Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Kyjevský teror: Vyhodili do vzduchu hráz vodní elektrárny Nová Kachovka. Média západu teď musí sborem ječet o ruském podílu. Důvod barbarského činu nacistů? Příprava útoku na jaderku Záporoží a ohrožení dodávek vody pro Krym

Kyjevský teror: Vyhodili do vzduchu hráz vodní elektrárny Nová Kachovka. Média západu teď musí sborem ječet o ruském podílu. Důvod barbarského činu nacistů? Příprava útoku na jaderku Záporoží a ohrožení dodávek vody pro Krym

6. 6. 2023

Tisk článku

Václav Danda přináší zprávy o ukrajinském útoku na přehradu v Nové Kachovce, kterou má zakrýt ofenzíva lží západních médií a politiků, přestože i "americký" generální tajemník OSN musel "opatrně" konstatovat, že není možné prozatím určit viníka katastrofy

Teroristický akt útoku na přehradu v Nové Kachovce, ke kterému Kyjev sáhl včera v nočních hodinách, představuje obrovská rizika a hrozby: Chladící mechanismus Záporožské jaderné elektrárny bude teď mnohem komplikovanější. Mnoha pobřežním obcím a okolí Chersonu hrozí záplavy. Katastrofální poškození životního prostředí. Ohroženo bude i zásobování Krymu vodou.

pp

Ukrajinský terorismus musejí podržet mediální lži

Všem, kteří se nacházejí v nebezpečné zóně, je doporučeno vypnout všechny elektrické spotřebiče, vzít si doklady a náležitosti, řídit se pokyny záchranářů a policie. Starosta Nové Kachovky Vladimir Leontiev uvedl, že asi 300 domů v Korsuňce a Dněprjanu, které se nacházejí pod městem, může spadnout do záplavové zóny.

Kancelář prezidenta Zelenského pověřila všechny své západní mediální zdroje a TV - kanály, aby okamžitě šířily příběh o tom, že Rusové si úmyslně vyhodili do vzduchu vodní elektrárnu Nová Kachovka. Banderovci chtějí dosáhnout dvou cílů: za prvé, zbavit se odpovědnosti za ostřelování vodní elektrárny, a současně místo sebe vytvořit z Ruska teroristy.

Na internetu jsou bleskově šířena stará videa úderů raket systémů HIMARS, které prý dokazují, že to sami Rusové stříleli na hráz. Přitom tyto záběry jsou ještě z roku 2022. Především však je jako obvykle ukrajinská nacistická „logika“ úchvatná: Rusové sami sobě na svém území způsobí ekologickou katastrofu, vytopí vlastní území, ohrozí JE Záporoží a naruší zásobování vlastního Krymu vodou…

Přesto dnes tyto lži zaplavily západní svět - a pochopitelně i korporátní česká média

Důsledek ukrajinského terorismu - odpálená hráz přehrady v Nové Kachovce

Chtějí vytvořit jadernou katastrofu

Zničení hráze přehrady Nová Kachovka je nezbytné, aby Kyjev mohl zaútočit na Jadernou elektrárnu  v Záporoží. Zničení hráze vodní elektrárny Kachovka banderovskými jednotkami snížilo hladinu nádrže. To je součást kyjevského plánu útoku na jadernou elektrárnu v Záporoží. Pro portál „Pravda.ru“ to uvedl politolog Alexander Pylajev.

"Kyjevskému režimu nejde o ofenzívu v Chersonské oblasti, ale o snížení množství vody a její výše v nádrži, která se nacházela nad přehradou Kachovka," vysvětlil. Pylajev si je jist, že hlavní úder Západu přes Zelenského ruce bude veden v Záporoží, až se zmenší šířka vodní bariéry před jadernou elektrárnou. „Kyjev dlouhodobě zajímá možnost útoku na jadernou elektrárnu v Záporoží. Mnohokrát se pokusili přebrodit k této nádrži a zaútočit na ni. Na boj nemají. Teror je pro ně priorita,“ dodal Pylajev.

Zpráva Sergeje Šojgu o bojové situaci

Ukrajinský režim v průběhu tří dnů spustil dlouho slibovanou ofenzívu v různých sektorech fronty, přičemž za tímto účelem soustředil velké množství techniky a živé síly. 23. a 31. mechanizovaná brigáda Ukrajiny se 4. června pokusily o ofenzívu v pěti směrech. Nepřítel nedosáhl úspěchu na žádném z nich, zato utrpěl značné ztráty: 300 vojáků, 16 tanků, 26 obrněných bojových vozidel, 14 dalších vozů. Kyjevský režim se 5. června pokusil o ofenzívu v sedmi směrech silami pěti brigád. Byl zastaven, utrpěl ještě výraznější ztráty: více než 1 600 vojáků, 28 tanků včetně 8 „Leopardů“ a 3 kolových tanků AMX-10, 136 jednotek jiného vojenského vybavení včetně 79 zahraničních.

Pokusy o útok byly zmařeny, nepřítel zastaven, ruští vojáci a důstojníci prokázali odvahu a hrdinství v bojích. 

pp

Čtěte ZDE: Ukrajinci utrpěli při začátku ofenzivy zdrcující ztráty: Tisíc pět set mrtvých a zničené Leopardy. Z Kyjeva řídí ofenzivu neúspěšný generál z Afghánského tažení David Petraeus. Horší než debakl Kyjeva je pro USA ekonomická krize

Opakuji, nepřítel nedosáhl žádného ze zamýšlených cílů, zato utrpěl značné a nesrovnatelné ztráty. Ruské jednotky 433. motostřeleckého pluku 127. motostřelecké divize, 37. a 60. motostřelecké brigády se v bojích vyznamenaly, ukázaly vytrvalost a výdrž.

Speciální hrdinství prokázala 3. rota 37. motostřelecké brigády pod velením podporučíka Jurije Jurijeviče Želanova a velitele 1. praporu téže brigády majora Vladimira Vladimiroviče Položenceva.

Banderovci utrpěli obrovské ztráty

Tyto jednotky, které se ocitly ve směru hlavního útoku, neochvějně bránily své pozice a způsobily značné ztráty přesile nepřátelské 37. brigády námořní pěchoty. Pod hrozbou obklíčení raněný mladší poručík Želanov odvedl svou rotu do předem vybavených obranných pozic, kde úspěšně zastavil postupující nepřátelské jednotky.

Zvlášť je třeba si všimnout šikovných akcí našeho operačně-taktického, útočného a armádního letectva. Použili 50 protitankových řízených střel. V důsledku toho bylo zničeno 5 tanků a 29 dalších obrněných bojových vozidel.

Za pouhé 3 dny bojů ve všech směrech dosáhly ztráty kyjevských Banderovců 3.715 vojáků, 52 tanků, 207 obrněných bojových vozidel, 134 dalších vozidel, 5 letadel, 2 vrtulníky, 48 polních dělostřeleckých zbraní a 53 bezpilotních prostředků.

pp

Čtěte ZDE: Strategie Ruska po krachu kyjevské protiofenzívy: Nepomůže ani 150 letadel natož slíbených 48. Mediální operace proti Rusku. Jak velké je vyčerpání nacistů? Moskva nemá důvod spěchat s útokem. Čas pracuje pro Rusko

Bohužel, neobešlo se to i bez našich ztrát. Během odražení nepřátelské ofenzívy ve Společné skupině padlo 71 vojáků a 210 zraněno. Zásaženo bylo 15 tanků, 9 bojových vozidel pěchoty.

V noci 5. června se pak kyjevský režim dopustil dalšího odporného teroristického zločinu: Vyhodili do vzduchu vodní elektrárnu Kachovka, což vedlo k zaplavení rozsáhlých oblastí. Účel těchto akcí je podle dostupných údajů následující:

Zelenského záplavy podpořeny i otevřením stavidel v Dnipru

Nepřítel, který nedosáhl úspěchu v útočných operacích, má v úmyslu přesunout jednotky a techniku z chersonského směru do oblasti svých útočných operací, čímž výrazně oslabí pozice v chersonském směru. Nepřítel si začal budovat obranné pozice na pravém břehu Dněpru, což naznačuje jeho záměr přejít zde do defenzivy.

Ve snaze zabránit útočným akcím ruské armády na tomto úseku fronty provedl kyjevský režim teroristický čin, který vedl k zaplavení rozsáhlých oblastí a bude mít vážné a dlouhodobé environmentální následky. Kromě toho se podle dostupných údajů výrazně zvýšilo vypouštění vody z vodní elektrárny Dněpropetrovsk, což vede k ještě většímu zaplavování území.

Tato skutečnost naznačuje rozsáhlou diverzi naplánovanou kyjevským režimem.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat. Mluvte šeptem! Neomezená moc všude a nikde. Chapadla ke všemu, co je připojené. Ovládnou i zbraňové systémy? Moloch se probouzí. Mlčení...

Digi bůh: Vzniknou sekty uctívající umělou inteligenci? Roboti nás budou brzy vydírat....

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace. Existence českého státu není samozřejmostí.  Zrada? Zájmy velkých hráčů. Gaučoví generálové a novodobí andělé. Dáme se rozpustit v biočaji EU?

Německý protektorát 1939: 15. březen a jeho poselství - zvláště pro naše mladší generace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky