Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Deset let od nestoudné provokace: Jak to bylo s letem MH17? Startovní výstřel studené války. Výsledky vyšetřování: Nehodící se škrtněte. Politický kontext. Ututlané atentáty historie. Ke zkrocení Ruska? Vážná slova premiéra Malajsie

Deset let od nestoudné provokace: Jak to bylo s letem MH17? Startovní výstřel studené války. Výsledky vyšetřování: Nehodící se škrtněte. Politický kontext. Ututlané atentáty historie. Ke zkrocení Ruska? Vážná slova premiéra Malajsie

3. 5. 2024

Tisk článku

Vladimír Prochvatilov se vrací k nestoudnému zločinu, který na příkaz západních tajných služeb uskutečnil kyjevský nacistický režim nad Ukrajinou - a podle toho také vypadalo "vyšetřování"

V červenci uplyne již 10 let od havárie Boeingu 777 společnosti Malaysia Airlines na nebi nad Donbasem, která se stala předmětem zběsilé protiruské hysterie v celém západním tisku. Vyšetřování se zarputile táhlo celé roky a snažilo se důsledně vyhnout faktům a skutečným okolnostem nežádoucím pro objednavatele tohoto teroristického činu.

29. února 2024 zveřejnil nizozemský Účetní dvůr zprávu vypracovanou na objednávku vlády, která odhadovala škody způsobené katastrofou zemi na 166 milionů eur. Hlavní náklady - 53 milionů eur - se ovšem týkají "vyšetřování" okolností havárie, které vedla nizozemská bezpečnostní rada a takzvaný mezinárodní společný vyšetřovací tým JIT, jehož členy jsou Austrálie, Belgie, Malajsie, Nizozemsko a - Ukrajina.

"Vláda je za tuto zprávu vděčná, protože i když utrpení rodin a přátel nelze zmírnit, můžeme učinit krok k obnovení spravedlnosti. Zpráva může vést k oprávněnému nároku na odškodnění v rámci žaloby Nizozemska proti Rusku," napsal nizozemský premiér Mark Rutte, známý svými až fanaticky protiruskými náladami a úzce spjatý s anglosaským establishmentem.

Spravedlnost podle západních "norem"

Připomeňme, že na palubě letu MH-17 z Amsterdamu do Kuala Lumpur bylo 298 lidí, většinou nizozemských občanů. Všichni zahynuli. Po pochybném oficiálním vyšetřování (proč pochybném - o tom dále) vynesl soud v Haagu v listopadu 2022 rozsudek.

Učinil závěr, že letadlo bylo sestřeleno SAM Buk z pole u vesnice Pervomajsk. Dva Rusové - Igor Girkin (Strelkov), bývalý šéf ministerstva obrany Doněcké lidové republiky (DLR), a Sergej Dubinskij, bývalý šéf zpravodajské služby republiky, a ukrajinský občan Leonid Charčenko - byli shledáni vinnými a odsouzeni v nepřítomnosti k doživotnímu trestu, zatímco Rus Oleg Pulatov byl zproštěn viny (aby to vypadalo trochu "objektivně", pozn. PP).

Ruská strana vždy trvala na svém a dokazovala svou neúčast na katastrofě, přičemž ruské ministerstvo zahraničí označilo nizozemský verdikt za klasickou "politickou objednávku", přičemž Kreml připomněl, že Moskva se nemohla podílet na vyšetřování. Podle prezidenta Vladimira Putina Západ ignoroval důkazy podloženou ruskou verzi příčin katastrofy.

POJĎME SE PORADIT, NEPODVOLENÍ!

PPTV v pondělí 6. 5. 2024 od 18:00 vysílá v přímém přenosu pravidelnou poradu šéfredaktora Protiproudu s "tvrdým jádrem" nepodvolených. Tentokrát opět v upraveném formátu:

Do porady buď posílejte své dopisy do redakční pošty, nebo chatujte - ale jen do 17:00, tedy hodinu před zahájením vysílání. Chat bude samozřejmě v provozu i během "porady", ale kvůli úspoře času na některé později sdělené názory, úvahy či dotazy bude Petr Hájek reagovat až v příští Tea Party.

Podivné okolnosti od počátku

Pokusme se zjistit, kdo se podílel na zkáze letu MH-17.

Začněme tím, že spojení s letadlem náhle přestalo fungovat nad Dněpropetrovskem, lénem autokratického oligarchy Kolomojského. Stroj se zřítil v oblasti Sněžnoje-Torez. Ve výšce letu 11 000 metrů, pokud by bylo sestřeleno domobranou, by po uletění několika desítek kilometrů spadlo na ruské území.

Španělský letový dispečer Carlos, který pracoval na letišti Borispol a přede dnem havárie zaznamenal asi 11 tisíc tweetů, jasně naznačil, že letadlo sestřelili ukrajinští bojovníci a že je jeho život v ohrožení, poté utekl.

Shrnul že "letadlo sestřelil Kyjev" a že "kyjevské úřady se snaží, aby to vypadalo, že útok byl ruský..." 

"Než mi vezmou vysílačku a rozbijí mi hlavu, potvrzuji: Letadlo sestřelil Kyjev".

"B777 byl sestřelen dvěma ukrajinskými stíhačkami několik minut předtím, než letadlo samo zmizelo z radarů...".

Očití svědci nehody viděli v blízkosti letadla dva vojenské letouny. Stíhačka letící ve výšce 11000 metrů vypadá jako dvoumilimetrová skvrna. Za jasného počasí je však inverzní stopa dobře viditelná. A počasí bylo jasné. Trasa letadla byla změněna, provedli ji ukrajinští letečtí dispečeři, kteří letadlo "nepochopitelně" nasměrovali do válečné zóny.

Se samotným letem byla zpočátku spojena velká nejistota. Zde je to, co napsala na sociální sítě paní Nezvanova obeznámená s letovým řádem na amsterdamském letišti:

"S tímto letem je něco divného: jediný denní let z amsterdamského letiště Schiphol do Kuala Lumpuru Boeingem 777 společnosti Malaysia Lines je společný let MH5631 Air France/KLM. Odlétá z Amsterdamu každý den ve 20:50 místního času a cesta trvá 12 hodin 35 minut. Včera odletěl podle letového řádu a v Kuale přistál ve 14:47 hod. Dnešní let ještě neodletěl... Let MH17 je Boeing 772 a v současné době pojíždí po dráze rychlostí 15 uzlů. Otázkou je, odkud TOTO letadlo přiletělo a jaký mělo plán."

Několik hodin před havárií zveřejnil Holanďan Cor Pan na Facebooku fotografii havarovaného letadla na hlavním holandském letišti Schiphol a zavtipkoval o osudu letadel Malaysia Airlines. "Když zmizí, takhle to vypadá," napsal k obrázku. Ukazuje se, že nejistota začala už ve sféře západních "expertů", tedy v Amsterdamu.

DOPORUČUJEME:

Zdraví v Protiproudu: Fantastické houby. Zkušenost patologa s vyléčením cirhozy jater. Pro nádory zhoubné i nezhoubné. Překvapivý detox. Jak na mozek, paměť a kognitivní schopnosti? Bambus a cévy. Čokoláda nejen pro děti. Pomozme si!

SUPERPOTRAVINY A ZÁZRAČNÉ HOUBY SUPRAMEDEX
objednávejte zde.

Spojenými silami

Nizozemsko je zemí slavné špionky Mata Hari a světová špička ve špionážním odposlouchávání. Hlavní zpravodajské služby Nizozemska: Hlavní zpravodajská a bezpečnostní služba je hlavní národní tajnou službou. Vojenská zpravodajská a bezpečnostní služba je největší zpravodajskou službou ministerstva obrany. Národní zpravodajská organizace pro signály naslouchá signálům vysílaným satelity.

Nizozemské zpravodajské služby jsou dlouhodobě pod drobnohledem svých "kolegů" z americké CIA, NSA a britské zpravodajské služby MI-6. V roce 2001 dokonce vypukl skandál, protože Britové, kteří se cítili jako doma, začali prostřednictvím novinových inzerátů otevřeně verbovat mladé Nizozemce pro práci ve východní Evropě.

Už jen to naznačuje, že podivná záměna s letem MH17 není nic jiného než red herring (něco, co zavádí nebo odvádí pozornost od relevantní nebo důležité otázky - pozn. PP) CIA a MI6. Přesně ta kombinace, protože při "vysokonapěťových" provokacích tyto dvě struktury poměrně často spojují síly.

Hra podle vyzkoušených metod

Den předtím šéf ukrajinského informačního centra SNBO Andrij Lysenko náhle oznámil: "16. července kolem 19. hodiny ... vojenské letadlo ruských ozbrojených sil provedlo raketový útok na letoun Su-25 ozbrojených sil Ukrajiny, který plnil úkoly nad území Ukrajiny." A pak se ukázalo, že k žádnému útoku nedošlo.

O den dříve vedení ukrajinské armády oznámilo pozastavení letů poté, co bylo 14. července v Luhanské oblasti sestřeleno vojenské dopravní letadlo An-26. Objevily se také zprávy, že se v oblasti kontrolních stanovišť na ukrajinském území objevili "zelení mužíčci". Podle téhož Lysenka se na ukrajinském území objevily jednotky vojáků v uniformách Ruské federace.

Zde člověk nepotřebuje Palantír, aby cítil, že "cítí něco horkého": Totiž počátek rozsáhlé provokace provedené v tradičním anglosaském stylu - jako v případě korejského Boeingu nad svým územím nebo letadla z Lockerbie. Taková informační a jiná podpora svědčí o vysoké profesionalitě organizátorů.

K analogiím s jinými katastrofami se ještě vrátíme, ale prozatím si připomeňme závěry, k nimž dospěl světově uznávaný analytik, známý nizozemský politolog a jeden ze zakladatelů Amsterdamské školy globální politické ekonomie, profesor Kees van der Peijl, který se na vyšetřování podílel. Představení jeho knihy-výzkumu "Havárie MH-17 - Ukrajina a nová studená válka" proběhla 17. května 2019 v Moskvě (na Západě by neměl šanci, pozn. PP).

Profesor van der Peijl donedávna vedl Centrum pro globální politickou ekonomii na univerzitě v Sussexu ve Velké Británii, ale tuto prestižní funkci musel opustil poté, co se zapojil do veřejného hnutí nizozemského antifašistického odporu, a později vedl organizaci Výbor pro ostražitost proti obnově fašismu.

NEUNIKLO VÁM?

Je inflace státní krádež? Opravdu již klesla, nebo je to podvod? Seberou nám hotové peníze? Jak se proti tomu bránit? A hlavně: Má smysl dál setrvávat pod kuratelou Bruselu? Nebo je czexit jen utopický sen? 

Tyto a řadu dalších klíčových otázek položíL Petr Hájek známé ekonomce Markétě Šichtařové a finančnímu expertu Robertu Vláškovi v rozhovoru na Protiproud TV tento týden.

Nepohodlná fakta

Prezentaci zahájil Viktor Ivanov, bývalý zástupce vedoucího ruské prezidentské administrativy, který v letech 2002 až 2007 stál v čele představenstva ruské korporace Almaz-Antey, jež vedla vlastní vyšetřování katastrofy malajsijského boeingu. Toto vyšetřování jednoznačně prokázalo, že raketa, která letadlo sestřelila, byla vypálena z území kontrolovaného ukrajinskými ozbrojenci.

2. června 2015 zástupci koncernu Almaz-Antey (výrobce systému Buk SAM) uvedli, že malajsijský boeing byl nad Donbasem sestřelen raketami zastaralého systému Buk M1, které jsou už pouze ve výzbroji ukrajinské armády. Politicky sestavený mezinárodní vyšetřovací tým však výsledky tohoto šetření ignoroval. Profesor van der Peijl považoval vyšetřování provedené společností Almaz-Antey za maximálně věrohodné.

Dokonce v Německu konstatovali, že ukrajinské radary nemohly poskytnout přesný obraz o tragédii na obloze Donbasu. Ovšem i údaje německých radarů mezinárodní komise ignorovala. Van der Peil také připomněl, že Malajsie, které sestřelené letadlo patřilo, prohlásila, že neexistují žádné důvody pro obvinění Ruska, a odmítla se účastnit falešného "mezinárodního vyšetřování", jehož výsledky byly předem známy.

"Havárie letu MH17 společnosti Malaysia Airlines se odehrála uprostřed nové studené války mezi severoatlantickým blokem a Ruskem a značně ji zostřila," konstatuje Kees van der Peijl ve své knize.

Aby bylo možné pochopit hlubší příčiny této tragédie, je podle něj třeba ji zasadit do konfrontace mezi liberálním Západem a skupinou zemí, které tvoří Euroasijskou hospodářskou unii, BRICS a ŠOS. MH17 bylo sestřeleno právě v okamžiku, pokračuje autor, kdy se ruský prezident Vladimir Putin, vracel z brazilské Fortalezy, kde spolu s dalšími lídry BRICS podepsal deklaraci o vytvoření Nové rozvojové banky. Nizozemský politolog označil havárii letu MH-17 za provokaci se spouštěcím efektem, jejímž cílem bylo démonizovat Rusko a Putina. Na podporu svého názoru vědec uvedl několik příkladů a podivných "náhod".

Čtěte ZDE: Německý pilot a vyšetřovatel: MH 17 sestřelila ukrajinská stíhačka. Omylem. Skutečným terčem byl stroj s Putinem. Kreml to ví. Proč mlčel? Proč ani USA nedodaly požadované důkazy? A proč přišel "rozsudek" z Haagu právě teď?

Náhoda neexistuje

Například 16. července 2014 byli na ministerstvo zahraničí USA předvoláni velvyslanci zemí Evropské unie, aby je přiměli k uvalení protiruských sankcí, ale tlak USA tehdy nebyl úspěšný. Ale hned následující den, (17. července) bylo ze sestřelení letadla okamžitě obviněno Rusko - a postoj Bruselu se radikálně změnil. A už to jelo jako na drátkách:

V září 2014, dva měsíce po tragédii, se v Bruselu konal summit NATO, na němž se místo původně plánované afghánské agendy jednalo výhradně o opatřeních ke "zkrocení" Ruska. Přínos tohoto obratu pro kolektivní Západ je zřejmý, píše van der Peijl:

"Rusko a EU byly těsně před podpisem zásadních hospodářských smluv - a všechny se zhroutily. Stejně jako vypálení Říšského sněmu nacisty radikálně změnilo situaci v Německu - a otevřelo Hitlerovi cestu k moci".

Během diskuse se známý ruský matematik Georgij Malineckij zeptal, proč Spojené státy, které mají všechny informace o pádu letu MH17, nezveřejnily žádná data z leteckého a kosmického průzkumu, čímž "situaci zmrazily". Podle profesora van der Peijla šlo o scénář Pentagonu respektive "hlubokého státu". Pokud jde o americká média, profesor poznamenal, že zásadně interpretují jakoukoli zahraničně-politickou událost ve prospěch Ameriky.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - a současně podpořit Protiproud?

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho zcela mimořádného prostředku na posílení těla i ducha - a dosažení praktické dlouhověkosti

 

Bezplatný účet u BEWITu pro nezávazný přístup ke slevám si můžete vytvořit zde. Výrobky BEWIT si lze také prohlédnout i zakoupit zdeNákupem přes tyto odkazy  pomáháte nejen sobě, ale i další existenci Protiproudu!

Ukáže se pravda?

Pokud se na tragédii malajsijského letadla podíváme v kontextu podobných katastrof, můžeme spatřit děsivou podobnost s výbuchem letadla nad skotským Lockerbie v prosinci 1988, kdy zahynulo 270 lidí. Z tohoto útoku byly obviněny libyjské zpravodajské služby. V roce 2014 arabská televizní stanice Al-Džazíra přenesla odpovědnost za útok v Lockerbie na ajatolláha Chomejního.

V roce 2018 pak skotská korunní prokurátorka Alison di Rollo uvedla, že "hon na spiklence z Lockerbie" pokračuje a pracuje na něm tým devíti prokurátorů. Co tedy vyšetřují, když současně tvrdí, že pachatelé byli již dávno nalezeni (asi tak jako sedmileté "vyšetřování výbuchu muničáku ve Vrběticích, kde byli za pachatele zničehonic po návštěvě A. Babiše v centrále CIA označeni dva Rusové, pozn. PP)?

Smrt generálního tajemníka OSN Daga Hammarskjölda, který byl v roce 1961 na mírové misi v Kongu, byla dlouho zahalena tajemstvím. Západní média dokonce psala, že byl zabit na příkaz sovětských úřadů. V srpnu 2011 však britský Guardian zveřejnil výsledky nezávislého vyšetřování, podle nichž bylo Hammarskjöldovo letadlo sestřeleno. Washington a Londýn nebyly s jeho působením v konžské džungli spokojeny.

Před svou smrtí Hammarskjöld odcestoval do města Ndola na jednání s představiteli Katangy, provincie bohaté na uran, která se odtrhla od Konga. Šéf OSN podezříval Londýn z podpory separatistů. A v lednu 2019 belgické noviny De Morgen zveřejnily výsledky svého vyšetřování, které ukázaly, že stíhačku, která sestřelila letadlo generálního tajemníka OSN, pilotoval belgický žoldák Jan Van Risseghem.

Malajsijský premiér Mohamad Mahathir po nizozemském vyšetřování uvedl, že skutečné vyšetřování havárie probíhá velmi neobvyklým způsobem:

"Vidíme, že se nepátrá po příčinách tragédie a po tom, kdo je za ni zodpovědný. Prostě se rozhodli, že to musí být Rusko. S tímto postojem nemůžeme souhlasit. Události posledních let ukázaly, že Západ se v zájmu zachování své globální dominance dopouští těch nejodpornějších zločinů. Tím však pouze jen přibližuje svůj zánik. Spravedlnost nakonec zvítězí a ti, kdo se podíleli na tragédii letu MH-17, neuniknou odpovědnosti."

Kéž by se tato optimistická předpověď stala brzy realitou.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Zelenský: Pošlete mi další maso pro ruská děla! ČR, Polsko a Litva již kývly. Už ne uprchlíci, ale zběhové. Jen Berlín otevírá náruč. Spolkne všech 870 000? Poslední temný akord banderovského režimu: Příznačně krvavý a cynický

Zelenský: Pošlete mi další maso pro ruská děla! ČR, Polsko a Litva již kývly. Už ne uprchlíci,...

A teď Gruzie: Další pokus o Majdan podle amerických not. Vždy je to stejné. Demonstrace proti ruskému zákonu, který platí v USA již 100 let. Mít zákon o cizích agentech u nás, nikdy by fialová mafie nevládla. Babiš ho ale neudělá...

A teď Gruzie: Další pokus o Majdan podle amerických not. Vždy je to stejné. Demonstrace...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky