Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Kanadská studie: Mamografické vyšetření je zbytečné. Protiproud: Navíc nebezpečné. A co mají společného láska, infrazáření a léčba rakoviny?

Kanadská studie: Mamografické vyšetření je zbytečné. Protiproud: Navíc nebezpečné. A co mají společného láska, infrazáření a léčba rakoviny?

18. 2. 2014

Tisk článku

Erika Magdalena Hájková komentuje „šokující“ vědeckou studii, která pouze potvrzuje, o čem dlouhodobě píše, a přináší návod, jak si skutečně udržet zdravá ňadra

Na jednom z českých mainstreamových serverů pro ženy se včera objevil téměř šokující titulek článku, který napohled sliboval stoosmdesátistupňový obrat v jedné z nejexponovanějších oblastí moderní medicíny: „Mamografické vyšetření je zbytečné, tvrdí kanadská studie.“

pp

Jak jsme již ne nejednou psali, mamografy a vše co s nimi souvisí – jsou jedním z nejlukrativnějších odvětví moderní medicíny, přinášející „rakovinnému průmyslu“ stamiliony korun. K riziku vzniku rakoviny prsu spíše přispívají, než před ním chrání. Je vůbec možné, že by se nyní zničehonic „vítr obracel“ a začínal vát směrem k šetrné a účinné prevenci a léčbě této rozšířené rakoviny?

pp

Čtěte zde: Pravda o mamografech: Společnost AVON a její „růžový pochod smrti“. Další část zásadních informací o rakovině prsu, její prevenci a léčení.

„Nová“ léčba rakoviny

Zůstaňme na zemi. Za článkem patrně nestojí nic jiného, než konkurenční boj mezi jednotlivými „chapadly“ zdravotnického byznysu na západních trzích, který právě prosákl směrem k nám – hned vysvětlíme proč. Přesto však je publikovaná studie důležitá. Dokonce o to důležitější, že na rozdíl od mainstreamu má „protiproud“ v medicíně k dispozici zprávy o skutečné alternativě bolestivých a potenciálně nebezpečných mamografických vyšetření a také o účinné léčbě nádorových onemocnění.

Sama studie je v každém případě důležitým milníkem: Byla prováděna čtvrt století a zúčastnilo se jí téměř devadesát tisíc žen, což je nepochybně významný statistický vzorek. Závěry ukázaly, že běžná péče, spojená s fyzickým vyšetřením prsu pohmatem, je stejně dobrou péčí jako mamografický screening, pokud jde o riziko onemocnění či úmrtí na tuto nemoc. Především to platí pro kategorii žen mezi čtyřicítkou a padesátkou. Vezmeme-li dále v úvahu rizika mamografu, vychází nám, že „klasická“ péče je rozhodně lepší, než drahá a bolestivá vyšetření módním přístrojem.

Mamografie nese dodatečné riziko

Ta sebou navíc – jak autoři studie konstatují – nesou jedno důležité riziko, které s lékařským vyšetřením nemáme většinou tendenci spojovat: Mohou totiž odhalit i nádory, které rostou natolik pomalu, že by se nikdy za života dané pacientky nerozvinuly do fáze, skutečně vyžadující léčbu. Lékaři se ovšem cítí povinováni dotyčný nádor vyšetřit a „léčit“. Dodejme však, že ona léčba probíhá invazívními metodami, které podle mnohých terapeutů organismu ve skutečnosti škodí: lze to říci jak o bioptických vyšetřeních, tak o operacích, eventuálně ozařování.

Přitom je, jak vědecké studie rovněž prokázaly, pro vznik i léčbu rakovinných nádorů prsu zásadní především životní styl a zdravá strava.

pp

Čtěte zde: Otázka nejen pro ženy následující příklad Angeliny Jolie: Musíte onemocnět rakovinou prsu? Zjištění vědců: Genetické předpoklady tvoří jen 3% rizika!

