Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Liberální fašismus: Svoboda slova na Západě rychle umírá. Zákaz Al-Džazíry v Izraeli a Tik Toku v USA jsou typické. Cenzura, kam se podíváš. Špehování a bič. Svobodná média jsou nebezpečím? Ne, vlády! Jourová a Fiala v čele lágru?

Liberální fašismus: Svoboda slova na Západě rychle umírá. Zákaz Al-Džazíry v Izraeli a Tik Toku v USA jsou typické. Cenzura, kam se podíváš. Špehování a bič. Svobodná média jsou nebezpečím? Ne, vlády! Jourová a Fiala v čele lágru?

15. 5. 2024

Tisk článku

Pavel Kopecký přináší fakta a informace o tom že i Spojené státy (ač mají relativní svobodu slova zaručenu dosud "nepřekročitelným" ústavním dodatkem) ve snaze zakrýt izraelskou genocidu v Gaze, se propadají stále více do cenzorské diktatury v "bratrské jednotě" s Bruselem

Svoboda slova je ohrožena nejen v Evropě, kde Brusel schvaluje nové a nové cenzurní zákony a předpisy, ale také v donedávna relativně svobodných Spojených státech, kde byla oproti EU svoboda skutečně chráněna prvním ústavním dodatkem, "fialoví" Bidenovci prolomili i tuto "překážku".

V souvislosti s Izraelskou genocidou v Gaze, také USA, kde se globalisté dosud neodvážili přímých útoků na svobodná média, se nyní řítí do cenzorské zvůle.

pp    

Izrael nedávno zakázal arabskou televizi Al-Džazíru. Amerika prozměnu zakázala čínský Tik-tok. To by v každém, komu není lhostejný stav občanských svobod, mělo vyvolat minimálně znepokojení.  Svoboda slova začíná být v reálném ohrožení.

Cenzura v reálném čase a on-line pomocí umělé inteligence byl nenápadný začátek tohoto procesu, teď už to globalisté nemají zapotřebí dělat nenápadně, už to dělají na tvrdo, veřejně a před očima všech a to jak zákazy různých platforem sociálních sítí, tak nepohodlných médií, televizí a jiných zdrojů nezávislých informací. A dokonce kvůli tomu přijímají nové zákony. Už nevědí, jak jinak umlčet kritiky své politiky nebo třeba válečné kritiky Izraele, USA, Gazy a podobně.

Temné dny svobody

Když izraelský parlament letos v dubnu položil základy k definitivnímu zákazu arabské Al-Džazíry na svých hranicích, Bílý dům velmi správně řekl, že se to týká i USA, a tedy potažmo celého Západu "Minulý týden Izrael učinil důležitý krok. Asociace amerického zahraničního tisku tento krok označila za temný den pro demokracii“, komentoval to britský The Guardian

Pokud je Bílý dům ale skutečně znepokojen, tak zvolil minimálně velmi zvláštní způsob, jak to ukázat. Joe Biden a jeho administrativa totiž rovněž podporovali a povzbuzovali nedávné cenzurní zákony a precedentní soudní případy, které fakticky zajišťují, že „temné dny svobody slova“ nastaly i ve Spojených státech.

NENECHTE SI UJÍT!

Rozhovor Petra Hájka s lídrem SPD a Trikolory Petrem Machem na téma blížících se voleb do Europarlamentu a možnostech vystoupení z Evropské unie bude PPTV vysílat ve středy 15. května od 18:00

Posledním příkladem je nový zákon, který Biden podepsal minulý měsíc, aby v USA zakázal nebo si vynutil prodej TikToku. Stejně jako izraelský zákaz Al-Džazíry se tento zákon opírá pouze o ničím nepodložená tvrzení o jakýchsi "obavách o národní bezpečnost". Ignoruje tak prozíravé varování soudce Huga Blacka ve známém případu Pentagon Papers, že slova jako "národní bezpečnost“ jsou jen velmi široká, a dosti vágní právní obecnost, jež by rozhodně neměla být používána ke zrušení základních zákonů obsažených v Prvním dodatku“, uvedl dále The Guardian.

Totéž platí o kontroverzním zákonu o zákazu kritiky Izraele, přestože Izrael provádí zjevnou genocidu civilního obyvatelstva v pásmu Gazy. Kdyby tohle udělalo třeba Rusko na Ukrajině, světová média spustí křik, stejně jako OSN. Když ale Izrael provádí genocidu civilního obyvatelstva, vypaluje domy a buldozery srovnává celé vesnice se zemí, je ticho po pěšině. A údajně demokratické země přijímají zákony umlčující jakoukoliv kritiku tohoto nechutného počínání.

Je to vlastně naprosto stejné co prováděl Wehrmacht v rámci operace Barbarosa za druhé světové války v sovětském Rusku. Světové společenství "demokratických zemí" však nejen najednou mlčí, ale přijímá dokonce zákony, které zakazují tyto nelidské hrůzy dokonce i kritizovat. Protože kritizovat Izrael není dovoleno.

Vlády jsou tím nebezpečím

Takzvané obavy o národní bezpečnost jsou pouze průhlednou záminkou pro umlčení rostoucího odporu veřejnosti všude na Západě proti vyhlazovací válce Izraele v Gaze. Senátor Mitt Romney to v podstatě veřejně přiznal v nedávném rozhovoru s ministrem zahraničí USA Antony Blinkenem. Nebyl však rozhodně jediný. Každému tak musí být jasné, že svoboda slova na je Západě definitivně v háji.

DOPORUČUJEME:

Zdraví v Protiproudu: Fantastické houby. Zkušenost patologa s vyléčením cirhozy jater. Pro nádory zhoubné i nezhoubné. Překvapivý detox. Jak na mozek, paměť a kognitivní schopnosti? Bambus a cévy. Čokoláda nejen pro děti. Pomozme si!

SUPERPOTRAVINY A ZÁZRAČNÉ HOUBY SUPRAMEDEX
objednávejte zde

 

Zákon o zákazu či nuceném prodeji platformy TikTok, stejně jako zákon o zákazu Al-Džazíry v Izraeli, jsou pouze začátkem celého neslýchaného cenzurního procesu. Otevírají totiž dveře pro budoucí zákazy i všech dalších možných platforem. Včetně třeba zákazu online zpravodajských kanálů, které jsou pod zahraniční kontrolou, jež americký prezident považuje za hrozbu pro národní bezpečnost.

Což je tím horší, že zatímco izraelský cenzorský zákon vyžaduje, aby premiér získal souhlas bezpečnostní rady kabinetu nebo vlády, ten americký umožňuje v podstatě jednostrannou prezidentovu exekutivní akci. Bylo by totiž dost naivní myslet si, že TikTokem to skončí.

Rozhodně ne. Biden totiž také podepsal zákon Reforming Intelligence and Securing America Act (tzv. RiISAA). Tato cenzorská legislativa umožňuje americké vládě pověřit každého „poskytovatele služeb, který má přístup k zařízení, jež je nebo může být používáno k přenosu nebo ukládání elektronické komunikace“, aby jí tím pomohl "legálně" sledovat cizí cíle.

Špehování a daňový bič

Americká administrativa tím naprosto ignorovala konsenzus obhájců občanských svobod v USA, stejně jako veškerá varování amerických zákonodárců. Třeba senátor Ron Wyden veřejně varoval, že RISAA by mohla americké vládě umožnit nařídit „jakémukoliv zaměstnanci, aby vložil firemní USB flash disk do serveru v kanceláři, kterou třeba jen uklízí nebo ji třeba přes noc hlídá“.

Takovou kanceláří může být být třeba jakákoliv redakce. RISAA je vlastně jen další novelou zákona o zahraničním zpravodajství, který již byl zneužit přímo ke špehování novinářů, než jej Kongres ještě rozšířil. Je to sázka na jistotu, že jakékoliv zahraniční zdroje budou velice váhat jestli vůbec mluvit s nějakými americkými novináři, protože mohou právem předpokládat, že redakce může být odposlouchávána.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - a současně podpořit Protiproud?

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho zcela mimořádného prostředku na posílení těla i ducha - a dosažení praktické dlouhověkosti

 

Bezplatný účet u BEWITu pro nezávazný přístup ke slevám si můžete vytvořit zde. Výrobky BEWIT si lze také prohlédnout i zakoupit zdeNákupem přes tyto odkazy  pomáháte nejen sobě, ale i další existenci Protiproudu!

 

Další zákon, který nedávno schválila Sněmovna reprezentantů, by pak ministrovi financí poskytl nekontrolovanou pravomoc zrušit status osvobození od daně jakékoli organizaci, včetně neziskových zpravodajských médií, které bude vláda považovat za „organizaci podporující teroristy“. Financování terorismu je samozřejmě v USA nezákonné, ale návrh takového zákona by se zbavil zdlouhavého procesu potřebného k oficiálnímu označení nějaké skupiny za teroristickou, nebo rovnou umožnil její stíhání za údajnou podporu terorismu.

Útočí se i na mediální opory režimu pokud kritizují Izrael

Tato legislativa přichází v době, kdy federální zákonodárci a státní zástupci již naznačují, že i hlavní zpravodajská média v USA (jako CNN, Associated Press, New York Times a Reuters a další) již prý také podporují terorismus. Například tím, že kupují fotografie a videa od palestinských nezávislých publicistů nebo třeba tím, že pouze kritizují Izrael. A to ani nemluvě o politicích, kteří na základě podobně velmi chabých důkazů tvrdí, že i různé studentské skupiny jsou podle nich podporovatelé teroristů.

Někteří komentátoři již dokonce po Kongresu požadují, aby byl návrh zákona rozšířen ještě o odstranění neziskových organizací, které podle nich splňují definici antisemitismu podle mírně řečeno velmi kontroverzního International Holocaust Remembrance Alliance.

Tato definice, kterou nedávno přijala Sněmovna reprezentantů, je poměrně široce kritizována za to, že nesmyslně spojuje znevažování Izraele s antisemitismem. Jde přesně o tutéž taktiku, která byla rovněž použita zastánci zákazu Al-Džazíry v Izraeli.

To dá americké vládě ještě mnohem větší pravomoci než o jakých by mohl jen snít Benjamin Netanjahu. Americká vláda sice zatím přímo neřekla, zda neziskový návrh zákona podpoří, ale její náklonnost k dalším cenzorským zásahům státní moci to jasně předpokládá.

Jde o rozlehlý cenzorský atak. Například floridský novinář Tim Burke čelí federálnímu obvinění podle vágního a často zneužívaného zákona o počítačových podvodech a trestech za pouhé „prohledávání “ internetu, aby našel důležité zprávy, které korporace chtěly udržet v tajnosti. Obránci svobody slova se důvodně obávají, že pokuty a nedostatek transparentnosti by mohly úplně zastavit jakékoliv online shromažďování pro establishment nepohodlných zpráv.

Braňme se!

Jak v padající ekonomice ochránit své peníze - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu? Jednou z možností je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).

 

Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost využili, mnozí o ní ale stále nevědí. Jak na to? Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali.

Sledujte ZDE: Peníze nejsou tím, čím se zdají být: Mezi černou magií a zázrakem. Státní převrat pod zn. FED. Titanic, Lincoln, Kennnedy: Vraždy? Basilej 3 - a hned tu byl covid! Další velká krize na dohled. Záchranný vor. Návštěvník z hvězd nabízí pomoc

Fašisté si dnes říkají liberálové

A pak je tu stíhání zakladatele WikiLeaks Juliana Assange. Americká administrativa to označuje za hackerský případ, přestože 17 z 18 jeho obvinění nemá vůbec nic společného s hackováním. Celý případ souvisí pouze s metodami shromažďování informací, které všichni investigativní novináři běžně používají. Bidenova administrativa dokonce ani nepopřela, že tento precedens umožní uvěznění novinářů, kteří odhalí a zveřejní různá tajená vládní svinstva.  

Biden a mnoho dalších Demokratů dnes hlasitě varuje, že Donald Trump by se v jeho případném druhém funkčním období mohl chovat jako autoritář. Přesto sami stále rozšiřují prezidentské pravomoci, které je možné snadno zneužít proti svobodným médiím.

Toto vše je jen dalším důkazem stále rychlejší fašizace současného západního liberalismu. Ve fašismu totiž není pro svobodu slova žádné místo, ve fašismu jsou povoleny jen oficiální a shora schválené názory.  To se týká úplně stejně - a možná ještě více - situace v Evropské unii a v jejím rámci také ČR.  

Je jen otázkou času, než to vše povede k zavedení nových koncentračních táborů pro fyzickou likvidaci všech, kteří jsou politicky nepohodlní.

Jourovská cenzorská mafie a její zdejší prodloužené chapadlo v podobě Fialovy junty to svým každodenním jednáním, dává více než jasně najevo.

Zdroj.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Pandemická smlouva: Celosvětové uchopení moci. Pokračování operace Covid-19. Hlasuje se již za několik dní. Vězení pro miliardy. O svém těle již nebudeme rozhodovat? Jedinou cestou je opuštění globálních struktur

Pandemická smlouva: Celosvětové uchopení moci. Pokračování operace Covid-19. Hlasuje se...

Slyšíme se, vidíme se: Na prahu velkých změn? USA s Ukrajinou proti Stalinovi? Modrý hadr není vlajkou EU. Změny na nejvyšších postech v Rusku. Proč? HARP záře v ČR? Blaničtí rytíři jsme my!

Slyšíme se, vidíme se: Na prahu velkých změn? USA s Ukrajinou proti Stalinovi? Modrý hadr...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky