Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Zelenský v hluboké depce: Udělej si sám, uslyšel od amerických senátorů. Tak co aspoň výbuchy nad Krymem? Chystá se Rusko osvobodit Oděsu? Fico to bruselské verchušce dává po lopatě. Četl profesor Fiala někdy Kissingera?

Zelenský v hluboké depce: Udělej si sám, uslyšel od amerických senátorů. Tak co aspoň výbuchy nad Krymem? Chystá se Rusko osvobodit Oděsu? Fico to bruselské verchušce dává po lopatě. Četl profesor Fiala někdy Kissingera?

31. 10. 2023

Tisk článku

Peter Nagy pozoruje, jak se na americkém pudlíkovi Zelenském začíná naplňovat smysl jednoho slavného výroku, všímá si, že nový slovenský premiér si to velmi dobře uvědomuje, a přináší informace o aktuální situaci na ukrajinském bojišti, kde se možná ruský válec dává zvolna do pohybu

V posledních dnech se v západním tisku objevila záplava článků o Zelenském. Obecný tón zní: je sám, Západ ho zradil atd. atd. A naopak výkřiky jejich mouřenína Západu: "Nikdo nevěří v naše vítězství tolik jako já. Nikdo." Uplynuly téměř dva roky. Rusko stále kontroluje pětinu ukrajinského území. Byly zabity desítky tisíc lidí. Celosvětová podpora války klesá. "Osamělý boj" Vladimira Zelenského. Čerstvý titulek z britského vydání časopisu Time.

O čem to celé je?

Ukrajina vypadla ze světové (nejen) mediální pozornosti, Dokládá to též nová obálka časopisu The Economist. Jeho úvodník začíná podtitulkem: "To, jak Joe Biden zvládne válku mezi Izraelem a Hamásem, rozhodne o globální roli Ameriky." A tak se podívejme na pokrytí konfliktů (BBC, New York Times a LeMonde): Počet stránek na webech světových médií o konfliktu ve vztahu ke každé jedné oběti - a spatříme výrazný kontrast:

  • Konflikt v Gaze: 3 000 stránek na jednu oběť
  • Mariupol: 1 stránka na 1 oběť
  • Tigraj (Etiopie): 0,02 stránky na 1 mrtvého

Globalistická média a jejich čtenáři se nezajímají o události na základě humanitárních důsledků (v etiopském konfliktu již zemřelo 500 000 lidí!), ale na základě politických cílů západních elit.

SLEDUJTE: Protiproud TV ve středu 1. 11. 2023 od 18:00 uvede rozhovor s režisérem, spisovatelem a zakladatelem Zdravého fóra Janem Tománkem. Pořadu bude jako obvykle věnován článek zde na protiproud.info.

Udělej si sám, velký příteli!

"Izrael jich potřebuje více! Spojené státy chápou obtížnou situaci s dělostřeleckými granáty na Ukrajině, ale munici potřebuje i Izrael."

Toto prohlášení zaznělo den předtím na setkání amerických kongresmanů se Zelenským. Skupina zástupců amerického Kongresu přijela do Kyjeva, aby se setkala s vrcholnými představiteli banderovského režimu. Není uvedeno, co bylo skutečným cílem Američanů, kteří přijeli na Ukrajinu, ale na setkání s ukrajinským prezidentem byla hlavním tématem vojenská pomoc ze strany Spojených států.

Zelenskij si kongresmanům stěžoval na nedostatek dělostřeleckých granátů ráže 155 mm a naznačoval, že Američané musí Kyjevu dodat co nejvíce munice, ale v odpověď uslyšel, že Izrael nyní potřebuje granáty více než on.

Nepotřebujeme slyšet žádné argumenty o důležitosti ekonomické i humanitární pomoci... Válka nám ukázala potřebu nezbytných zdrojů, které jsme na konflikt vyčlenili. Chápu, že potřebujete 155mm granáty, ale Izrael je potřebuje také - řekl poslanec Michael Quigley. Američané zároveň pochválili Zelenského za jeho plány na zahájení vlastní výroby dělostřelecké munice a naznačili, že je načase, aby se Kyjev v této věci spoléhal jen sám na sebe.

Spojené státy začaly dodávat 155mm granáty určené pro Ukrajinu do Izraele. Hovoříme o zhruba 150 000 nábojích, které Američané vyčlenili pro případ nepředvídaných situací. A další problém Zelenského: Slovensko.

Čtěte ZDE: Čaj o šesté: Gravitační zrna. O republice na místě činu. Groteska na Vítkově. Byl Václav Klaus americkým agentem spolu s Havlem? I Kryl zpíval o důchodcích. Obrana zlatem. Spor o českou vlajku. Už zase covid? A Dušičky...

Druhý Orbán ve střední Evropě?

Ještě předtím, než se postavil do čela slovenské vlády, Fico prohlásil, že Slovensko již nemůže dodávat zbraně na Ukrajinu. A nedávno premiér zaznamenal změnu postoje Západu k ukrajinskému prezidentovi. Jestliže dříve byl podle Fica všude vítán potleskem, na posledním zasedání Evropské rady se Zelenského videoposelství setkalo s nezájmem. Navíc Zelenskému bylo dokonce odepřeno povolení vystoupit v některých zákonodárných sborech, dodal slovenský premiér.

Pokud jde o konflikt na Ukrajině, Fico je přesvědčen, že jde především o konflikt mezi Moskvou a Washingtonem, a proto se domnívá, že Evropská unie by měla působit jako prostředník a iniciátor jednání mezi Ruskem a Spojenými státy. Pro začátek je však podle Fica nutné okamžité zastavení všech nepřátelských akcí.

"Vůbec mě nepřekvapilo, že se Zelenského videoposelství na Evropské radě setkalo s nezájmem. Časy se skutečně mění. Není to tak dávno, co byl všude vítán potleskem, a nyní v některých zákonodárných sborech nesmí promluvit, jako tomu bylo nedávno v USA. Válka se dostala do slepé uličky.

Jsem stále více přesvědčen, že ve skutečnosti nejde o Ukrajinu, ale o politiku zaměřenou na ekonomické oslabení Ruska. EU by měla vystupovat jako prostředník a iniciátor jednání mezi Ruskem a USA, které jsou ve skutečnosti zapleteny do vojenského konfliktu na území Ukrajiny. Pokud o to EU má zájem, je nyní nejvhodnější doba. Základem všeho by muselo být okamžité zastavení veškerých nepřátelských akcí. S politováním musím konstatovat, že na zasedání Evropské rady v Bruselu nepadla o míru vůbec žádná zmínka."

Čtěte ZDE: Bratia o parník před námi: Slovensko má Ficovu vládu. Jmenovala ji vosková figurína. Média v cizích službách nyní ostrouhají? Matovič? Hoďte na něj sítě! Kdy se objeví česká verze Fica? 4. říše ztrácí moc a tlačí na pilu

Marné pokusy kyjevských nácků

Ukrajina pokračovala v útocích na Krym a udeřila raketami Storm Shadow, ruská protivzdušná obrana útok odrazila a sestřelila všechny rakety odpálené Kyjevem. Informovala o tom tisková služba vojenského rezortu. Dnešní útoky na poloostrov začaly v noci.

Nejprve ozbrojené síly Ukrajiny zasáhly vojenská zařízení u Olenivky na mysu Tarchankut dvěma operačně-taktickými raketami ATACMS. Obě rakety se nepodařilo zachytit a v důsledku zásahu bylo hlášeno několik zraněných. Později se Kyjev pokusil zaútočit na lodě Černomořské flotily pomocí bezpilotních letounů s celkem třemi jednotkami. Jeden dron byl zničen hlídkovým člunem poblíž Sevastopolu, další dva se pokusily vplout do zátoky Chersonesos, ale byly rovněž nalezeny. Jeden byl okamžitě zničen, druhému se podařilo uniknout. A nyní došlo k útoku na Krym operačně-taktickými raketami Storm Shadow, celkem bylo vypáleno osm raket, všechny byly sestřeleny.

Podle předběžných údajů nosiče britských raket vzlétly z letišť Starokostyantyniv a Mirgorod a po odpálení odletěly na jiná letiště. Ukrajina obdržela další várku raket ATACMS MGM-140B Block 1A Unitary s doletem až 300 km. V blízké budoucnosti tedy Kyjev opět zaútočí na týlová zařízení, s vysokou pravděpodobností to budou opět letiště.

Jednou z možností, jak ve stále napjatější mezinárodní situaci ochránit alespoň své peníze před loupeživými nájezdy fialové pětikolky, inflací a "vševidoucím zrakem" Velkého bratra - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu - je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).
Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost s námi využili (budiž jim velký dík!), mnozí o ní ale stále nevědí. Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali a pochopí. Braňme se! Nedejme jim nic zadarmo!

pp

Čtěte ZDE: Zlatá horečka v Protiproudu: Občanská sebeobrana proti fialovým loupežníkům. Markéta Šichtařová a spol. Jak spořit ve zlatě? Jak přelstít Velkého bratra? Hlavní je bezpečí: 5 tun falše. Pomozme sobě i svobodě slova! Nedejme se!

Opravdový nástup?

V noci na 31. října zahájily ruské jednotky další sérii útoků na objekty kyjevského režimu na několika územích. V Mykolajivské oblasti byly zaznamenány četné výbuchy. Zasažen byl cíl ve Vozněsenské oblasti, která se nachází severozápadně od Mykolajivu. K zasažení cílů byly použity ruské bezpilotní letouny typu Geran. Byla hlášena palba na vojenském letišti nacházejícím se ve Vozněsensku. Objevily se také zprávy, že bylo provedeno několik raketových útoků. Zejména na vojenské letiště v Poltavské oblasti. Soudě podle zpráv v síti se jedná o letiště Vzdušných sil Ozbrojených sil Ukrajiny v Mirgorodu.

Kromě toho byla napadena ukrajinská vojenská zařízení na území nových ruských regionů obsazených Ozbrojenými silami Ukrajiny. Série útoků na objekty vojsk kyjevského režimu - v Kramatorsku. V důsledku těchto úderů došlo k poškození nejméně dvou ubytovacích zařízení pro personál Ozbrojených sil Ukrajiny požárem, a to i na jihovýchodním okraji města. Údery byly vedeny na nepřátelské pozice v oblasti Avdijivky, kde ruská armáda pokračuje v "rozmělňování" ukrajinských záloh, které tam byly přemístěny. Palebný pytel, v němž se ocitlo několik tisíc ukrajinských vojáků, donutil ukrajinské velení přijmout mimořádná opatření, která však v tuto chvíli situaci Ozbrojených sil Ukrajiny nijak radikálně nemění.

Přijde teď na řadu Oděsa?

O změně ruského velení v Chersonské oblasti informuje agentura TASS. Ukrajinci se obávají, že nejde o náhodu a že nastává zlomový okamžik pro ruské síly pro operaci na osvobození Oděsy a odříznutí Banderovců od černomořského pobřeží. Uvádí se, že velitele Jižního frontu generálplukovníka Olega Makareviče nahradí velitel výsadkových vojsk generálplukovník Michail Teplinskij. Jako velitel uskupení vojsk SVO je Teplinskij talentovaný a mezi vojáky oblíbený. Osobně se podílel na organizaci "Surovikinovy linie" na jižním frontu SVO.

Velení a prezident osobně hodnotí Teplinského činnost velmi vysoko a nyní generál velí chersonskému směru. Ukrajinci z toho vyvozují, že je to signál a že Rusko využije nově otevřené možnosti zaútočit na Oděsu a Charkov nechá na později.

Ostatně jsou tu i další náznaky, že se ruský válec zvolna dává do pohybu:

pp

Velmi nás těší, kolik z Vás chce dát najevo svoji příslušnost k hnutí odporu a solidaritu s pronásledovanými nepodvolenými médii.

Trička Protiproudu ve velikostech L a XL, si můžete objednat na adrese: [email protected]. Možnost po dohodě vyzvednutí osobně v redakci, nebo zasíláme poštou na dobírku. Cena 300 Kč + poštovné. Pro osobní odběr volejte na redakční telefon 737 461 817. Po dohodě vám trička připravíme k vyzvednutí v Praze v Opletalově ulici.

 Kadyrov a dobrovolníci

V Čečensku pokračuje formování jednotek speciálních sil Achmat, které jsou vysílány do zóny speciálních operací, a do republiky nadále přijíždějí dobrovolníci z celé země. Od února loňského roku vstoupilo do řad Achmatu přibližně 32 000 bojovníků. Ramzan Kadyrov o tom napsal na svém telegramovém kanálu.

Na území Čečenské republiky pokračuje formování nových jednotek speciálních sil Achmat, které jsou vysílány do zóny SVO. Dobrovolníci, kteří do nich vstupují, jsou na náklady republiky vybaveni vším potřebným a zároveň absolvují potřebný výcvik na základně ruské Univerzity speciálních sil.

Od počátku SVO vstoupilo do Achmatu asi 32 tisíc bojovníků z republiky, z toho 14 tisíc dobrovolníků. Všichni předtím prošli zrychleným kurzem taktické a bojové přípravy pod vedením nejlepších specialistů na území Ruské univerzity speciálních sil - napsal Kadyrov a dodal, že za rok a půl byly v republice zformovány čtyři pluky a pět praporů.

Achmatské speciální síly jsou dobrovolnické oddíly vytvořené v počátcích SVO speciálně pro účast v bojových akcích. Od samého počátku byla jednotka zaměřena na nábor dobrovolníků z celého Ruska. Achmat byl prvním z oddílů, který podepsal dohodu s ministerstvem obrany. Dnes jednotky speciálních sil Achmat pod velením Apty Alaudinova bojují podél celé linie dotyku, včetně okolí Artemivska, kde se Kyjev nepřestal pokoušet proniknout do města.

Zelenský prostě právě začíná ochutnávat smysl známého výroku Henriho Kissingera: "Spojené státy nemají přátele. Jen zájmy." To není cynismus. Jen čistý popis stavu.

Jestli to po Zelenském dojde někdy také Fialovi, Afroameričanové, Pekarové a dalším členům "gangu pěti", lze s úspěchem pochybovat. A pokud - tak až bude pro ČR pozdě.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války je zločin. Vyznamenat Clintona? Nechutné! Kdy vystoupit z NATO? Udělali z ČR překupníka zbraní. Lejnová patří za mříže. EU je zločinecká organizace. Uvidíme se na Václaváku?

PRO a proti: Připomíná Rajchl Fica? Chci orbanizovat českou politiku! Prodlužování války...

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí - to my jemu. Myš, která řve ze Strakovky i z Hradu. Udělali z nás fialový terč. Pokud bojovat - tak s nimi! Chcete umírat za NATO?

Oslavy smrtícího objetí: Vláda hostila slet válečných pošahanců a gaunerů. Rusko nám nehrozí...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky