Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Vražda v Egyptě: Bylo všechno jinak? Kauza, která cloumala českou veřejností, má být zapomenuta. Je Petr Kramný nevinen? Jedete na dovolenou do Egypta? Dávejte si pozor, co jíte...

Vražda v Egyptě: Bylo všechno jinak? Kauza, která cloumala českou veřejností, má být zapomenuta. Je Petr Kramný nevinen? Jedete na dovolenou do Egypta? Dávejte si pozor, co jíte...

6. 7. 2014

Tisk článku

Ondřej Höppner odhaluje ve své knize Vražda v Egyptě skandální zákulisí případu Kramný, jehož nitky vedou až do nejvyšších míst

Netvrdíme, že Monika Kramná zabila svou dceru, pokusila se zvraždit svého manžela a nakonec spáchala sebevraždu. Tvrdíme, že česká média zdeformovala v honbě za ziskem případ egyptské vraždy a že ve vězení může sedět člověk, který uprostřed dovolené přišel o manželku a dceru.

pp

Tvrdíme, že došlo k tajné dohodě mezi českou a egyptskou stranou, aby byly zahlazeny stopy a dopad na egyptskou turistiku byl co nejmenší. Ve jménu těchto „vyšších“ zájmů mohl být obětován zámečník Petr Kramný, který prokazatelně spáchal jen to, že jel s rodinou na dovolenou.

Byl málo smutný

"Dal jsem si svoji pravou nohu přes ní, trošku mě zarazilo, že nic neřekla, neotočila se, ani se nijak nepohla. Říkám Kláry, prosím, posuň se, tu je strašně málo místa, já si chci taky lehnout. Šáhl jsem na ní a po chvíli jsem zjistil, že je strašně ledová, tak jsem vzal svoji levou ruku a zkoušel jsem, jestli dýchá, nevím, co mě to napadlo, ale zkoušel jsem to a ono nic. V tu chvíli jsem okamžitě vyskočil, rozsvítil jsem světýlko, které se ovládá na stolečku u postele. Viděl jsem jen, jak leží dcera přede mnou, pusu otevřenou, ruce před sebou a celá fialová a manželka oči otevřené, pusu otevřenou a celá fialová a flekatá..." uvádí obviněný z vraždy Petr Kramný ve své výpovědi.

Tvrdíme, že Petr Kramný bude osvobozen pro nedostatek, důkazů, protože žádné nejsou a ani být nemohou. Vyjde ale z vězení jako vrah, kterého se nepodařilo usvědčit

„On je zabil, protože divně plakal,“ „Byl málo smutný“, „Je to cynický vrah, protože se divně tváří“. Podobné „důkazy“ vedly většinu českých médií k označení Petra Kramného za vraha ženy a dcery. Naprosto bez povšimnutí zůstal fakt, že žádné skutečné důkazy toho, co se odehrálo v červenci roku 2013 na hotelovém pokoji v luxusním letovisku nedaleko Hurghady nejsou.

Česká policie nenavštívila místo činu. Těla, přivezená do ČR, byla po pitvě v Egyptě zbavena celého trávicího traktu a poleptaná louhem. Jediný svědek je Petr Kramný, který poskytl policii 80 minutovou výpověď a nyní je ve vězení kvůli podezření z vraždy. Důvody vazby nebyly žádné – pouze vykonstruovaná možnost útěku a ovlivňování svědků.

Média se přičinlivě chopila kauzy tak, jak velel vkus jejích čtenářek věkové kategorie 40+, tedy těch, které se chtějí především ztotožnit – a proto sledují televizní seriály, španělské telenovely a kupují si bulvární časopisy, v nichž jde spíše o příběh, než o realitu. 80 procent trhu tištěných médií je určen pro ženy, v televizním segmentu jsou ta čísla podobná.

Smrt elektrickým proudem?

Egyptská strana nemá zájem na tom, aby v jejích letoviscích umírali turisté na otravu jedem. Mimo jiné i proto, že v zemi v červenci 2013 zuřila občanská válka a turismus byl pro tamní ekonomiku klíčovým příjmem. Proto byl případ dvou otrávených žen (36leté matky a 9leté dcery) egyptskou stranou postupně překvalifikován z otravy jedem na smrt v důsledku dehydratace a nakonec, po konzultaci s českou stranou, půl roku po úmrtí obou žen, na smrt v důsledku úderu elektrickým proudem.

Podle poslední verze měl Kramný zabít obě ženy, když se koupaly ve vaně tak, že jim do ní hodil fén. Média, unešená vlastní konstrukcí, se nenechala při rozvíjení příběhu vyrušit faktem, že v pokoji, kde zemřely obě ženy, nebyla vana, ale jen sprchový kout, a šňůra od fénu byla příliš krátká, než aby do něj dosáhla. Neprobudil je ani fakt, že vedení hotelu nehlásilo žádný výpadek elektrického proudu, k němuž by muselo dojít.

Může jít o detail, ale současně o klíčový moment: V osudový den Monika Kramná vstala a v hotelovém pokoji nepochopitelně zatáhla dlouhé závěsy, jak uvádí Kramný ve své výpovědi. Nešlo náhodou o gesto ženy, která se rozhodla zemřít?

Pokud by měla egyptská strana sebemenší pochybnosti, že je Kramný vrah – nechala by ho volně se pohybovat po celé zemi a pak mu bez mrknutí oka umožnila vrátit se domů, kde chodil několik týdnů do práce, do hospody, a nebýt médií, která ho štvala na každém kroku, žil by „normálním“ životem člověka, který přišel o rodinu?

Vrah je na svobodě!

Česká policie potřebovala pod tlakem médií opakujících „Vrah je na svobodě!“ záminku, proč Kramného zatknout. Našla ji po tajné návštěvě Egypta, kde zřejmě došlo k dohodě:„Klidně si ho zatkněte, kvůli čemu chcete, ale, prosím, žádný jed!“ Pak se vynořila pitevní zpráva (z těl zbyla jen torza) o údajné možnosti smrti elektrickým proudem.

Zatímco se média utápějí ve výpovědích „dobrých rodinných známých, kteří si nepřáli být jmenováni“, nechávají v pozadí fakta, která naznačují mnohem více, než údajné manželské neshody.

Monika Kramná nebyla psychicky v pořádku a pravidelně navštěvovala psychologa. Brala léky proti úzkosti lexaurin, jejichž vedlejším účinkem je oslabení strachu z bolesti a smrti. Pracovala jako ošetřovatelka a zdravotní sestra – měla tedy snadný přístup k jedům. Nebyla spokojena se svým životem – okolí i její manžel vypovídají o jejích častých útěcích z domova, o změnách nálad. Toužila se prosadit jako modelka – byla krásná, ale ne dost, a navíc jí už táhlo na 37. Nebyla ani spokojena se svou prací (domov důchodců), o čemž svědčí její inzeráty, že shání práci. Snila o životě v přepychu, ale její  manžel to po 10 letech dřiny dotáhl na údržbáře v automobilce Hyudnai. 

Tvrdíme, že Petr Kramný bude osvobozen pro nedostatek důkazů, protože žádné nejsou a ani být nemohou. Vyjde ale z vězení jako vrah, kterého se nepodařilo usvědčit.

Kniha Vražda v Egytě autora Ondřeje Höppner odhaluje nová fakta a skandální souvislosti v případu Petra Kramného, který otřásá veřejným míněním v zemi.

pp
Tagy článku

Doporučujeme

Před jarním výbuchem zdraví z přírody: Domácí, nebo cizí bylinky? Tisíce let čínských zkušeností se hodí. Každý potřebuje něco jiného. Jak na prevenci? Držme se svých tradic a kořenů. Ale současně…

Před jarním výbuchem zdraví z přírody: Domácí, nebo cizí bylinky? Tisíce let čínských...

Nedejme se: Jak na potíže po zhoubné vakcinaci? Lze to! Stejně jako covid. Jak se zbavit dědičných sklonů k rakovině? A co hormonální antikoncepce? Jsou neléčitelné nemoci? Dělají léčiva z lidí automaty řiditelné na dálku?

Nedejme se: Jak na potíže po zhoubné vakcinaci? Lze to! Stejně jako covid. Jak se zbavit...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky