Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Na životech křesťanů nezáleží: 100 tisíc zavražděných. Z Nigérie se stávají jatka. Bude se opakovat rwandská genocida? Proč Západ stále mlčí? Zdrogovaný kriminálník z USA je víc? Propadnout se studem...

Na životech křesťanů nezáleží: 100 tisíc zavražděných. Z Nigérie se stávají jatka. Bude se opakovat rwandská genocida? Proč Západ stále mlčí? Zdrogovaný kriminálník z USA je víc? Propadnout se studem...

11. 10. 2020

Tisk článku

Giulio Meotti popisuje pokračující tragedii nigerijských křesťanů a nechápe, jak je možné, že to naše západní společnost stále tak ignoruje - na rozdíl od jiných údajných nespravedlností

"Zastavte vraždění", "Už toho bylo dost", "Na našich životech záleží," skandovali nigerijští křesťané a představitelé křesťanských církví, kteří v Londýně 20. srpna 2020 demonstrovali proti genocidě křesťanů v Nigérii. Britskému premiérovi Borisovi Johnsonovi zaslali dopis obviňující mezinárodní média z "komplotu mlčení".

Zpráva tří organizací – Mezinárodní organizace pro budování míru a sociální spravedlnosti, Mezinárodního výboru pro Nigérii a Všestranické parlamentní skupiny pro mezinárodní svobodu náboženského vyznání a víry – současně odhalila, že v Nigérii bylo za posledních 20 let zabito 100.000 křesťanů. Boko Haram, Al-Káida, pastevci z kmene Fulbů a další islamistické skupiny uskutečnily 21.000 samostatných útoků a mají na svědomí smrt více než 96.000 křesťanů. Podle této zprávy teroristické skupiny Boko Haram, Islámský stát a Al-Káida zavraždily 43.242 křesťanů; 18.834 křesťanů zahynulo při útocích Fulbů a 34.233 křesťanů zahynulo při útocích jiných ozbrojených skupin. Z Nigérie se stávají "největší jatka křesťanů na světě."

"Děje se to systematicky," řekl anglikánský arcibiskup Benjamin Argak Kwashi z Josu; "Je to pečlivě naplánováno... mají v plánu islamizovat Nigérii."

Přijde genocida?

Strategické sázky jsou v tomto regionu obrovské. Podle studie odborného časopisu The Lancet by Nigérie – již dnes nejlidnatější africká země – mohla mít v roce 2100 přibližně 800 milionů obyvatel a mohla by se stát devátou největší ekonomikou světa. "Pokud si islám podmaní Nigérii, tak se zbytek Afriky stane jeho snadnou kořistí," řekl biskup Hyacint Egbebo.

Ve zprávách o masakrech nigerijských křesťanů se stále opakuje ta samá scéna: Ve vesnici uprostřed polí, kde je jen několik chatrčí se objeví uprostřed noci džihádisté a napadnou postupně všechny příbytky. Vyrazí dveře, řvou přitom "Alláhu akbar", zavraždí staré lidi, znásilní a zmrzačí ženy a unesou děti kvůli výkupnému. Po jejich odchodu zůstanou z příbytků, škol a kostelů jen spáleniště. "Je to, jako by už na životech křesťanů nezáleželo," řekl pastor Stephen Baba Panya, prezident evangelikální církve Evangelical Church Winning All.

"V nigerijských státech na severu a ve středu země byly při útocích vedených bojovníky hnutí Boko Haram, pastevci kmene Fulbů a dalšími extremistickými milicemi zavražděny tisíce civilistů," napsala baronka Caroline Cox. "Ze stovek vypálených kostelů zbyly jen ruiny. Celé komunity byly přinuceny opustit své domovy a svoji zemědělskou půdu." Mezinárodní společnost pro občanské svobody a právní stát varovala, že v Nigérii hrozí "genocida jako ve Rwandě".

Organizace, které sledují pronásledování křesťanů, upozorňují již dlouho na to, co se děje v Nigérii. Charitativní organizace Open Doors USA upozornila na hrozbu genocidy v Nigérii již v roce 2012. Kolik křesťanských životů bylo za těch osm let ztraceno? Kolik křesťanů bychom mohli zachránit, pokud by média, vlády a mezinárodní organizace vyvinuly tlak na nigerijskou vládu, aby ochránila své křesťany? Proč Západ nikdy nepodmínil obchodní, diplomatickou, vojenskou a politickou spolupráci s Nigérií ochranou tamních křesťanů?

 

Čtěte ZDE: Papeži i Západu jsou křesťané zcela lhostejní. Místo toho "nábožensky" blouzní o klimatické změně. Útok na mešitu cloumá týdny světem. Vraždění křesťanů v tutéž dobu je normální. Lepší je starat se o prales

Únosy dívek

Americký prezident Ronald Reagan zahrnul do rozhovorů se Sovětským svazem požadavek umožnit ruským Židům opustit zemi. Ale ani Židé v Sovětském svazu nezažívali taková zvěrstva, jaká každý den zažívají křesťané v Nigérii.

Americký prezident Donald Trump tuto otázku nastolil při svém jednání s nigerijským prezidentem Muhammaduem Buharim v roce 2018. Donald Trump Buharimu řekl: "Máme velký problém s vražděním křesťanů v Nigérii." Prezident Trump je však mezi představiteli západních zemí osamocen, tuto otázku nastolil při jednání s Buharim jen on. Když se s Buharim setkal jeho předchůdce – prezident Barack Obama – tak se o vraždění křesťanů vůbec nezmínil.

Prezident Trump by měl "jmenovat zvláštního vyslance pro Nigérii a oblast Čadského jezera, který by se 'precizně zaměřil' na útoky Boko Haram a dalších islámských militantů... abychom zastavili genocidu křesťanů v regionu," naléhal bývalý kongresman Frank Wolf.

Islamistická skupina Boko Haram unesla před 6 lety v nigerijském Chiboku 276 převážně křesťanských studentek. Tento hromadný únos byl mezinárodně odsouzen. Na Twitteru se tehdy šířil hashgtag #BringBackOurGirls – na Buhariho to ovšem nepřekvapivě nemělo žádný vliv a kampaň trvala jen krátce.

Jedna z unesených nigerijských dívek – Leah Sharibu – v zajetí Boko Haram strávila dva dlouhé, strastiplné roky. Důvod? Odmítla se zřeknout křesťanství a konvertovat k islámu. Její matka se zúčastnila protestu v Londýně, ale žádné velké evropské noviny si na ni nenašly čas. Novinář Franz-Olivier Giesbert řekl: "Zavíráme oči kvůli únavě ze špatných zpráv nebo z hanby nás samých nad sebou, nebo z obojího."

"Záleží nám na životech křesťanů na východě, v Africe a v Asii? To je otázka, kterou si musíme položit, když vidíme, jak naše milovaná média informují o vraždách a diskriminaci, které čelí katolíci a protestanti po celém světě: Nijak, nebo téměř nijak, až na pár vzácných výjimek (...) Toto naše pokrytectví přímo živí střet civilizací."

 

Čtěte ZDE: Vražedná pole: Má čínské prase větší cenu než křesťan? Pokrytectví tváří v tvář genocidě. Gorila dojímá, před podřezáváním desítek lidí se zavírají oči. Žáby jsou přece nejdůležitější. Viset v předpeklí umírajícího Západu

Krčení rameny

Další výjimkou je francouzský filosof Bernard-Henri Lévy. V dlouhém článku popsal svou návštěvu nigerijských kostelů a vesnic vypálených a zničených islámskými fundamentalisty, ve kterých mu místní kněží a biskupové ukazovali fotografie křesťanských žen, které byly zmrzačeny, protože odmítly konvertovat k islámu. Jeden muž z kmene Fulbů mu řekl:

"Toto je naše země, je tu fakt moc křesťanů. Křesťané jsou psi a děti kurev. Jsou to zrádci, protože konvertovali k náboženství bělochů. Až všichni zmizí, bude Nigérie konečně svobodná."

Americká novinářka Kirsten Powers napsala:

"Křesťané jsou na Středním východě a v Africe vražděni, mučeni, znásilňováni, unášeni, podřezáváni a jsou nuceni prchat z oblastí, které byly tradiční kolébkou křesťanství. Člověk by si myslel, že kazatelny a lavice amerických kostelů budou zahlcené zděšením. Nestalo se tak. To ticho je ohlušující."

Hlavní americké církve po smrti George Floyda ohledně rasismu velice horlivě "signalizují svou ctnost", ale žádný křesťanský lídr ani jednou neřekl "Black Christian Lives Matter" (Na životech černošských křesťanů záleží), aby zvýšil všeobecné povědomí o masakrování křesťanů v Africe. Jak řekl jeden biskup – mlčení Západu o pronásledování křesťanů v Africe je mírně řečeno "zlověstné".

"Kulturní genocida" muslimských Ujgurů čínským režimem byla odsouzena a je v hledáčku našich médií; "genocida muslimských Rohingů" v Myanmaru (Barmě) skončila u Mezinárodního soudního dvora v Haagu a odsoudili ji i poslanci Německa a Evropské unie.

Ale při zprávách o genocidě 100.000 křesťanů v největší africké zemi Západ jen pokrčí rameny. To mlčení mluví velmi výmluvně.

Zdroj.
Tagy článku

Doporučujeme

Postní naděje: Skutečnost nebo klam? Už i vědci souhlasí, že všechno vzniklo z ničeho. Víra v Něj je cesta zdravého rozumu. Stovky proroctví a stovky vzkříšení. Ateismus je rovněž víra - bez Víry. On žije a je přítomen mezi námi!

Postní naděje: Skutečnost nebo klam? Už i vědci souhlasí, že všechno vzniklo z ničeho....

Velké zatmění v USA: Přesně za měsíc to začne. Znamení biblických rozměrů? Vzkaz z Ninive pro celý Západ? Kříž nad Amerikou. Ze země vylezou miliardová mračna cikád. Varování? Příležitost? Jednou za 32 000 000 let. Porozumíme?

Velké zatmění v USA: Přesně za měsíc to začne. Znamení biblických rozměrů? Vzkaz z Ninive...

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace
Na začátek stránky