Čtěte dále: Převratný objev, který se americké úřady pokusily potlačit: Zpráva o naději na skutečnou léčbu rakoviny. Nepřímá odpověď na ohavnou kampaň Angeliny Jolie.

Dotyčný článek proto nemá smysl příliš obsáhle komentovat. Fakt, že přináší „skandální pravdu“ o neúčinnosti mamografu, již při nejlepší vůli nelze vzhledem k rozsáhlosti studie ignorovat, vyvažuje povinnou dávkou propagandy. Dozvíme se v něm totiž současně, že vzhledem k vývoji demografických trendů a „nízkému povědomí o rakovině prsu“ (!) u nás jsou pro české ženy mamografy nejen nezbytností, ale přímo spásou. Kromě toho nechtíc odhalí, k jakému účelu je kanadská studie „využívána“ v anglosaských zemích.

Vítězství drog nad hmotou

Lékaři si totiž „překvapivý“ fakt, že mamografy jsou zbytečné, vyložili po svém: nejsou prý potřeba proto, že rakovina prsu se úspěšně léčí podáváním drogy jménem Tamoxifen. Ta se ovšem „v České republice stejně jako v řadě dalších zemí stále nepodává preventivně, zejména kvůli nebezpečí tromboembolických komplikací," vysvětlila Renata Koževnikovová, vedoucí lékařka Onkocentra Zelený pruh.

pp

Čtěte zde: Co je rakovina? Jak jí předcházet a jak ji léčit? Bill Henderson a nový formát zdraví, jehož čas přijde již brzy

Tamoxifen, jako většina západních „tvrdých legálních drog“, způsobuje mnohé vedlejší účinky. Mezi ně patří mimo rizika trombózy a embolie gynekologické potíže, dýchací potíže, ledvinové potíže, oční záněty a poruchy zraku, ale také zvýšené riziko rakoviny dělohy. Studie na krysách prokázaly i vznik rakoviny jater. Tamoxifen není tedy skutečnou „alternativou“ mamografického screeningu, pokud se opravdu podává plošně či preventivně, protože stejně jako mamografická vyšetření, může vést ke zvýšenému riziku vzniku rakoviny. Pacientky mají tedy, řečeno s mírnou nadsázkou, pouze to „štěstí“, že jim k nemoci pomůže nikoli přístroj, ale droga.

Nejde prostě o nic jiného, než o konkurenční boj dvou odvětví byznysu rakovinného průmyslu. U nás má zatím větší sílu „přístrojová“ lobby „stroje“, zatímco na západ od nás začínají trh pozvolna ovládat výrobci „chemikálií“. Toť vše.

Skutečná alternativa mamogramu

Pokud vážně uvažujeme o alternativě mamografického screeningu, měli bychom vědět, že existuje již od šedesátých let minulého století. Tehdy se začala šířit technologie, zvaná termogram (termografický screening, termografie prsu, medicínská termografie). Ten využívá k detekci nádorů dvou faktů: za prvé vyšší teploty nádorové tkáně, která tudíž intenzívněji září v infračervené části spektra. Za druhé odlišné zásobování nádorové tkáně krví. Při chladném podnětu prostě postižené cévy nereagují tak rychle, jako zdravé.

Samotná procedura vyžaduje, aby žena několik minut stála zhruba tři metry od skeneru. Žádná radiace, žádné bolestivé stlačování prsní tkáně. Jednoduché a levné. Proto nevyužívané a „zapomenuté“. Ne ale všude.

Mnozí američtí lékaři, jako je onkolog dr. Russel Blaylock nebo populární dr. Christine Northrupová, nedají na termografii dopustit. Tvrdí, že vyšetření termogramem odhalí nádor dříve než mamogram. Až s pětiletým předstihem oproti konvenční technologii. Jsou na něm totiž vidět i cévní změny, které vzniku vlastního tumoru předcházejí. Je samozřejmé, že jsou tito lékaři mnohými svými zlobovanými kolegy nenáviděni.

Příznačný incident

Ani internetové stránky, zřízené k plivání na rozličné „pseudovědecké“ (čti: alternativní) metody péče o zdraví, však termogramy nejsou schopné – byť nerady – tak docela zavrhnout: „Vlastně to není pseudověda. To nemůžeme říct, aspoň ne o této specifické technologii,“ váhá autor jednoho z podobných článků, David Gorski. Samozřejmě si nakonec najde způsob, jak se uklidnit a dovodit, že dr. Northrupová a spol. se víceméně pomátli. Lékařka totiž dokonce mluví o jakési „energii čchi“.

„Tento malý incident by vám o ní měl říci vše, co potřebujete vědět,“ přede pan Gorski a spokojeně zatíná drápy, nevěda, že „tento malý incident“ především říká cosi o „pavědeckosti“ jeho vlastního článku, míněno ve smyslu odmítání jakéhokoli rozumného vysvětlení mimo přísně vymezené „posvátné“ koleje dosavadního vědeckého kánonu.

Zdatně mu „sekunduje“ i americká FDA (Food and Drug administration, cosi jako „americký SÚKL“), která hlasitě varuje, že „termografie není alternativou mamografie“! Co na tom, že existuje dlouhá řada vědeckých studií, článků a akademických prací, včetně těch v češtině, jednoznačně prokazujících její účinnost? Průmysl však jde jinou cestou: drahou a nebezpečnou. 

Ruku na srdce

Medicínská termografie je dostupná i v České republice a je tedy, spolu s množstvím dalších vyšetření, o nichž ještě budeme na Protiproudu informovat, jednou z dobrých možností, jak mít bezpečný přehled o vlastním zdravotním stavu.

Čtěte zde: Léčivo, za které se nepořádají obludné růžové pochody: Německá vědkyně vynalezla již před lety úspěšný a jednoduchý lék na rakovinu. Protiproud přináší recept

Léčit rakovinu, respektive předcházet jí, je samozřejmě možné. Metodami, které to dokáží, se na těchto stránkách soustavně zabýváme. Platí to o homeopatii, tradiční čínské medicíně, naturopatii, nebo „zázračném tvarohu“ dr. Johanny Budwigové a mnoha dalších.

Především však platí jedno: Nic nenahradí aktivní zájem o vlastní tělo, o vlastní zdraví. To ostatně ukázala i ona zmíněná „převratná“ kanadská studie: Dostatečná péče spočívala v pravidelných pohmatových vyšetřeních a „běžných“ vyšetřeních  praktického lékaře.

Zkrátka, není třeba šílet a panikařit. A už vůbec ne stát frontu na mamograf, jen proto, že za ni lobuje slavná Angela Jolie. Je třeba o sebe „pouze“ aktivně pečovat. Ostatně k prevenci i úspěšné léčbě rakoviny je kromě rozumného životního stylu nejdůležitější jediné: Milovat svůj život, svou duši, své tělo.

 Více o medicínské termografii naleznete například na stránkách naturalnews.com zde, nebo na stránkách breastthermography.com

pp




Tagy článku

Doporučujeme

Zoufalci a zločinci: Kastrační kult je na vzestupu. Sekty dnes podporuje státní ideologie. Zvrhlí učitelé. Zjevná duševní porucha bude normou? Chemický útok na děti. 94 % zdevastovaných? Doktoři Moreau a Mengele vzory dneška!

Zoufalci a zločinci: Kastrační kult je na vzestupu. Sekty dnes podporuje státní ideologie....

Rakovinový průmysl: Vyléčíte-li chorobu, ztratíte zákazníka. Původcem nejsou viry ani patogeny. Tajemství dostatku a nedostatku. 1400 blahodárných rostlin. Proč divoši rakovinou netrpí? Nemoc sama od sebe nemizí

Rakovinový průmysl: Vyléčíte-li chorobu, ztratíte zákazníka. Původcem nejsou viry ani...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky