Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Důležité poučení z voleb: Výhry, prohry a mísa čočovice. Deep state s mizernými kartami. Úkol - další majdan. Bratislava se odtrhla od zbytku země. Poučení z historie. Že prý rozdělená společnost? Naopak! Někam patřit, nebo být?

Důležité poučení z voleb: Výhry, prohry a mísa čočovice. Deep state s mizernými kartami. Úkol - další majdan. Bratislava se odtrhla od zbytku země. Poučení z historie. Že prý rozdělená společnost? Naopak! Někam patřit, nebo být?

12. 4. 2024

Tisk článku

Štefan Paulov s odstupem analyzuje výsledek slovenských prezidentských voleb, a dochází k některým podstatným závěrům, jež jsou podstatné i pro nás - až se zase začneme trochu chovat jako stát a ne jako protektorát

Peter Pellegrini se mandátu ujme 15 června. Oba kandidáti na post hlavy státu nebyli jen politickými soupeři. Jsou zároveň vlajkonoši zásadně odlišného názorového proudu, životního kréda a životní filosofie.

Z tohoto hlediska byla tentokrát prezidentská volba výjimečná a bezprecedentní, neboť z hlediska teorie řízení společenských systémů šlo o souboj o ty nejdůležitější principy - princip filosofiický a princip ideologický.

Úkol: další majdan 

Ivan Korčok byl čistě marketingovým produktem. Lobbistická skupina složená z politiků a oligarchů (domácích i zahraničních) si ho vybrala jako svého člověka na prezidentský post. Před hotovou věc byla postavena i bratislavská "kavárna", složená z blazeovaných nafoukaných umělců, spisovatelů, herců a dalších figurek, které se považují za celebrity.

Ve skutečnosti přijali Ivana Korčoka jen se skřípěním zubů. Ale museli ho přijmout, protože byl kandidátem bratislavského "deep state". Postupně ho však začali aktivně podporovat, načež se jimi Korčokovi marketéři a projektoví manažeři patřičně obklopili. Přesto na voliče tyto tváře dostatečně nezapůsobily.

Politici jako Mikloš a Dzurinda v Korčokově okolí byli zjevným omylem. O jejich návrat na Slovensku prakticky nikdo nestojí. Také agresivní výroky Gröhlinga, Kolíkové, Šimečky a Matoviče byly jednoznačné: Korčok v prezidentské funkci bude mít za úkol zorganizovat další majdan, který zvrátí výsledky parlamentních voleb.

DŮLEŽITÉ!

pp

Petr Hájek bude opět hovořit s Danielem Fialou, který se nedávno vrátil z Číny a přivezl další várku podivuhodných novinek, které ukládá do medu. Řeč bude také o zkušenostech našich diváků a čtenářů s touto vpravdě zázračnou "potravinou". Nejenže se mnozí z nich úspěšně léčí, ale současně významně pomáhají v další existenci Protiproudu

Opravdu si nenechte na PPTV ujít v sobotu 13. 4. 2024 od 18 hodin pořad Zdraví v Protiproudu.
Bude to stát za to!

Slovensko s tím má své zkušenosti i historicky: V roce 1946 volby na Slovensku vyhrála Demokratická strana, ale čeští komunisté na základě svého vítězství v českých zemích zařídili, aby se komunisté dostali k moci i na Slovensku - a vítězství Demokratické strany negovali. I po desetiletích na to Slováci stále hořce vzpomínají. Právem říkají, že Slovensko je jedinou zemí na světě, kam přišel komunismus ze Západu, totiž z Prahy.

Obdobný palácový převrat zorganizoval prezident Kováč v roce 1994 svržením vlády Vladimíra Mečiara (o majdanu po Kuciakovi ani nemluvě). Tyto historické zkušenosti jistě zapracovaly ve vědomí a podvědomí Slováků. Masovou účastí ukázali, že netouží si je zopakovat.

Korčok odložen

Proč ale deep state nenasadil do Korčokova okolí jiné, lepší tváře? Jednoduše proto, že žádné takové nejsou. Bratislavský deep state trpí vážným nedostatkem kvalitních intelektuálů.

Tato intelektuální ubohost přímo křičí z mainstreamových tištěných médií, z mediálních vyjádření nejrůznějších nevládek, analytiků, prognostiků, aktivistů, politologů a podobných v televizních diskusích. Deep state v Bratislavě prostě nemá kvalitní lidi.

Není lepší důkaz než ten, že stále musí vychvalovat Mariána Leška, za kterého už více než 30 let nenašli náhradu. Nic lepšího stále nemají. Poznamenalo to i poslední rozlučkové vystoupení Ivana Korčoka. Bylo precizně naaranžované, ale nebylo v něm nic spontánního. I závěrečná kýčovitá scénka s rodinou na jevišti byla zinscenovaná jako kontrapunkt k vítězi voleb. Čirá intelektuální bída.

Jaký bude další Korčokův osud? Deep state ho už nepotřebuje - a obvykle druhé šance nedává. Ministerstvo zahraničí, kde je Korčok zřejmě stále ještě zaměstnán, ho nejspíš pošle na nějaký vskutku odpovědný diplomatický post - třeba někam do Mongolska, Severní Koreje nebo rovníkové Afriky.

Čtěte ZDE: Slovensko dál boduje (a buduje): Fico jednoznačně vyhrál i prezidentské volby. Že Pellegrini? No… Řev českých politických kurtizán. Jako vždy lhali, a svým lžím uvěřili. Kdy se najde u nás sjednotitel? Nebo už je tu?

Rozdělené Slovensko? Naopak!

V případě Petera Pellegriniho lidé pochopili, že nikdy nebudeme mít možnost volit úplný ideál. Volby jsou vždy kompromisem - ať už jde o starosty malé obce, nebo prezidenta země.

To jistě přispělo k vysoké volební účasti. Peter Pellegrini zvítězil v sedmi z osmi krajů, v 68 ze 79 okrsků, prohrál pouze v Bratislavském kraji. Ze 79 okresů prohrál ve všech sedmi bratislavských, ale mimo Bratislavu pouze ve čtyřech okresech - Dolný Kubín, Poprad, Prešov a Košice.

Co víc si mohli příznivci Petera Pellegriniho přát? Takový pohled na volební mapu silně zpochybňuje mantru o fatálním rozdělení slovenské společnosti. Slovenská společnost se v těchto volbách naopak sjednotila - a Bratislava se od Slovenska odtrhla. Sedm bratislavských okresů kopírovalo Bratislavu, protože i jejich obyvatelé jsou pracovně a sociálně přímo navázáni na Bratislavu (a ta na Brusel).

Když jsem po prvním kole konstatoval, že Peter Pellegrini by v Bratislavě prohrál, i kdyby proti němu kandidoval pytel brambor, několik lidí mě kritizovalo, že jsem cynický. Možná, ale bohužel to platí i po druhém kole.

To ale není vinou či nedostatkem Petera Pellegriniho. Je to vina a selhání "protektorátní" Bratislavy, která se tak jasně postavila proti celé zemi.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - o selhávajícím "fialovém" zdravotnímu systému ani nemluvě?

 

SLEDUJTE: Zdraví bez chemie: Elixír života jménem C 60? Šance i pro oběti vakcinace. Proč zemřel vynálezce PCR testů? Výpověď lékařky o zázračném uzdravení. Vražda je součástí systému. Dosažitelná pomoc pro každého. Nejprve musíme přežít!

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho zcela mimořádného prostředku na posílení těla i ducha - a dosažení praktické dlouhověkosti

 

Z těchto voleb vyplynulo několik závěrů:

  • Slovensko se v těchto volbách sjednotilo tak, jako už dlouho ne.
  • Zvedlo hlavu.
  • Prezidentské volby se tak staly největší porážkou bratislavského deep state za celou dobu existence Slovenské republiky, protože voliči odmítli jeho filozofii konfrontace.
  • Slovensko vzkázalo Evropské unii, že se nedá koupit za misku čočovice.
  • Volby ukázaly, že Slovensko nechce někam patřit, ale že Slovensko chce někde být. Tento poslední závěr je vůbec nejdůležitější.

Zdroj.


Tagy článku

Doporučujeme

Není nad férové zápolení: Porazí dusík v Paříži kysličník uhličitý? Jo a zastavte Putina! Olympiáda jen pro hodné zvané. Vyloučí nás? Utkají se jen A a B týmy Švýcarska? Místo soutěžení dohoda. Budou v USA před volbami střídat?

Není nad férové zápolení: Porazí dusík v Paříži kysličník uhličitý? Jo a zastavte Putina!...

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci globalistů jsou k smrti vyděšeni. A s nimi všichni Fialové, Rakušanové, Pekarové u nás i v Bruselu. Užijme si tento okamžik, chcimírové!

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci...

Na začátek stránky