Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Blížící se volby na Slovensku a v Polsku: Vměšování Petra Pavla do předvolební situace v Bratislavě. Polsko ve volbách hledá znovu samo sebe. Fialova vláda je nejen nejukrajinštější, ale také zelená. Katastrofa naší pětikoalice nezná mezí

Blížící se volby na Slovensku a v Polsku: Vměšování Petra Pavla do předvolební situace v Bratislavě. Polsko ve volbách hledá znovu samo sebe. Fialova vláda je nejen nejukrajinštější, ale také zelená. Katastrofa naší pětikoalice nezná mezí

28. 9. 2023

Tisk článku

Václav Klaus očekává změnu politiky nejen na Slovensku, ale také v Polsku. Česká republika s Fialovou vládou, tak s největší pravděpodobností zůstane posledním věrným vazalem Bruselu a Washingtonu ve střední Evropě, bez ohledu na české národní zájmy, na které už sorosovská pětikoalice dávno rezignovala

V závěru tohoto týdne budou slovenské parlamentní volby, které rozhodnou, zda Slovensko zůstane samo sebou, unikátním seskupením lidí hrdých a pracovitých, nám blízkých, zemí, která listopadem 1989 a následným rozdělením Československa získala šanci žít podle svého a vládnout si sama. Variantou je, že se stane malým kouskem nepřehledné Evropské unie, který nebude schopen ubránit se jejím progresivistickým ambicím všechno s národem spojené zlikvidovat.

pp

Vměšování Petra Pavla do slovenských voleb

I když to v kouřové cloně médií a silných předvolebních výroků politiků nemusí být všem až tak jasné, právě o to v těchto volbách jde. To, co provádí mediálně-politický kartel s Robertem Ficem, je téměř neuvěřitelné, ale hlavně mimořádně smutné. A že se na tom přiživují nejen režimoví čeští novináři, ale i prezident Pavel, je ještě horší. Nevěřím, že nechápou, o co skutečně jde. Mne nejvíce trápí, že si neuvědomují, že i nás bude brzy čekat podobné dilema.

Minulý týden jsem byl na mezinárodní konferenci v Budapešti a přesvědčil jsem se, že to dobře chápou Maďaři. Dlouho jsem o tom hovořil i s premiérem Orbánem, který má ke Slovensku blízko a který to vidí stejně. Nemám ale pocit, že by tomu mohli rozumět zejména američtí účastníci konference, kteří jsou zcela orientováni na svůj boj s Ruskem a zejména s Čínou.

Polsko ve volbách hledá znovu samo sebe

Brzy budou volby i v Polsku. Najednou se začínají ozývat autentické polské zájmy, nejen odvěké polské nepřátelství s Ruskem. Reakce předsedy vlády a ministra zahraničí nejen na vůči Polsku velmi agresivní slova prezidenta Zelenského, ale i německého kancléře Scholze, dávají tušit, že se i v Polsku vnitropolitická situace přiostřuje. I Polsko by ale mělo zůstat – i po volbách – Polskem a nepokoušet se přeměnit se v „Trojmoří“ s ambicí stát se velmocí.

pp

Čtěte ZDE: Na Slovensku se za týden něco stane: Zvítězí Fico? Něco ho do té doby přejede? Či zbloudilá kulka? Západ Slovensku nerozumí. Proč takový „zázrak“ nebude u nás? Ani Orbán by tady neuspěl. Velké tajemství

Jen my jsme nepoučitelní. Zoufalství naší pětikoalice překračuje všechny meze. Místo jednoduché, pragmatické politiky, kterou vláda neumí, se utíká k hledání jakýchsi nových vizí pro Českou republiku. Nechtějí vědět, že jiná vize než svoboda, trh a demokracie není. Hledáním tzv. strategických investic podle vzoru komunistických pětiletek vláda dokazuje, že jí svoboda, trh a demokracie nestačí. Chtějí něco jiného a myslí si, že právě to od nich naši občané očekávají.

Ve chvíli psaní této glosy „pípla“ zpráva tiskové agentury, že „von der Leyenová ocenila podíl českého předsednictví v EU na schvalování klimatického návrhu Fit for 55, klíčové části Zelené dohody pro Evropu“.

Ano, nejsme jenom nejukrajinštější, jsme i nejzelenější.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Ledová devítka: Až řeknou teď, zmrazí banky a celý finanční sytém. Dolar i euro zmizí. Cesta do záhuby, nebo nový začátek? Jen měna podložená zlatem. 189 klíčových figur. Kdepak válka! Svět bude naruby do 48 hodin. Za rok či dva?

Ledová devítka: Až řeknou teď, zmrazí banky a celý finanční sytém. Dolar i euro zmizí....

Svatbami za klima: Čeští zákonodárci budou oddávat. Sňatky jako součást kampaně? Manželství pro všechny! Pryč s dikriminací! Svatby dětí ve školách i příbuzných mezi sebou? Sezdají naši poslanci Netanjahua s vůdcem Hamásu?

Svatbami za klima: Čeští zákonodárci budou oddávat. Sňatky jako součást kampaně? Manželství...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky