Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Ořezaná herečka: Angelina opět boduje. Rakovinový průmysl si spokojeně pobrukuje. Proč Číňanky rakovinu prsu téměř neznají? Velký (zdravotní) Bratr o tom ví své

Ořezaná herečka: Angelina opět boduje. Rakovinový průmysl si spokojeně pobrukuje. Proč Číňanky rakovinu prsu téměř neznají? Velký (zdravotní) Bratr o tom ví své

7. 4. 2015

Tisk článku

Erika Magdalena Hájková komentuje další „hrdinství“ Angeliny Jolie, která se postupně zbavuje dalších a dalších částí těla, ačkoli riziko onemocnění rakovinou tím spíše zvyšuje a přestože jsou k dispozici levná a jednodušší řešení

Americká herečka Angelina Jolie opět dosáhla světového úspěchu. Zahrála si v tragikomedii, za kterou se sice Oscary nedávají, ale byznys je to ještě větší. Téměř v přímém přenosu si před pár týdny nechala vyoperovat dokonale zdravé vaječníky.

PP

Dobře připravená marketingová kampaň „rakovinového průmyslu“, ovládajícího mainstreamová média, byla samozřejmě úspěšná. O další krok  posunula hranice toho, čemu se ještě donedávna říkalo s úctou a důvěrou „medicína“, do krajin iracionálního šílenství. Přitom řešení „Angelinina dilematu“ je na světě už mnoho tisíc let. Jenže zájmy zdravotnického byznysu o zdraví člověka nestojí. Naopak. Potřebují „klienty“ a velké „příklady“.

Pittovka prezidentkou?

Běžný člověk si řekne – je to logické. Strach je velká věc. Stárnoucí hvězda těžko bude navěky bodovat pouze vlastním tělem, které vystavila v několika slušných filmech a na které „ulovila“ tehdy ženatého Brada Pitta, s nímž vychovává dnes celkem šest dětí. V Hollywoodu se prostě poklidné stárnutí v kruhu rodinném nenosí.

Běžný člověk má soucit. Vždyť ani režisérování paní Pittové zatím moc nejde. Za film Nezlomný nezískala ani nominaci na „režijního“ Oscara, což bylo hodnoceno jako jedno z velkých překvapení sezóny. I její periodické náznaky, že vstoupí do politiky, a pak možná předběhne i Hilary Clintonovou při pokusu stát se první prezidentku USA, jsou zatím všem spíš pro smích. Tak na to musí jít trochu jinak. Konečně – je to její tělo. Řekne si běžný člověk, aniž tuší, že je předmětem manipulace velkého formátu.

Tělo jako statek

Ona to s tím tělem totiž není tak docela pravda, nebo aspoň ne celá. Tělo paní Jolie-Pittové je totiž do velké míry dávno veřejným statkem – a to nejen proto, že z něj veřejnost měla možnost podstatné části zahlédnout nahé na plátně. A jeho majitelka to velmi dobře ví.

Její „preventivní operaci“ už minule, kdy si nechala odstranit obě (zdravá) prsa doprovázela mohutná marketingová kampaň – „shodou okolností“ načasovaná těsně před rozhodnutí amerického Nejvyššího soudu o patentování (!) genů, jež mohou u svých nositelek (údajně) znamenat vyšší riziko rakoviny. Psali jsme tehdy o tom.

PP koláž

Čtěte ZDE: Jaké je skutečné pozadí kauzy Uříznutá ňadra Angeliny Jolie? Miliardový byznys s oklamanými ženami a s genovými patenty

Podobná kampaň probíhá i dnes. A tak se můžeme v mainstreamu dočíst perly typu: „Angelina si po prsou nechala odstranit i vaječníky: Nechte se otestovat, možná to lékaři doporučí i vám.“ A nebo, zde: „Zatímco před 15 či 20 lety odborníci váhali, zda je užitečné odnímat zdravé orgány, nyní se většinou shodují na smysluplnosti tohoto preventivního zákroku a doporučují ho, uvedla specialistka Dominique Stoppa-Lyonnet z pařížského Ústavu Curieových.“

Zbytečné zmrzačení

Proč tedy paní Pittová nyní s velkou slávou znovu nakráčela „pod nůž“? Inu, jak sama praví v dojemné „eseji“, kterou otiskla v New York Times, její lékaři jí nakonec operaci doporučili, neboť měla v těle zvýšené hladiny zánětlivých markerů, které teoreticky „mohly“ znamenat rakovinu v raném stádiu. Jak říká, konzultovala problém s doktory „západními i východními“ i naturopaty a došla k závěru, že u ní je operace jedinou možností, jak se vyhnout zhoubné nemoci.

Když operace proběhla, lékaři objevili jen malý nezhoubný tumor na jednom vaječníku. Rakovina nikde. Kupodivu jsme se však nedočkali titulků „Angelina hloupě podstoupila zbytečné riziko operace a umělého přechodu“, ale naopak těch, že jí „tleská celý svět“.

Logický následek: rakovina

Následná kampaň svým přístupem „zabetonovává“ do hlav nebohých konzumentek médií jednu údajnou pravdu: pokud máte stejný problém jako Angelina, nezbývá vám nic než operace – a umělý přechod, který s sebou tento zákrok samozřejmě ponese. I po „konzultaci s naturopaty“ a „lékaři ze Západu a Východu“.

Málo z nás si tedy rakovinu „přinese s sebou“. Většina z těch, kteří jí trpí, doplatí na životní styl současného Západu. Jeho podstatnou součástí je přejídání a nezdravý životní styl.

Zvýšené riziko rakoviny však není u herečky příliš překvapivé, ani kdyby nebylo „ošklivých genů“ BRCA 1 a BRCA 2, kterých je nositelkou: Ve skutečnosti jde o  logický následek jejího předchozího nesmyslného (a velmi riskantního) rozhodnutí. Již před časem informoval dokonce i britský tisk, že podle vědeckých studií publikovaných mezi lety 1993-2013 ženy s voperovanými prsními implantáty mají o zhruba o 40% větší šanci, že zemřou na rakovinu prsou, než ženy neoperované. Kromě toho se vážně uvažuje o spojitosti prsních implantátů s rakovinou mízních uzlin. 

A to mluvíme jen o oficiální medicíně, podřízené farmaceutickému průmyslu. I zdravý selský rozum však velí, že máte-li v těle několik deka cizorodé látky typu silikonu, asi to vašemu tělu není úplně „příjemné“ a je pro něj v každém případě další zátěží. Mimochodem, otázkou je, jak se nebožačce povede nadále, neboť riziko rakoviny (například dělohy) při hormonálních změnách v přechodu opět – stoupá.

Nejlepší prevencí je změna jídelníčku

Kromě toho nevíme, zda Angelina Jolie kromě „konzultací“ s naturopaty pro svůj zdravotní stav něco dělala –například zda upravila svůj jídelníček. Ten je totiž – podle slavné Čínské studie profesora Campbella et al., o níž jsme rovněž již v souvislosti s hollywoodskou hvězdou psali – naprosto zásadní součástí léčení i prevence rakoviny.

Své o tom ví i jedna vědkyně z Británie, která si boj s rakovinou – na rozdíl od Angeliny – vyzkoušela na vlastní kůži – a vyhrála:

„Bylo to šest let poté, co mi diagnostikovali rakovinu. Já i moje rodina, muž a tři děti, jsme si už prošli doslova peklem. Měla jsem za sebou řadu vyčerpávajících operací a procedur – odstranění prsu, dvanáct chemoterapií a třicet pět radioterapií, a přes to všechno jsem zase měla na krku bouli velikosti poloviny slepičího vejce.

Byl to sekundární nádor, protože rakovina už zasáhla lymfatický systém. Měla jsem všeho plné zuby. Právě jsem absolvovala další radioterapii, která s onou boulí neudělala absolutně nic – měřila jsem ji kaliperem, takže jsem měla přesnou představu.

Za šest týdnů bez rakoviny

Můj manžel je také vědec,  mineralog a gemolog, a tou dobou se zrovna vrátil z Číny. Dumali jsme nad tím, proč Číňanky téměř nestůňou rakovinou prsu – dostane ji jen asi jedna ze sta tisíc žen. Proto jsme uvažovali, čím se liší životní styl v Číně od západního. A pak nás napadlo, že Číňané zkrátka nejedí mléko a mléčné výrobky.

Okamžitě jsem je vyřadila z jídelníčku – předtím jsem jedla dost organického bílého jogurtu, abych pomohla svému zažívacímu traktu zotavit se z chemoterapie. Také jsem ale vyhodila všechno, co mohlo obsahovat mléko – od sušenek přes polévky až k některým margarínům. Během několika dní boule na mém krku začala svědit, pak měknout a zmenšovat se – a po šesti týdnech zmizela docela.“

Dotyčná dáma, která „náhodou zakopla“ o jedno z dietetických pravidel z Čínské studie, se uzdravila a je již deset let zdravá. Dnes se profesionálně zabývá zkoumáním vlivu mléčných výrobků na rozvoj rakoviny.

Slepá ulička

Dr. Campbell, autor této nejrozsáhlejší studie, která kdy byla v historii biomedicínského výzkumu provedena na lidech, by se asi nedivil. Sám totiž zjistil podstatnou skutečnost: Strava, bohatá na bílkoviny živočišného původu – například kasein, který je v mléčných výrobcích, avšak nejen on – ke vzniku a rozvoji rakovinného bujení podstatně přispívá. Dr. Campbell uvádí, že počet případů rakoviny, zaviněných „čistě genetikou“ je zhruba kolem tří procent (!) z celkového počtu. Genetické šance jsou, a to i u nositelek genů BRCA 1 a BRCA 2, obligátních „padesát na padesát“.

PP koláž

Čtěte ZDE: Otázka nejen pro ženy následující příklad Angeliny Jolie: Musíte onemocnět rakovinou prsu? Zjištění vědců: Genetické předpoklady tvoří jen 3% rizika!

Málo z nás si tedy rakovinu „přinese s sebou“. Většina z těch, kteří jí trpí, doplatí na životní styl současného Západu. Jeho podstatnou součástí je přejídání a nezdravý životní styl.

Obojí je samozřejmě jen součástí slepé uličky, na jejímž konci číhá rakovina, či jiná „civilizační“ onemocnění. Je součástí trendu v myšlení, který nás ujišťuje, že je dovoleno vše. Taková „preventivní extrakce“ svědomí ale má své logické následky.

Duchovní příčiny rakoviny nechme prozatím stranou. Vydaly by na samostatný článek. Podstatné je však jedno: Tento přístup mimo jiné také vyrábí bezmocné (a nemocné) pacienty. Angelina Jolie se vědomě a aktivně účastní kampaně, která se nám snaží vtlouci do hlav jedno jediné: Než bychom převzali zodpovědnost za vlastní zdraví a uvědomili si, že to, co činíme, ovlivní náš život, raději si necháme preventivně odstranit to, nebo ono.

Proč také ne? Velký (zdravotní) Bratr se už o naši zbytečnou smrt spolehlivě „vědecky“ postará.

PP 
Tagy článku

Doporučujeme

Před jarním výbuchem zdraví z přírody: Domácí, nebo cizí bylinky? Tisíce let čínských zkušeností se hodí. Každý potřebuje něco jiného. Jak na prevenci? Držme se svých tradic a kořenů. Ale současně…

Před jarním výbuchem zdraví z přírody: Domácí, nebo cizí bylinky? Tisíce let čínských...

Nedejme se: Jak na potíže po zhoubné vakcinaci? Lze to! Stejně jako covid. Jak se zbavit dědičných sklonů k rakovině? A co hormonální antikoncepce? Jsou neléčitelné nemoci? Dělají léčiva z lidí automaty řiditelné na dálku?

Nedejme se: Jak na potíže po zhoubné vakcinaci? Lze to! Stejně jako covid. Jak se zbavit...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky