Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Okno pro útok na Rusko se otevírá v polovině června: Polská provokace u Bydhošti připravuje půdu. NATO naplánovalo na červen největší letecké cvičení v historii. Air Defender a bezletová civilní zóna nad Evropou

Okno pro útok na Rusko se otevírá v polovině června: Polská provokace u Bydhošti připravuje půdu. NATO naplánovalo na červen největší letecké cvičení v historii. Air Defender a bezletová civilní zóna nad Evropou

11. 5. 2023

Tisk článku

Václav Danda upozorňuje na blížící se, veřejností zatím málo vnímané dosud největší letecké cvičení NATO, které v červnu omezí leteckou dopravu ve střední a východní částí Evropy - a doufejme nebude začátkem všeobecného útoku na Rusko

Situace nad Evropou každým dnem houstne. Po útoku ukrajinských dronů na Kreml přišla tento týden polská média s tvrzením, že raketa, jejíž trosky se na konci dubna našly v Polsku, zřejmě nakonec přece jen přiletěla z Ruska. A čím chtějí ohřát tuto dávno vychladlou polévku? Trosky nalezené 24. dubna v lese u polské obce Zamoście nedaleko Bydgoště, prý pocházejí z ruské střely s plochou dráhou letu Ch-55. 

pp

Polská provokace u Bydhošti

Jde o další polskou provokaci, která má jediný cíl - ještě více zostřit situaci v Evropě. Zatím není ani jasné, kdy měla údajná střela území Polska zasáhnout. Polská média spekulují, že údajně k tomu mělo dojít v prosinci minulého roku během rozsáhlého ostřelování Ukrajiny.

A je úplně jedno, že polská armáda tehdy neinformovala o žádném narušení vzdušného prostoru polskou prokuraturu. Vše tedy nasvědčuje tomu, že jde jen o krkolomně konstruovanou provokaci. Ale nejde jen o média. Tento týden polská prokuratura překvapivě oznámila, že případ rakety u Bydgoště vyšetřuje jako možné ohrožení života a zdraví větší skupiny lidí.

Nic není náhoda. Na červen NATO chystá další zostření situace, které by mohlo vyústit i do zapojení leteckých sil Západu do přímé konfrontace s Ruskem, jak potvrdil v rozhovoru pro Protiproud TV také bývalý podplukovník českého raketového vojska Ivan Kratochvíl. Zmínil se o takzvaném okně příležitostí k vyvolání totální války, které se podle něho otevírá právě v polovině června.

pp

Čtěte ZDE: Český rakeťák ke Dni vítězství: Jsem Čech a miluji svou vlast. Sebrala ho URNA jako teroristu. Vojáci za mír jsou pro režim nebezpeční. Genocida? Možná kyjevští nacisté na Donbasu. Otevírá se v červnu okno pro jadernou válku?

Cvičení, nebo útok na Rusko?  

Jeho slova korespondují i s dalšími skutečnostmi, které k tomuto termínu směřují. Právě na polovinu června vyhlásilo NATO největší letecké vojenské cvičení ve své historii. Tato obří akce, která má údajně "pouze simulovat" letecký útok aliance na Rusko se odehraje nad nebem střední a východní Evropy od 12. do 23. června.  

V této době bude také platit omezení civilní letecké dopravy nad velkou částí Evropy, což jistě "přivítají" zvláště ti, kteří by v tu dobu chtěli letět na dovolenou. Ale kdo ví, jestli na něco takového, vůbec ještě někdo bude mít myšlenky. Obří vojenské letecké „cvičení" NATO s poněkud výsměšným "obranným" názvem Air Defender., se může kdykoli změnit v jadernou válku.

I pokud by však šlo "pouze" o cvičení, manévry se stovkami bombardérů a stíhaček již způsobuje chaos mezi leteckými společnostmi, protože mají málo informací o tom, kde a kdy bude bezletová zóna pro civilní letadla platit.

Německý Bundeswehr na dotaz médií označil cvičení za „projev transatlantické solidarity“. Tedy – řečeno lidskou řečí – jde o akt naprostého podrobení se americkému válečnému průmyslu. Mnoho lidí v Evropě, kteří usilují o mír, to tak bude také vnímat. Nejen masivní nasazení vojenských letadel – ale především směr cvičení u ruských hranic samozřejmě není náhoda.

pp

Čtěte ZDE: Jaderné zbraně v Bělorusku: Zničení hlavního mýtu na Západě. Situace je stále nebezpečnější. USA mají v Evropě atomové bomby umístěné dávno. Hrůza z Iskanderů. Proti nim není obrany. Odstrašující efekt jako v dobách SSSR

Má být válka východiskem ze všech neřešitelných krizí Západu?

Evropa je v těchto měsících, týdnech a dnech plánovitě ničena: uměle vyvolanou energetickou krizí, vládami vyvolanou obří inflací, ekonomickou destrukcí, klimatickou panikou a Velkým resetem. A politici již připravují občany, že bychom mohli jít i do války. „Společně silnější,“ píše na svém webu Bundeswehr, přičemž šipky míří na východ. USA nemohly navrhnout scénář srozumitelněji.

Mainstreamová média se asi i proto velmi zdráhají o tomto cvičení a jeho důsledcích veřejnost informovat. Což je hodně zvláštní právě proto, že v červnu může být zásadním způsobem narušena dovolená mnoha lidí. Červen je jedním ze dvou hlavních dovolenkových měsíců a mnoho lidí plánuje cesty do zahraniční poté, co se po covidovém šílení turistická pravidla prakticky všude uvolnila.

Je proto namístě si v případě plánování odletu na dovolenou v termínu 12. až 23. června nejprve ověřit, zda letadla skutečně poletí. Neboť o rozsahu bezletové zóny pro civilní stroje nad Evropou je v tuto chvíli velmi málo informací.

I tohle může mít význam "standardní"

Formálně je hlavním pořadatelem cvičení NATO Německo. V České republice bude podle Úřadu pro civilní letectví probíhat jen ve vyhrazených prostorech. „Mohu potvrdit, že ve dnech 12. až 23. června 2023 bude ve vzdušném prostoru České republiky vojenské letecké cvičení. Pro toto cvičení byly na základě žádosti standardním postupem zřízeny vyhrazené prostory,“ uvedl tajuplně mluvčí Úřadu pro civilní letectví Vítězslav Hezký.

Čtěte ZDE: Evropská Achillova pata: Polsko, Pobaltí a ČR. Francouzi a Němci nemají žaludek na pytle s mrtvolami. USA již otevřely Pandořinu skříňku. Sklouznutí k jaderné válce může být dílem okamžiku. Dokáže to někdo zastavit?

Návrhy prostor byly podle něj zveřejněny v souladu se zákonem na úřední desce leteckého úřadu, takže k nim bylo možné dát připomínky nebo námitky. „V rámci procesů řízení vzdušného prostoru České republiky vše proběhlo standardním způsobem a k uvedeným prostorům jsme nezaznamenali žádné připomínky ani námitky,“ uvedl tento týden mluvčí.

Může se stát cokoli

Podle Zuzany Sekaninové z Velitelství vzdušných sil ČR budou dopravní lety během cvičení Air Defender upraveny tak, aby se vyhnuly prostorům cvičení. „V České republice se bude konat jen část cvičení, a to především v rozsahu prostorů, které jsou určeny jako prostory pro vojenský letecký výcvik,“ uvedla mluvčí.

I přes tato ujišťování, je jasné, že v polovině června se může i v souvislosti s dlouho ohlašovanou ofenzivou Kyjeva, a tím i eskalací konfliktu situace vyhrotit do míry, kterou dnes nikdo nemůže přesně odhadnout. 

V polovině června se prostě může stát téměř cokoli, včetně přímého konfliktu mezi jadernými mocnostmi, což by pro nás mělo fatální následky.

Takže: Cvičení, nebo v americké režii s formálně nastrčeným Německem další pokus o dobytí Ruska?

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Něco se stalo: Bude Fico premiérem a Pellegrini prezidentem? Memento pro české vlastence. Poslední dny Říma. To jsou ty hodnoty? Velká zbraň, kterou nevyužíváme. Detektivka pokračuje. V sobotu sraz na Měsíci!

Něco se stalo: Bude Fico premiérem a Pellegrini prezidentem? Memento pro české vlastence....

Mnichovská zrada: 85 let od ostudné dohody Západu s Adolfem Hitlerem. Pakt položil základy globalismu. NATO navazuje na expanzi Třetí říše v Evropě. Změnila se jen jména spiklenců. Znovu zrada. Historie se opakuje?

Mnichovská zrada: 85 let od ostudné dohody Západu s Adolfem Hitlerem. Pakt položil základy...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky