Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Zelení: Zkáza a sebevražda Evropy. Komunismus v novém kabátě. Návrhy revoluční mládeže. Zničením sebe sama vyrovnáme dluh? Když to nejde doma, prosadíme to v Bruselu. Svět po

Zelení: Zkáza a sebevražda Evropy. Komunismus v novém kabátě. Návrhy revoluční mládeže. Zničením sebe sama vyrovnáme dluh? Když to nejde doma, prosadíme to v Bruselu. Svět "po"

1. 8. 2023

Tisk článku

Drieu Godefridi popisuje zničující aktivity zeleně-levičáckých škůdců evropské civilizace, kteří mají útočiště v nevolených evropských institucích, jež pak diktují zvoleným vládám členských zemí sebevražednou agendu - a věří, že se jejich oběti nakonec vzbouří

Musíme uznat, že všeobecně mají evropští ekologisté a krajní levičáci záviděníhodnou schopnost komunikovat. Zatímco cíle konzervativních hnutí obvykle prezentovány jako karikatury a odlidštěné politiky, unijní ekologové si kromě hysterické Grety Thunberg udělali mluvčími svěží a příjemné tváře, které přitažlivě a srozumitelně popisují strašné hrůzy, které nás čekají.

Vezměte si například nedávnou konferenci Beyond Growth 2023, která proběhla v Bruselu. Konference Beyond Growth je každoroční ideologické setkání evropských ekologistů a jejich nesčetných kontaktů ve světě vládami financovaných údajně "nevládních" organizací.

Mládí vpřed

Beyond Growth neprobíhá v saloncích nějakého prestižního hotelu nebo venkovského sídla, ale přímo v budovách Evropského parlamentu. To se neděje náhodou: když tisk láskyplně informuje o konferenci Beyond Growth, tak šíří snímky lidí shromážděných a hovořících v úhledném zasedacím sále Evropského parlamentu. Co si tedy většina lidí vybaví, když se podívají na zprávy o konferenci Beyond Growth? Evropský parlament. Souvislost mezi radikálními návrhy Beyond Growth a Evropským parlamentem je prezentována jako naprosto přirozená: Pokud Evropský parlament chce prosadit radikální environmentalismus, jakpak byste tomu chtěl, nepatrný místní voliči, oponovat?

SLEDUJTE: Protiproud TV uvede ve středu 2. 8. od 18:00 mimořádně zajímavý rozhovor s expertem na zlato (a na ochranu vlastního majetku před vlastní vládou) Robertem Vláškem. Rozhovor nalezete na youtubovém kanále Protiproudu a jako obvykle k němu vyjde i samostatný článek zde.

Hvězdou poslední konference byla Anuna De Wever, vlámská Belgičanka zastupující mladé Zelené.

Musíte číst a poslouchat, co tito aktivisté říkají. Většina oznamuje, co udělají, pokud dosáhnou moci. Pojďme se tedy podívat na "návrhy" okouzlující a usměvavé Anuny De Wever:

  1. "Musíme přerozdělit bohatství", začíná De Wever. Komu, jak? Žádné podrobnosti. Toto je standardní rys každého arogantního šíleného evropského řečnění po celé století. Bylo by hodně mimo mísu navrhnout, aby se s přerozdělováním bohatství začalo u platů a majetku poslanců za Zelené v Evropském parlamentu?
  2. "Vyrovnat klimatický dluh": V myslích ekologických aktivistů mají země "globálního severu", které prošly významným rozvojem, ekologický závazek vůči zemím "globálního Jihu". I když západní kapitalismus historicky vymanil z chudoby největší počet lidí, tak Západ údajně také zodpovídá za největší emise skleníkových plynů. Navíc Evropa a USA stále údajně "vykořisťují" a "kolonizují" mnoho regionů na "globálním Jihu" prostřednictvím svých nadnárodních korporací, čímž systematicky vyčerpávají přírodní zdroje. Proto musí být "dluh" vůči "Jihu" vyrovnán, i když tento "dluh" nemusí mít s klimatem nic společného.
  3. Zaveďme neprodleně "univerzální základní příjem", nejlépe hned zítra. Lze si představit nadšení Číny, Ruska, Japonska, USA a Kuby pro zavedení společného univerzálního příjmu – to je samozřejmě myslitelné pravděpodobně pouze v případě nastolení "univerzální" světové vlády: což ovšem bude jen pouhá formalita.
  4. Význam Západu musí klesnout. Ve skutečnosti je Západ stejně jen zlý a špatný. Proč? Protože je "bohatý". Západ proto musí být potrestán tím, že bude uvržen do ekonomického kolapsu – "nerůstu" ("degrowth") – zatímco ostatním, kteří nepatří k Západu, bude samozřejmě dovoleno dále růst.
  5. Univerzální veřejné služby se musí podstatně rozšířit (zdvojnásobit? ztrojnásobit?). A jak bude tento nárůst v kontextu ekonomického poklesu financován? To se ovšem od okouzlující a usměvavé Anuny nedozvíme.

"To vše," pokračuje dál De Wever za velkého potlesku, "samozřejmě bude možné pouze tehdy, když zničíme... nadřazenost bílé rasy."

Čtěte ZDE: Pád do padesátých let už není nadsázka: Zelené náboženství a uhlíková cla. Další tvrdý zásah do peněženek. Učitelku ženou před soud za názor na Ukrajinu? Udali by naočkovaní žáci ze školy v Praze 6 i Henryho Kissingera?

Nadřazenost bílé rasy?

Možná se ptáte, co má bílá nadřazenost společného s ekonomikou? Zdálo by se, že v myslích mnoha environmentalistů jsou ekonomický růst a bílá nadvláda fakticky synonyma. Koneckonců, uvažují takto: byl to Západ, ztělesněný Adamem Smithem v roce 1776, kdo "vynalezl" ekonomický růst a Západ byl v té době převážně bílý, takže zničením bílé nadřazenosti zničíme samotnou myšlenku ekonomického růstu.

Zdá se, že je jim vlastní jakýsi magický způsob uvažování, skrze nějž dokáží sloučit dohromady dvě reality – "bílou rasu" a kapitalismus – a postulují mezi nimi příčinnou souvislost.

Pokud je podle Adama Smithe ekonomický růst klíčem k tomu, abychom se vymanili z chudoby – s cílem učinit chudé bohatšími, nikoli bohaté chudšími – pak zastavení růstu rozhodně není ekonomickým modelem, který nám pomůže. Bohužel jsou s tím spojena různá otravná dilemata typu: Podpoříme raději hospodářský růst tím, že lidem v chudých zemích umožníme využívat fosilní paliva – uhlí, ropu a zemní plyn – nebo tyto lidi přivedeme do ještě větší chudoby tím, že jim fosilní paliva zakážeme?

Výsledkem tohoto podivného guláše zbytků marxismu – imperialismu, dekolonizace a špatně strávené kritické rasové teorie – je program, který velmi pravděpodobně většina Evropanů nepodpoří. A tento program již dostal výstižný název: Okamžitá evropská sebevražda. Pokud se Evropa do tohoto ekonomického "nerůstu" zapojí – tak, jak si přejí Zelení – způsobí tento "nerůst" zničení celých segmentů evropské a západní ekonomiky. "Nerůst" a ekonomická destrukce jsou perfektní synonyma. "Nerůst" znamená omezování ekonomických aktivit – nebo jejich nekřesťanské zdanění do té míry, že přestanou existovat.

Zelení mají stále ještě obsazeno 10 % křesel v Evropském parlamentu, ale v mnoha členských státech EU jejich volební podpora strmě klesá. Ale to nevadí – nedemokratická, nevolená, netransparentní a nezodpovědná Evropská komise jim hodila záchranný pás: v institucích EU jsou tito Zelení nasazení všude. Například "Zelená 10" (Green 10) je koalice deseti největších ekologických organizací a sítí aktivních v Evropě. Snaží se zajistit, aby EU upřednostňovala klima, místní životní prostředí, biologickou rozmanitost a lidské zdraví v rámci svých hranic i mimo ně. K šíření svých myšlenek jsou tyto nevolené nevládní organizace štědře financovány z našich peněz institucemi EU.

Čtěte ZDE: Životu nebezpečná klimatická lež: Strach je hlavní metoda vlády tyranů NWO. Sebevražda Západu na mnoho způsobů. Zelení zločinci z Bruselu. Green Deal? Ne, Green Reich je cíl. Budoucí generace nás budou proklínat

Hýbe světem

Základním problémem konference Beyond Growth a jejího "nerůstu" je, že nikde není definováno, co bude následovat. Zatímco se marxisté a před nimi socialisté, včetně německých národních socialistů, vždy pokoušeli definovat svou ekonomickou teorii – konkrétní projekty a zničení toho, co existuje – tak environmentalisté se s něčím takovým nikdy neobtěžovali. Nebo je snad hlavní agendou ekologů uvržení Evropy do energetické závislosti na Rusku? (Z toho je rozhodně nelze podezřívat. Zřizují a financují je ti, kdo rozpoutali válku USA a NATO proti Rusku na Ukrajině, pozn. PP).

Tato neochota popsat "svět po" je pochopitelná. V kontextu států Evropské unie, které jsou až po krk zadlužené, takže daně od občanů jdou především na úroky z tohoto dluhu, znamená snížení hospodářského výkonu čelit otázce, koho necháme zemřít nejdříve.

Například zdravotní péče je již dnes více méně "na příděl" a zdá se, že jde stále víc o snižování nákladů než o poskytování služeb. Byrokracie a masivní papírování neuvěřitelně rostou na úkor investic do většího počtu lékařů a lepší včasné péče o pacienty.

Co by se stalo, kdyby došlo k "nerůstu"? Jak si máme například představit povinný pokles ekonomické aktivity, bez toho že bychom podrobili jakoukoliv novou technologickou inovaci kontrole nějaké "správní agentury"? Vysněná EU ekologů začíná vypadat stále více jako verze Atlasovy vzpoury: dystopická země, v níž soukromé firmy trpí pod stále více zatěžujícími zákony, předpisy a byrokraty.

Možná by se Zelení měli zamyslet nad poselstvím této knihy: navzdory pokusům státu zotročit lidskou mysl silou, lidé tam nakonec zvítězí díky své nezdolné víře ve svobodu.

Světem hýbe lidská mysl, ne její útlak.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Západ se hroutí: Kudy na sebeobranu? Bildergerg, Trilaterála, Aspen, Globsec a vláda nevolených. Korporátní fašismus EU. Proč Zuckerberg staví bunkr a převádí majetky do zlata? Platební karty? Ne, hotovost! Je to náš boj!

Západ se hroutí: Kudy na sebeobranu? Bildergerg, Trilaterála, Aspen, Globsec a vláda nevolených....

Likvidace zemědělství: Bláznění? Ne, plán! Žádné jídlo, žádní lidé. Spiknutí s cílem depopulace. Umělé vyvolání hladomorů. Vy a vaše rodina musíte zmizet. Nechte zdivočet zemi. Vypusťte divokou zvěř. Po dobytku vybijí i vás

Likvidace zemědělství: Bláznění? Ne, plán! Žádné jídlo, žádní lidé. Spiknutí s cílem depopulace....

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky