Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Falšování historie: Zrádci a pomahači nacistů - Vlasovci a Banderovci. Druhá světová válka se rozhodla na východě. Bitva u Kursku a boj o Kyjev. 27 milionů  padlých a popravených, abychom mohli žít. Proč Operace Overlord? A náš vděk?

Falšování historie: Zrádci a pomahači nacistů - Vlasovci a Banderovci. Druhá světová válka se rozhodla na východě. Bitva u Kursku a boj o Kyjev. 27 milionů padlých a popravených, abychom mohli žít. Proč Operace Overlord? A náš vděk?

17. 6. 2024

Tisk článku

Jiří Kobza pár dní před výročím přepadení SSSR Německem (22. června 1941), o němž se mlčí, a v souvislosti s nedávnými monstrózními oslavami vylodění spojenců v Normandii, připomíná skutečný význam této operace pro vývoj Druhé světové války - a snahu Západu orwellovsky přepsat historii

V minulých dnech jsme byli svědky toho, jak tzv. kolektivní Západ (tedy ono „euroatlantické společenství“) masově a okázale oslavoval výročí vylodění amerických, britských a kanadských vojsk v Německem okupované Francii (6.6.1944)., tedy zhruba rok před koncem druhé světové války. Tato akce bývá rovněž označována jako „otevření druhé válečné fronty“ a politicky prezentována jako rozhodující okamžik pro porážku Hitlerovy Třetí říše.

Není tomu tak. Proč?

Protože hlavní – a z hlediska vývoje a výsledku této války rozhodující – byla fronta východní, na které vedla heroický boj proti hitlerovským uchvatitelům Evropy sovětská Rudá armáda její hrdinní spojenci.

Zrádci a pomahači německých nacistů

Východní fronta byla v letech 1941–1944 jedinou válečnou frontou v Evropě. A i po zmíněném otevření západní fronty v Normandii v červnu 1944 až do konce války vázala přes 65 % vojenských sil nacistického Německa a jeho spojenců.

V souvislosti se vstupem Američanů, Britů a Kanaďanů do boje proti Němcům ve Franci je důležité připomenout, že jejich postup nejúčinněji zadržoval nikoli německý Wehrmacht, ale tzv. Vlasovci, přeběhlíci z Rudé armády, pod velením generálmajora Buňačenka. Jejich angažmá v bojích po boku nacistů v Normandii zdrželo postup západních spojenců minimálně o šest týdnů.

Což zároveň znamená, že Vlasovci mají na rukou krev mnoha dalších obětí Němců ve Francii a západní Evropě. A totálně zneplatněna je i drze lživá teze o tom, že hlavním zájmem a cílem Vlasovců byl pouze boj proti sovětským bolševikům.

Byli to zrádci, pomahači nacistů. Podobně jako chorvatští Ustašovci nebo ukrajinští Banderovci.

POJĎME SE PORADIT!

PPTV v pondělí 10. 6. 2024 od 18:00 vysílá v přímém přenosu pravidelnou poradu šéfredaktora Protiproudu s "tvrdým jádrem" nepodvolených.

Do porady buď posílejte své dopisy do redakční pošty, nebo chatujte - ale jen do 17:00, tedy hodinu před zahájením vysílání. Chat bude samozřejmě v provozu i během "porady", ale kvůli úspoře času na některé později sdělené názory, úvahy či dotazy bude Petr Hájek reagovat až v příští Tea Party.

Kde se začal lámat válečný chléb?

Druhá světová válka se rozhodovala na východní frontě, tam šlo o naše bytí či nebytí.

Průběh války na východě je poměrně známý. Ale nebude si jej na škodu připomenout. Třeba i pro ty, kdož věří, že druhá světová válka započala až 6. června 1944 na severofrancouzských plážích.

Poté, co Němci napadli Sovětský svaz (22.6.1941 - tzv. Operace Barbarossa), postupovali velice rychlým tempem.

25. června 1941 navíc Finové spolu s Němci zaútočili na sovětské území a 29. června se začalo bojovat i na sovětsko-norských hranicích za polárním kruhem. Přísloveční supi se začali slétat. Mimochodem, bylo to poprvé v historii, co se vedly boje i v této oblasti.

V září 1941 oblehli Leningrad a jejich zdánlivě nezastavitelné vítězné útočné tažení vyvrcholilo bitvou o Moskvu.

6. prosince 1941 tam však poprvé přešla sovětská vojska do protiútoku a německé plány na rychlé dobytí klíčových měst a porážku Sovětského svazu už do konce roku 1941 se, zaplať Bůh, neuskutečnily.

Tam se začal lámat válečný chléb…

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - a současně podpořit Protiproud?

 

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho zcela mimořádného prostředku na posílení těla i ducha - a dosažení praktické dlouhověkosti

Bezplatný účet u BEWITu pro nezávazný přístup ke slevám si můžete vytvořit zde. Výrobky BEWIT si lze také prohlédnout i zakoupit zde. Nákupem přes tyto odkazy  pomůžete nejen sobě, ale i další existenci Protiproudu!

Kritický okamžik

Sluší se připomenout jednu podstatnou věc, která byla zejména v první fázi této Velké vlastenecké války nesmírně důležitá:

Na podporu obrany země pod Stalinovým vedením se postavil i Sergij, moskevský patriarcha pravoslavné církve, kterou přitom bolševici předtím prohlásili za jednoho z nepřátel společnosti a nemilosrdně ji pronásledovali.

Okamžitě po napadení Sovětského svazu Němci patriarcha vyzval pravoslavnou církev, aby aktivně podporovala boj sovětského lidu proti útočníkům a okupantům. Pravoslavná církev uspořádala finanční sbírku, která do roku 1943 nashromáždila cca 200 milionů rublů, za které byla sestavena jedna stíhací peruť a jeden tankový pluk.

Na jaře roku 1942 byly boje s plnou intenzitou obnoveny. Německá letní ofenzíva začala 28. června 1942 a Wehrmacht postoupil ke Stalingradu, na Kavkaz a obsadil Krym.

V září 1942 pak začala osudová bitva u Stalingradu, které se na německé straně účastnilo milión a na straně sovětské půldruhého miliónu vojáků. Tato řež skončila 30. ledna 1943 kapitulací obklíčené německé armády polního maršála Friedricha Pauluse.

V době vrcholící bitvy o Stalingrad se fronta dostala na své nejvýchodnější pozice za celou válku - západně od měst Elista a Groznyj.

Obrat za cenu strašlivých obětí

Němci tedy okupovali podstatnou část evropské části SSSR, na které před válkou žilo 42 % jeho obyvatel, produkovala se zde zhruba jedna třetina sovětského HDP, nacházelo se tam 45 % jeho orné půdy.

Pokud se vezmou v úvahu i obrovské lidské a materiální ztráty Rudé armády (v té době dosahující minimálně již 2 miliony padlých, zajatých a raněných) jakožto i velké ztráty na civilním obyvatelstvu, které se podílelo na válečném úsilí, země se tehdy nacházela ve smrtelném nebezpečí.

Po vítězství u Stalingradu Rudá armáda započala postup směrem na Kursk, Charkov a Rostov na Donu. V březnu roku 1943 zahájily německé jednotky protiofenzívu, při které dobyly Charkov zpět (copak nám to dnes připomíná?, pozn. PP). V tomto období do bojů poprvé zasáhla i československá vojska, která byla spojenci Sovětů v boji proti Německu.

DOPORUČUJEME:

pp

Zdraví v Protiproudu: Báječná Třetí říše: Houbový Indiana Jones. Jsou víc, než se zdají být? Sbírat a jíst i s podhoubím? Kombinace, které v lese nenajdeme. Zdroj zázračných látek. Výživa není magie: Jsme tím, co jíme. Houba nejen pro šachisty

Vyváženou kombinaci tří hub - TRITON MRL - objednávejte zdeBalíček HERICOR MRL (hericium a coriolus) a CHAGA MRL - objednávejte zde.

Proti náckům boj o Kyjev - jako pořád

5. července roku 1943 zahájila německá armáda operaci Citadela, kterou začala bitva v Kurském oblouku. Vyvrcholila 12. července u Prochorovky největší tankovou bitvou v dějinách.

Sovětská armáda vybudovala v kurském výběžku mohutná obranná postavení, o která se německý útok roztříštil. Až toto byl definitivní krach německé bleskové války, který předurčoval konec nacistické převahy na východě.

Protiútokem u Kurska zároveň sovětská vojska zahájila operaci Kutuzov, která pokračovala tažením k řece Dněpr, kterou Hitler považoval za nedobytný východní val. V září 1943 ovšem sovětská vojska na několika místech řeku Dněpr překročila a počátkem listopadu 1943 osvobodila - za aktivní spoluúčasti československých vojsk -  Kyjev.

I z tohoto důvodu jsou dodnes Rusové tak citliví na jakékoli projevy nacistických resentimentů a oslavy pronacistických kolaborantů a vrahů na Ukrajině.

V den třetího výročí napadení SSSR Německem 22. června 1944 (tedy 16 dní po vylodění západních spojenců ve Francii) zahájila Rudá armáda závěrečnou operaci Bagration.

Této velké letní ofenzívy se účastnilo na sovětské straně 3 600 000 a na německé straně 1 700 000 vojáků. Šlo o největší vojenskou operaci druhé světové války.

DOPORUČUJEME:

Zdraví v Protiproudu: Fantastické houby. Zkušenost patologa s vyléčením cirhozy jater. Pro nádory zhoubné i nezhoubné. Překvapivý detox. Jak na mozek, paměť a kognitivní schopnosti? Bambus a cévy. Čokoláda nejen pro děti. Pomozme si!

SUPERPOTRAVINY A ZÁZRAČNÉ HOUBY SUPRAMEDEX
objednávejte zde

 

Hitlerovi spojenci, když se karta obrátila...

Operace Bagration, to byl v podstatě druhý Stalingrad. Na 320 km dlouhé frontě Sověti zaskočili nepřipravenou německou Skupinu armád Střed, přičemž obklíčili a zneškodnili asi 400 000 německých vojáků a dalších 100 000 zajali.

26. června 1944 byl osvobozen Vitebsk, 3. července pak Minsk a 13. července Vilnius.

Koncem srpna 1944 se pak uskutečnila jašsko-kišiněvská operace, při níž sovětská vojska pronikla do Moldávie a do Rumunska. Rumunsko (od roku 1941 významný Hitlerův spojenec) uzavřelo se SSSR mír a jeho vojska se přidala na sovětskou stranu. Což bylo důležité i z hlediska osvobození Československa, při kterém padly desítky tisíc Rumunů.

Rumunsko mělo na konci války druhou největší armádu na východní frontě a jeho vojenské síly co do počtu mužů představovaly čtvrtou největší spojeneckou armádu v Evropě. Bohužel i na to se dnes - jako na celé pravdivé dějiny války - vg protiruské propagandě téměř "zapomnělo".

Do konce roku 1944 obsadila Rudá armáda Bulharsko, které bylo rovněž německým spojencem, pomohla osvobodit Jugoslávii a pronikla na území (Hitlerova spojence) Maďarska a východního Německa.

12. ledna 1945 zahájili Sověti viselsko-oderskou operaci, a den poté konečnou fázi útoku na Východní Prusko. Rudá armáda postupovala i v Maďarsku, Polsku a na Slovensku. Na jaře pronikla do Rakouska a na Moravu.

Proč "atomovka"?

16. dubna 1945 začala bitva o Berlín, která skončila kapitulací berlínské posádky 2. května 1945. V ruinách hlavního města Třetí říše a na přístupech k němu padlo asi 150 000 sovětských vojáků.

8. (respektive 9.) května 1945 podepsali Němci (za přítomnosti zástupců SSSR, USA, Velké Británie a Francie) oficiální kapitulační akt. Ovšem některé jednotky německých vojsk v Čechách a v Rakousku kladly odpor až do 20. května.

Ale ani to ještě nebyl úplný konec války.

Braňme se!

Jak v padající ekonomice ochránit své peníze - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu? Jednou z možností je spoření či "konzervace" svých financí ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).

 

Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost využili, mnozí o ní ale stále nevědí. Jak na to? Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali.

Sledujte ZDE: Občanská sebeobrana nepodvolených: Že klesla inflace? Lež! Necpat peníze fialové černé díře do chřtánu! Banky zběsile nakupují. I ta česká. Proč? Zlatý standard pro každého. Co se zlatem ve válce? Národ sobě i Protiproudu!

Sovětské ozbrojené síly, v souladu s dohodami s Američany a Brity, se poté ještě pustily do drsného pozemního boje proti Japonsku. Tato bitva začala 9. srpna 1945. Japonská kwantungská (mandžuská) armáda o síle přibližně milionu mužů se Sovětům vzdala 15. srpna 1945.

To byl zásadní krok k porážce Japonska, nikoli až spektakulární americké atomové bombardování Hirošimy a Nagasaki. Nikoli vyhlazení civilistů, ale odvážný sovětský boj muže proti muži, vojáka proti vojákovi. Atomové bombardování bylo spíše cynickým americkým testem nové zbraně v reálných podmínkách.

Rekapitulace hrůzy: Vylodění už byl jen závěr

Východní fronta byla bojištěm s více než 11 miliony padlých na sovětské straně. Celkové válečné ztráty Sovětského svazu dosáhly 27 milionů jeho občanů. Z toho 5 milionů bylo Němci popraveno za podporu nebo účast v partyzánském hnutí.

Při německé blokádě Leningradu zemřel přibližně 1 milion civilistů. Každý z celkově 1 418 dní bojů na východní frontě představoval ztrátu asi 14 000 lidských životů obyvatel Sovětského svazu.

O otevření tzv. druhé (západní) fronty v Evropě od Američanů a Britů žádal Stalin Roosevelta a Churchilla od prosince roku 1941. Až do Teheránské konference v roce 1943 se nic nedělo. Teprve tam nabídl Roosevelt Stalinovi záruku, na kterou dlouho čekal – slib, že Američané a Britové otevřou druhou frontu v květnu 1944 ve Francii.

Oficiálním důvodem k vylodění v Normandii bylo, že druhá fronta zmírní tlak na sovětská vojska bojující na východní frontě. Toto vysvětlení vypadá na první pohled přijatelně. Jenže zakrývá skutečnost, že západní spojenci už druhou frontu měli – v Itálii. V červenci roku 1943 přistály spojenecké oddíly na Sicílii a prakticky vzápětí (v září 1943) se Italové vzdali.

pp

Trička Protiproudu ve velikostech M, L, XL, 2XL a 3XL si můžete objednat na adrese: [email protected]. Možnost po dohodě vyzvednutí osobně v redakci, nebo zasíláme poštou na dobírku. Cena 300 Kč + poštovné. Pro osobní odběr volejte na redakční telefon 737 461 817. Po dohodě vám trička připravíme k vyzvednutí v Praze v Opletalově ulici.

Spojenci se domnívali, že si rychle prorazí cestu do Německa, ale Hitler nechtěl o kapitulaci ani slyšet. Poslal do Itálie svá vojska a postup spojenců podstatně zpomalil. Nicméně neustále pomalu postupovali a zdálo se, že si určitě probojují minimálně cestu do Rakouska, Francie a do Německa. Spojenci tedy v podstatě už v Evropě byli.

„Proč by tedy měli spojenci podnikat ještě další invazi do Normandie?“Tak se ptá (nejen) Alexander Canduci se ve své publikaci Největší lži v dějinách.

Svéráz fialového vděku

„Odpovědí byl strašák Západu – Sovětský svaz. Koncem roku 1943 Němci ve válce prohrávali. Bylo zřejmé, že i bez vylodění v Normandii bude Německo poraženo před koncem roku 1945 a možná ještě dříve. Ale pomyšlení, že Sověti dorazí do Německa a zmocní se kromě jiného také všech jeho vědců, naháněla západním vůdcům hrůzu“ - uvádí Canduci.

„A tak rozhodli, že jejich vojska musejí dorazit do Německa jako první. A zmocnit se většiny jeho území a klíčových zdrojů. Co však mohli dělat, když italské tažení pokračovalo tak pomalu? Odpovědí byla invaze. Pravým cílem operace Overlord bylo dostat se do Německa dříve než Sověti.“

Podle Canduciho „Roosevelt a Churchill vmanipulovali Stalina do pocitu, že to on je přesvědčil, aby zahájili západní ofenzívu, a že jeho ‚spojenectví s Rooseveltem proti Churchillovi mu zajistí výsledek, o který usiloval.

Nic to nemění na odvaze a hrdinství všech vojáků, kteří na západní frontě po 6. červnu 1944 padli. Ale je potřeba si pravý stav věcí a příčiny dějů popsat pravdivě a jasně.

A konstatovat, že o porážce Němců ve druhé světové válce – a o našem přežití -  se rozhodlo na východní frontě. A že za obojí vděčíme Rudé armádě a Sovětskému svazu.

Dnes svůj vděk našim osvoboditelům dáváme najevo opravdu "svérázně".

pp


Tagy článku

Doporučujeme

Není nad férové zápolení: Porazí dusík v Paříži kysličník uhličitý? Jo a zastavte Putina! Olympiáda jen pro hodné zvané. Vyloučí nás? Utkají se jen A a B týmy Švýcarska? Místo soutěžení dohoda. Budou v USA před volbami střídat?

Není nad férové zápolení: Porazí dusík v Paříži kysličník uhličitý? Jo a zastavte Putina!...

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci globalistů jsou k smrti vyděšeni. A s nimi všichni Fialové, Rakušanové, Pekarové u nás i v Bruselu. Užijme si tento okamžik, chcimírové!

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci...

Na začátek stránky