Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Ruská armáda stojí před Kupjanskem: Důležitý železniční uzel a otevření cesty na Charkov a Slavjansk. Kyjevu se tak zhroutí severní fronta. Během ofenzívy ztratil více území, než získal. 50 000 za dva měsíce. Západ: My nic, to Zelenský

Ruská armáda stojí před Kupjanskem: Důležitý železniční uzel a otevření cesty na Charkov a Slavjansk. Kyjevu se tak zhroutí severní fronta. Během "ofenzívy" ztratil více území, než získal. 50 000 za dva měsíce. Západ: My nic, to Zelenský

12. 8. 2023

Tisk článku

Václav Danda přináší informace ze severní fronty, kde se tento týden zhroutila ukrajinská obrana a ruské jednotky stojí před branami Kupjansku, což už vyděšeně přiznávají i západní politici, zatímco američtí republikáni už chtějí co nejrychleji z celého tažení na Rusko vycouvat

Ruské jednotky jsou již na okraji Kupjanska, klíčového dopravního uzlu kyjevské armády v Charkovské oblasti. Jak se vyvíjejí události, a co nás čeká v blízké budoucnosti? V kupjanském směru v Charkovské oblasti již několik dní probíhají intenzívní boje. Ruské oddíly skupiny „Západ“ během operací zlepšily postavení podél celé frontové linie.

pp

Před branami

Ruské armádě zůstává do Kupjanska asi sedm kilometrů. Již i sám velitel kyjevské armády Syrskij řekl, že „ve směru na Kupjansk si ruská armáda vytvořila podmínky k průlomu.“ Nyní se město může stát dalším Arťomovskem, Lisičanskem nebo Severodoněckem. V Kyjevě narůstá panika, a proto Ukrajina přesunuje tímto směrem záložní jednotky, které potom ovšem chybějí na dalších částech fronty.  

Mezitím ukrajinské úřady v Kupjanském okrese vyhlásily povinnou evakuaci téměř padesáti obcí. Vojenští zpravodajové informují, že jednotky 14. samostatné mechanizované brigády a brigády teritoriální obrany Ukrajiny odmítají bojovat. Jediné formace, které ještě kladou odpor, jsou jednotky 95. výsadkové-útočné brigády nasazené na pomoc.

Současně se ruské jednotky přiblížily k Siňkovce - obci nedaleko Kupjanska. Další postup směrem na Kamenku a Dvurečnaji na severovýchodě Charkovské oblasti přinutil ukrajinskou armádu rozložit své síly, takže obrana ukrajinských pozic dál utrpěla.

Čtěte ZDE: Ruské drony opanovaly bojiště: Roje čistí cestu k Charkovu. Milion Lancetů. Ničí západní zbraně závratným tempem. Kde bere Rusko čipy a čidla? Co kupujeme, můžeme vyhodit. Mazaný a chytrý Putin. Naši tupci jen zírají

Republikáni už toho mají plné zuby 

Kupjansk je významný železniční uzel, který využívá ukrajinská armáda k zásobování, přepravě záloh a odvozu raněných. Jeho osvobození otevře ruské armádě cestu do Ševčenkova a Čugujeva a umožní dostat se co nejblíže Charkovu.

V kupjanském směru je soustředěno nejméně deset velkých ukrajinských formací. Slavjansk se nachází jižně od města, takže jakmile bude Kupjansk osvobozen, otevře se cesta i k němu. Postup ruské armády znamená faktický kolaps ukrajinské fronty.

Na Západě se už i proto dále šíří poraženecké nálady. Porážky Kyjeva na frontě zaskočily evropské politiky, takže mnozí začali otevřeně pochybovat o dalším financování Zelenského režimu. Ještě podstatnější je, že také republikáni v USA mají stále větší zájem o zastavení zbrojních a finančních injekcí. Konzervativní část této politické strany je připravena vypovědět všechny dohody již nyní.

Situace na frontě v srpnu 2023

Expremiér Ukrajiny: Hrozivé ztráty techniky a lidí

Republikánský senátor z Alabamy Tommy Taberville prohlásil, že Ukrajina nemůže vyhrát válku proti Rusku. Přirovnal Kyjev k juniorskému týmu, který se v hypotetickém sportovním zápase beznadějně pokouší porazit vyspělý univerzitní tým. Podle něj je již Ukrajina ztracena a žádné další financování to nezmění.

Těžká skepse, uvědomíme-li si, že Pentagon již utratil 48 miliard dolarů přidělených v prosinci na dodávky munice, raket, systémů protivzdušné obrany a obrněných vozidel. Americké vojenské arzenály jsou na hranici vyčerpání. Již i Bílý dům přiznává nedostatek nábojů a raket, jejichž produkci nelze zvýšit kvůli problémům s logistikou.

Ukrajinská protiofenziva, která měla být průlomem v celé válce, nejen nepřinesla propagandou očekávané výsledky, ale spíše naopak. Jak konstatoval již i ukrajinský expremiér Nikolaj Azarov, Kyjev během protiofenzívy ztratil více území, než „osvobodil“. Během dvou měsíců slavné protiofenzivy kyjevský režim přišel témě o polovinu zbraní všech druhů dodaných Západem - a nedosáhl prakticky ničeho. Co však hůře: Podle Azarova ztráty v řadách ukrajinské armády dosahují děsivých téměř 50.000 mužů.

ROZHOVOR PROTIPROUD TV: Sebeobrana nepodvolených: Jak se účinně a legálně ubránit zlodějskému státu. Hrozí nám přijetí eura a krádež měny. Zlatá svoboda: Nejen peníze si ochraňme sami. Ani Velký bratr nám do spoření neuvidí. Pojďme do toho spolu

Do posledního Ukrajince

Kyjevské jednotky za tuto hrozivou cenu dokázaly „osvobodit“ zanedbatelná území na jihu bývalé Ukrajiny, zatímco na severu ve stejném období Ukrajina v důsledku ruské ofenzívy ztratila dramaticky více.

Azarov sumarizuje: Za dva měsíce se nepodařilo dosáhnout jediného cíle, který si kyjevský režim při dlouho ohlašované protiofenzívě stanovil. „Navíc, rezervy a technika na jihu jsou ničeny dvakrát rychleji než u Arťomovska. Tento stav nelze nazvat jinak než porážkou — jakkoli prezident dal do sázky příliš mnoho, což je na Západě dobře známo,“ upozorňuje Azarov na Telegramu. 

SLEDUJTE: Další rozhovor z duchovního cyklu Alfa a omega uvede Protiproud TV v sobotu 12. 8. 2023 od 18:00, tentokrát s vynikajícím filosofem Jiřím Fuchsem. Sledujte kanál Protiproudu na Youtube, videu bude jako obvykle věnován i článek zde na protiproud.info.

Konstatoval, že ač mají západní „partneři“ Ukrajiny o situaci na frontách objektivní informace, přesto dál požadují od Kyjeva sebevražedné kroky, pokud mohou Rusku způsobit ještě nějaké škody. "Západ se nestará o umírající zemi a národ, stále platí jeho teze o "boji do posledního Ukrajince"," uzavírá Azarov.

Západ prostě dál hraje na Ukrajině ruskou ruletu. Nové je to v tom, že v ní už nejde "jen" o životy obětovaných Ukrajinců, ale o politické přežití celé třídy západních politických lídrů.

Proto i dosud jásající propaganda pozoruhodně utichá. Brzy se dost možná Západ začne tvářit, že se vlastně žádné války proti Rusku skrze životy Ukrajinců ani neúčastnil.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Model 11. září počesku pokračuje: Oficiální verze má čím dál větší trhliny. Záhada dopisu na rozloučenou. Jako pas teroristy Atty? Opravdu se Kozák přiznal ke klánovické vraždě? A co Bílý dům? Čeká nás rok velkých změn?

Model 11. září počesku pokračuje: Oficiální verze má čím dál větší trhliny. Záhada "dopisu...

Rusové, Evropané i Američané mají stejného nepřítele: Globální satanismus. Trump a Carlson jako tým do ringu. Vrací se na scénu i Steve Bannon? Donald už sestavuje budoucí vládní tým. Blíží se v USA výbuch ohnivé bouře?

Rusové, Evropané i Američané mají stejného nepřítele: Globální satanismus. Trump a Carlson...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky