Demokraté prostě vytloukají nejsilnějšího kandidáta z volebního klání, metodami dosud typickými jen pro země třetího světa.

Trump ovšem, jakožto zkušený showman, proměnil své zatčení duchapřítomně v dramatickou podívanou. Nezůstal sedět na Floridě, přestože místní guvernér – již zmíněný Ron DeSantis – slíbil, že ho na předvolání newyorské prokuratuře nevydá. A jeho právníci si zase vymohli, že při proceduře „perp wolk“ nebude mít na rukou pouta.

Trump strávil za mřížemi několik hodin, a poté odletěl na Floridu, aby promluvil k Američanům ze svého sídla Mar-a-Lago. Hlavní sdělení bylo stejné jako u všech jeho projevů z poslední doby:

Nepřišli si pro mě, ale pro vás.

Čtěte ZDE: Útok FBI na Trumpovo sídlo: Režim chce vyprovokovat občanskou válku. Tyranie musí zmařit volby. Vyhněme se násilí, je to past! Obviní Rusko nebo Čínu? Vyvolají Black out? Připravme se všichni s odhodláním na chaos

Diktatura

Trestní stíhání je ve skutečnosti vzkazem všem jen trochu nepodvoleným Američanům, včetně Rona DeSantise – po Trumpovi druhého nejoblíbenějšího Republikána: Pokud si jen trochu začnete vyskakovat a nebudete hrát podle pravidel Deep State, půjde sedět. Ve své podstatě diktátorský režim jako vyšitý. Demokratická strana se snaží nastolit ve své vlastní zemi obdobnou diktaturu, jakou už dlouho vnucuje státům závislým na Americe. Přesto je minimálně polovina Ameriky připravena proti ní bojovat.

Nikoli náhodou guvernér DeSantis veřejně vyhlásil, že nedovolí Trumpovo vydání do New Yorku, pokud o to tamní prokurátor požádá. Přitom toto vyhlášení se těší jen malé pozornosti, přestože se jedná o učiněnou Vzpouru na lodi Bounty. Podle zákona je guvernér povinen vydat podezřelého do jiného státu, pokud jsou všechny předvolací dokumenty v pořádku. Tím se Florida chová jako nezávislý stát, pro nějž federální zákony neplatí.

Právě proto byli exprezidenti v Americe dříve drženi mimo jakýkoli útok aktuální moci: Jejich status byl jednou z hlavních opor, které držely Spojené státy "spojené". Bývalí představitelé USA mohli udělat spoustu špatných věcí, ale jejich nástupci proti nim nikdy trestní řízení nezahájili. Tak tomu bylo v případě Richarda Nixona i Billa Clintona, přestože důkazy proti druhému jmenovanému byly zjevné – přesněji na šatech Moniky Lewinské. Toto tabu bylo nyní prolomeno.

Na Bílou sobotu 8. 4. 2023 vysíláme od 16:00 mimořádně otevřený rozhovor Petra Hájka s knězem-disidentem Liborem Halíkem. Sledujte kanál PPTV na Youtube.

Právní stát v rozkladu

Americká Themis hodila svou čelenku do mlýnice. Co teď brání prokurátorům republikánských států nebo dokonce maloměstským prokurátorům, aby sebrali a obvinili třeba i Joea Bidena, potažmo jeho prokazatelně kriminálního syna Huntera, Nancy Pelosiovou, Clintonovy, Obamu či celý zbytek demokratického establishmentu? Vzhledem k tomu, jak jsou vůdci z Demokratické strany bezostyšní, jak porušují zákony, občanská práva a rabují státní pokladnu, mohli by jít sedět, až zčernají.

Nyní je třeba možné, aby texaský prokurátor požádal Washington o vydání Joe Bidena pro velezradu za nezabezpečení jižní hranice USA. A co když ho Washington vydat odmítne řka: od Potomacu se nevydává? Nikdo si neumí představit, co nyní může nastat.

Jenomže takovýto rozpad soudního systému je ve skutečnosti symptomem rozpadu válkou Severu proti Jihu krvavě "sjednocených" amerických států. A dokonale ilustruje dosud nevídanou nenávist mezi „rudými“ a „modrými“ přibližující masovou občanskou konfrontaci.

Ti nejprozíravější američtí analytici (zastupující zájmy obou znepřátelených stran) mluví o tom, že nápad Demokratů zavřít Donalda Trumpa už nyní vyvolal plnohodnotnou ústavní krizi. Neboť občané, když vidí, že v jejich zemi selhalo soudnictví, začnou podle zdejší tradice brát spravedlnost do vlastních rukou. Výsledkem budou nepokoje, možná i ozbrojené povstání a nevyhnutelný kolaps státu.

Cokoli z těchto obvinění vzejde, bude v každém případě americká tragédie,“ konstatuje Demokratům nakloněný The Atlantic.

Neroztrhá to (obvinění Trumpa) zemi na kusy?“ ptá se nečekaně otevřeně už i list vládnoucích Demokratů The New York Times.

Možná si autoři myslí, že otázka je jen rétorická.

Odpověď bude tvrdě reálná.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky