Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Likvidace českého zemědělství naplno: Drahotou platíme už nejen Kyjev, ale i Západ. 200 000 čuníků. Milion jabloní. Otrávené ukrajinské obilí pro bruselská prasata - a pro české spotřebitele. Vše agent Fiala s povolením zabíjet ČR

Likvidace českého zemědělství naplno: Drahotou platíme už nejen Kyjev, ale i Západ. 200 000 čuníků. Milion jabloní. Otrávené ukrajinské obilí pro bruselská prasata - a pro české spotřebitele. Vše agent Fiala s povolením zabíjet ČR

18. 4. 2023

Tisk článku

Michal Svatoš přináší zdrcující konkrétní informace o záměrné likvidaci českého zemědělství Fialovou vládou ve prospěch Bruselu, Washingtonu a Ukrajiny

V Bruselu tento víkend vypukla velká válka o evropská prasata. Východní pašíci mají být vyhubeni, aby západní vepři přinášeli svým majitelům ještě tučnější dividendy.  Výroba a prodej vepřového masa v Evropě generuje desítky miliard daní, a ty teď mají takřka výlučně putovat do státních kasiček Německa, Belgie, Holandska a Španělska. Český Fiala už naše vepře skoro vyhubil, a tak místo prasatům, mu nezbývá než zvyšovat daně lidem.

Všude daně snižují, jen u nás naopak

Washington naopak svým chovatelům prasat poradil, že vývoz vepřového do ČR je ten největší kšeft v zemědělství. V ČR je vepřové skoro 2 krát tak dražší, než v sousedních zemích. Co bude kšeft pro Američany a Západní Evropany, bude bída pro Čechy. Čeští vepři boubelatí, ať válku Ukrajině svou existencí zaplatí, rozhodlo se v Bruselu. USA a západní EU se chystají zničit české, slovenské, polské a další východní farmáře.

25. ledna 2023 americké ministerstvo zemědělství oznámilo americkým byznysmenům, že dovoz vepřového do ČR je teď ten největší kšeft. Na druhém místě se v americkém seznamu skvělých vývozů celého světa do ČR umístily pekařské výrobky, třetí byl sýr, čtvrtá krmiva pro domácí zvířata, a teprve pátá čokoláda a kakao. Všechno to jsou s výjimkou kakaa potraviny, ve kterých bylo ČR kdysi soběstačné.

Hovory s nepodvolenými v přímém přenosu: JUDr. Daniela Kovářová - senátorka, právnička, spisovatelka. Sledujte v přímém přenosu v úterý 18. 4. od 16:00. Své podněty do diskuse můžete již nyní psát do chatu v pravé části okna.

Evropské země vyvážející potraviny do ČR zrušily a nebo snížily pro své občany daně na potraviny. Portugalsko zrušilo 28. března 2023 DPH na potraviny. Vláda Portugalska tak nejen letos přijde o 15 miliard CZK z výběru daní na potraviny, ale ještě rozdá 50 miliard CZK svým zemědělcům a potravinářům, aby je pro Portugalce zlevnili. Obdobně se rozhodlo daň na potraviny nevybírat Nizozemsko. Španělsko se rozhodlo od 1. ledna základní potraviny vůbec nedanit a ostatní snížit na pouhých 5% z obvyklých 10%. Stejně tak se rozhodla i Itálie, a Polsko. Belgie naopak daně na potraviny nesnižovala, protože je má už léta nízké, jen 5%.

Za jediný rok 200 tisíc českých vepřů

Opakem je ČR, kde vládne profesor Fiala. Ten vybírá z potravin daň 15% a je tak skoro největší evropský lidožrout. Fiala z potravin DPH vybírat musí, protože na rozdíl od zemí, které si doma pro své občany snížily výši DPH na potravinách, ČR potraviny musí dovážet. Fiala tak do české státní pokladny nemůže získávat žádné daně ze zisků a z práce vývozců potravin, jako je získávají ty ostatních chytřejší evropské země, které potraviny vyrábějí ve velkém, a vyvážejí je pak do ČR, aby si nahrabaly a svým občanům potraviny zlevnily. Ergo – logika je prostá. Země, která vyváží potraviny, bohatne. Země, která je dováží, chudne.

V ČR žilo v roce 1990 celkem 3,2 milionu pašíků. Když se loni Fiala ujal své vlády, zůstalo jich na živu pouhých 1,5 milionů, stejně jako v roce 2011. Letošní počet prasat je ovšem jen 1,3 milionu, a to je nejméně od roku 1921, kdy se čeští vepři poprvé úředně spočítali. Fialovi tak stačil jediný rok na likvidaci dalších 200 tisíc českých vepřů. A další stovky tisíc mají jít bez náhrady na porážku, protože se jejich pěstování v Česku už nevyplatí.

Čeští zemědělci to doplatí? Dokdy?

Jak je možné, že se ale letos pěstování vepřů vyplatí ve Španělsku, Portugalsku, Německu, Belgii a Holandsku, a ne v ČR, kam se toto maso ve velkém dováží, a likviduje české potravinářství?

Čtěte ZDE: Vláda nám utahuje smyčku kolem krku: Astronomické ceny energií speciálně pro Česko. Že by Putin? Ne, Fiala! Už i to Bulharsko dostalo rozum. A vraždit oponenty je OK? Společně proti vládě bruselských kolaborantů! Kdy? Teď!

ČR dovezlo jen loni vepřové maso za 16 miliard korun. To představuje 1600 Kč na hlavu každého Čecha při průměrné velkoobchodní nákupní ceně 44,50 CZK za kilo vepřového masa, která loni platila v západní Evropě. Česká průměrná výkupní cena byla loni jen 32,24 CZK. České maso by tak mělo jít na dračku. Nešlo. Čeští chovatelé museli loni 10 korun na kilo produkovaného vepřového doplatit ze svého, aby v ČR vůbec své vepřové dostali na Český trh.

Podle letošní zprávy českých chovatelů prasat se do vysoké výrobní ceny vepřového v Česku i v Evropě promítla válka na Ukrajině, a to díky vysokému nárůstu cen krmiv a energií nutných k pěstování prasat.

Likvidace jede naplno

Leč to nevysvětluje Fialových 200 tisíc pašíků, a Čaputové 250 tisíc vepřů, kteří byli za jejich vlád zlikvidováni bez náhrady. Od roku 2011 do roku 2021 totiž v ČR žilo vždy 1,5 milionu vepřů. Letos už jen 1,3 milionu. Slovensko za Čaputové kleslo z 0,7 na 0,4 milionu. Kdežto ve stejně velkém Portugalsku se jejich počet zvedl z 1,9 na 2,2 milionů. Ve Španělsku z 24 na 34 milionů. Británie zvýšila počet vepřů z 4,4 na 4,8 milionu. A USA dokonce ze 65 milionů zvýšily na 75 milionů. Jak vidíte, počty vepřů v Česku i na Slovensku dramaticky klesly teprve v roce 2022, kdežto jinde se zvyšovaly.

A nyní velké odhalení – vepři v Portugalsku, Španělsku, Itálii, Holandsku, Belgii a Německu jsou vykrmováni na rozdíl od českých a slovenských a dalších východních pašíků – ukrajinským obilím  – které se loni do Evropy vyváželo bez cel a daní. Toto obilí bylo tak levné, že polští, rumunští, bulharští a maďarští zemědělci nedokázali svoje obilí prodat. Toto levné ukrajinské nedaněné a neproclívané obilí zcela narušilo rovnováhu evropského trhu s vepřovým masem a potravinami! Západní pěstitelé prasat a drůbeže si mnuli ruce, protože svá hospodářská zvířata nekrmí evropským obilím, ale už od roku 2014! ve stále větší míře ukrajinským obilím.

Už 14. března předpověděli, že západní živočišný průmysl, který likviduje dumpingovými cenami a obrovskými dotacemi české zemědělce, a způsobuje v Česku drahé potraviny, je smrtelně závislý na levném ukrajinském obilí, a že Západ si může vybrat, buď ukrajinské obilí nějak doveze, a nebo v jižních zemích EU vypukne hladomor, a nebo bude muset dojít k likvidaci chovů hospodářských zvířat.  2. června 2022 jsme varovali, že Jurečkovo snížení dotací zemědělcům, přinese likvidaci ovocnářství, pěstování zeleniny a hospodářských zvířat, protože zatímco Jurečka dotace zemědělcům snižuje na 5 až 6 tisíc na nektar, Italové je zvýšili až na 32 000, a země jako Španělsko, Belgie, Holandsko je budou vyplácet v rozmezí 10 až 16 tisíc.

Čtěte ZDE: Na prahu bídy: Proč Fiala tak usilovně maká na likvidaci českého zemědělství? Neschopnost? Ne, bruselský plán úplné kolonizace ČR! Le Penová na to jde opačně. Sankce proti Rusku nám pak dají zlatou ránu. Chleba brzy za stovku

Jen letos vykácíme milion jabloní!

Teď se dostavil výsledek – 1 milion jabloní se letos v ČR díky Fialovi vykácí, 200 tisíc vepřů už bylo zlikvidováno. Dováží se potraviny ve velkém. Panuje drahota. Ale to ještě nestačí. Naprosto smyslů zbavený ministr financí Stanjura, (ODS), v době, kdy ČR nedokáže prodat Čechům vypěstované české potraviny, požaduje další snížení už tak nedostatečných zemědělských dotací. Reakce svazu zemědělců je jasná, dojde jen k další likvidaci českého zemědělství, ke kácení sadů, likvidaci chovů zvířat, a k dalšímu zdražování!

Naprosto neschopný ministr zemědělství ČR Nekula, (KDÚ-ČSL) se odmítl připojit k požadavku Polska, Maďarska, Slovenska, Bulharska a Rumunska na zákaz dovozu ukrajinského obilí do Česka. Výsledek – země které si stěžovaly, a které dovoz obilí zakázaly, už jednou dostaly, a teď znovu dostanou tučné evropské dotace – miliardy! Česko nedostane nic, protože se nepřipojilo.

Je asi nad chápání českého ministra zemědělství, že levným ukrajinským obilím vykrmená západní prasata a drůbež zlikvidují poslední zbytky českých farmářů! Je mu jedno, že z levného ukrajinského obilí na Západě upečené pekařské výrobky zavalí český trh, a zničí místní producenty. USA vládní agentura USDA přitom už v lednu 2023 označila dovoz vepřového, dovoz pečiv a dovoz sýrů do ČR za velký byznys a příležitost ke zbohatnutí.

Kde jsou časy naší potravinové soběstačnosti...

Kdyby si zprávu washingtonské USDA ve fialové vládě přečetli, dozvěděli by se, že v ČR pracuje v zemědělsko-potravinářském průmyslu 8% všech zaměstnanců, kteří společně vytváří 7% celé české ekonomiky! Celá jejich produkce je takřka výhradně založená na domácích surovinách! Tržby jen za jídlo a nápoje vyrobené v Česku představují ročně 18 miliard dolarů, (360 miliard korun), ale i přes jejich snahu se musí do republiky ročně dovézt jen vepřové za 16 miliard CZK! Jen dovoz vepřového představuje 4,5% veškeré domácí produkce potravin a nápojů. Připočtěte sýry, jablka, rajčata, cibuli z Peru. kterou jsem včera koupil, a pochopíte, proč je státní kasa děravá – dovážíme, co jsme si před lety vyráběli sami!

pp

Čtete ZDE: Fialovy cynické "rady": Zvládneme být o hladu? Místo pomoci výsměch. Komise, kontroloři - odkud si na to pamatujeme? Křečkovat v Polsku? Tuší, proč je tam levněji? Nehrbí se před Bruselem. Ani Zelenského pšenka tam nekvete

Proč se do Česka musí dovážet levné, Bruselem dotované a ukrajinskými dumpingovými surovinami zlevňované západní potraviny, je jasné z nedělního vyjádření Bruselu – omezení by mohla dále poškodit ukrajinskou ekonomiku a potažmo její válečné úsilí. Ukrajinská ekonomika se podle statistik zveřejněných tento měsíc od invaze snížila o 29,1 procenta a zemědělský export je důležitým zdrojem příjmů.

Proč Fiala likviduje české zemědělce, pošťáky, důchodce a chystá se na Čechy uvalit extrémní daně? V Portugalsku včera 17. dubna odpoledne ministr financí Fernando Medina oznámil, že se bude v letošním snižování daní pokračovat i v roce 2024. Portugalsko je země stejně velká jako ČR, a jen nepatrně chudší. Portugalsko může snižovat svým občanům daně, protože od počátku konfliktu poslalo Ukrajině zatím pomoc v celkové výši 12 miliard CZK, tedy 0,229 % svého HDP.

Likvidací zemědělství platíme válku

Fiala ale už Ukrajině poslal přes 25 miliard CZK, což je 0.412% HDP, tedy výkonu celé české ekonomiky za jeden rok. Pro srovnání – Itálie poslala 0.057% svého HDP, Belgie 0.071%, Francie 0.071%, Británie 0.384%, Německo 0.206%, Španělsko 0.061%, a Slovensko 0.033%. Česko dává na hlavu v poměru ke svým platům, ekonomice i životní úrovni více, než státy, které díky levnému ukrajinskému obilí bohatnou na prodeji potravin v Česku a na likvidaci českého zemědělství.

Cíl této politiky dovozu levného obilí do Západní EU je jasný – ČR a Češi mají zaplatit válku na Ukrajině likvidací vlastního zemědělství a výroby potravin! Západ pak bude do Česka dovážet potraviny vyrobené z levného ukrajinského obilí a dalších plodin. Češi je budou muset zaplatit, a zchudnou. Západ zbohatne, a Ukrajina z prodeje zaplatí své válečné dluhy.

Výsledkem bude jen zbídačená ČR, a chudí Češi. A o to tady jde. Udělat Čechy závislé na dovozu západních potravin. Udělat z Čechů kolonii západu. Tato fialová politika je vlastně jen další bruselský trik, jak mají Češi prostřednictvím drahého, na západě ukrajinským levným obilím vykrmeného vepřového masa, zaplatit další miliardy ze svých peněženek Ukrajině.

A to se Západní EU vyplatí.

Zdroj.

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Dezolát, který má pro strach uděláno: Jsme pro fialové jen bakterie. Ti hodní chlapci střílejí na Fica a Trumpa. Válka proti Slovanům? Srbsko je naše ostuda. A sever Čech zrovna tak. Vím, jak ho postavit na nohy. A nejde jen o cikány

Dezolát, který má pro strach uděláno: Jsme pro fialové jen bakterie. Ti hodní chlapci...

Povinná angličtina od první třídy: Další z šílených nápadů Fialova muzikologa. Podle skutečných potřeb, ne podle Beka. Je smyslem ještě větší frustrace dětí? Báječný plán jak úspěšně zhnusit školu. Odmala proti přirozenosti

Povinná angličtina od první třídy: Další z šílených nápadů Fialova muzikologa. Podle skutečných...

Na začátek stránky