Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Podivné úkazy řinoucí se z nebes: „Skřípání“ na české i světové obloze doloženo záznamy. Svědci hovoří o „troubení polnice“. Vědci volí špunty do uší. Může policie zatknout anděla? Běžný blud, nebo reálná hrozba?

Podivné úkazy řinoucí se z nebes: „Skřípání“ na české i světové obloze doloženo záznamy. Svědci hovoří o „troubení polnice“. Vědci volí špunty do uší. Může policie zatknout anděla? Běžný blud, nebo reálná hrozba?

16. 7. 2015

Tisk článku

Pavel Kopecký se zamýšlí nad tajemnými zvuky, které se v posledních pěti letech objevují stále častěji, a pokládá v této souvislosti znepokojivé otázky nad buducností naší křehoučké technologické civilizace i nás všech

Žijeme obklopeni světem, jehož fungování je mnohem záhadnější, než si je naše takzvaně pokroková společnost schopna připustit ve své pýše „technologické civilizace“, jež má za to, že již skoro všechno zná, kouká Pánubohu do oken a andělům do talíře. Důkazy pro to jsou mnohé.

pp

Jeden za všechny? V posledních letech se ozývají v různých částech světa podivné zvuky u kterých nelze určit odkud pocházejí a jaký je jejich zdroj. Poprvé byly zachyceny v Kanadě. Jenže se zdá, že se poslední dobou „stěhují“ stále blíže k nám.

Litosférické polnice

Ani odborníci, kteří se občas k této problematice vyjadřují, nejsou v názoru na zdroj tohoto podivného jevu jednotní. Někteří hovoří o elektromagnetickém vlnění, emitovaném polární září a radiačními pásy. Podle některých expertů z NASA jde zase o přirozené rádiové emise. Spekuluje se i o tom, že za záhadou stojí pohyb litosférických desek Země, nebo že zvuky předznamenávají blížící se zemětřesení. Podivuhodné je na nich jedno: Připomínají ze všeho nejvíc troubení polnice.

Je však možný i jiný pohled: Většina ohromených svědků tvrdí, že musí jít o úkaz, související s „rozsáhlými duchovními změnami“, kterými naše planeta musí projít a někteří považují dokonce strašidelné zvuky za troubení „nebeské polnice“ ohlašující příchod apokalypsy – konce světa, o kterém píše apoštol Jan v poslední knize Nového zákona. Co se to tedy ve skutečnosti děje – a co máme dělat?

Troubení „vesmírné polnice“ bylo pozorováno v posledních pěti letech po celém světě. Někde se je dokonce podařilo zachytit na mobilní telefon, jako v případě Kanady. Nikdo, včetně státních úřadů, nebyl dosud schopen tajemný zvuk racionálně vysvětlit.

Začalo to v zámoří?

„Ten hluk nás doslova obklopil. Vypadalo to, jako by vycházel zároveň ze země i ze vzduchu. Určitě musel být slyšitelný i v okolních obcích, taková to byla síla,“ popisuje jev jeden ze svědků v Kanadě. 

Tajemné zvuky v městečku Terrace, Kanada, 29. 8. 2013

Snad nejznámější jsou právě zvuky z Kanady z městečka Terrace z roku 2013. Od té doby byly zaznamenány desítky takových případů na všech kontinentech. V letošním roce se tento úkaz znovu ozval i nad kanadským Terrace. Podivné zvuky se v ranních hodinách podařilo nahrát Melisse Harrisové. Byla doma a zrovna pila kávu, když zvuky uslyšela. „Byly hlasitější a hlasitější, a tak jsem vyšla ven a nahrála je,“ uvedla Harrisová pro server CBC News. Podle jejích slov se hučení ozývalo asi minutu. „Po celou tu dobu jsem měla husí kůži,“ svěřila se žena z Britské Kolumbie.

Tajemné zvuky, Terrace, Kanada, 19.6 2015

Odborníci nechápou, laik se diví

Dlouho jsme znali tento jev pouze ze zahraničí. Jenže již na začátku roku 2012 se objevil také u nás. „Troubení polnice“ zaznamenali lidé na Plzeňsku, kde se stejně jako v případě Kanady ozval tento zvuk v ranních hodinách a podařilo se ho zachytit i na mobil.

Tajemné zvuky nad Plzní - 23. 1. 2012

Zatím naposledy se „polnice“ ozvala zhruba před měsícem v podkrkonoší nad Vrchlabím. I zde zněly hrůzostrašné, nezemské tóny v ranních hodinách. A i v tomto případě se je podařilo díky duchapřítomnosti pozorovatele nahrát.

O události informoval na svém webu i Krkonošský deník, kde bylo také umístěno video zachycující tento podivný úkaz. Zvuky připomínající troubení přicházely směrem od Krkonoš. Zvuk z Vrchlabí z Plzně i z Kanady je téměř identický. Odborníci nad tím dosud jen nechápavě krčí rameny.

Policie! Zatkněte apokalyptické zvíře!

V září 2013 se podivné zvuky objevily také na Slovensku. Tamní média přirovnala úkaz ze září 2013 k řevu mohutného zvířete, linoucího se z potemnělé oblohy nad Bratislavou. Zvuk probudil a vyděsil mnohé obyvatele Trnávky, No­vého Města, Karlovky, Petrželky, Starého Města i Ružinova.

Řev „apokalyptického zvířete“ nad Bratislavou – 18. září 2013

Událost měla legrační dohru, dobře ilustrující fakt, jak bezmocní jsme my „všemocní“ tváří v tvář jevům a silám, jež nás přesahují: Některé z obyvatel rámus vystrašil natolik, že volali na policii a žádali policisty o vysvět­lení, mnohdy také o to, aby zamezili rušení nočního klidu.

„Dnes v časných ranních hodi­nách jsme přijali na linku 158 hlášení občanů městské části Bratislava Trnávka, kteří uvedli, že je vzbudily zvuky různé intenzity. Po prověření hlídkou Policejního sboru bylo zjištěno, že k žádnému protiprávnímu jednání v této souvislosti nedošlo,“ prohlásil příznačně legračně policejní mluvčí. Ono – zatýkejte zvuk! Nebo anděla s polnicí.

Na internetu se ještě toho dne objevilo video, které zvuky dokumentuje. Nikoli však z Trnávky, nýbrž v Ružinova, kde zněl podivný řev údajně nejintenzivnější. Téměř identické zvuky zaznamenal na video i pozorovatel ve slovinské  Ljubljani už 1. března 2012.

Tajemné zvuky nad  Lublaní - 1. březen 2012

Špunty

Další a další pozorování přibývají. Je tedy nanejvýš pravděpodobné, že nejde pouze o výplod fantazie, jak se snažili zpočátku tvrdit „odborníci“. Divit se jim nelze. Použili prostě nejjednodušší a dnes nejoblíbenější metodu nakládání s čímkoli, co neumíme vysvětlit: špunty do uší a budeme předstírat, že to neexistuje!

Dnes kdy jsou již pozorování tohto podivného jevu po celém světě stovky, začínají „vědci“ přicházet postupně s různými vysvětleními. Od akustických pro­jevů polárních září až k důsledkům pohybů litosférických desek. Že by nic takového v minulosti neprobíhalo? Někteří mluví v této souvislosti dokonce o přepólování naší planety.

Tajemné zvuky nad Londýnem - 18.4 2014

Podle této teorie, méně „vědecké“ zato oblíbené především v kruzích New-Age, se Země dostala do polohy, kdy dochází k jejímu magnetickému přepólování. Jak se mění poloha magnetických pólů, hýbe se i zemská kůra a při tomto pohybu dochází údajně ke „skřípání“, jež nás tak děsí. Skalní stoupenci „konspirace“ považují zvuky zase za projev působení systému tajného zbrojního programu Pentagonu HAARP či dokonce za projev mimozemské civilizace.

Skřípe to ve Slunci?

Mnohem zajímavější jsou však závěry týmu ruského geofyzika prof. Elsina Chalilova. Ten došel k závěru, že za zvuky stojí abnormální činnost Slunce.  

Záhadné zvuky se šíří po celé zemi

 „Analyzovali jsme záznamy zvuků a zjistili jsme, že většina z je­jich spektra se nachází v neslyšitelné oblasti infrazvuků. Lidé slyší jen malou část jejich skutečné síly. Jedná se o akustické emise v rozsahu od 20 do 100 Hz, modulované ultra nízkými infraso­nickými vl­nami od 0,1 do 15 Hz. V geofyzice jsou známy jako akustické gravitační vlny, které se formují v horních vrstvách atmosféry.“ E. Chalilov dodává, že podstatou po­divných zvuků, jsou generované akus­tické gravi­tační vlny, zapříčiněné zvýšenou sluneční aktivitou.

Slova „zvýšená sluneční aktivita“ musejí každého, kdo tuší, jak moc je naše křehoučká planetka závislá na blahovůli své nejbližší hvězdy, mírně znepokojit. Ať už je však toto fyzikální vysvětlení podivného jevu platné, či nikoli, jedno je jasné. Všechny teorie a všichni svědci podivného „skřípotu“ z oblohy cítí a reflektují jedno: Něco se stane. A z onoho „něčeho“ se jim ježí chloupky na zátylku. Jinak řečeno: Žijeme-li skutečně v přelomové době, pak o co jde fyzikálně, je z tohoto, řekněme, „duchovního“ hlediska, vlastně nedůležité.

S Apokalypsou opatrně

I tak ale netušíme, jak si onen podivný neklid vysvětlit. Mohou skutečně zvuky předznamenávat signály „konce světa“? Apokalyptika a učení o konci časů významným způsobem ovlivnily duchovní směřování středověku a ve své vyhrocené podobě se objevily v podobě chiliasmu v husitství a z toho vzešlých reformních sekt, které od 15. století až podnes významně ovlivňují duchovní atmosféru i politiku v Evropě i v Americe. Dodjeme, že jistě ne k dobrému.

PP koláž

Čtěte ZDE: Třetí tajemství z Fatimy konečně zveřejněno: Opravdu? Vylité oceány a padající oheň. Japonská stopa. Pochybující církev a odpad na jejím vrcholu

Některé z těchto křesťansky se tvářících sekt tradičně předpovídají už stovky let konec světa a čtou na zemi i na nebi znamení, jež podle nich ukazují na brzkou katastrofu. Je tedy nutné být nanejvýš obezřetný abychom podobným bludům nepodléhali.

Na druhé straně stále se rozrůstající válečné konflikty v celém světě včetně přípravy na válku s Ruskem stejně jako zaplavení Evropy tzv. imigranty znamení z biblického textu připomínají. Je snad „troubení nebeských polnic“ posledním varováním, konstatováním že se čas Boží trpělivosti pomalu naplňuje?

PP


Tagy článku

Doporučujeme

Skandál v Ravenně: Eucharistické zázraky se Františkově sektě nehodí do krámu? Jak souvisí zatajování zázraku s covidem? I student by poznal krev. Kus živého masa? Všelidské bratrství místo Božího zázraku? Zahrávají si...

Skandál v Ravenně: Eucharistické zázraky se Františkově sektě nehodí do krámu? Jak souvisí...

Causa Hus: Šest století lží, legend, omylů a mystifikací. Moralista - i zdatný intrikán. Semlely ho cizí politické mocenské zájmy? Proč vzplála hranice na břehu Rýna? A co se stalo, když dohořela? Bludy husitství Hus nehlásal

Causa Hus: Šest století lží, legend, omylů a mystifikací. Moralista - i zdatný intrikán....

Na začátek stránky