Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Macron je ze hry: Může ještě něco zastavit Marine? Detoxikuje parlament? Bažiny se pokusí o starý model: Všichni proti Marině. Nic nového pod sluncem. Pochopí konečně Francouzi? Jak dlouho bude země umírat?

Macron je ze hry: Může ještě něco zastavit Marine? Detoxikuje parlament? Bažiny se pokusí o starý model: Všichni proti Marině. Nic nového pod sluncem. Pochopí konečně Francouzi? Jak dlouho bude země umírat?

4. 7. 2024

Tisk článku

Clea Caulcutt komentuje dění okolo důležitých předčasných voleb ve Francii, které však Le Penová navzdory několika vítězstvím v řadě nemusí mít tak úplně v kapse, protože staří harcovníci raději odstoupí, než aby ve Francii zavál čerstvý vítr svobody

Francouzský prezident se musel rozhodnout, zda jeho kandidáti odstoupí a ustoupí levici, aby zabránil "krajní pravici" získat moc ve Francii.

Poté, co mu nevyšla sázka na předčasné volby, stál Emmanuel Macron před bolestivou volbou: stáhnout své kandidáty a pokusit se zastavit takzvanou "krajní pravici", nebo se pokusit zachránit to, co zbylo z jeho kdysi dominantního hnutí, než definitivně zanikne.

Nahoru a dolů

Pro šestačtyřicetiletého francouzského lídra bylo nedělní první kolo parlamentních voleb do stejné míry osobním ponížením, jak ohromující byl jeho vzestup do prezidentského úřadu, který získal před sedmi lety coby čerstvý outsider.

Předčasné hlasování vyhlásil po katastrofální porážce "krajní pravice" v červnových volbách do Evropského parlamentu s jediným cílem: zastavit směřování Francie k takzvaným extrémům. Dosáhl jaksi pravého opaku.

Druhá největší evropská ekonomika a jediná jaderná velmoc v EU je nyní blíže než kdy jindy k tomu, aby poprvé ustavila "krajně pravicovou" vládu poté, co Národní shromáždění (RN) Marine Le Penové v první fázi hlasování dramaticky vedlo.

Pokud druhé kolo hlasování 7. července přinese Národnímu shromáždění parlamentní většinu - a prognózy naznačují, že je to možné - ocitne se Francie v neprobádaných vodách: Zemi by přinejmenším zčásti vedli politici, jejichž jména jsou mainstreamem ztotožňována se sliby Vladimira Putina rozbít Evropskou unii, vést válku proti migraci a vystoupit z NATO.

NENECHTE SI UJÍT!

PPTV uvádí v pořadu Alfa a Omega Petra Hájka - za lodivodství historika Petra Bahníka - při pátrání po skutečném Janu Husovi, jenž byl pak po staletí využíván, zneužíván a záměrně mylně interpretován včetně tvůrců protestantismu, ač sám byl věrný katolík a ctitel Panny Marie

Sledujte v sobotu 6. července od 18:00 hodin či kdykoli poté!

Ačkoli strana Le Penové zmírnila některé své ostřejší postoje, zůstává hluboce skeptická vůči mainstreamovým politickým postojům Západu. Vítězství v těchto volbách by výrazně zvýšilo její šance na získání francouzského prezidentství v roce 2027.

"Můžeme s jistotou říci, že detoxikace Národního shromáždění vstupuje do své závěrečné fáze," řekl Bruno Cautres, politický analytik z institutů Sciences Po.

Třikrát za sebou vyhráli evropské volby a Marine Le Penová se dvakrát dostala do druhého kola prezidentských voleb; pokud vyhrají druhé nejdůležitější volby (parlamentní) ve Francii, stanou se hlavním proudem

Podle konečných výsledků, které zveřejnilo ministerstvo vnitra, má Le Penová díky svým výsledkům na dosah moc, když v prvním kole získala 29,5 % hlasů. Výzkumný ústav Ipsos v neděli odhadl, že "krajní pravice" by mohla získat 230 až 280 křesel v 577členném Národním shromáždění.

Macronova koalice Ensemble skončila podle výsledků zveřejněných francouzským ministerstvem vnitra třetí s 20 procenty hlasů za levicovou aliancí Nová lidová fronta s 28 procenty.

Vzhledem k tomu, že práh pro absolutní většinu v parlamentu je 289 křesel, může být "krajní pravice" dokonce schopna po víkendu sestavit vládu, jejímž premiérem bude 28letý předseda Národního shromáždění Jordan Bardella.

Otázkou nyní je, zda ji něco nebo někdo dokáže zastavit.

Jak blízko se Le Penová dostane k absolutní většině, závisí na tom, jak na její drtivé vítězství zareagují ostatní strany a Macron. Odloží své spory stranou a spojí se, aby Le Penovou porazily?

Parlamentní volby jsou složitým dvoukolovým procesem, v němž do druhého kola postupují dva kandidáti, kteří v prvním kole získali nejvíce hlasů. V těchto klíčových volbách však byla volební účast vysoká, což znamenalo, že odhadem ve 315 volebních obvodech postoupil do druhého kola třetí kandidát, často někdo z Macronovy koalice "Ensemble".

Macronovi spojenci řešili, co dělat.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak si uchovat zdraví a zlepšit vyhlídky na plný život - navzdory pokusům Schwabů, Gatesů a Big Pharmy o opak - a současně podpořit Protiproud?

 

Některé zásadní odpovědi najdete v rozhovoru Petra Hájka s ing. Jiřím Černotou - nejen na téma jednoho zcela mimořádného prostředku na posílení těla i ducha - a dosažení praktické dlouhověkosti

Bezplatný účet u BEWITu pro nezávazný přístup ke slevám si můžete vytvořit zde. Výrobky BEWIT si lze také prohlédnout i zakoupit zde. Nákupem přes tyto odkazy  pomůžete nejen sobě, ale i další existenci Protiproudu!

Protesty v Paříži

V polovině z 577 francouzských volebních obvodů byli kandidáti "Ensemble" vyloučeni. Macronova centristická parlamentní frakce se v Národním shromáždění smrskne z 250 zákonodárců na méně než stovku. Jeho centrističtí spojenci nyní čelí obrovskému tlaku, aby v mnoha oblastech odstoupili z volebního klání, a radí svým příznivcům, aby ve snaze porazit Le Penovou volili levicovou alianci, která zahrnuje i krajně levicové radikály.

Po zveřejnění prvních prognóz se na pařížském náměstí Republiky shromáždily tisíce francouzských občanů, aby protestovaly proti "krajní pravici". Scény připomínaly protesty proti Jean-Marie Le Penovi, otci Marine, který se v roce 2002 kvalifikoval do druhého kola prezidentských voleb jako kandidát strany tehdy známé jako Národní fronta.

Tehdy se strany a voliči sjednotili proti krajní pravici a odložili stranou své neshody, aby porazili extrémního kandidáta v rámci politiky známé jako cordon sanitaire. Evropská politika se však v posledních dvou desetiletích dramaticky změnila.

Krajně levicová strana Nepoddajná Francie a její lídr Jean-Luc Mélenchon se po roce bojů v Národním shromáždění ukázali jako pravděpodobně ještě větší nepřítel centristů než Le Penová.

Sám Macron strávil velkou část kampaně kritikou politiky levicové aliance Nová lidová fronta, jejíž součástí je i krajní levice, jako "groteskní" a pro Francii destruktivní.

Macronův premiér Gabriel Attal v projevu několik hodin po porážce tuto myšlenku zdůraznil: vyzval "Národní frontu, aby nehlasovala", ale navrhl, aby se kandidáti patřící k Macronově koalici vzdali pouze v případech, kdy má lepší předpoklady k vítězství kandidát "republikánských sil" - možná s výjimkou kandidátů Francie bez úhony.

Nejzřetelnějším projevem prolomení sanitárního kordonu byl Macronův spojenec a bývalý premiér Edouard Philippe, který výslovně vyzval voliče, aby se postavili proti Národnímu shromáždění a Francii nesklonné.

"Vzhledem k tomu, že levice udělala z Macrona svého velkého protivníka a Mélenchon s Macronem strávili měsíce velkou politickou bitvou, je těžké sanitární kordon resuscitovat ," uvedl Bruno Jeanbart, průzkumník veřejného mínění ze společnosti OpinionWay. "Nevíme také, zda to bude mít na voliče nějaký dopad." Jeanbart dodal, že centrističtí voliči se často zdržují hlasování, když mají na výběr "mezi krajní levicí a krajní pravicí".

DOPORUČUJEME:

Zdraví v Protiproudu: Fantastické houby. Zkušenost patologa s vyléčením cirhozy jater. Pro nádory zhoubné i nezhoubné. Překvapivý detox. Jak na mozek, paměť a kognitivní schopnosti? Bambus a cévy. Čokoláda nejen pro děti. Pomozme si!

SUPERPOTRAVINY A ZÁZRAČNÉ HOUBY SUPRAMEDEX
objednávejte zde

Úterní termín

Kandidáti, kteří postoupili do druhého kola hlasování, se museli do úterního večera rozhodnout, zda ze soutěže odstoupí, nebo budou pokračovat v boji. V neděli večer se zdálo, že v mnoha volebních obvodech odstoupil třetí nejlépe umístěný kandidát, aby pomohl svému soupeři porazit Národní shromáždění.

To znamenalo, že odhady mandátů pro krajní pravici "již nejsou aktuální", protože vycházely z druhého kola voleb předtím, než kandidáti začali odstupovat, řekl Brice Teinturier, ředitel institutu pro průzkum veřejného mínění Ipsos, v rozhovoru pro televizi BFMTV.

Národní shromáždění uvedlo, že se nepokusí sestavit vládu, pokud nezíská v parlamentu absolutní většinu.

V neděli Le Penová trvala na tom, že Bardella se stane premiérem pouze v případě, že Národní shromáždění získá podporu parlamentu. Francouzský prezident tradičně jmenuje premiéra z největší parlamentní skupiny v Národním shromáždění.

Bez jasné většiny bude vždy existovat starý feudalismus, záměrná setrvačnost a politické manévrování, které zničí skutečnou alternativu, kterou země potřebuje

prohlásila Le Penová během kampaně ve východním městě Hénin-Beaumont.

K dosažení absolutní většiny by Le Penová musela uzavřít dohodu s poslanci konzervativní strany Les Républicains. Předvolební spojenectví Le Penové s lídrem Les Républicains Ericem Ciottim však zatím vyvolalo ostrý odpor těžkých vah této strany.

Pokud volby vyústí ve složení parlamentu, může Macronův politický projekt umírat o něco déle.

Několik desítek kandidátů již skutečně odstoupilo, aby mohl opět nastat efekt "všichni proti Marine". Uvidíme však, jestli už tentokrát Francouzi pochopí, že když uposlechnou volání svých provařených lídrů, zřítí se definitivně Francie do propasti.

Je to na nich.


Tagy článku

Doporučujeme

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci globalistů jsou k smrti vyděšeni. A s nimi všichni Fialové, Rakušanové, Pekarové u nás i v Bruselu. Užijme si tento okamžik, chcimírové!

Trumpova kontrarevoluce: Návrat domů. Žádné nové války, žádné nové daně. Váleční zaprodanci...

Klaus před kamerami PPTV: Lejnová se u svých bruselských soudruhů zjevně osvědčila. Atentát na Trumpa mohl rozběhnout 3. světovou. Fiala vztahy se Slovenskem zhoršuje záměrně. Postavit se do čela odporu? Nikdy neříkej nikdy

Klaus před kamerami PPTV: Lejnová se u svých bruselských soudruhů zjevně osvědčila. Atentát...

Na začátek stránky